postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הדייג – לקט המלצות קריאה מס' 50

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הדייג – לקט המלצות קריאה מס' 50

נושאים הדייג, עלו ברשת ב 23.09.11 0:51

מבחר תכנים מעניינים שהתפרסמו ברשת בשבוע החולף
ליקט וערך: דורון קאלו

תקשורת

טובי פולק הודיע באתר 'במחשבה שניה' על הקמתו של קואופרטיב עיתונאי חדש, עיתון עצמאי בבעלות העיתונאים הכותבים בו. דף הפייסבוק שהוקם במוצ"ש הספיק כבר לצבור יותר מ-1400 לייקים. כל מי שמעוניין לתרום מכישוריו מוזמן ליצור קשר עם טובי פולק או עם שותפו עמית מנדלזון. שיהיה בהצלחה.

המיזוג בין הוט למירס אושר בתחילת החודש, ללא כל תנאים מצד הממונה על ההגבלים העסקיים. אבי וייס תוהה באתר TheCom אם הרגולטור נרדם על משמרתו. לדעתו מדובר בהחלטה חפוזה ולא מבוססת, והתוצאה ברורה – הרשות להגבלים עסקיים שוב מספקת הגנה לבעלי ההון במקום לצרכנים.

בריאות וסביבה

דן אבן כותב ב'הארץ' על סרטן המעי הגס בצעירים. בשנים האחרונות נרשמת עליה מדאיגה במקרים כאלה. הגידולים שונים מאלו המתפתחים באנשים מבוגרים, ומאובחנים בשלב מאוחר יחסית.

אביב לביא מבקש להזכיר שמשבר המים ממש לא מאחורינו, למרות חוסר ההתייחסות בתקשורת. הצריכה באוגוסט עלתה ב-11% יחסית לשנה שעברה, מה שמבטא לדעתו הזנחה של תרבות החסכון. ובאמת שאין סיבה לשאננות: להתפלה (המופרטת!) יש מחיר כלכלי וסביבתי גבוה, הכנרת עדיין במצב קשה, והתוכנית לייבא מים מטורקיה נראית רחוקה מתמיד.

חברה וכלכלה

בהשראת ליזיסטרטה בימי מלחמת אתונה-ספרטה, גם בעת המודרנית קבוצות נשים מפעילות את נשק יום הדין – שביתת סקס עד הודעה חדשה – על מנת לקדם מטרות פוליטיות. כך עשו לאחרונה בפיליפינים, בבלגיה, בקולומביה ובקניה. אולי הגיע הזמן ליישם את השיטה גם במזרח התיכון.

בנק ישראל משקיע סכומים עצומים בקניית דולרים בשלושת השנים האחרונות. אמנם הדבר מנע ייסוף לערך השקל, אבל יחד עם האינפלציה נגרמו למדינה הפסדים של מילארדים. אורי רדלר טוען ב'קפיטליסט היומי' שבנק ישראל היה יכול להשקיע את הדולרים הללו בזהב ובכסף, וההעלייה במחירי המתכות היקרות היתה מכניסה למדינה רווחי עתק.

יניב גומס נחשף לקמפיין של משרד הקליטה להחזרת מהגרים ישראלים לארץ, ולא ידע אם לצחוק או לבכות. מדובר בשלושה תשדירים מעוררי רחמים, המדגימים בעיקר את אוזלת היד והאטימות של המשרד הממשלתי. מוטב יהיה אם ממשלת ישראל תברר את הסיבות האמיתיות לכך שקשה לחזור לארץ אחרי ש'יורדים' ממנה, במקום להתבזות בתעמולה ריקה.

האתר 'הכל שקרים' מדווח על ארכיון אנרכיסטי חדש בחסות אוניברסיטת ויקטוריה בקנדה. האתר כולל פוסטרים פוליטיים, מסמכים, יצירות אמנות וגם קבצי מדיה מגוונים.

מגדר

ביום ראשון הסירה קופ"ח כללית את האבחנה המזהה הומוסקסואליות כמחלה. הסעיף האנכרוניסטי הוסר מספר האבחניות הפסיכיאטריות האמריקני כבר ב-1973; אבל במשרד הבריאות הישראלי, מדווח רועי יולדוס רוזנצוויג, האבחנה עדיין קיימת.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.