ישראבלוף רפואי

מנחם רבוי בוחן את היצירתיות שמגלה משרד האוצר בנסותו לפתור את בעיית ההתפטרות של המתמחים בבתי החולים וטוען שמדובר ב"ישראבלוף"

"ישראבלוף רפואי"

מאת מנחם רבוי

עכשיו, כשמערכת הבריאות צפויה לקרוס נוכח עזיבתם של רוב המתמחים המשרתים בבתי החולים במרכז הארץ את המחלקות בעקבות התפטרותם, נזכרו באוצר וגם במשרד ראש הממשלה למצוא  פתרון.

 הם כנראה באמת רוצים לספק  את המתמחים, שתנאי עבודתם בלתי נסבלים. אולי לא להיענות באופן מלא לתביעותיהם [כמקובל במקומותינו]  אבל להסכים למינימום תוספות כספיות שיביאו את המתמחים  לסגת מההתפטרות.

 זה לא קל מפני שעל אף האמור, האוצר מסרב לפתוח את ההסכם הקיבוצי שחתם לא מכבר עם ההסתדרות הרפואית ובו, ככל הנראה, לא היה מענה מספק לדרישות המתמחים. זאת מחשש כי אם יעשה זאת, יביא הדבר לערעור בכל מערכת יחסי העבודה במשק המתבססת בחלקה הגדול על הסכמים קיבוציים שאין "פותחים" ומשנים אותם באמצע תקופת ההסכם.

מה עושים?

 מחפשים "נוסחת קסם" שתאפשר מתן תוספות כספיות למתמחים, מעל ומעבר להסכם הקיבוצי – אבל זאת מבלי לפתוח אותו. איך? אולי ע"י תוספות באמצעות נספחים להסכם ,או העברת  כספים מסעיף לסעיף בהסכם עצמו. בקיצור מחפשים פיתרון של "ישראבלוף רפואי", במסגרתו יעניקו תוספות שכר משמעותיות ויגידו ששמרו על מסגרת ההסכם ולא פתחו אותו. המתמחים מצידם אינם מוכנים להסכים לסידורים פתלתלים ומעורפלים, הם רוצים סיכומים ברורים שאינם ניתנים לפרשנות ממסמסת. זה לא כל כך הולך עם שיטת ה"ישראבלוף." וגם לא בעזרת צווים מבית הדין לעבודה.

 בעיה .

 אפילו ברוך מהגשש כבר הבין את זה. [אתה הבנת את זה ברוך?]

לאתר של מנחם רבוי

Tags: ,

One Response to “ישראבלוף רפואי”

  1. […] פורסם גם ב"עבודה שחורה" Share this:פייסבוקדוא"ללהדפיסLike this:אהבתיהיה הראשון שאוהב את הpost. מאת מנחם רבוי, בתאריך 6 באוקטובר 2011 בשעה 8:39, בקטגוריה אקטואליה – כלכלה, צרכנות, חברה. תגים:האוצר, הסכם קיבוצי, הרפואה הציבורית, התפטרות המתמחים, ישראבלוף, ראש/ הממשלה. אין תגובות עדיין פרסם תגובה או השאר עקבות: טראקבק. « "עובדים עלינו" – כל הזמן. ברצף. [קינה לא רצינית לימים הנוראים] […]

Leave a Reply