postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » מחאת עובדי פארק המדע – סיכום היום הראשון

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מחאת עובדי פארק המדע – סיכום היום הראשון

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 10.09.08 6:10

עובדי פארק המדע ברחובות הכריזו על סכסכוך עבודה. את היום הראשון למאבקם מסכם נדב אהרוני, פעיל בהתארגנות. ניתן לראות שההתארגנות, דרך כח לעובדים, מפריעה לא רק למעסיקים, אלא גם לאנשי ההסתדרות. עובדי גן המדע מקיימים משמרות מחאה מדי יום בין השעות 16:00-18:00 מול השער הראשי של מכון ויצמן ברחובות

ב 15:30 אני ופעיל נוסף הגענו למקום עם הציוד. הודענו למאבטחים בשער שלא ייבהלו ושאנחנו רק מתכוונים לקיים מחאה במקום בלי לעורר בעיות.

הממונה על המאבטחים הזמין משטרה בכדי לנסות להעיף אותנו מהמקום. הגיע קצין משטרה שטען שלא תיאמנו את ההפגנה. אמרנו לו שאנחנו לא מתכוונים להיות יותר מ- 50 איש ושאין לנו כוונות לפגוע בשלום הציבור. השוטר עזב חרף הצעקות של איש ביטחון מהמכון שאנחנו הפגנה לא חוקית.

החל משעה 16:30 כבר היינו 13-15 עובדים לסירוגין בתוספת של פעיל ממאבק סוציאליסטי שהגיע. אחד מהמעומדים לרשות העיר הגיע ללחוץ ידיים ולהביע את תמיכתו בנו.

בשלב מסוים הגיע טיפוס בשם צוברי שהציג את עצמו כיו"ר ועד העובדים של המכון וחבר מועצת פועלי רחובות. הוא צעק שאסור לנו לעמוד כאן, שאנחנו לא יודעים מה אנחנו עושים, שיפטרו את כולנו ורק אם נשלם חברות להסתדרות היא תוכל לדאוג לנו. אחריי שהפסקנו לצחוק הוא לקח את הטלפון שלי וניסה לשכנע אותי להעביר את ההתארגנות לחסות ההסתדרות. הוא נענה בנימוס שאין לי שום יכולת לעשות זאת גם אם הייתי רוצה והוא מוזמן לעזור לנו אם הוא כל כך רוצה בכך. בשיחה טלפונית נוספת הוא טען שהוא נתן את הטלפון שלי לסגן הנשיא והם יתאמו איתי פגישה למחר, אני בספק אם זה באמת נכון, בכל אופן אף אחד מלשכת הסגן לא יצר איתי קשר. כמו כן החבר צוברי טען שאסור לעובדי המלאכה לקחת חלק בהתארגנות כי הם משלמים להסתדרות. בזמנו עובדי המלאכה טענו שהם לא מפרישים שום דבר להסתדרות. שאלתי את החבר צוברי שאם הם אכן מפרישים דמי הסתדרות איך יכול להיות שהם מועסקים בחוזים אישיים ולא בחוזה הקיבוצי של המכון – לא היה לו מה להגיד. בכל מקרה אני אדבר עם עובדי המלאכה ואדגיש שאין מניע שהם יהיו חלק בהתארגנות.

עוברי אורח התענינו במאבק, יחד עם עובדי מכון אחרים.  מבחינה תקשורתית הייתה לנו הצלחה יחסית.

התקבל מכתב מטעם עורכי הדין של דוידסון לסכסוך העבודה. מעבר לזלזול ולחוסר נכונותם להכיר בנו בעטיפה של שפה משפטית מפולפלת, הם מביעים נכונות לשבת איתנו לשיחת היכרות "מתוך נימוס" וכמובן ללא הכרה בנו. עצם ההסכמה העקרונית להידברות כמובן שאין בה די מבחינתנו להפסיק את סכסוך העבודה והמחאה.

המחאה לא תחזיק לאורך זמן אם לא יגיעו פעילים לתמוך בעובדים. מתוך היכרותי את השטח על זה יקום וייפול המאבק.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , , , ,

תגובה אחת

  1. שי כהן :

    ידיעה בדה מרקר, עם תגובה צפויה ונבובה של המכון:
    http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=is20080910_30210

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.