חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עובדי אוניברסיטת באר-שבע: דורשים הבהרות מקרן הפנסיה

נושאים חדשות, כלכלה ותקציב ב 4.12.11 4:03

ראשי ארגוני הסגל באוניברסיטה פנו במכתב למנכ"ל "מגדל מקפת" המנהלת את קרנות הפנסיה שלהם בעקבות הפרסומים האחרונים על העדר הפיקוח על ה"טייקונים" ועל הכוונה לבצע "תספורת" בחובות האג"ח שלהם

מאת רביב נאוה

ארגוני הסגל באוניברסיטת בן-גוריון בבאר שבע שלחו ביום חמישי מכתב תקיף למנכ"ל "מגדל מקפת" בצלאל צוקר ובו תבעו הבהרות על פעולותיה של קרן הפנסיה "מקפת החדשה", לאור הפרסומים האחרונים על ההתנהלות העסקית של בעלי החברות שהקרן מושקעת בהן וישיבת ועדת הכלכלה של הכנסת בנושא. לדבריהם, עולה חשש כי קרן "מקפת החדשה" אינה פועלת לשמור על השקעותיהם בצורה מיטבית.

במכתב, עליו חתומים ראש מועצת הסגל המנהלי אבנר מזרחי, יו"ר ארגון הסגל הזוטר עור חרמוני ויו"ר ארגון הסגל הבכיר  פרופ' מיכאל מונד נאמר בין היתר: "נוצר הרושם שעל אף שהקרן היא בין המשקיעים המוסדיים המרכזיים בשוק ההון, היא אינה עושה די על מנת לפקח על התנהלות חברות שמוחזקות על ידי השחקנים המרכזיים בשוק המעניקים  תנאי שכר והטבות  יוצאות דופן למנהלים ומקורבים לבעלי השליטה ללא קשר לתוצאות עסקיות ומושכים דיווידנדים מופרזים.

עוד צוין במכתב כי "כנציגים של אלפי עמיתים בקרן "מקפת החדשה", אנשי סגל באוניברסיטת בן-גוריון, אנו מוטרדים מהאפשרות כי מדיניות הקרן הינה ותרנית ואינה דואגת באופן הראוי לאינטרסים של עמיתי הקרן  .

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.