חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

צעדת המיליון, בואו והביאו עוד

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, מידע על פעילויות ב 30.08.11 18:13

אתר "עבודה שחורה" מזמין אתכם הקוראים להגיע לאחת מהצעדות שיתקיימו במוצ"ש 3 בספטמבר ברחבי הארץ ולעזור באופן פעיל, בזמנכם הפנוי, להצלחת "צעדת המיליון"

 • למידע עדכני על אירועים בשבוע הקרוב, כולל אירועי "צעדת המיליון, לחצו כאן.
  עמוד פייסבוק כאן. דף אירוע בפייסבוק כאן (יכלול בהמשך מידע על כל יישוב בו תיערך צעדה).
 • לעזרה בהפצת כרזות, לחצו כאן. בחרו את הכרזה שאתם רוצים להפיץ. הורידו למחשב, שלחו למדפסת, קחו דבק ונעצים והתחילו להסתובב בשטח. רק אם נצא מהרשת לרחוב נרים הפגנה שתרעיד את המדינה.
 • הזמינו קרובים, חברים, עמיתים לעבודה ומכרים להשתתף.
 • פרסמו את האירוע בבלוג שלכם, ברשת החברתית ובמכתב בדוא"ל בתפוצה רחבה. דוגמה להזמנה שכזו בהמשך. אפשר לגזור ולהדביק את הנוסח ולשלוח, או לנסח משהו אחר לחלוטין, לפי טעמכם.
 • לחסרי הבושה: מצאו הזדמנות להזכיר את האירוע וחשיבות ההשתתפות בו בכל שיחה מקרית, גם עם אנשים שאינכם מכירים – האנשים שמחכים איתכם בתחנת האוטובוס או בתור לכספומט, המוכרת בחנות, ההורים בגן השעשועים וכן הלאה.
 • רצוי גם לבקר במהלך השבוע במאהל הקרוב לביתכם ו/או להתעדכן בעמוד הפייסבוק של מאהל זה, על מנת לברר על דרכים נוספות לעזור. בכל מאהל מאורגנות פעילויות שונות לפרסום האירועים במהלך השבוע, וזה גם כיף להתחבר לעוד פעילים וגם עידוד ליושבי המאהלים.

דוגמה לפנייה בדוא"ל (אפשר להעתיק או לנסח משהו משלכם)

שלום,

רציתי להזמין אותך לבוא ולצעוד איתי ועם עוד מאות אלפים ב"צעדת המיליון" שתיערך במספר מקומות בארץ במוצ"ש הקרוב, 3 בספטמבר. הצעדה שאני באופן אישי עומד להשתתף בה תצא מ"גן הסוס" במרכז ירושלים בשעה 2100 ותסתיים בעצרת בכיכר פריז, מול בית ראש הממשלה.

אם כבר השתתפת בשבועות האחרונים באחת מפעילויות "מחאת האוהלים", בוודאי כבר נדבקת בחיידק ולכן ההזמנה הזו מיותרת. אבל אם עד היום המחאה הזו לא הזיזה לך בכלל, או ש"תמכת מהבית", אני מבקש דקה מזמנך, כדי להסביר לך למה השינוי שאנחנו מבקשים לחולל הוא בראש ובראשונה עבורך, עבור ילדיך ועבור ההורים שלך, ולמה אנחנו צריכים גם אותך כדי שהשינוי הזה יקרה. 

מחאת האוהלים היא לא רק מאבק להורדת מחירי הדיור, היא מאבק על מדינת הרווחה. כשאנחנו נלחמים על מדינת רווחה, אנחנו מדברים לא רק על סיוע לחלשים, אלא על אחריות של המדינה לביטחונם ורווחתם של כל אזרחית ואזרח. 

 • אנחנו מדברים על אחריות המדינה לדיור בר השגה לכל.
 • אנחנו מדברים על חינוך חינם לגיל הרך והפסקת המבול של תשלומי הורים לבתי הספר. אנחנו מדברים על הקטנת מספר התלמידים בכיתה ועל חיזוק מעמד המורה.
 • אנחנו מדברים על מערכת בריאות ציבורית חזקה ומתוקצבת בנדיבות, כדי שלא נצטרך ביטוחים פרטיים כדי לקבל שירות איכותי בזמני המתנה סבירים. אנחנו מדברים על ביטוח סיעודי לכל במימון המדינה.  
 • אנחנו מדברים על העלאת שכר המינימום, על אכיפה מחמירה של חוקי העבודה ועל הפסקת ההעסקה של עובדי קבלן וחברות כ"א במגזר הציבורי. 
 • אנחנו מדברים על תחבורה ציבורית איכותית ומסובסדת.
 • אנחנו מדברים על תקנים לכבאים, שוטרים ופקחי איכות סביבה בסטנדרט של מדינה מתוקנת, שיגנו עלינו מפני אסונות טבע ואסונות מעשה ידי אדם.
 • אנחנו מדברים על מיסוי צודק יותר, שבו העשירים משלמים יותר והעניים משלמים פחות.
 • אנחנו מדברים על אחריות המדינה לחסכונות הפנסיה שלנו, שכיום חשופים יותר מדי לסערות בבורסה.
 • אנחנו מדברים על גובה קצבאות הזקנה והנכות, שכיום אינן מאפשרות חיים בכבוד.

זו כבר ממש לא שאלה של שמאל וימין, או של סוציאליסטים נגד קפיטליסטים. שרים ממפלגות הקואליציה, פרופסורים לכלכלה ואפילו פקידי אוצר בכירים אומרים לביבי שצריך לעשות פניית פרסה.
אבל כל זה לא יקרה אם אנחנו לא נצא לרחובות בהמונינו, לפחות נציג אחד או נציגה מכל משפחה. אם חשוב לך לטפל באחת או יותר מהנקודות שציינתי למעלה, זה הזמן להצטרף אלינו לצעדה ולהראות לפוליטיקאים שלנו את הדרך.

אפשר ומומלץ להעביר את המייל הזה הלאה!

הקליפ הרשמי של הצעדה:

והנה קליפ לא רשמי אבל מעורר לא פחות:

נערך על ידי יוחאי
תגיות: ,

10 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  דברו עם ההורים, עם חברים, עם מכרים. עם קולגות לעבודה ולמילואים. מכולם נפגשים ברחוב, זה הזמן לחדש קשרים עם חברה מהלימודים, מהטיול, ממקומות אחרים. כולם לרחוב, ביום שבת מתחיל המסע ואני מקווה שכמו גתה אחרי ואלמי (ניצחון של צבא צרפת המהפכנית על צבא פרוסיה) גם אנחנו נוכל להגיד: כאן מתחילה תקופה חדשה ונוכל להגיד הייתי שם!!!

 2. עמית-ה :

  אמן כן יהיה רצון

 3. מערכת עבודה שחורה :

  מועתק מהאתר הרשמי של מחאת האוהלים:

  אז הנה עשרה דברים שאפשר לעשות:

  1. לחלק ולתלות פוסטרים וסטיקרים ברחובות, בבתי ספר, בקמפוסים, בקופות חולים, ליד אולמות קולנוע. את הפוסטרים אפשר להוריד כאן למטה ולהדפיס לבד, או לקבל מהמארגנים – בפניה ליונתן, [email protected]

  2. לאסוף כמה חברים ולצאת לצמתים, לדבר עם הנהגים, לחלק פוסטרים וסטיקרים (ראו סעיף 1).

  3. לעבור בבתי קפה ומסעדות ולנסות לשכנע אותם לסגור במוצאי-שבת, ולתלות על הדלת פוסטר שאומר – "אנחנו בצעדת המיליון". יש כבר בעלי עסקים שהצטרפו ליוזמה הזו, ויש גם הבטחה: כל בית עסק שיצטרף יקבל תמונה מפרגנת כאן ב-J14.

  4. לעלות לאוטובוס או לרכבת, להסביר לקהל השבוי שכולם חייבים להגיע לצעדה במוצאי-שבת, לרדת אחרי שתי תחנות ולעשות אותו דבר בדיוק בדרך חזרה.

  5. ללכת לים, לעלות לסוכות המצילים ולבקש להשתמש במערכת הכריזה שלהם כדי להזמין את כל מי שנמצא שם לצעדה. המצילים איתנו, לא צריכה להיות כאן שום בעיה.

  6. להפיץ את דבר הצעדה ברשימות תפוצה, בפייסבוק, ובכל אמצעי אחר – לכל החברים, לכל קרובי המשפחה, לכולם. על מנת להקל עליכם, תוכלו להשתמש בטקסט הזה להפצה: "גם אם עד עכשיו לא היית חלק מהמחאה, גם אם חשבת עד היום שאין לנו כוח לשנות וגם אם לא תכננת להגיע – על הזכות לקחת חלק בצעדת המיליון ההיסטורית – אסור לך לוותר! במוצאי שבת ה-03.09.2011 אף אחד לא נשאר מול המסך – מביאים ילדים, הורים, שכנים וחברים, בוחרים באחת מ-50 ההפגנות שיהיו ברחבי הארץ והולכים לדרוש מציאות חדשה – עבורנו ועבור הדורות הבאים. כי יש לנו אחריות על החיים שלנו ויש לנו את הכוח ואת היכולת לשנות את המציאות".

  7. לשכנע רק שני אנשים שלא נוהגים להשתתף בהפגנות לעשות את זה הפעם, רק הפעם, לצאת מהבית ולראות מקרוב את האירוע העצום הזה. אם כל אחד מאיתנו יביא עוד שני אנשים – את הילדים, את סבא וסבתא, מי שלא יהיה – יהיו שם פי שלושה אנשים.

  8. להתקשר לתוכניות מאזינים ברדיו, לעלות לשידור ולקרוא לכולם להגיע לצעדה. להזכיר את הצעדה בטוקבקים.

  9. לארגן טרמפים למי שמתקשה להגיע.

  10. לחשוב על עוד רעיונות יצירתיים, ולבצע אותם.

  כל מי שרוצה להצטרף לפעילויות שכבר מתבצעות בשטח, שיכתוב מסר ליונתן – [email protected]

  אם כולנו נתגייס, זה יצליח.

 4. Nir :

  מה מסלול הצעדה בתל אביב

 5. שוקי :

  הלינק הכי חשוב

  לדף הרשמי של צעדת המיליון ב-J14
  http://j14.org.il/%D7%A6%D7%A2%D7%93%D7%AA-%D7%94%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%9F-%D7%94%D7%A2%D7%9E%D7%95%D7%93-%D7%94%D7%A8%D7%A9%D7%9E%D7%99

 6. שוקי :

  וואלה, לא ראיתי שכבר יש. כל הכבוד!

 7. מערכת עבודה שחורה :

  שוקי,

  זה הרבה פחות חשוב שקוראי עבודה שחורה ייכנסו לאתר הרשמי של המחאה, כי ממילא כמעט כל מי שקורא פה תומך במחאה ובסבירות גבוהה יגיע לאחת הצעדות.

  מה שחשוב הוא שהקוראים פה יתגייסו להביא לצעדות את האנשים שלא קוראים פה ושעד היום לא הלכו להפגנות.

  הדרכים הכי יעילות הן שיחות פנים אל פנים ובטלפון, אבל אפשר גם מיילים קבוצתיים, השתתפות בהדבקת כרזות וכו'

 8. צעדת המיליון, קישורים חיוניים • שוקי גלילי 101 :

  […] מחאה מעוצבת כרזות לצעדת המיליון, מוכנות להדפסה. צעדת המיליון, בואו והביאו עוד באתר עבודה שחורה. מה תוכלו לעשות כדי […]

 9. לקסי :

  ערד דורשת צדק חברתי

  כולנו בצעדת המחאה
  במוצאי שבת 3.9 בשעה שמונה בערב
  נצא מגן החמישה ונצעד לאיצטדיון דרך אבישור והמרכז
  לפרטים: טובה 0502296709

  ערד דורשת צדק לַסְּפָר כי אנחנו לא "פריפריה"

 10. טקסט של דוד ענבר מועתק ללא רשותו :

  היו הרבה רגעים, אלפי רגעים, מאז שהתחלתי לקחת חלק פעיל במחאה לפני חמישה שבועות במאהל בראשון לציון, שני רגשות עולים במיוחד, ברוב הזמן. ייאוש ותקווה.

  התקווה מגיעה כשחושבים על האפשרויות שיכולות להיות, על כל הטוב שאפשר, על מדינה ללא עובדי קבלן שבו כולם מועסקים העסקה ישירה ומקבלים את כל הזכויות שלהם, על מדינה שבה הבנקים לא לוקחים מאיתנו עמלות אלא שמים לנו את כל הכסף הזה בחיסכון, משינה שיש בה שוויון הזדמנויות ואפשרויות לכולם או לפחות לרוב, שבו מלמדים ילדים לחקור, לחפש אחר ידע ונתונים אמיתיים, לחשוב מחוץ לקופסא ולא לשנן, מנסים באמת להרחיב להם את המחשבה. אלו לא דברים שאי אפשר להגיע אליהם, כל הרעיונות האלה קיימים ויש להם תוכניות שאפשר גם לבצע. צריך רק לשנות את הדיסקט להחליט על סדר עדיפויות אחר שהוא למען האזרחים ולרווחתם שם יש הרבה תקווה.

  הייאוש מגיע כשחושבים על כל האנשים שהולכים בקניון וקונים בגדים ואייפונים ורואים חדשות ומאמינים לשקרים ולעיוות המציאות שיש בתקשורת ולא מריחים את ריח המהפכה. וממשיכים בחייהם כאילו לא קורה פה משהו גדול. הם עייפים משנים של ריצה במקום, מפחדים לעשות שינוי כדי לא לאבד את הקצת שיש, רק רוצים לעבור עוד יום, כבר הרבה פחות חולמים אנשים. הרבה פחות.

  כשראיתי את הקליפ הזה – http://www.youtube.com/watch?v=nlru4WQ-qQU&feature=share

  התכווצתי מבפנים. ככה קורה לי שאני רואה את כל הטוב הזה מתפרץ.

  התקווה- עכשיו תורה להיות.

  תבואו! תביאו את כל מי שאתם מכירים! ממש את כולם!

  כולנו האנשים שמרכיבים את הארץ הזאת ואנחנו יכולים לעשות את זה ביחד!

  בואו לצעוק לשינוי, בואו לעשות שינוי, בואו להיות ה-שינוי!

  אנחנו צריכים רק לעשות. זה תלוי בידיים שלנו!

  בואו כולנו נצא לרחוב במוצ"ש, כי באמת אפשר !

  וכי באמת באמת, אין לנו ארץ אחרת.

  31.8.11 דויד ענבר

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.