בחירות במפלגת העבודה: עמיר פרץ מאיים לפנות לבית המשפט

במכתב נוקב לוועדת הבחירות קובל חה"כ עמיר פרץ על טיפול מפלה כלפי מתפקדים חדשים שסווגו כ"מתפקדים כפולים" או "מתפקדים מותנים" ומתריע כי אם לא יתוקנו הליקויים ייאלץ לפנות לערכאה שיפוטית חיצונית

לטענתו של חה"כ פרץ, חברי קיבוצים זכו ליחס מקל ותושבי ערים ויישובים ערביים זכו ליחס מחמיר ולבירוקרטיה מטרידה, זאת בניגוד גמור להוראות עו"ד גד כרמי מהמוסד לבירור עתירות. פרץ מרמז כי ייתכן ויש בכך ניסיון פסול להטות את ספר הבוחרים.

כדי לקרוא את המכתב המלא, לחצו פעמיים על כל תמונה.

 

מכתב עמיר פרץ עמ' 1

 

מכתב עמיר פרץ עמ' 2

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

12 Responses to “בחירות במפלגת העבודה: עמיר פרץ מאיים לפנות לבית המשפט”

 1. דני זמיר הגיב:

  לפרישה בעקבות ההפסד בפריימריז.

 2. דודו רוטמן הגיב:

  שדילגה על מוסדות המפלגה וישר פנתה לבית המשפט המחוזי. די דני, זה לא לכבודנו. אם עמיר פרץ יפרוש בגלל ניצחון של שלי יחימוביץ הוא יפרוש לבד. הייתי שמח לשמוע את זה גם לגבי המתחרים.

 3. דני זמיר הגיב:

  מה יהיו הנימוקים לפרישה.

 4. דקל-דוד עוזר הגיב:

  דודו אשמח לדעת על מה אתה מדבר

 5. דודו רוטמן הגיב:

  אם הכוונה לנושא העתירה, כוונתי לכך:
  http://news.walla.co.il/?w=//1847701
  אם הכוונה לגבי איומי הפרישה – אני עדיין לא שומע אותם ממועמדים, אבל אולי התומכים של המועמדים השונים צריכים לומר למנהיגיהם בקול גדול: לא נפרוש מהמפלגה מפני שהמועמד שתמכנו בו הפסיד בפריימריז. אני מקווה שהמועמד שאני תומך בו מבין זאת, והייתי שמח אם ×–×” ×”×™×” בא גם משאר התומכים.

 6. דקל-דוד עוזר הגיב:

  דודו האם אתה יודע ש:
  א. עמיר פרץ עתר ופסל מתפקדי קיבוצים.
  ב. עמיר פרץ ביקש לפסול כל כ-ל הקיבוצניקים חברי העבודה (והמוסד לבירור עתירות דחה אותו).
  ג. עמיר פרץ פסל 720 חברי מרץ.
  ד. עמיר פרץ פנה לבית המשפט המחוזי בערעור על החלטת המוסד לבירור עתירות.

  (אגב, לגטימי שעשה כן, השאלה היא אם אתה יודע זאת).

 7. עמית-×” הגיב:

  מה שמדהים אותי בכל העניין הוא העובדה שכאשר ברחובות ישראל מתחוללת מהפכה, מפלגת העבודה וכל מועמדיה עסוקה בשטויות.

 8. דודו רוטמן הגיב:

  ואני מסכים איתך שעתירות בנושאים טכניים הם עניין לגיטימי. בסך הכל עניתי לדני ששימוש באמצעים ה"טכניים" במהלך הבחירות אין משמעם הכנת קרקע לפרישה. ואם אכן כך, זה נכון לכל המועמדים.

 9. רועי שינדלר הגיב:

  דקל, אתה מפיץ שקרים ביודעין.
  עמיר פרץ מעולם לביקש לפסול את כל הקיבוצים, מעולם!!! אם תביא לי הוכחה לכך אני מסיר את תמיכתי ממעמיר פרץ.
  עמיר פרץ אכן עתר להוסיף את מרץ לערעור מפני ששלי עשתה מעשה הזוי ביותר, היא טענה שהמתפקדים שעברו מקדימה והליכוד עברו על החוק אבל לא הוסיפה את מרץ, עמיר טען טענה הגיונית שאין הבדל בין מתפקד כפול של מרץ לזה של הליכוד וצריך גזרה שווה לכולם, מבחינתו כמובן צריך לקלוט את כולם בזרועות פתוחות לחיק המפלגה אבל בכל מקרה בשום אופן אין לעשות איפה ואיפה בין מרץ לליכוד בנושא זה.
  לגבי העתירה שעמיר הגיש לבית משפט חיצוני מדובר במקרה באמת קיצוני. עמיר ביקש לקלוט את החברים שהיו יותר צדיקים מהאפיפיור ושלחו יחד עם טופס ההתפקדות שלהם מסמך נוסף המבקש לבטל את התפקדותם במפלגה אחרת, שני דיינים במוסד לבירור עתירות סירבות לדון בנושא ולכן עמיר ביקש למשוך את העתירה ואולם דיין אחד לא קיבל את בקשתו של עמיר למשוך את העתירה (באופן לא חוקי) ודן בנושא והחליט לפסול יותר מ800 מתפקדים באופן הזוי לחלוטין, כמובן שבית המשפט הפך את ההחלטה הלא סבירה הזאת מייד.
  אבל אם אתה משווה את זה דקל לעתירה של יחימוביץ לפסול 5000 איש שעברו למפלגה מהליכוד קדימה ומרץ אתה מטעה.

 10. רועי שינדלר הגיב:

  ולגבי הקיבוצים ברור שלא ייתכן שיהיו אלפיי מתפקדים שמתפקדים בהמחאה אחת , זה לא הגיוני, לקיבוצניקים של היום יש חשבון בנק נפרד לכל אחד ואין שום סיבה שהם לא ישלמו ממנו כאחד האדם.

 11. דקל-דוד עוזר הגיב:

  לפני הבחירות, ולאחר ויכוח ארוך, נקבע לראשונה בתולדות המפלגה, כי קיבוצים מתחדשים לא יוכלו לבצע מפקד מרוכז.
  קיבוצים שאינם עדיין קיבוצים מתחדשים – רשאים לבצע מפקד מרוכז בכפוף להצהרה אישית של כל קיבוצניק.
  עניין ×–×” נקבע בתקנון המתפקדים בסעיף 15 – לפני הבחירות; לפני שבכלל נקבע מועד לבחירות.

  אחרי הבחירות עמיר הגיש עתירה שבה הוא מבקש לפסול את כל חברי הקיבוצים שהתפקדו במפקד מרוכז ×›×™ הקיבוצים אינם קיבוצים מתחדשים – ואכן הסתבר ×›×™ חלק מהקיבוצים אינם קיבוצים מתחדשים ונפסלו ×›-500 מתפקדי קיבוצים (× × ×™×— שזה מתוך כמה אלפים)

  תוצאה זו לא הספיקה לעמיר פרץ והוא הגיש עתירה ובה הוא ביקש לפנות לכל קיבוצניק וקיבוצניק ולשאול אותו אם יש לו חשבון אישי ואם יש לו חשבון אישי – לפסול אותו.

  משמעות דרישתו של עמיר פרץ בעתירה זו היא פסילה של כל מתפקדי הקיבוצים, לאחר שועידת מפלגת העבודה אישרה את ההחלטה שגובשה בלשכה והיא חלק מתקנון המפקד.

  רועי – אין צורך להעביר את תמיכתך, עמיר פרץ הוא מועמד ראוי וגם העתירות שלו לגטימיות – אבל לשחק את הצדיק הטהור בבגדי קדושה נגד חבורת הרשעים?

  כל אחד ישפוט בעצמו אם זה ראוי

 12. איתי הגיב:

  עמית צודק. אם מישהו מכם חושב שביום שאחרי הבחירות במפלגת העבודה מאות אלפי המפגינים ואלפי שוכני האוהלים ירוצו להיות חיילים של עמיר פרץ או שלי יחימוביץ' (במקרה הטוב שמריבות שני אלה לא יעלו את בוז'י או מצנע) הוא טועה בגדול.

  מי שנמצא שם בשטח והוא פעיל מפלגת העבודה (למשל חברי תא אופק בירושלים) יעשה זאת גם אחרי קיפול האוהלים, מי שעד היום איבד אמונה במפלגת העבודה, לא ישתכנע שיש פה אלטרנטיבה, ולא משנה מי יעמוד / תעמוד בראש ומה יהיה כתוב במצע.

  עד כמה שזה עצוב לשמוע, המפגין הסביר כבר יעדיף יותר להצביע למפלגת אינסטנט של דפני ליף מאשר לקן הצרעות של מפלגת העבודה.

Leave a Reply