postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » יובל שטייניץ, מחוסרי הדיור זקוקים לכספי "פרזות" המוקפאים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

יובל שטייניץ, מחוסרי הדיור זקוקים לכספי "פרזות" המוקפאים

נושאים מכתבים, רווחה ושירותים חברתיים, שיכון ושלטון מקומי ב 20.12.11 6:00

מחוסרי הדיור שוכנים באוהלים , אך ב"פרזות" הכספים מוקפאים. "שומרי משפט – רבנים למען זכויות האדם" שלחו מכתב לשר האוצר, ובו הם מבקשים לאפשר ל"פרזות" להשתמש בכספים כדי לסייע למחוסרי הדיור

לכבוד,

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ

 הנידון: הקפאת כספי החברה המשכנת "פרזות" בעת שנזקקי הדיור הציבורי בירושלים משוועים לפתרונות מיידיים

1. אנו, "שומרי משפט – רבנים למען זכויות האדם" פועלים כבר כשנה וחצי למען זכאי ונזקקי הדיור הציבורי, ובפרט באזור ירושלים.

2. לאחרונה סייענו לקבוצת זכאי הדיור הציבורי בירושלים, הממתינים בתור שנים, וכן לנזקקי דיור ציבורי שלא הוכרו כזכאים בשל הקריטריונים הצרים והבעייתיים לזכאות.

3. קבוצה זו השתכנה גם במספר מאהלים בירושלים שכונו "מאהלי אין ברירה" – שכשמם כן הם: לרבים מהמתגוררים בהם אין פתרון דיור סביר אחר.

4. בעקבות תחקיר שביצענו בנושא, הובא לידיעתנו שבקופת חברת הדיור הציבורי "פרזות" הצטבר סכום הגבוה ממיליון ש"ח וזמין מיידית למתן פתרונות דיור למצוקות הדיור הרבות בי-ם (130 מיליון ₪ לפי מרבית ההערכות).

5. רשות החברות הממשלתיות, שתחת משרד האוצר עליו אתה מופקד, החליטה לפרק את חברת "פרזות", ולהקפיא את הכסף שבקופתה למשך הליך הפרוק. כך נמנע מ"פרזות" לספק פתרונות מיידיים לנזקקים בי-ם, כחברה משכנת עירונית.

6. יצויין כי אין לנו במכתב זה השגות על ההחלטה לפרק את "פרזות", אבל אנו תוהים מדוע יש להקפיא את כספיה למשך הליך הפירוק הארוך ועד שיועבר הכסף (אם יועבר) לקופתה של חברה משכנת אחרת. זה תמוה במיוחד לאור העבודה שהליך הפירוק ארוך, ושניסיון העבר מלמד כי כספים שייועדו לדיור הציבורי ממבצעי מכירה לא הגיעו בסוף לשמש ייעוד זה ברגע שיצאו מחזקת החברות המשכנות.

7. אנו מבינים שבעבר נתגלו אי-סדרים ב"פרזות", ושזו עילה הגיונית להקפיא את כספיה ולא לתת לה גישה לכספים ציבוריים משמעותיים. עם זאת, מאז גילויים אלו הוחלפה כל שדרת הניהול הבכיר בפרזות – המנכ"ל, הוועד המנהל וכו' – ומאז זוכה החברה לשבחים על תיפקודה, כולל מגורמים אובייקטיביים כמו מבקר המדינה.

8. לפיכך אנו תוהים מדוע לא נשקלת האפשרות לאפשר ל"פרזות" להשתמש כבר עתה בכספיה על מנת לתת פתרונות מיידיים לזקוקים להם, ולפרק את החברה לאחר שתמצה את השימוש בכספיה למטרות חיוניות אלו?

9. אנו קוראים לך, כבוד שר האוצר שטייניץ, לשקול להורות לרשות החברות הממשלתיות לאפשר לפרזות לעשות שימוש מושכל ומבוקר, אך עם זאת מיידי, בכספים שהצטברו בקופתה, וזאת עוד בטרם יסתיים הליך הפירוק הבירוקרטי והארוך של החברה.

כך נוכל לתת קורת גג מיידית לאנשים שאת החורף הזה מעבירים ללא בית.

10. אנו מקווים שתשמע את זעקת המשפחות הרבות בבירת ישראל, המשוועות לפתרון עוד החורף הזה, בשעה שפתרון זה זמין ואינו דורש חריגה תקציבית.

בברכה,

הרב אריק אשרמן

שומרי משפט – רבנים למען זכויות האדם

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

2 תגובות

  1. אושרית בן דוד :

    באיזהדוד איזה זכות אתם כותבים בשמנו דברים בגן סאקר לא אכפת מהכסף המוקפא בממילא אנחנו לא זכאים אנו דורשים הגדלת התקציב ושינוי קרטיונים

  2. אושרית בן דוד :

    זה ממש מרתיח אותי שאנשים כותבים מכתבים בשמנו שבזמן שאנו יושנים ברחובות אנשים אחרים רוכבים עלינו מבלי לדעת מה דרשתינו תפסיקו להתחזות ותדברו בשמכם לבד כי מגן סאקר אתם בטוח לא ואם כל כך חשוב לכם לדעת מה דרשתינו אותנו לא מענין הכסף המוקפא כי ממילא אנו לא זכאים אנו נלחמים לשינוי קרטריונים והגדלת התקציב שגם עבורנו יהיה פיתרון ואל תשכחו שילדים ישנים עם חולדות בזמן שאנשים מוצאים פתרונות בניים ולנו אין כזה אנו דורשים פתרון קבע

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.