חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

רון חולדאי חושף תוכניות לטרנספר חברתי

נושאים שיכון ושלטון מקומי ב 16.09.08 6:02

מאמר באתרו של ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, חושף את כוונותיו לטרנספר חברתי. מטה דרום-מזרח של "עיר לכולנו" אומר לחולדאי: "אנחנו כאן, ונישאר כאן. הגיע הזמן שאתה תלך"

בדף הראשי של האתר של ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, מופיע מאמר מאת זיו תדהר, שבו נכתב כי: "בשעה שצעירי לב העיר עסוקים בניסוח מנשרים נזעמים נגד בעלי הבתים בת"א, מוצעות דירות בשכונות הדרום הלא נחשק במחירים שפויים למדי. ביפו ד' למשל יש בתי דירות משופעי שטחים פתוחים הזהים לחלוטין לאלה שאפשר למצוא ברמת אביב הישנה, אלא שמשום מה הדירות המאוכלסות בלא מעט ערבים ורוסים אינן נחטפות. מוזר, לא? במיוחד לנוכח העובדה כי בשנים האחרונות גדלו משמעותית ההשקעות בחינוך ובתשתיות בשכונות הדרום וביפו בפרט. האמת? לא מוזר בכלל. יש מי שעושה רווחים מן המצב. כבר לפני מאה שנים היו מי שהתעקשו להמשיך בחיי נחשלות של דוחק, צפיפות ועליבות בליבה של יפו, בעוד אחרים לקחו את גורלם בידם ובראו מציאות חדשה בארץ חולות לא זרועה.

בשנות השבעים היו אלה הפנתרים השחורים שהמיטו על עצמם ועל ילדיהם מסכנות ונחשלות כשהתעקשו להיאחז בפחונים מתפוררים בכפר שלם או בשכונת הארגזים ובכך מנעו ממשפחתם תנאי דיור נאותים, עבודה מכניסה וחינוך הולם. אלה הוצעו להם בשפע בנגב ובגליל שעמדו אז בשיא פריחתם. אז, כמו היום, היו אלה מנהיגים מזן מקומי שעודדו את המסכנות ובציניות דאגו למנף נחשלות לעשיית הון פוליטי".

אהרון מדואל, מזכיר ועד כפר שלם, חבר ליכוד ומועמד "עיר לכולנו" למועצת העיר, אומר כי: "חשוב להביא לידיעתו של חולדאי, המגלה בורות היסטורית מדהימה, תושבי כפר שלם התימנים הופנו לשם ע"י ממשלת ישראל ולא פלשו לתוכו. לפחונים אותם מתאר תדהר אין כל אחיזה במציאות, אולי במציאות המדומה שהוא מנסה ליצור. בורות היסטורית זו ממשיכה בטענתו המופרכת כי הפנתרים השחורים פעלו בדרום ת"א בשנות השבעים.

המאבקים אותם מתאר תדהר בשנות השבעים היו מאבקים מקומיים נגד הקיפוח העירוני והממסדי, שהגיעו לשיא בהריגתו של שמעון יהושע, איש קבע משוחרר בן המקום, שחטאו היה בניית חדר בחצר משפחתו. כאשר התברר הערך הספקולנטי והיזמי הטמון באדמות כפר שלם היו התושבים לצנינים בעיני עיריית ת"א ובראשם חולדאי. בסכלותו של כותב המאמר, אשר לא הצליח להתגבר על גזענותו, ובעצם פרסומו באתר של חולדאי נחשפות כוונותיו של חולדאי לשיגור התושבים הותיקים לכל הרוחות, ללא כחל וסרק. ואנו אומרים לך חולדאי, אנחנו כאן, ונישאר כאן. הגיע הזמן שאתה תלך".

————————————————————————————————

קריאה נוספת: בעוד בלוג תל אביבי של יואב לרמן

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

5 תגובות

 1. גליה :

  יוזמת ה"פינוי פיצוי", יוזמות בנייה נוספות ופינוי פולשים קיימות גם בצפון הישן של העיר.
  באיזור כיכיר מילנו(למי שמכיר)קבלו הדיירים מכתבים עם הצעה מפתה. התנחלות "צפונית" שפונתה ! הייתה בסמוך לשפך הירקון ברידינג.(לא פינו את הדייר "המתיישב המוגן" אלא את כפר הקראוונים הקטן שהקים כמקור פרנסה). אלא שבצפון אין הפגנות, יש מי שלוקח את הכסף משפר את תנאי מחייתו ומאפשר לאהוד ברק לגור במגדל במקומו ויש מי שבוחר להמשיך ולגור בביתו הקט והצנוע בסמיכות למגדל (מחלף ההלכה). חוק הוא חוק הוא חוק.

 2. עופר פיין :

  לא קצת נסחפנו?
  אני ממש לא מסכים עם מדיניות הדיור של חולדאי, ועם רוב המדיניות שלו באופן כללי, אבל הכותרת שלכם הזויה לגמרי. "רון חולדאי חושף תוכניות לטרנספר חברתי"? הוא לא כתב את המאמר, ויש הבדל בין לבקר אותו על שפירסם באתר שלו מאמר כזה, לבין מה שנובע מהכותרת שלכם.

 3. תומר :

  אולי שאהרון מדואל סוף סוף יספר לנו שהוא ומשפחתו יושבים להם בכפר שלם ולא רק זאת, גם קיבלו פיצוי נאה מאוד מהמדינה לפני אי אלו שנים על הרכוש שאליו הם פלשו?

 4. דופ :

  אני רוצה להצטרף לתומר, קראתי שבאמת אהרון מדואל גר בכפר שלם עם משפחתו, הם הסכימו להסכם ופונו תמורת פיצוי מכובד ואז הוא פלש לשם שוב. בנוגע אליך – אהרון, להבדיל ממה שאמרת, זה כנראה כן פלישה.

 5. ד"ר הני זובידה :

  נתחיל בגילוי נאות, אני חבר בעיר לכולנו, ואהרון מדואל הוא חבר טוב שלי! שלא כתומר ודופ, שהם כנראה מכוחותיו של חולדאי, ובצוות המגיבים המקצועי שלו, אני חושף את עצמי בכל הדרי! (יא פחדנים מוגי לב!)

  עופר, אכן אני מסכים כי את הדברים עצמם לא אמר רון חולדאי, ועל כן השיוך הישיר אליו הוא מעט בעייתי. אך תסכים עימי שהוא נתן אכסניה למאמר זה באתרו הרשמי. ואין אני רואה התנצלות או הסרה של דברי בלע אלו של זיו תדהר, אלא הם ממשיכים להתנוסס שם בגאון! מכך מסקנתי היא שרון "יקירנו" אינו רואה בדברים אלו בעיה, וכי הוא תומך בהם. על כך יוצא קצפי.

  לגבי שני המגיבים האנונימיים, כנראה שזו המחלה עימה נצטרך להתמודד בעידן הבחירות האינטרנטי, מוגי לב שמקבלים תשלום על מנת להכפיש אחרים.

  אהרון מדואל, אינו זקוק להגנתי, אך עם זאת האמת צריכה להאמר. חלק ממשפחתו של אהרון פונתה מהכפר בגל הפינויים הגדול שנערך בין 1994-96. באותו גל הפינויים פונו 350 משפחות, חלקן הגדול בפינויים חלקיים.

  עקב עצירת המנהל את הפינויים באופן חד צדדי בשנת 1996, אהרון מדואל נשאר במקום מתוך אחריות ל-400 המשפחות שנשארו בכפר ולא פונו (משהו שאינו מוכר לאנשי חולדאי או זיו תדהר).

  אהרון, שנולד בכפר שלם ומעולם לא פונה או עזב את הכפר עדיין מתגורר בכפר, משמש כמזכיר ועד הכפר, וכול גיבובי השקרים והשטויות לא ישנו עובדות אלו.

  הייתי שמח לשמוע מה יש לרון חולדאי בלי ח' וע' גרוניות לומר על מאמרו הגזעני של זיו תדהר שקיבל אכסניה באתרו הרשמי.

  שוב
  ד"ר הני זובידה
  המרכז הבינתחומי הרצליה
  מתגורר בתל אביב
  וחבר בעיר לכולנו!

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.