חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תנועת המחאה בארה"ב "לכבוש את וול סטריט"

נושאים עלו ברשת, פוליטי ב 10.10.11 6:00

תנועת המחאה האמריקאית Occupy Wall Street המזכירה את מחאת האוהלים בישראל, מתפשטת מניו-יורק לערים נוספות בארה"ב. יוסי דאהן, במאמר ב"העוקץ" מתיחס אל המתרחש בתנועה ומסביבה

We are the 99%

תנועת המחאה Occupy Wall Street מתפשטת לעשרות ערים נוספות בארה"ב. אל תבקשו מהם רשימת דרישות ספציפיות, הם רוצים צדק חברתי, קץ לקשר הון-שלטון וסדר חדש שבו אנשים מתייחסים זה לזה ולסביבתם בכבוד. ויש להם סבלנות

הבוקר ב-Zuccotti Park מחלקים את The Occupied Wall Street Journal, ביטאון תנועת המחאה והאלטרנטיבה לביטאון האליטה הפיננסית Wall Street Journal. בעמוד הראשון תמונה גדולה של אלפי אנשים שהפגינו ביום רביעי האחרון ב-Foley Square, תחת שתי כותרות ענק שאינן מצניעות את יומרות התנועה. כותרת אחת זועקת "המהפיכה לא תיעצר":

אלוהי הפיננסים בגורדי השחקים המקיפים את זוקוטי פארק, המשתעשעים עם כסף וחיים, והגורמים לאליטה הפוליטית, העיתונות ושופטים לקפוץ ולמלא את דרישותיהם, ההורסים את המערכת האקולוגית עבור רווח ומרוקנים את אוצר המדינה להימורים וספקולציות, לא התייחסו לאקטיביסטים הראשונים שהופיעו ברחוב למטה לפני מספר שבועות. האליטות מתייחסות לכל אחד החי מחוץ לספירה שלהם כשולי ובלתי נראה".

תחת הכותרת השנייה, "הדבר החשוב ביותר בעולם", דבריה של נעמי קליין בהפגנה ביום רביעי, המשבחת את המבנה הדמוקרטי של התנועה, את הבחירה שלהם במטרה ברורה והמחויבות שלהם לפעילות בלתי-אלימה למרות הברוטאליות של המשטרה.

להמשך קריאה

לקריאה נוספת ולמעקב (באנגלית):

בהאפינגטון פוסט

Globalrevolution 

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , ,

תגובה אחת

  1. גליה :

    global revolution
    Global Revolution brings you live streaming video coverage from independent journalists on the ground at nonviolent protests around the world. The team… (more)
    http://www.livestream.com/globalrevolution

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.