postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » עובדי בנק ירושלים: דורשים לחזור להעסקה ישירה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עובדי בנק ירושלים: דורשים לחזור להעסקה ישירה

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, מכתבים ב 7.12.11 4:08

בבנק ירושלים החליטו להעביר את עובדי המוקד של הבנק למיקור חוץ. עובדי המוקד פונים במכתב להנהלת הבנק ולעובדיו בדרישה לחזור ולהיות עובדי הבנק מן השורה
לא מכבר התבשרנו כי מחלקת המוקד עוברת מיקור חוץ. לפני שבועיים כולנו קיבלנו מכתבי פיטורין. השבוע קיבלנו חוזה חדש דרך חברת "טלאול", אשר מספקת שירותי מוקד לארגונים וחברות רבים ומעתה גם לבנק ירושלים. החוזה החדש נכנס לתוקף בראשון לדצמבר. וכעת, לא נהיה עוד עובדי בנק כמותכם ולא נקבל את אותן הזכויות.

כבר עכשיו, למרות הבטחות הבנק כי חברת "טלאול" מחויבת לשמור על תנאי השכר שהונהגו עד היום, החברה החלה ברעת תנאינו. בשלושת ימי העבודה האחרונים תחת ניהול חברת "טלאול", בוטל שעון הנוכחות, דבר שמהווה פתח להלנת שכר. בוטלה תוכנית הבונוסים שהונהגה עד כה, מה שיהווה פגיעה של עד כ-30% משכרינו. קוצצו זמני ההפסקות שלנו והיד עוד נטויה.

אנו, עובדי המוקד, יודעים, מבינים ואף מעוניינים בייעול שירות הלקוחות ומערך הבנקאות הטלפונית, משום שאכפת לנו מהצלחת הבנק ושביעות רצונם של לקוחותיו. אנו חוששים שהבאת גורם חיצוני, שטובת הלקוח אינה בראש מעייניו, תביא לפגיעה לא רק בזכויות העובדים, אלא גם בלקוחות הבנק, שכן הפרמטרים לפיהם נמדד מעתה אינם טובת הלקוח, אם כי שיקולי רווח-הפסד של החברה החיצונית בלבד.

בנוסף להרעת התנאים שלנו כעובדים ותקים בארגון אנו מוחים על אופן העסקתם של העובדים החדשים בחברת "טלאול" בשלוחה בבנק ירושלים. עובדים אלו שיעשו את אותה העבודה כמונו, יקבלו שכר מינימון והחוזים האישיים עליהם חותמים עובדי המוקד החדשים מול חברת "טלאול", אינם מבטיחים להם בטחון תעסוקתי, אינם מקנים להם זכויות סוציאליות שוות לנו, כמו גם יכולת השתכרות נמוכה משמעותית מהעובדים הותיקים.

עובדי המוקד של בנק ירושלים, מסרבים לקבל מצב זה של עובדי דרגות במוקד ודורשים העסקה ישירה בחוזה אחיד לכלל העובדים. אין אנו רואים הגיון כלכלי בשכר דיפרנציאלי בין אנשים העושים את אותה העבודה.

הדרישות שלנו מול בנק ירושלים הנן:

חזרה להעסקה ישירה כעובדי בנק מהשורה.
חזרה לחוזה ההעסקה הקודם, כולל תוכנית הבונוסים על מכירות.
ביטול החוזה עם חברת "טלאול" והעסקה ישירה של כל עובד חדש בתנאים שווים של עובד בנק, כפי שהיה נהוג עד כה.
ייעול שירות הלקוחות ומערך הבנקאות הטלפונית באופן שלא יפגע בעובדים, בשירות או בלקוחות.

כולנו זוכרים את הסיפור של הכומר מימי מלחמת העולם השנייה: "כשבאו לקחת את היהודים שתקתי, כי לא הייתי יהודי. כשבאו לקחת את הצוענים שתקתי, כי לא הייתי צועני. כשבאו לקחת את הקומוניסטים שתקתי, כי לא הייתי קומוניסט. כשבאו לקחת את ההומוסקסואלים שתקתי, כי לא הייתי הומוסקסואל. ואז כשבאו לקחת אותי – לא נשאר מי שיצעק בשבילי". ובכן, ברור כי זו ההתחלה של פגיעה בזכויות עובדים ויש לקטוע את הפגיעה באיבה ולדרוש מהנהלת "בנק ירושלים" העסקה ישירה ושווה לכל העובדים בבנק.

עובדי ומנהלי בנק ירושלים היקרים, אנו מבקשים את הבנתכם ותמיכתם במאבקנו. אנא עזרו לנו לשוב ולהיות עובדים שווי זכויות ככולכם.

שלכם בכבוד רב,

עובדי המוקד

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , ,

4 תגובות

 1. עמית-ה :

  את המכתב הזה כדאי גם לשלוח לכל לקוחות הבנק אלו שמעכשיו יקבלו הרבה פחות שירות.
  פעם כשרציתי לשאול על נושא כל שהוא באחד המוסדות הייתי מדבר עם עובד משרד, עכשיו אני מדבר עם עֶבֶד מחשב שמנסה לעזור אבל כל מה שיש לו זה מסך ואפס זכרון אירגוני.
  אבל מצד שני אנחנו רואים שענף הבנקאות כל הזמן צריך את עזרתנו אז….

 2. עובדי בנק ירושלים: דורשים לחזור להעסקה ישירה | Jerusalem-ON.info :

  […] http://www.blacklabor.org/?p=40019EmailShareDiggRedditPrint […]

 3. עובדי בנק ירושלים: דורשים לחזור להעסקה ישירה | Jerusalem-ON.info :

  […] http://www.blacklabor.org/?p=40019EmailShareDiggRedditPrint […]

 4. אהובה :

  חחח... שירגישו בדד

  אולי עכשיו הם יבינו את ההרגשה שאין עם לדבר! שירגישו את אותה ההרגשה של לקוחות הבנק! בודדים במערכה… בדיוק כמו בפרסומת של דביר בנדקhttp://www.youtube.com/watch?v=WQwOluVERD8&feature=relmfu

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.