חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הדייג – לקט המלצות קריאה מס' 57

נושאים הדייג, עלו ברשת ב 20.11.11 1:02

מבחר תכנים מעניינים שהתפרסמו ברשת בשבוע החולף. ליקט וערך: דורון קאלו

עבודה ורווחה

עובדים בסטארט אפ וקיבלתם אופציות מהחברה? יכול להיות שבעתיד תידרשו להחזיר אותן. כך קרה לכמה עובדים של זינגה, יצרנית המשחק המהפכני "פארמוויל", ערב ההנפקה בוול סטריט.

 חינוך

סטודנטים המבקשים ללמוד בחוג לתקשורת חזותית בבצלאל נדרשים לרכוש מחשב נייד בעלות של יותר מ-9000 ש"ח. הסגירה הקרובה של חוות המחשבים בבית הספר והצורך בצמצום עלויות מביאים באופן טבעי לגלגול ההוצאות על הסטודנטים.

חברה ופוליטיקה

לאור גל החקיקות האנטי-דמוקרטיות הקם עלינו, עמית לב מביא את 14 הנקודות של הפאשיזם כפי שזיקק אותן חוקר מדעי המדינה ד"ר לורנס בריט. הסעיפים השונים רלוונטיים להפליא לישראל 2011: ביטויים מתחזקים של לאומנות, שחיקת זכויות האדם, מיליטריזם דוהר, דיכוי עובדים ועוד היד נטויה.

דורה קישינבסקי מציעה מדריך ממצה לאגודת אפרת. בניגוד לטענותיהם האבסורדיות, לאנשי אפרת אין שמץ של כבוד לרצונן של הנשים; הם חותרים לבודד את קרבנותיהם, להציף אותן בתעמולה ילדותית, הם פועלים ממניעים גזעניים ויש להם המשאבים והרצון להפוך לגורם מסוכן באמת.

המרכז הקהילתי היהודי-ערבי ביפו יקיים את תהלוכת הסובלנות השנתית בשבת הקרובה, ה-26 לנובמבר. בתהלוכה ישתתפו מאות נציגים מתרבויות ודתות שונות, והאירוע יכלול גם יריד אוכל, יריד עבודות יד ואטרקציות נוספות לכל המשפחה.

תקשורת

רביב דרוקר מספר בבלוג שלו על עליית מדרגה בתביעות הדיבה: איומים מעורכי דין עוד בשלב איסוף החומר לכתבת התחקיר. הפעם מדובר במונופול המלט של "נשר", ומסתבר שההסדר הנוכחי בענייני לשון הרע בחוק הישראלי לא ממש עומד לצד העיתונאים. והתיקונים שעלו לאחרונה לדיון בכנסת? גם הם כנראה לא ישפרו את המצב.

היום (שבת) נפתחה תערוכה חדשה במרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית בחולון, "עפ"י מקורות זרים". התערוכה עוסקת במה שלא אמור להתקיים כלל, במה שאסור להראות ואסור לראות, בחובה של כולנו לדרוש לדעת.

נדל"ן

ביהמ"ש העליון פסק לאחרונה שעל בעלי הדירות במרינה בהרצליה להשכיר אותן למלונאות ובכך למנוע את הפיכתה לשכונת המגורים היוקרתית במדינה על חשבון הציבור. ביום שלישי היה אמור להתקיים שימוע של בעלי הדירות מול העירייה, אך הוא הפך לקטטה אלימה שהצריכה התערבות משטרתית.

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.