חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

לא לשעון נוכחות ביומטרי למורים

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חינוך ותרבות ב 22.11.11 6:05

אודי פריד, מורה, מחנך, וחבר סיעת נחל בהסתדרות המורים, גילה להפתעתו שבבית הספר בו הוא מלמד הותקן שעון נוכחות ביומטרי. בכעסו פנה אודי לציבור המורים בבקשה לחתום על עצומה הקוראת לסרב להחתים שעונים אלו, ולהעלות את הנושא לדיון ציבורי

חברים יקרים בוקר טוב ושבוע טוב,

השבוע התקינו בבית הספר בו אני מלמד ובעוד בתי ספר רבים בארץ שעון נוכחות ביומטרי ( חתימה בעזרת טביעת אצבע).

מעבר לחוצפה של שעון הנוכחות למורים, שאינם כמו כל מגזר אחר, ועל כך בהמשך… שעון הנוכחות הביומטרי הוא פגיעה חמורה בחופש הפרט של המורה-כאדם וכאזרח. די אם תקלידו בגוגל  ״נגד חתימה ביומטרית״ , ותגלו עשרות חוות דעת המתנגדות לנושא.

משרד החינוך יחזיק מאגר החתימות הביומטריות של מורים. אין אנו יודעים מה יעשה עם אותן חתימות אצבע ולאן הן יגיעו וכו׳ ?  תארו לעצמכם שהייתם בבית חברים במסיבה כלשהי.  בערב הייתה פריצה. מעלים למאגר המשטרתי את הטביעות מהזירה ואתם – מוזמנים לחקירה. כל העבר הרפואי שלכם ושל בני משפחתכם חשוף לעיני האח- הגדול.

 בתקופה שלפני הבחירות להסתדרות אמרנו (סיעת נחל) בקול רם וברור שאנחנו מתנגדים לשעון נוכחות למורים. שעון הנוכחות מתאים לאופי עבודה, בה בסיום היום, לאחר החתימה על כרטיס העובד, משאירים את העבודה מאחורה עד למחרת. ע״ע רופאים, עובדי בנק, עובדי ניקיון וכו׳.

סיעת נחל הסכימה להחתמת כרטיס בתנאי שיהיה גם כרטיס צמוד למורה, ובשעה שהוא בודק מחברות/מבחנים, משוחח עם הורים,  מכין שיעור לאחר שעות העבודה, יוכל עובד ההוראה להעביר כרטיס ולהיות מתוגמל.

כמובן שכל הסיעות האחרות הזדרזו והסכימו על כך. אלא שלאחר הבחירות השתנו דעותיהן.

כיום, השעונים שעונים קיימים וזו בושה !

אני קורא לכל חברינו המורים לסרב להחתים את שעוני הנוכחות עד לדיון מעמיק ופתוח לכלל ציבור המורים בנושא.

יומטוב

אהוד פריד.

לחתימה על עצומה הקוראת להתנגד לחתימה על כרטיס נוכחות למורים .

עד כה חתמו על העצומה יותר מ 1600 אנשי חינוך והתגובות רבות

מבחר מהתגובות:

אתי חממי מפ"ת : קיבלנו שעון ביומטרי. אף אחד לא מסכים לחתום. פנינו לח"כ מיכאל איתן שפועל נגד איסוף פרטים במאגר ביומטרי. מחכים לתגובתו.

שירלי טלסזאן מתל אביב:  לא הביישן למד ולא הקפדן מלמד. אנו מחויבים די והותר בעיקר אחר אופק חדש. לא צריך להדק את החגורה כדי שנבין שמשרד החינוך במעקב אחרינו. יש לנו הנהלה, פיקוח, והורים. זה מספיק הלחץ לעמוד במבחנים ומועדים והספקים דיו. היגיע הזמן ללכת גם לקראת המורים

דניאל צור מאבן יהודה: עבודתי אינה מסתיימת עם עזיבתי את בית הספר ולכן איני רואה שום סיבה לחתום על כרטיס נוכחות.

הלן לוי מצור יגאל: היום שבת והשעה קרובה ל – 14:00, משעה שבע בבוקר ועד עכשיו אני בודקת מבחנים בעברית של שתי כיתות שאני מלמדת. עדיין לא סיימתי להכין תכנית שבועית ולענות לכל המיילים, לא נכנסתי לאתר הכיתתי לעדכן ולא איחלתי מזל טוב לאח הנולד לאחת מתלמידותיי, אין לי שעון בבית להחתים את שעות העבודה. מעניין האם גם הוגי הרעיון מחתימים שעון? תחושה של עבדות, ניצול ושאט נפש. בושה שכך מתייחסים למחנכים בישראל. צאו ולמדו מה קורה בארצות הרבה פחות מפותחות – על היחד, על התנאים ועל המשכורות. אני מתביישת

לקריאה נוספת:  בזק בינלאומי תטמיע שעוני נוכחות ביומטריים בבתי ספר; היקף הזכייה עשרות מיליוני שקלים

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

25 תגובות

 1. שושי פולטין :

  לא לשעון נוכחות! (גם בלי קשר לביומטרי או לא)

  לדעתי מה שנובע מהעצומה ומהכותרת שלה הוא שהחותמים, כמו גם מחבר העצומה, מתנגדים לשימוש נוכחות בכלל, לא רק שעון ביומטרי.
  הטענה העיקרית המועלית בעצומה היא שעבודתם לא נפסקת עם היציאה מבית הספר, וכיוון שכך וכיוון שאין שעון נוכחות גם בבית, קוראים לבטלו.
  עצם השאלה על שעון ביומטרי או לא, אומרת למעשה "אני מסכים לחתום על שעון נוכחות, רק שלא יהיה ביומטרי"
  מכאן שיש כאן שתי שאלות עקרוניות שונות לחלוטין.

 2. דליה :

  נכון. מדובר בשני נושאים שונים. נושא אחד הוא התקנת שעון נוכחות בבתי הספר. נושא שני הוא הכנסה לשימוש של חתימה ביומטרית. למרות ההתנגדויות המובעות נגד המאגר הביומטרי, המערכת הממשלתית מכניסה את השימוש בביומטרי, מעבירה אותו למאגר, אך מבטיחה שהמאגר מאובטח.
  הנה קישור לכתבה מיום א' שפורסמה בדה-מרקר וציטוט ממנה: http://it.themarker.com/tmit/article/17598
  בזק בינלאומי תטמיע שעוני נוכחות ביומטריים בבתי ספר; היקף הזכייה עשרות מיליוני שקלים
  20.11.11 | ענבל אורפז

  בזק בינלאומי הודיעה היום כי תטמיע שעוני נוכחות ביומטריים במודל ענן לכל בתי הספר היסודיים בישראל. בחברה סירבו לחשוף את סכום העסקה, אך הדגישו כי מדובר במכרז משמעותי בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. לאחר הטמעת המערכת למעלה מ-160 אלף מורים בכ-4,500 בתי ספר יחוייבו לדווח באמצעותה. במהלך החודשיים האחרונים המערכת הותקנה בכמה מאות בתי ספר ותוך שנה וחצי תושלם הפרישה.
  המכרז נחתם לתקופה של 6 שנים עם אופציה ל-4 שנים נוספות. הדיווחים הנאספים בזמן אמת באמצעות שעוני הנוכחות הביומטריים ישמרו בענן הפרטי של משרד החינוך שהקימה בזק בינלאומי ויתחברו לתוכנת השכר של המשרד. בפרויקט ייעשה שימוש בשעוני הנוכחות של חברת TIMENETO. זהו הפרויקט הגדול ביותר מסוגו שמבצעת בזק בינלאומי……..

 3. שי :

  בקשר לשעון נוכחות ביומטרי
  http://yalkut.wordpress.com/2010/10/23/%D7%94%D7%90%D7%97-%D7%94%D7%92%D7%93%D7%95%D7%9C-%E2%80%93-%D7%94%D7%9E%D7%A2%D7%A7%D7%91-%D7%94%D7%9E%D7%AA%D7%92%D7%91%D7%A8-%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%99-%D7%94%D7%A4%D7%A8%D7%98/

 4. ארטור- :

  במשרד החינוך מחליפים שעוני נוכחות קימים בביומטרים

  מתוך אתר תפוז מאתמול

  •21/11/11 22:59‫שאלה לאריה-שעון נוכחות‬ בת עין1
  בבית ספרנו אמור להיות מותקן שעון נוכחות עם זיהוי ביומטרי(טביעת אצבע) ולהחליף את שעון הנוכחות באמצעות כרטיס מורה.
  האם קיימת חלופה לזיהוי הביומטרי במכשיר הנ"ל?
  מה הדין לגבי מורה שמסרב לזיהוי ביומטרי ?
  תודה.

  הוספת תגובההוספת תגובה מהירההוספת תגובה בחלון חדש

  ואני רק יכול להוסיף -שמערכת שמסמנת אי אמון כלכך גדול עד כדי טביעת אצבע ,גם היא לא תקבל בחזרה נאמנות מעובדיה .

 5. מישהו :

  דליה הכל ברור עכשיו! תודה לך!

  חוק המאגר הביומטרי נדחה בכנסת.
  ובכל זאת כנראה ישנם אנשים שיש להם אינטרס להכניס מאגר ביומטרי לארץ (מה שלא קיים בצורה כזו בשום מדינה אחרת, גם לא דיקטטורית).
  עכשיו יש פה עניין כלכלי.
  ישנם אנשים בעלי אינטרסים ונחתמאות עסקאות ענק.
  ומי נדפק?
  עובדי המדינה!
  לכן האוצר לוחץ בכל ההסכמים חתימת שעון…
  עבודה שחורה,
  אנא תבדקו זאת!

 6. רונן :

  אתה פשוט מטעה – אין מאגר ביומטרי. הטביעות נשמרות בשעון. למשרד החינוך אין שום מאגר או נגישות למאגר כזה…ומי שרוצה – שיקליד סיסמה…לא חייב לשים אצבע

 7. ארטור :

  באתר תפוז "מציעה" אורנה דוידי לא להסתפק בשעון ביומטרי אלא להצמיד אזיק אלקטרוני לכל מורה למנוע מצב של בריחה של כמה שעות בין החתמה ביומטרית בבוקר להחתמה ביומטרית של צהריים .

  אני בעד !אולי סוף סוף תתגלה דליפת שעות ההוראה הגנובות /הבלתי מנוצלות כך שבמיצבים הבאים יהיה שיפור בספרה החמישית שאחרי הנקודה .

 8. מורה ומחנך בישראל :

  אני הייתי שמח אילו מר אודי פריד אכן מלמד את תלמידיו לבדוק לפני שהם מדברים. מר אודי אכן מטעה, אין מאגר ולא לוקחים ולא שומרים שום טביעת אצבע בשעון הזה. אבל עדיין נניח שאתה חושש אתה יכול לדווח באמצעות הקשת קוד. אלא אם כן רוצה אתה לחנך את תלמידיך לאי שיוויון ? אני מחתים שעון נוכחות כבר 40 שנה במקום עבודתי ולא קרה לי כלום, להיפך הנכון.
  תודה
  דוד

 9. מורה ומחנך בישראל :

  אגב שכחתי לספר שאני עובד כמנהל טכני במפעל יצרני זה 40 שנה, כמעט ואין יום שלא מתקשרים אלי לאחר שעות העבודה כיד לשאול או לנסות לעזור או להגיע כדי לאפשר למפעל להשמשיך לעבוד ולייצא. לא זוכר שבשביל הזמן הזה משלמים לי ואני גאה לעבוד במפעל הזה… חשבתי אולי זה יהיה רעיון טוב לקבל חופש גדול של חודשיים בשנה .. ושנה שישית שנת שבתון .. אולי זה היה משפר את הרגשתי בנושא.

 10. יוסי פרץ :

  חודשיים בשנה חופש ושנת שבתון כל 6 שנים

  אני מוכן לחתום שעון נוכחות גם עם הלשון שלי אם יהיה לי חופש 3 שבועות בכל החגים ועוד חודשיים בכל שנה ועוד שנה שישית חופש ולעבוד משרד של 30 שעות בשבוע.

  מר. אודי בעיניים שלי אתה לא רק מטעה את כולם אלא שוכח מי משלם לך ומה זה עבודה. מה שאתה עושה גובל בחוצפה ציבורית.

 11. ארטור :

  מורה ומחנך בישראל אבל עובד כמנהל טכני במפעל יצרני .

  ככה לשקר על הפתיחה?

  הבנתי, על הבוקר מישהו שאינו אוהב את סיעת נחל נתן הוראה להגיב וככה זה נראה .כדאי למערכת עבודה שחורה להציץ האם יוסי פרץ והמחנך/המנהל הטכני כותבים מאותו מחשב .

 12. מקסימוס :

  הסתדרות המורים פרסמה כבר די מזמן שאין צורך לבצע חתימה ביומטרית ניתן פשוט לחתום באמצעות הקוד האישי – לא חייבים אצבע…
  יתרה מכך זאת אפילו ההמלצה שפורסמה:
  בימים אלה מותקנים בבתי הספר המופעלים על פי רפורמת אופק חדש שעוני נוכחות ביומטריים. הסתדרות המורים ממליצה לכל עובדי ההוראה אשר אינם מעוניינים להפעיל את שעון הנוכחות על ידי טביעת אצבע, להפעילו באמצעות הקשת סיסמא אישית.

 13. אהוד פריד :

  תשובה לרונן מס 8

  די ברור שאתה ממשרד החינוך או מהסתדרות המורים הישנה.
  מדוע שאחתום לפני סיום עבודתי?
  עבודתי אינה מסתיימת בשעת היציאה מבית הספר

 14. אהוד פריד :

  לכל הנחמדים בתחפושת מנהלי המפעלים וכו׳׳

  ראשית. מנהל מפעל יקר. אם מתקשרים אליך הרבה כנראה שאתה מנהל ממש גרוע (; לאיזה פקיד בנק או עובד עריה במחלקת הגביה מתקשרים אחרי שעות העבודה? איזה שטויות.

  למעוניין להחליף איתי עבודה בגלל השבתון. אתה יותר ממוזמן… אבל 2 דברים. : אופי העבודה של מורה הוא דאגה לדור העתיד של ישראל. עבודה שוחקת. קשה ולעתים מתסכלת. עבודה מול הורים. תלמידים. מנהל. מפקח ועוד… לכולם אתה צריך להסביר ולהתנצל. דבר שני בא נראה אותך מחזיק מעמד שבוע אחד בכיתה. שבוע אחד בלבד!!! מבחנים. עבודות. שיחות עם הורים. השתלמויות. לחצים…. ובסוף החודש תלוש שמגרד את ה8000 מלמטה אחרי תואר ראשון. גמולים וריכוז. אתה מוזמן
  רק ש…..
  תצטרך אישור מהממונים עליך בהסתדרות המורים

 15. מנחם לוריא :

  מעבר לשאלת שעוני הנכחות...

  1. המורים הם עובדים מאורגנים – כיצד מעיז משרד ממשלתי לקבל החלטה לעשות שימוש באיבר מאברי מגופם מבלי לשאול אותם תחילה.

  2. חובה חוקית למסור טביעת אצבע של אדם,גם אם איננו רוצה, היא לאחר שהואשם על ידי שוטר. אין שום חובה חוקית אחרת לעשות כן. טביעת האצבע של אדם היא שלו.רק שלו ושלו בלבד. אני לא בטוח שאני כאדם מוכן לתת את טביעת האצבע שלי אפילו לא מול לועו הפעור של אקדח זה שלי נקודה.

  3. כיצד מעיז משרד ממשלתי להשקיע 130 מליון שקלים מתקציב המדינה בבניית ענן מחשוב למערכת החינוך,בישראל 2011, ולא להקצות את כל הענן לטובת … חינוך?

  4. כחצד מעיז משרד ממשלתי וחברה ציבורית שלא לפרסם את עלות הפרויקט,מה גם שעלותו איננה נכללת ב -130 מליון השקלים,מכספי משלם המיסים,שכבר הושקעו בענן?

  5. למיטב ידעתי שכר העבודה של המורים הוא שכר גלובלי וגם זה לא כציות לחוקי העבודה של המדינה אלא כי המדינה הכריחה את עובדיה לחתום על הסכם שכר גלובלי במסגרת התארגנותם הסקטוריאלית – אז למה צריך את הדיוק שטביעת האצבע נותנת בהקשר של שעות העבודה – ומה הצעד הבא לא אוגרים טביעות אצבע ליופי?

  6. חברה ציבורית המאוגדת בע"מ תחזיק את מאגר הביומטרי של עובדי המדינה – למי שזה נשמע סביר אז הוא כנראה במדינה הנכונה אני לא.

  7. ומי יאבטח את המידע הזה,החברה הפרטית שרוצה לחסוך כל שקל בעבור בעלי המניות או אולי המשטרה? או אולי הרמו"ט? או אולי היחידה לאבטחת מידע של שירות הבטחון הכללי או הלוחשים על אוזנו של נתניהו שקיבלו השבוע 12 מליון שקלים לממן את לחישותיהם? או אולי כאימרתו של מר שיט ריט המאגר לא צריך אבטחה מיוחדת כי הוא לא יפרץ…? (וברגע זה קוראים יקרים הפכתי למליונר כי חסחכתי לעצמי מליון וחצי שקלים שעוד מעט היה עלי להעבירם למר שיט-ריט על שלשול לשוני הרעה ללא הוכחת נזק ומבלי שאפשרתי לו להתגונן…)

  8. ושאלת המליון דולר: תביעת האצבע של כל אדם שייכת לו.רק לו. אך ורק לו. מה יעשו למורה שיסרב לתת את דגימת טביעת האצבע שלו כדי להכניסה למערכת. ומילא מה יעשו מהו הבסיס החוקי לנטילת טביעת האצבע לאחזקתה ולשימוש בה על ידי מי שהמורה/אדם לא מעוניין שיאחז בטביעת האצבע שלו?

  מנחם.

 16. זיו :

  תגובה ליוסי פרץ (תגובה 10)

  ראשית, זה מאוד מעניןי שתגובתך מגיעה בדיוק 5 דקות אחרי התגובה של מורה ומחנך בישראל שבעצם עובד במפעל. (האם זה אומר משהוא על האי-קיו של הכותבים?)

  אבל אם נתייחס אליך ברצינות ( מה שלא נראה לי שהינך ראוי), הרי מדוע עליך לחתום שעון נוכחות עם הלשון על מנת לקבל את ההטבות שהינך כה משתוקק. תעבור לעבוד בהוראה ותקבל אותם תנאים בדיוק.

  אתה מוכן להסביר מה הבעייה בדיוק לעשות זאת ולקבל תא התנאים הכה מפליגים?
  לא מדובר בחברת חשמל או בנמלים שלא יקבלו אותך.
  פה חסרים מורים ותתקבל בזרועות פתוחות.
  כדאי לך!
  ולא תצטרך לחתום עם הלשון, תוכל לחתום כמו כולם עם האצבע.

 17. אלדד :

  האם שיחה בין מורים בישראל מתנהלת פה?

  מחפיר ממש לפעמים אני צועק על ילדי כי הם מתנהגים כמו בגן ילדים…ועכשיו אני יכול להבין מאיפה זה בא. הלו? תתביישו קצת? יש לכם זמן עודף אן שאין זו תקופת מבחנים?
  כולה ביקשו מהם לדווח נוכחות ממש חוצפנים הקבוצת עלית הזו…
  נאמר פה שמקבלים כל אחד להיות מורה … אכן ככה זה נראה ! בושה למדינתנו

 18. מנחם לוריא :

  אלדר - תגובה 17

  תרצה או לא תרצה מדינה משמשת דוגמא ותשקיף של הלכי רוח בחברה.

  אם המדינה מעסיקה עובדי קבלן בשכר מביש ובתנאים מבישים זה זולג לסקטור הפרטי. אם המדינה אוגרת מידע ביומטרי על העובדים שלה על מנת לעקוב אחרי שעות העבודה שלהם בעוד היא עצמה החתימה אותם על הסכם קיבוצי שלפיו שכר עבודתם הוא גלובלי ולא לפי שעות – ובניגוד לתחיקה עצמה,אגב. הדבר הזה יזלוג ומהר לסקטור הפרטי ואם אתה מוכן לעבוד אצל מעסיק (היום אצל אחד ומחר אצל אחר) שמחזיקים את טביעות האצבע וגם מעסיק אותך השכר גלובאלי-כי בא לו וגם מפטר אותך כי עובד הקבלן האחר זול יותר וכו וכו אז לבריאות לדידי זה פסול ואת הפסול הזה חייבת הממשלה להפסיק ולשמש דוגמא – לא פסולה לשם שינוי.

  הדיון כאן זולג לשוליים אמוציונאליים כי באים אנשים/קוראים ומכריזים "מגיע לכם" ועל מה תלינו כי שעתכם בידכם ועוד מקבלים על השעות הפנויות כסף. אינני מורה ולא אהייה אבל פני הדברים אינם כאלה כלל ועיקר ובכל מקרה זו לא סיבה לקחת טביעות אצבע מהמורים.

  בישראל נכון לשעת כתיבת דברים אלה: לוקחים טבעות אבצבע רק ממי שנחשד בעבירה פלילית ולאחר שהואשם כדין.

  קח את המשפט האחרון שלי ותבין למה רוחות חרון אף מנשבות בדיון הזה…

  מנחם.

 19. איתי :

  1. בכתבת דה-מרקר שצוטטה פה נאמר במפורש כי אין העברת מידע ביומטרי (טביעות אצבע מקודדות) למאגר מרכזי אלא רק נתוני נוכחות. אם זה נכון (ואולי הם משקרים?) אז אין פה איזו דרך עקיפה לבנות את המאגר הביומטרי הארצי.

  2. אם אכן הסתדרות המורים השיגה אישור לא לתת טביעת אצבע (ציטוט בתג' 12) הדבר ההגיוני הוא שסיעת נחל תוביל קמפיין להקליד סיסמה ולא לתת אצבע.

  אנשי נחל יצטרכו לוודא היטב שהוולונטריות
  הזו אינה זמנית, כמו עצם ההצטרפות הוולונטרית לאופק/עוז שהתבררה כפיקציה.

  3. קמפיין עקרוני נגד שעון נוכחות באופן כללי – ראוי וצודק מאוד אבל נראה לי שכבר איחרתם מזמן את הרכבת, אחרי ששני ארגוני המורים (והרופאים, וקודם לכן האחיות) כבר הסכימו לכך. אולי פעם כשהסוציאליסטים יעלו לשלטון הנוהג הזה יבוטל.

  4. מצחיק ועצוב שחברים מסוימים בארגון המורים מעודדים מהיציע את סיעת האופוזיציה לוסרמן וסתמו פיהם כדגים כשנודע להם שרן ארז עומד להסכים לאותם ויתורים בדיוק. השעון פה הוא רק דוגמה.

  לפני חתימת עוז הנימוק אולי היה לא לפגוע באחדות השורות בזמן רגיש (משום מה נימוק זה לא הועלה ביחס לאופק ב-2007), ואחרי? שתיקה רועמת.

 20. מנחם לוריא :

  איתי תגובה 19

  לגבי סעיף 1: זה נכון שת.ע ישארו בשעון. אני מכיר את הטכנולוגיה הזו ואכן ת.ע נשארת בשעון ולא עוברת לשרת המרוחק. הרעיון הוא פשוט דוגמים את האצבע שלי,מעלים לשעון (אחד או יותר) וזה נשאר שם. כל פעם שאני מגיע (ובהנחה הסבירה שלא שחכתי את "האצבע" בבית – תיכף אתייחס) השעון משווה את האצבע שלי מהקורא לנתון שיש בתוכו ומיצר רשומה בינארית שמיד אתייחס גם אליה.

  א. לוקח בדיוק דקה לפרוץ לשעון ולקחת את תביעות האצבע.

  ב. זה לוקח כשעה ליצר ט.ע שלי ע"ג חתיכת פלסטיק ולכן המאמר המוסגר שנשמע ציני משהו. עשו את זה לשר הפנים הגרמני וגרמניה ביטלה את חוק מאגר המידע המיומטרי בגרמניה.

  יש כאן הבא נתחכמא לחוק כי שעון נכחות לא נחשב מאגר מידע ומאחר שאיננו מאגר מידע בזק בינלאומי ומשרד החינוך לא צרכים להגן עליו.

  בטכנולוגיה שיש כיום (אולי בזק בנלאומי המציאו משהו חדש אינני יודע) הדגימה הראשונית של האצבע שלי מקבלת קוד בינארי חד ערכי. הקוד הזה נשלח,המקרה הזה, לענן וכל פעם שאני מגיע לעבודה ומעביר את האצבע או את הפלסטיק (אם לא שכחתי אותו בבית) הנתונים שעוברים לשרת הם: הקוד הבינארי של ט.ע שלי,שעת הכניסה, זהות השעון שמצביעה היכן הוא ממקום. כך שזו היתממום לומר שאין פה שום דבר פוגעני – יש גם יש.

  אני לא יודע על ניסיון להפוך את הקוד הבינארי לטביעת אצבע אבל קשה מאוד – זה לא.

  ולמרות ההבהרה הזו ובפעם המליון: אני נולדתי עם עשר עצבעות והן שלי רכושי הפרטי חלק מגופי חוקית ומוסרית אני לא חייב למסור אותם לאף אחד אלא עם משטרה תעצור אותי ותאשים אותי ו/או בעת הגיוס לצה"ל כשבמקרה האחרון זה אך ורק לצרכי זהוי אחרי שאתנדף מהעולם בדרך פלא תוך שמ"פ או בסדיר.

  ועוד הארת אגב: מאגר תביעות האצבע המשטרתי מוחשב חלקית בעבר אינני יודע אם השלימו את העבודה. מכל מקום קשה מאוד לפרוץ אליו ולא ידוע אפילו על ניסיון לעשות כן. מאגר ט.ע הצהלי הוא בניירות לא מוחשב ואין כוונה למחשבו ומעולם לא נעשה בו שימוש לרעה. אם אינני טועה היה רק מקרה אחד שבו ט.ע מהמאגר הצבאי הוצאה מחוץ לצבא וזה היה לצורך זהוי,לא עלינו, גופה.

  לאחר מותי שיעשו בט.ע שלי מה שרוצים, כל עוד אני חי מה פתאום שאתן את ט.ע שלי ועוד לשעון נכחות. יש מליון ואחת דרכים להפעלת שעוני נכוחות לרבות דרכים שמידע על הגעה ועזיבה ישב בענן של בזק בינלאומי. ובכלל למה צריך שעון נכחות ולמה שישב על הענן הזה שעה לנו 130 מליון ש"ח. לא חושב שמשהו היה מוכן שיוציאו מתקציב המדינה 130 מליון ש"ח (ועוד סכום שבחוצפתם משרד החינוך ובב"ל לא רוצים לפרסם) כדי לעקוב אחרי הנכחות של המורים. נו באמת גם להגזמה צריך שיהיה גבול…

  גם לגבי המאגר של שיט-ריט אותו רעיון בדיוק. בדלת האחורית וברשלנות ציבורית מהמעלה הראשונה ה"נסוי" לשנתיים הפך להיות קבוע. כשיבוא היום אני אעדיף לשבת בבית הסוהר וגם לוותר אלע אזרחותי (גם על זה יושבים בבית הסוהר בישראל 2011) אבל לא אתן לא ט.ע ולא תמונה ביומטרית שלי וכבר טעיתי טנתתי למאגר המרושלם והפרוץ של משרד התחבורה את התמונה שלי וגם זה לא הלך בקלות…

  אגב, לפחות בבתי הספר בעיר גורי בית הספר וסביבתו מצולם 24 שעות ביממה 365 ימים בשנה לרבות חלקיו הפנימיים והציבוריםם – משהו זוכר שהסדירו את זה בחוק. מי זוכר שבבית הספר מסתובבים קטינים וקטינות..???

  גם משרד לבטחון פנים הוצא (סבפטמבר 2011) מכרז במסגרת "עיר ללא אלימות" לרישות כל ערי ישראל במצלמות בקרה "לטובת בטחון האזרחים" נו מה הלאה: מצלמה בחדר השינה שלי מחובר ישר למחשב של בנימין נתניהו?
  מנחם.

 21. יגאל :

  מנחם שלום
  יש לי דקה מיותרת ושעון מתי נוכל להיפגש כדי שתוציא את טביעת האצבע שלי ? כמובן בתשלום.

  לא יותר קל לך לקחת אותה מהכוס קפה שתכבד אותי שנשב יחד?

  תודה
  יגאל

 22. מנחם לוריא :

  יגאל...

  "לא יותר קל לך לקחת אותה מהכוס קפה שתכבד אותי שנשב יחד?"
  הרבה יותר קל. לא התרברתי אלא כדי להבהיר שהרעיון כולו מטופש ולא בטוח.

  תקרא את המאמר של עו"ד קלינגר פה בע"ש הוא הולך יותר רחוק ממני.

  לגבי כוס קפה אתה מוזמן תמיד ומבטיח לא לקחת את טביעת האצבע שלך גם לא בתשלום זה שלך ושתישאר כזו.

  מנחם.

 23. שרי :

  סיכום: מתכנית העבודה של רשמת מאגרי המידע והממונה על הפרטיות, עו"ד יוספה טפיירו עולה, כי למשרד הפנים בישראל יש הסטוריה די מדאיגה ביכולת של המשרד לפקח על מידע רגיש [11], גם ללא מאגר ביומטרי… שתוצאתה, הפצה ברשת האינטרנט של מידע חסוי ממרשם התושבים של מדינת ישראל עם מידע אישי ורגיש על תושבי המדינה, ראוי לציין שלא מדובר ב"מעידה חד פעמית" העדר תשומת הלב בשמירה על המידע הרגיש, נחשף מחדש בכל מערכות הבחירות ה"ממוחשבות" האחרונות. לא לחינם אמר המומחה הבכיר ביותר לזיופי זהות בFBI – פראנק אבנגייל כשהתראיין, ש"אין לסמוך על ממשלות בכל הנוגע למידע ביומטרי" אבנגייל אמר את הדברים לאחר שבבריטניה איבדו מידע אישי על 25 מליון אזרחים כולל חתימות ביומטריות בהתהפכות של רכב ממשלתי. עו"ד ד"ר עומר טנא מהפקולטה למשפטים של המכללה למנהל כותב במאמרו בדה מרקר": "פרצת אבטחה במאגר מידע ביומטרי עלולה להיות הרת אסון: סיסמה אפשר לשנות ותעודה להחליף, אבל טביעת האצבע מלווה אותנו כל החיים, ומרגע שנגנבה אנו חשופים. בעיה נוספת היא הסיכון של טעות מערכת. אדם שנקלע בטעות לרשימה שחורה עלול לאבד את היכולת לטוס לחו"ל, ללוות כסף מהבנק או ליהנות מביטוח רפואי. מאגר מידע ביומטרי עם שגיאות יעורר סיוט קפקאי של בני אדם המנסים להוכיח כי הם אינם הם"."

 24. יהונתן קלינגר | נתן אשל והזכות לפרטיות במקום העבודה. ‏ :: Intellect or Insanity‏ :

  […] חשופים יותר ויותר למעבידים שרוצים את פרטיהם. בפועל: משרד החינוך כופה על מורים לתת את טביעת אצבעם, מלצרים עונדים זמזמים אשר מיידעים אותם מתי לקוחות […]

 25. אורנה-מחנכת הגיל הרך :

  החתמת שעוו נוכחות בבית הספר-עצוב,מייאש ומשפיל מהסיבות הבאות:
  1.אם עבדתי מעבר לשעות הגלובליות שלי הרשומות במשרד החינוך-לא אקבל תוספת שכר. אם לעומת זאת חסרות לי דקות ספורות בחישוב החודשי,המחשב מזהה זאת כשעת עבודה שמנוכת מהשכר.
  2.בשעות השהיה שלי שיועדו מכלתחילה לבדיקת עבודות,הכנת מערכי שיעורים וכו',היום מאחר ונוספו לנו מטלות כמו כתיבה ודיווח על בסיס יומי בפורום הבית ספרי,הכנת תיכנון שבועי ,מיפוי כתתי הנושאים נלמדים(ממוחשב-עניין של שעות ארוכות),כתיבת דוחות מצב והתקדמות של תלמידים ועוד מטלות ש"ממציאים" לנו המוחות הקודחים במערכת החינוך וכל בעלי התפקידים שכדי להצדיק את קיומם מטילים מטלות חדשות לבקרים,בשעות הללו אינני מספיקה להשלים מחצית מן הדברים ובחישוב הכולל (כולל תעודות,ישיבות שלא מן המניין,ימי הורים,אירועים בית ספריים למיניהם,שיחות טלפוניות עם הורים,הכנת תוכניות שבועיות ועוד)אני עובדת בבית לפחות בין 4 ל-6 שעות נוספות בבית, בממוצע כל שבוע.
  3.שעון הנוכחות בודק אם אכן אני מבצעת את עבודתי.
  הלוגיקה מאחורי הרעיון הוא :
  נוכחות מורה בכתה = הצלחת התלמידים ביעדים לימודיים ,חברתיים,ערכיים.
  אם כך אני אמורה רק להגיע לכתה…."לעבוד" לא יותר מידי קשה,..וללכת הביתה בדיוק בזמן. אה,שכחתי לאמר שמאז ומתמיד לא ראיתי את עצמי "עובדת"בכתה,ואת הילדים אינני רואה כעוד מפרט טכני."העבודה" שלי מעולם לא הסתיימה בין כותלי בית הספר,ותמיד פלשה לביתי ולחיי הפרטיים.אלא שאם פעם ראיתי את עצמי ככמעט מתנדבת,בגלל המשכורות הנמוכות,היום אני חשה גם מושפלת – כזו שרואים בה גנבת של כספי המדינה,שצריך לעקוב ולבלוש אחריה-וזאת במקום לבדוק את טיב עבודתי,פשוט ע"י משוב של הורים ותלמידים,מצב לימודי/חברתי בכתותי וכו'. ותאמינו לי שעם כל החופשות בחישוב הכולל(אם נחשב את המשכורת השנתית ונחלק ב-10 חודשים,גם אז משכורת המורה יחסית לשוק נמוכה לעין שיעור מההשקעה הפיזית והנפשית .
  ובכל זאת תשאלו למה למרות התסכול אני נשארת?א.כי זה מה שאני יודעת לעשות ואוהבת. ב.כי אני יודעת שאני משקיעה המון כי איכפת לי ואני רואה בעבודתי זו ייעוד,וככזו חשוב לי להישאר במערכת.ג. אני חלק ממערכת החינוך למעלה מעשרים שנה,אני מקווה שלאור הלחצים אחזיק מעמד למרות השחיקה הפיזית והנפשית,עוד הרבה שנים.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.