חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

נפגעי כלכלת ליקודימה הם גם נפגעי הקטיושות והטילים – מכתב לשלי יחימוביץ'

נושאים כלכלה ותקציב, מדיני-בטחוני, מכתבים ב 21.07.06 17:07

*** פורסם במקור ב"בלוף הדמוקרטי" ***

לכבוד חברת הכנסת שלי יחימוביץ וחברי סיעת העבודה בכנסת המכתב כתוב לשלי יחימוביץ אולם הוא נועד לכל אחד ואחד מכם, חברי הסיעה. כי גם היום כאשר הדגל הביטחוני מונף, אין שום סיבה שהדגל החברתי ישאר בתחתית התורן. קראתי את ">מאמרך "כשהתותחים רועמים החד הוריות שותקות" ואני חייב לציין כי המסר שלך חשוב אך אינו מנוסח נכון. מה משותף לקרית שמונה, שלומי, צפת, מגדל העמק, עפולה, מגדל העמק, שכונת הדר בחיפה, העיר התחתית בחיפה,שכונת בת גלים בחיפה,עכו, ביר אל מכסור, עכו, שיכון הבלוקונים בנהריה? התשובה הראשונה שתעלה בימים אלה על שפתי כולנו היא כי אלו מקומות שספגו קטיושות.

אולם זו אינה התשובה הנכונה.

התשובה הנכונה היא כי זוהי הפריפריה החברתית של ישראל.

אלו הם אותם מקומות שאנו פוגשים בדו"ח העוני, אלו אותם מקומות בהם גרים העולים, הקשישים, חסרי העבודה, הסטודנטים, והעובדים בשכר דחוק. המלחמה הזאת מעלה מעלה אותם על המסך לראשונה מזה הרבה שנים

לא כאנשים סטיראוטיפיים עם מקרר ריק, לא כממתינים בתור לחלוקת נדבות בבית תמחוי,

אלא כאנשים אמיתיים.חלקם בוכים, חלקם חרדים לגורלם,חלקם אמיצים,חלקם גיבורים בעל כרחם.

אל לך שלי יחימוביץ לגנוב להם את רגע התהילה שלהם.

אולם על מנת שכולם יראו את מה שכרגע רק חדי העין רואים, את, וכל חבר כנסת וממשלה שנבחר על הטיקט החברתי צריכים להיות שם להראות לציבור,ולהודיע בכל דרך אפשרית שהאנשים האלו, שבנימין נתניהו צעק להם בגרון ניחר – "לכו לעבוד" ,

הם הגיבורים האמיתיים של המלחמה הזאת, לא פחות מיוני נתניהו במיבצע אנטבה, לא פחות! שלי יחימוביץ שאני מכיר, זו הבקיאה ברזי התקשורת היתה מגיעה למוסך הרכבת, דקה אחרי ששאול מופז גילה את הגילוי החשוב שהטיל הוא סורי ולא איראני, ומגלה לציבור גילויים חשובים לא פחות במו מהו בערך שכרו של עובד מוסך ברכבת ומה היחס בינו לבין שכרו של מנכ"ל הרכבת? מה שכרם של הלולנים בצפון? מה שכרן של עובדי המתפרות בגליל המושבתות?

שלי יחימוביץ שאני מכיר, היתה עומדת על יד יונה יהב המסביר לעולה חדשה קשישה תושבת עירו הגרה עם זוג קשישים נוסף היכן המקלט הקרוב ביותר , ואחר כך מדבר על כך שיש בעיר אנשים מנותקים, ושואלת כמה אנשים מנותקים יש, כיצד העירייה מטפלת בהם, ומסבירה מה צריך לעשות כדי שהתקציב החברתי הבא, יוכל להציל אותם מחיי הניתוק ולשלב אותם בחברה בדרך כלשהי.

שלי יחימוביץ שאני מכיר,היתה מגיעה לבית בבת גלים, או בצפת שהתרסק כולו מפגיעת טיל, מדברת עם האשה הקשישה הצועקת שם בחרדה את שם יקירה, ושואלת אותה האם היא חייה מקצבת זיקנה, וכיצד היא מסתדרת אתה. מעלה את התהייה האם בשכונה שהבתים שלה נראים מקולפים ובנוים מקרטון אולי ראוי לעשות פרוייקט שיקום שכונות? שלי יחימוביץ שאני מכיר,היתה מתקשרת לאולפן חדשות ערוץ 10 לאחר שעולה בו הבדיחה סרת הטעם של ינון מגל על צפת – "המצב קשה, אפילו סוחרי הסמים ברחו מהעיר"

ומרחיבה על האספקט של הבעייה החברתית הזאת, שלמיטב ידיעתי עדיין אין בממשלתכם שר הממונה עליה אלו התמונות שאנו רואים, אלו הגיבורים של המלחמה הזאת, שלי,

זה העורף שכולם משבחים ומהללים, רק צריך שאת ועמיתיך,

הן בעבר והן בהווה, תספרו זאת לציבור. תעלו את הבעיות שלהם בצורה מכובדת, הן בתקשורת, והן בתקציב 2007.

העתק: יו"ר העבודה שר הביטחון עמיר פרץ חברי סיעת העבודה בכנסת ה 17 בלוג – עבודה שחורה

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , ,

2 תגובות

 1. יוחאי עילם :

  חזק.

  בניגוד למה שכתבתי ב"בלוף הדמוקרטי", נראה כעת שהמחמה רק מתרחבת ומסתבכת. "המצב" כובש כל חלקת תקשורת, והנושאים החברתיים נדחקים. גם אלה שקשורים במלחמה.
  דכאון.
  איך לעזאזל מפסיקים את המלחמה?

 2. יוחאי עילם :

  חזק.

  בניגוד למה שכתבתי ב"בלוף הדמוקרטי", נראה כעת שהמחמה רק מתרחבת ומסתבכת. "המצב" כובש כל חלקת תקשורת, והנושאים החברתיים נדחקים. גם אלה שקשורים במלחמה.
  דכאון.
  איך לעזאזל מפסיקים את המלחמה?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.