חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

המעברה – בלוג חדש למאבק הדיור הציבורי בירושלים

נושאים עלו ברשת, פוליטי ב 30.10.11 0:31

ההשתלטות על בתים נטושים בת"א אמנם מקבלת כותרות רבות יותר, אך התופעה קיימת גם בירושלים. אתם מוזמנים לבלוג חדש ובו תלמדו על אירועים כאלה עוד לפני הפינוי המתוקשר

"אנחנו, מחוסרי דיור ממאהלי "אין ברירה" בירושלים, הגענו למצב בו כל תקווה לפתרון מהמדינה אפס, ולא נותרה לנו ברירה אחרת, אלא לקחת את האחריות על פתרונות הדיור לידינו, ולדאוג לקורת גג לעצמנו. זאת לאחר שהמדינה הוכיחה לנו באופן סופי כי אין היא דואגת לדיירי הדיור הציבורי בפרט, ולנושא הדיור בכלל. במילים אחרות לא בחרנו להיאבק – המאבק נכפה עלינו מתנאי החיים והדיכוי שאיתם אנחנו מתמודדים יום יום.

נמאס לנו לעבור מהסבתא, אל הדודה, או אל האחות. החפצים שלנו במקרה הטוב ברכב, ונעים איתנו ממקום למקום. או יותר גרוע בין פינוי לפינוי. גם כשכבר אנו מוצאים דירה במחיר סביר, איננו יכולים להשכיר אותה בגלל התנאים הנוראיים. אחרי הכל, מי ישכיר דירה למשפחה או אם חד הורית שחיה ממשכורת מינימום. רובנו מזרחים, ורובנו אימהות חד הוריות. זה לא מקרי, וכאן ניתן לראות איך המאבק שלנו הוא לא רק בעד הזכות לדיור, אלה מערבב בתוכו מאבק נגד דיכוי מגדרי וגזעני שבמשך שנים רבות הממסד יצר."

בלוג המעברה

הודעה לעיתונות בעקבות הפינוי האחרון – הבית ברחוב פינסקר

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.