postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » להכין כתבי אישום נגד אביגדור ליברמן ונגד בנימין נתניהו

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

להכין כתבי אישום נגד אביגדור ליברמן ונגד בנימין נתניהו

נושאים מדיני-בטחוני, מועד ב', משפט ופלילים ב 19.09.11 6:00

על הפרקליטות להפעיל את סעיפי חוק העונשין נגד שר החוץ ח"כ אביגדור ליברמן ונגד ראה"מ ח"כ בנימין נתניהו.  נגד הראשון על פגיעה ביחסי החוץ של ישראל ונגד השני על שאינו מפטר את שר החוץ

מאת: יהונתן קלינגר

לא הרבה אנשים זוכרים, אבל בחוק העונשין יש סעיף שנקרא "פגיעה ביחסי חוץ"; לשונו היא "הקושר קשר לעשות מעשה נגד מדינה ידידותית או נציגיה או נגד ארגון או מוסד של מדינות או נציגיהם, ובמעשה היה כדי לפגוע בענין שיש לישראל בקיום יחסים בינה לבין מדינה, ארגון או מוסד כאמור, דינו – מאסר שבע שנים", כאשר מדינה ידידותית מוגדרת ככל מדינה שלישראל קשרים דיפלומטיים עמה.

בשבועות האחרונים נדמה כי שני אנשים עומלים קשה על מנת שהפרקליטות תפעל לצורך הגשת כתבי אישום כנגדם בסעיף זה; הראשון הוא אביגדור ליברמן שבמעשיו ובמחדליו הביא לכך שטורקיה תדרוש את הרחקת הנציגויות הדיפלומטיות הישראליות וחרם טורקי על ישראל. חברו של ליברמן לסיעת ישראל ביתנו, משה (מוץ) מטלון גם קרא לחרם על טורקיה ועל מוצרים טורקים.  חבל שבטורקיה אין חקיקה מודרנית כמו בישראל שמאפשרת לתבוע את מי שקורא לחרם על מוצרים אך ורק בשל היותם טורקים, שכן אז אולי מטלון וליברמן היו משלמים על דבריהם בכיסם.

אך האם היכן שכושלת הפרקליטות מלהכריע (לטובת או לרעת ליברמן) בנושאים של נקיון ציבורי, תוכל לעשות בנושאים של בטחון המדינה? גם אם לא נצא מנקודת המוצא הפשיסטית שהמדינה היא במרכז וטובתה קודמת לטובת אזרחיה ,הרי שפעולותיו של ליברמן פוגעות בכל אחד מאיתנו: אנו, כאזרחים ישראלים, כפופים כעת להגבלות סחר, מסע וכיסנו נפגע. דווקא כאן יכולה הפרקליטות להתחיל לפעול ולתת אות ברור: אי אפשר לשטות באזרחים, וכאשר פוגעים ביחסי החוץ של המדינה, משלמים על כך ביוקר.

האדם הנוסף שצריך לעמוד לדין במקרה כזה הוא מר בנימין נתניהו, האדם שכבר כמעט שלוש שנים לא מפטר את אביגדור ליברמן מתפקיד זה. אכן, נתניהו וליברמן הינם שני אנשים נפרדים; אלא, שנתניהו מינה את ליברמן לתפקיד. כל יום שעובר הוא יום בו אנו מבינים שנתניהו רוצה את גישתו האלימה והפוגעת של ליברמן, לכן הוא מתכנן לנסוע "לומר את האמת" באו"ם. כולנו זוכרים מה קרה בפעם הקודמת שנתניהו נאם באו"ם, הוא גרם לתקרית מביכה עם מפות של אושוויץ רק כדי להאבק בנשיא איראן.

יחסי החוץ של ישראל מעולם לא היו בשפל כה משמעותי לאזרחיה, הדבר משפיע הן על החיים בישראל והן על היכולת לשמור על בטחונה. ולמרות זאת, החוק הוא אחד לאזרחים הפשוטים ואחד לברוני השלטון שפוגעים בהם.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , ,

4 תגובות

 1. יונתן כ. :

  הפוסט הזה רציני בערך כמו הקריאה "פושעי אוסלו לדין".

 2. יהונתן קלינגר | אביגדור ליברמן, זכור: פגיעה ביחסי חוץ היא עבירה הפוגעת בבטחון המדינה. ‏ :: Intellect or Insanity‏ :

  […] [פורסם במקור בעבודה שחורה] […]

 3. דני זמיר :

  פוסט אנטי דמוקרטי במיטבו

  פעולה של ראש ממשלה ושר חוץ בגיבויה של ממשלה אינם עילה לצעים משפטיים כי אם לתגובה בקלפי או בצעדי מחאה ציבוריים.
  מי שמתנגד ובשאט נפש את הרדיפה האובססיבית של גורמי ימין שונים בנסיון להשית צעדים עונשיים ופליליים על ארגוני זכויות אדם וגורמי שמאל צריך לדחות באותו שאט נפש מהלך שמטרתו לפגוע בפוליטיקאים על שום יישום מדיניותם בדרך פלילית.

 4. אהרן לוינשטיין :

  מדינת ישראל ריבונית למהדרין

  הכותב הנכבד יהונתן קלינגר נסחף למחוזות של קיצוניות

  כבר פוטרו שרים מהממשלה בגין חוסר קבלת משמעת אך עדיין רחוקה הדרך מהעמדה לדין על פי סעיפים דרקוניים הקיימים בחוק למכביר

  אולי כדראי להוציא צו מעצר מנהלי לכל איש ציבור או פעיל מפלגתי שדבריו ו\או מעשיו מהווים פגיעה בבטחון החוץ או בבטחון הציבורי רק כי ביכולתנו לכסח את מי שאינו בעדנו.

  גם אם יש לכותב בטן מלאה על שר החוץ ועל ראש הממשלה עדיין פעילותם הינה בסמכות וברשות ואם הוא סבור שאין זה כך זכותו לפנות ליועץ המשפטי לממשלה ואף לבג"ץ

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.