חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פילת ישראל – ההנהלה פוגעת בחופש ההתארגנות

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, מכתבים ב 4.08.11 10:00

כוח לעובדים במכתב חריף לחגי אלון, חבר דירקטוריון פילת, מהפעילים בתנועה הקיבוצית ולשעבר יועץ לשר הביטחון עמיר פרץ. האם הוא יעמוד לצד העובדים כמתחייב ממשנתו האידיאולוגית, או יפנה להם גב? *עדכון: ביום א' – שביתה בפיל"ת*

עדכון: עובדי פילת (ישראל) בע"מ, המאוגדים ב-'כוח לעובדים- ארגון עובדים דמוקרטי', ינקטו ביום א' ה-7.8 בשביתת אזהרה בת יום אחד, זאת לאחר שבשבועיים האחרונים-מאז שקיימו העובדים שביתת אזהרה ראשונה , לא הסכימה הנהלת החברה לשוב לשולחן המו"מ הקיבוצי. במסגרת השביתה ישביתו 120 עובדי החברה את  מבחני המיון בכל סניפי החברה –תל אביב , חיפה וירושלים.

2/8/2011

לכבוד:

חגי אלון,

דירקטוריון פילת (טכנולוג'יס) בע"מ

העתקים:

המטה השיתופי  – התנועה הקיבוצית

אתר "עבודה שחורה" –   http://www.blacklabor.org/

ששון עוז, מנכ"ל פילת (ישראל) בע"מ

שלום רב,

הנדון:  התנכלות של הנהלת פילת (ישראל) בע"מ אל התארגנות  העובדים

 1. כידוע לך המשא ומתן הקיבוצי בפילת (ישראל) בע"מ עלה בשבועיים האחרונים על שרטון. זאת  בעקבות גרירת רגליים ואי התייחסות ההנהלה לדרישות העובדים הבסיסיות ביותר.
 2. יותר מכך, למרות הקריאות החוזרות ונשנות להנהלת פילת לשוב אל שולחן המשא ומתן ולדון ברצינות בדרישות העובדים, לא הגיבה ההנהלה עד כה להצעה זו.
 3. במקום זאת, היא פתחה במסע חסר תקדים של התנכלות אל וועד העובדים, כולל הפרות בוטות של חופש ההתארגנות: עובדת פילת פוטרה בשל חברותה בוועד; שלושה מכתבי איום בתביעה אישית הוגשו לנציגי הוועד בגין השתתפותם בצעד ארגוני חוקי עליו הכריז ארגון העובדים; נציגי ההנהלה מקיימים כל העת שיחות אישיות ומפעילים לחץ אישי על עובדים מן השורה החברים בוועד למען לא ישתתפו בפעולות הוועד, לא יגיעו לאספה, לא יקיימו את השביתה באם תוכרז;  נציג ההנהלה ביצע שיחת טלפון אל סבתו בת ה- 82 של אחד מנציגי הוועד והזהיר אותה מפני מעשיו של נכדה; מכתב האיום בתביעה נשלח להוריו של אחד הנציגים, למרות בקשה מפורשת שלו שלא יעשה כן כדי לא להטרידם – בקשה שנציג ההנהלה הבטיח להיענות לה ולא קיים; לנציגת וועד נוספת נאמר כי האיום בתביעה אישית יוסר מעליה באם תפסיק חברותה בוועד או באם תכתוב מכתב רשמי המודיע על עזיבתה את נציגות הוועד. עובדי פילת חווים בשבועיים האחרונים מסכת של איומים והפחדות על בסיס יומי.
 4. את כל הפעולות האלה נוקטת הנהלה אשר חייבת בדיווח גם לפניך כחבר דירקטוריון. אנו פונים אליך אישית בבקשה להפעיל את כל כובד משקלך בכדי להשפיע על הנהלת החברה לחדול מצעדיה התוקפניים והבלתי חוקיים כלפי העובדים ולמנוע הסלמת המצב . וועד העובדים לא יעמוד מנגד בעוד זכויותיהם הבסיסיות של עובדיו נרמסות ברגל גסה כל כך. אנו מבקשים את התערבותך במניעת המשבר-  ראשית, כחבר דירקטוריון פילת, ושנית, בתור אדם, אשר הערכים של זכויות עובדים, חופש ההתארגנות והצדק החברתי קרובים לליבו.

 בברכה,

וועד עובדי פילת (ישראל) בע"מ

 


 

 

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , ,

תגובה אחת

 1. לתמוך בפילת :

  מתוך דה-מרקר
  תגובה מספר 3 לכתבה על פילת
  0minus
  1plus

  "אם פילת מפסידים מיום אחד של שביתה סכומים של 500,000 ש"ח (ליום!) הם גם יכולים להעלות
  את שכר הרעב שהם משלמים!!!"

  http://www.themarker.com/career/1.678351

  אנא היכנסו לחזק.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.