חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הדייג – לקט המלצות קריאה מס' 60

נושאים הדייג, עלו ברשת ב 9.12.11 10:11

מבחר תכנים מעניינים שהתפרסמו ברשת בשבוע החולף.

ליקט וערך: דורון קאלו

 חברה ורווחה

 דובי קננגיסר מוטרד מהפטור החדש ממכס על הזמנות מחו"ל מתחת ל-1200 ש"ח. הספין הזה, שאמור (לטענת נתניהו) לעודד תחרות ולהוריד מחירים, נותן למעשה יתרון לחנויות בחו"ל על פני עסקים מקומיים.

 בנקר רוי, מייסד "מכללת היחפנים" ברג'סטן, הודו, מתאר את פעילות המוסד בהרצאה במסגרת TED. מדובר בבית-ספר ייחודי המכשיר כפריים, רבים מהם אינם יודעים קרוא וכתוב, לעבודות מורכבות כמו רפואה והנדסה.

 אילן מנור צפה ב"מעושרות" ומצא בה מסר חברתי חשוב (ופסימי), המשקף את מיתוס ה"מסודרים" של החברה הישראלית – עם הרבה פחות קסם אישי.

 

סביבה

 בבקעת ערד, מלבד הפוספטים, חיים כ-50,000 תושבים; חברת רותם אמפרט רוצה להקים מכרה באתר "שדה בריר" השכן. דב פוניו, "איש מופת" של ערוץ 10, מסביר שוב ב"העוקץ" למה לא ומי לא מתאמץ דיו. צפריר רינת ב"הארץ" מספר על עוד דיון בעניין זה בוועדה לבריאות וסביבה בכנסת.

 הקרן הקיימת לישראל, החולשת על 13% מקרקעות המדינה, פטורה מפיקוח מבקר המדינה ומשרד האוצר. אורי בלאו מדווח ב"הארץ" על הסאגה המשפטית המתנהלת זה שנה וחצי סביב שאלת השליטה בקרן.

 הרצאתו של אריאל צבל ביום שני הקרוב באוניברסיטה העברית במסגרת הקורס "החברה הרב-מינית" תעסוק בשאלת קיומה של נפש בבעליחיים, בהיסטוריה של ההתכחשות לקיום הנפש בחיות ובהשלכותיה.

 משרד התיירות פסל לאחרונה את החלופות שהוצעו להקמת מלון בעמק ססגון בערבה. הארגונים הסביבתיים דוחים החלטה זו וטוענים שהמשרד מתחשבת בטובת היזם בלבד, במקום להתנהל כגורם מקצועי ניטרלי.

תקשורת ופוליטיקה

 במחאה על סגירת תחנת הרדיו "כל השלום" בהוראת שר התקשורת, יתקיים ביום ראשון מרתון שידורים מיוחד באינטרנט, בהשתתפות מירב מיכאלי, יהודה נוריאל, רועי צ'יקי ארד ועיתונאים נוספים.

 רשת הטלוויזיה פוקס מאשימה את החבובות בקומוניזם. השדר אריק בולינג טען לאחרונה שהסרט החדש בכיכובן של בובות הפרווה מייצג את חוד החנית של האג'נדה הליברלית בהוליווד.

שלטון מקומי

 יואב לרמן מסביר כיצד מערכת התכנון בישראל פוגעת בכולם, אפילו בחרדים. סכסוך הלכתי באלעד סביב זמני כניסת השבת ממחיש כיצד העיר החדשה אינה מותאמת לתנועת הולכי רגל, בניגוד לערים ותיקות יותר כמו בני ברק.

טכנולוגיה

 הזינוק במכירות המקוונות בארה"ב מסתיר פערים הולכים וגדלים בנגישותם של רבים מהאמריקנים לאינטרנט. רבים מהאמריקאים החיים בפריפריה ושייכים לשכבות סוציו-אקונומיות נמוכות סובלים מגישה מוגבלת לרשת, בעוד שבני המעמד הבינוני בערים הגדולות נהנים מחיבור מהיר ונוח.

 האתר ההומורוסיטי "רגרטסי" ניסה להרים מיזם צדקה לחלוקת צעצועים וכספי תרומות לנזקקים, אך נתקל במחסומים בירוקרטיים: פייפאל סירבה לאפשר לו להעביר את כספי התרומות ליעדם, ועוד לקחה על כך עמלות.

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.