חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

דב חנין לשלי יחימוביץ': אני פטריוט בדרכי שלי

נושאים דעות, עלו ברשת, שיכון ושלטון מקומי ב 4.09.08 12:41

מאת: חה"כ דב חנין


חברת הכנסת שלי יחימוביץ' היא פרלמנטארית חרוצה ושותפתי במאבקים רבים המתנהלים בכנסת, בעיקר בנושאים העוסקים בזכויות עובדים. שלי היא חברה מחויבת במפלגת העבודה ותומכת ברון חולדאי, מועמד המפלגה לראשות עיריית תל-אביב – יפו. אינני מתכוון להיכנס איתה לכל ויכוח אישי. אני רוצה, עם זאת, להתייחס לכמה מהטענות שהופנו כלפי בעקבות דבריה.

יש לי השקפת עולם. היא איננה סוד. אני גאה בה. כתבתי ספרים ובהם הצגתי אותה ("מקום לתיקון" יחד עם פרופסור אריה ארנון בהוצאת בבל ו"גלובליזציה" בהוצאת משרד הביטחון). אני חבר מק"י וחד"ש. השקפתי סוציאליסטית וסביבתית. אדומה-ירוקה. אכן, זוהי השקפה אוניברסאלית ולא לאומנית. לאומנות – מכל סוג – מעוררת בי התנגדות. אבל אי אפשר להאשים אותי בהעדר לאומיות. אני שייך לעמי ואוהב אותו. בדרכי, אני מנסה להבטיח לו עתיד טוב יותר. אני אוהב את ארצי ומסור להגנתה גם מפני נדל"ניסטים, תעשיינים ויזמים המחריבים בה המון חלקות טובות. כפעיל התנועה הסביבתית, הארץ הזו מוכרת ויקרה לי מאד.

לפוליטיקה נכנסתי כדי לתרום לתיקון עולם. אני מנסה לשנות את החברה בהתאם לערכי. אבל אינני מטיף. אינני מאמין בהטפה. אינני מטיף גם לסרבנות. כעורך דין ייצגתי סרבני מצפון והגנתי על הזכות לסירוב מצפוני. אני גאה בכך מאד. אינני מאמין בכוח כדרך לפתרון בעיות, אך באופן אישי אינני פציפיסט.

קשה לי להאמין שח"כ יחימוביץ אכן טענה שאינני עומד בשירת התקווה. למען האמת, אינני יודע מהיכן בכלל צמחה טענה זו. כאזרח וכחבר כנסת כיבדתי ואני מכבד את המנון המדינה, גם כאשר אני רוצה לראות בו שינויים. ואכן, עוד לפני שנים הצטרפתי להצעתה של מבקרת המדינה, שופטת העליון בדימוס מרים בן פורת, להוסיף להמנון בית אותו יוכלו לשיר גם אזרחי המדינה הערבים (אותם שאין "בלבבם פנימה נפש יהודי הומייה"). עמדתי בנושא קשורה למחויבותי העמוקה לרעיון השותפות בין יהודים וערבים. שורה אחת בהמנון מאד יקרה לליבי, זו המדברת על "להיות עם חופשי בארצנו". עבורי זו איננה רק תקווה אלא משימה להגשמה: אני מאמין שאנחנו נהיה עם חופשי רק כאשר גם הפלסטינים יהיו חופשיים לצידנו. לדעתי, מרקס צדק כשכתב: "עם המדכא עם אחר אינו יכול להיות חופשי". לדעתי, לעמי יש זכות טבעית להגדרה עצמית וגם לעם השכן זכות כזו. "שתי מדינות לשני העמים" – זו דרך שיחד עם חברי נאבקתי עליה עוד בראשית שנות השמונים. אני מאמין שהדרך להבטיח חופש, עתיד ובטחון לישראל עוברת דרך שלום צודק עם העולם הערבי.

אבל – כידוע לכולנו – עניינים אלה אינם מוכרעים בעיריית תל-אביב – יפו. ולכן, בבחירות הקרובות לעירייה יצביעו עבורי גם כאלה שאינם שותפים להשקפותיי המדיניות. ב"עיר לכולנו" שותפים בעלי השקפות מדיניות שונות, על בסיס של השקפה עירונית משותפת. כולנו יודעים: ישנן שאלות אמיתיות וכבדות משקל העומדות להכרעה בבחירות אלה בתל-אביב – יפו: האם נסכים להמשך הפיכתה של העיר לעיר לעשירים בלבד? האם נסכים להמשך הסתיידות העורקים התחבורתית עם מצוקות החניה, הפקקים וזיהום האוויר הכרוכות בה? האם נסכים להמשך הזנחת יפו ושכונות הדרום – שהפכו להיות החצר האחורית והמוזנחת של העיר? האם נסכים להתנהלות כוחנית ובלתי-שקופה של העירייה – התנהלות הראויה אולי לבסיס צבאי אבל בוודאי לא למטרופולין אזרחי?

אלה השאלות האמיתיות העומדות להכרעה ב-11 בנובמבר. הבחירות הקרובות לראשות העיר ולמועצת העיר תהיינה משאל עם עירוני שיכריע את גורל תל-אביב-יפו. אל ניתן לרון חולדאי לחמוק מהן.
"עיר לכולנו", הרשימה העל-מפלגתית מטעמה אני מועמד, מציעה חלופה של ממש. אנחנו מציעים תשובות אמיתיות לשאלות היסוד של העיר, בהסתמך על ניסיון עדכני של ערים אחרות בעולם.

אני משוכנע שהציבור התל-אביבי והיפואי בוגר ומתוחכם מספיק כדי לא ליפול במלכודות הספינים שעוד יוטמנו במערכת הבחירות הזו. כוחות רבים מתחילים להתעורר בעיר שלנו. אני מקווה שהם יקבלו ביטוי בהצבעה המונית בעד החזרת העיר לתושביה. אני מאמין: תל-אביב – יפו יכולה להיות ותהיה עיר לכולנו.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , ,

34 תגובות

 1. ירושלמי :

  להאמין בשתי מדינות לשני עמים
  בבית לאומי לעם היהודי במדינת ישראל
  בבית לאומי לעם הפלסטיני בפלסטין

  יסלח לי חנין אם אני מסבך אותו עם החברים בחד"ש אבל זו בעיני ציונות

  כל ההבדל בין זה ובין "המנהיגות הציונית של דורנו" (אוי לאזניים ששומעות) – דהיינו ליברמן,מופז,לבני וברק

  הוא בשאלה איפה יעבור הגבול בין המדינות, ועד כמה הטיפול בבעיה הזו בוער או שניתן לחכות איתו.

  זה לא פחות ואולי יותר ציוני מאשר הציונות שמחלקת את נכסי העם היהודי לכמה בעלי הון ומעסיקה את בני העם (ובני עמים אחרים) באופן פוגעני, ציונות שנציגה התל אביבי הוא ראש העיר המכהן

 2. נויף :

  ממש הגיע הזמן להפסיק להתעסק בנושא הזה, ולחזור לדבר על הדברים הטובים והרעים שקורים בתל אביב יפו.
  הם הרבה יותר רלוונטים לחיים של כולנו ולמערכת הבחירות בעיר.

 3. דב חנין עונה לביקורת של שלי יחימוביץ' | בוחרים בתל אביב-יפו :

  […] (הטקסט פורסם במקור באתר עבודה שחורה) […]

 4. אמיתי סנדי :

  אני מצביע דב חנין לראשות עיריית תל-אביב-יפו.
  כמו עשרות ממכרי, זאת תהיה הפעם הראשונה שאני בכלל טורח ללכת להצביע בבחירות המוניציפליות.
  רון חולדאי כנראה יודע את זה, וזאת הסיבה שהוא שיחרר את שלי להתגולל על חנין.
  שלי – דווקא הערכתי אותך פעם, היית שדרנית דעתנית ואמיצה, ואפילו הייתה לי תקווה שתהיי פוליטיקאית מסוג אחר. לצערי, הוכחת מעבר לכל ספק שאת צבועה ומסריחה כמו כל פוליטיקאי ישראלי מיוזע אחר. איזה מזל שאין לך סיכוי להבחר לכנסת הבאה, כי המפלגה שלך מתפוררת.

 5. צביקה בשור :

  כשאהיה גדול אני רוצה להיות דב חנין

 6. ירון גולן :

  גם אני מצביע דב חנין.
  נסיון הטלת הרפש של שלי יחימוביץ' הוא כל כך מגוחך, וברור שהיא נשלחה על ידי רון חולדאי שמשקשק מפחד מדב חנין.
  הגיע הזמן להחזיר את תל אביב לתל אביבים. אני מצביע לחנין! ואתה?

 7. נמרוד אבישר :

  ואני רוצה לשמוע את יחימוביץ', עכשיו כשהתברר שההשמצות שנכתבו בבלוג שלה – על ידה ועל ידי העוזר הפרלמנטרי שלה – הן שקריות ברובן. עכשיו יש אחת משתי אופציות: או שחנין משקר, או שיחימוביץ' שיקרה. אני רוצה לשמוע מה לשלי יש לומר, ואם היא שיקרה, אני מצפה ממנה לנהוג ביושרה הציבורית שהיא מייחסת לעצמה ולהודות בכך.

 8. כשאהיה גדול, אני רוצה להיות דב חנין | איך הופכים דב חנין לראש עיר :

  […] הוציא היום תגובה לשלי יחימוביץ', שהיא בית ספר לפוליטיקה אחרת. בלי להתקפל, בלי לסבסב את […]

 9. מאזינה ברקע :

  אני לא הולכת להצביע לדב חנין מהסיבה הפשוטה שאני לא תל-אביבית… אבל אני מעריכה מאוד את דבריו ואת דרכו, ואני מאמינה שראש עיר טוב לתל-אביב יעזור לכולנו.

  בהצלחה!

 10. עינת :

  דב חנין ראוי להיות ראש עיר, בלי שום קשר להיותו ציוני או לא. עלינו לקבל את זה שהציונות היא זרם פוליטי ןצורת מחשבה. לא כל יהודי חייב להיות ציוני. זה לא אומר שהוא פועל נגד מדינת ישראל. הוא רק רוצה אותה שונה. לדעתו טובה יותר. דעתי האישית היא שלדב השקפת עולם רחבה מאוד, הומניסטית ופלורליסטית. זה שהוא לא ציוני זה לא אומר שהוא רוצה מדינה ערבית. הוא מתנגד לכל סוג של לאומנות (כמו למשל ההתקפה הלאומנית של יחימוביץ’).

  ועכשיו חזרה לתל אביב יפו. צריך להסתכל על העניינים הקונקרטיים העומדים על הפרק. המצע שתנועת עיר לכולנו והעומד בראשה חנין מובילים טוב הרבה יותר לרוב שכבות האוכלוסייה בעיר משל חולדאי. חנין חברתי פי אלפי מונים מחולדאי. חנין הוא ממובילי האג’נדה הסביבתית האמיתית והצודקת בישראל. עיר לכולנו היא תנועה דמוקרטית, סוציאלית. אנו רואים את האנשים המובילים אותה. מפעילים סביבתים מוחכים כמו רבינוביץ’, חנין, שרון מלכי ואחרים. דרך פעילי שכונות אמיתיים כמו אהרון מדואל, רוני סורקיס, רחל גלעד וולנר, יואב גולדרינג ועוד רבים אחרים. ועד פעילים חברתיים כמו אלון-לי גרין, עו”ד ערן גולן, שרון לוזון ועוד המון אחרים.

  אז כן, אולי חנין הוא לא ציוני הדוק. ועיר לכולנו לא מדברים על ציונות ושטחים כבושים.

  אבל עיר לכולנו ודב חנין מובילים שינוי. שינוי שהוא כל כך מיוחד במחוזותינו. שינוי שהוא אינטרס של כולנו, אולי חוץ משל קומץ בעלי הון.

  אז שלי יחימוביץ’, אני מאוד מאוכזב למצוא אותך שמה מקל בגלגלים של עיר לכולנו.

  אבל את מה שקורה בתל אביב- יפו לא את ולא חולדאי תעצרו!

 11. הראל לייבוביץ :

  מי מוביל שם בת"א בסקרים – חולדאי או חנין? ומה עם "הירוקים" – הם גם רצים לעירייה?

 12. מתן :

  גם אני מצביע לדב חנין, ועושה ככל שאני יכול כדי לשכנע עוד אנשים להצביע לו.

  ובאמת חבל שניתן לאיזה ספין לאומני היסטרי להסית אותנו מהבעיות האמיתיות של כולנו בתל אביב, ומהפתרונות האמיתיים שדב חנין ועיר לכולנו מציעים להן. כי הפתרונות של חולדאי הם פתרונות לעשירים, שרובם גם יהודים ואשכנזים, (וגברים, ובני 40+ :))

  דב חנין לא יחלק את ירושלים.
  אבל הוא כן יחלק את הכוח בתל אביב להרבה יותר תל אביבים…

 13. חיים :

  ההתחמקות מהשאלות הפוליטיות "הגדולות" היא טעות יסודית של רשימת עיר לכולנו ורק תפגע בה בהמשך הדרך והמאבקים שהיא מתעתדת להוביל.

  אי אפשר להסתתר מאחורי סיסמאות ואמירות קונצנזוס בשם רשימה על מפלגתית כאשר השאלות שנוגעות לניהול העיר הן שאלות פוליטיות ביסודן. השאלה איך מתייחסים לערביי יפו היא שאלה יסודית ויותר מכל שאלה פוליטית. מי שנמצא בדעתו של ליברמן שערביי ישראל הם גייס חמישי לא יכול לנהל מאבק עירוני לשוויון זכויות למען ערביי יפו, וזו רק דוגמא אחת מיני רבות לקשר ההדוק בין הפוליטיקה הארצית למקומית.

  הימנעות מהצגת עמדה פוליטית כוללת והתמקדות בנושאים עירוניים יכולה אולי ליצור אשלייה של חזית מאבק רחבה אך למעשה כאשר הגורמים המרכיבים אותה מסכימים רק על בסיס צר ביותר של נושאים משותפים נקבל סיעה שחלוקה בנושאים עקרוניים החשובים ביותר בהתווית מדיניות עירונית נכונה.

  אני תמכתי בחד"ש בבחירות האחרונות משום שהייתה היחידה שגם הפעם הציגה קו פוליטי ברור (גם בשנים שהייתה היחידה לעשות כן) ולא נגררה לחיקו של הקונצנזוס החם. לצערי בבחירות הקרובות בת"א אאלץ לחפש רשימה שלא מפחדת להביע עמדות פוליטיות ברורות ואכן תציג פתרון לבעיות הקשות מהן סובלת העיר. חבל ש"עיר לכולנו" לא השכילה עד כה להגיד בקול רם וברור שהפוליטיקה הארצית קשורה בקשר הדוק לפוליטיקה העירונית ולנצל את הצורך בשינוי עירוני בהצגת אלטרנטיבה פוליטית בריאה למתרחש בעיר.

 14. חיים :

  בהמשך לתגובתי הקודמת.

  בקשר לשלי יחימוביץ, חבל שפוליטיקאית שמתיימרת להציג תפיסת עולם שמאלית וסוציאליסטית מתייצבת לימין חולדאי ונגד חנין. מדיניות חולדאי לא דומה בשום תחום לשמאל, אפילו לא בזכוכית מגדלת.

 15. צ'יקי :

  תגובה יפה מאוד של חנין. וטוב שהוא התייחס בכבוד ליחימוביץ'.
  הנה משהו על פטריוטיזם:
  http://www.notes.co.il/roy/35603.asp

 16. תושב תל-אביב-יפו ותיק :

  ד"ר דב חנין ותנועת "עיר לכולנו" הם האלטרנטיבה החיונית והדרושה לעיר תל-אביב-יפו.
  "עיר לכולנו" מובילה מאבק ליצירת הנהגה עירונית דמוקרטית, אנושית ושקופה בשיתוף התושבים.
  *דיור בר השגה.
  *חינוך ציבורי איכותי לכולנו.
  *פחות מכוניות – יותר מרחב ציבורי.
  *הכוח הוא בידי התושבים!

 17. שי כהן :

  איני הולך להצביע עבור דב חנין – היות ואני גר בחיפה שבפאתי הפריפריה, והנה נוספה לי עוד סיבה להתקנא בתושבי ת"א על הפריבילגיות שלהם…

  אתם שם – רק תזכרו לצאת ולהצביע בעד האיש היקר הזה – פריבילגיות, כמו זכויות- צריך גם לממש כדי להנות מהן…

 18. RS :

  אין שום בעיה עם הציונות של יחימוביץ' ועם התקפתה נגד חנין. כן ירבו אנשים שאומרים את מה שהם חושבים וכן ירבו פעילות פרלמנטריות כמו שלי חימוביץ'.

  הבעיה שלי עם יחימוביץ', זה שהיא מצביעה לחולדאי, ואז מוסיפה חטא על פשע והופכת מועמד אחר ללא לגיטימי.
  הויכוח איתה הוא רעיוני מחד ונקודתי-עירוני מאידך, אבל לא נגד עצם האמירה שלה. אני לא רוצה שהתוצאה תהיה שאנשים כמו יחימוביץ' יפחדו לדבר בלי יועץ תקשורת (כמו האולמרטים והלבנים ולמיניהם).

 19. מושיק לביא :

  וברצינות: מרענן לקרוא תגובה עניינית, שקולה ולא מתלהמת. פגשתי את חנין בחוג בית לפני הבחירות האאחרונות. הוא אדם מרשים ומלא כוונות טובות ויכולת עשייה מפתיעה ביחס לחזותו המינורית.
  אני תומך בו במירוץ לראשות העירייה. חבל שלא אהיה כאן להצבעה.
  ושלי? אני מקווה שהיא מתביישת לה לבד בחדר. אני חושש שרק בזכרונותיה היא תעז להתייחס לפרשה העגומה הזאת שוב.

 20. גיא :

  מר חנין היקר,

  אינני תושב תל אביב, ואני מציג את עצמי כא-פוליטי. כמו כן, חשוב לציין, שאיני תומך בחולדאי (להיפך – אני מתנגד לו בחירוף נפש), ואני חושב ששלי יחימוביץ' התבטה בחוסר טעם, בלשון המעטה.

  יחד עם זאת, ולאחר שקראתי את מאמרך, וגם את התגובות שבאו בעקבותיו, הרשה לי לומר לך רק דבר אחד: אתה אולי אינך מטיף, אבל אלה שמתיימרים לייצג אותך על גבי הרשת, הם בדיוק כאלה.

 21. Drazick :

  אינני תושב העיר.
  אך כיוון שת"א היא בבואה להרבה תהליכים שקורים במדינת ישראל הדעות ושני האישים שעומדים לבחירה גורמים לי ללילות שטופי זיעה ויש לי מזגן טורנדו בחדר.
  האחד ראש עיר שהדאגה האחרונה שלו היא האזרח הפשוט. כולו מובר לתפסיות ואינטרסים שאינם קשורים ליד המשלשלת פתק לקלפי.

  מאידך, אדם אר תפיסתו מאוד "הומנית". מצד שני, הזיקה שלו למקום היא נטו איפה נולד ודעותיו ותפיסותיו לא היו שונות במאום אם היה מתמודד לראשות העיר ז'נבה.

  צר לי, במדינת ישראל, דמוקרטית ויהודית שחרטה על דלגה להיות אור לגויים לא אתה ולא השני ראויים להיות ראשי עיר, בטח לא העיר השנייה בגודלה בישראל. אף אחד מכם לא מייצג את מה שהמדינה הזו קמה עבורו וחייבת להתקיים כדי להגשימו.
  תודה לשניכם, אך אם דאגה אמיתית בלילבכם למדינה זו ולעיר זו, פנו את הבמה.

 22. אלון אלירן :

  דב חנין יתארח בסלון האקולוגי של עץבעיר, ביאליק 23 תל אביב (בכיכר).
  ההזדמנות שלכם לקבל תשובות לכל השאלות המטרידות אתכם.
  יום שני 15/9 21:00.

 23. אמיתי סנדי :

  למגיבה עינת (מספר 10):
  דב חנין הוא הפוליטיקאי הכי הדוק שאני מכיר. יעני הוא אשכרה אנורקט.

 24. שלי יחימוביץ' פתחה את הג'ורה, תגובה - TheMarker Cafe :

  […] הד"ר דב חנין דווקא טרח וענה לה תשובה מיושבת ומושכלת, המוכיחה פעם נוספת עד כמה הוא שונה מכל פוליטיקאי אחר […]

 25. dor :

  חנין הוא המועמד הראוי ביותר לעיריית תל אביב. אדם מעמיק, אשר נושא הסביבה יקר לליבו, והוא היחידי שיכול לתת פתרונות אמיתיים מתוקף נסיונו העשיר והבנתו האמיתית את הבעיות.

  ובכל זאת, תגובתו עסקה בהשקפתו הפוליטית-מדינית ועל כך אני מעוניין להגיב, ואשמח גם לתגובתו:
  שתי מדינות לשתי עמים-אחת יהודית ודמוקרטית והשניה פלשתינאית ודמוקרטית. זו דעה הרווחת כיום בקונצנזוס הישראלי מקדימה ועד מרץ. ההבדל בין המפלגות הציוניות לחד"ש, בה חבר חנין הוא ההשקפה של אופי שתי המדינות : האחת, מדינת לאום פלשתינאית, במזרח ולצידה מדינת כל אזרחיה במערב, כלומר לא יהודית, בעלת סמלים, המנון, וכו' המייצגים את שתי הלאומים, כך שמדינת ישראל תהיה מדינה דו לאומית ולצידה תהיה מדינה פלשתינאית. זהו פתרון לא סימטרי, ולא הוגן ולא ראוי, לאלו המאמינים ברעיון הציוני,כלומר
  , בבית לעם היהודי.
  יחד עם זאת, אשים חנין בקלפי, ואבלע את הצפרדע המרה הזו ,כי יש נושאים בוערים אחרים על סדר היום.

 26. נגה :

  מה גם שהוא לא מקורי, כל הקונספט של עיר לכולנו הוא רכוש גנוב והעתקה מעשייתה של מרצ בראשות מיטל להבי,
  כל מה שהם מציעים, אין בו שום חדש , ררק שלפני שנאבד את המנדטים החיוניים , ראוי לחשוב פעמיים.
  לחזק את רשימת מרצ בראשות מיטל להבי ותמי זנדברג הפיתרון השפוי והראוי בתל אביב

 27. מוני יקים האנטיציוני :

  כבור ועם הארץ בעיניני ת'א הייתי סבור שחולדאי הוא ממפלגתו של ליברמן
  או לפחות מהליכוד , ואיני מבין מה עושה קפיטליסט גזעני חזירי כמו חולדאי במפלגה שמתיימרת להיות מפלגת פועלים.בקשר לדב חנין שהוא עוף קצת מוזר בהקשריו הפוליטיים תמוהה מאד המתקפה הפטריוטית נגד מי שצריך לטפל בבעיות ביוב ובעיות מוניציפליות אחרות באופן זמני עד להחזרת ת'א לבעליה הפלסטינים.
  האם שאלת נאמנותו להמנון הציוני תשפר את רמת השרותים המוניציפליים שהוא נדרש לתת לתושבים האם נאמנותו לרעיון של שתי מדינות לשני עמים יש לה נגיעה לשאלת יכולתו ורצונו להתמודד עם כרישי הנד'לן המנסים להשתלט על כל כברת אדמה פנויה שנשדדה מהעם הפלסטיני.
  האם דב חנין שטוען שהוא פטריוט של אותה מדינה מלאכותית שהוקמה על גדות הירקון מסוגל ורוצה להלחם במדיניות הגזענית שהשליטו בת'א כבר עשרות בשנים ראשי עיר אשכנזים שפעלו בכל כוחם ואונם לצופף את המזרחים בבתי דירות מרובי קומות כדי לפנות שטחים לכרישי הנדל'ן בעוד שהאשכנזים בעלי הווילות עם בריכות השחיה נהנים מחסינות כמעט מוחלטת בפני מדיניות זו.

 28. עבודה שחורה » השקרים הקטנים של שלי יחימוביץ’ :

  […] המשיכה לטעון כי דב חנין אינו עומד בשירת התקווה (למרות שחנין טוען שזו אינה האמת) ושחנין מטיף לסרבנות; כך הגענו למצב בו שני שקרים קטנים […]

 29. יהונתן קלינגר | הזקפה הלאומית של שלי יחימוביץ' ‏ :: Intellect or Insanity‏ :

  […] המשיכה לטעון כי דב חנין אינו עומד בשירת התקווה (למרות שחנין טוען שזו אינה האמת) ושחנין מטיף לסרבנות; כך הגענו למצב בו שני שקרים קטנים […]

 30. התקווה לדב חנין - TheMarker Cafe :

  […] מצאתי את הכתבה הבאה:  "דב חנין לשלי יחימוביץ: אני פטריוט בדרכי שלי/ דב חנין […]

 31. יהונתן קלינגר | כללי המשחק | המדריך האתי לדיסידנט המתחיל ‏ :: Intellect or Insanity‏ :

  […] הסיכויים שכשתתנהג ככה לא תצליח במאבק, במיוחד כי היריב שלך לא עומד בכללים כאלה. בדרך כלל היריב, שכבר […]

 32. יהונתן קלינגר | רשמים מהכיכר | להודות בטעויות זה אנושי ‏ :: Intellect or Insanity‏ :

  […] החשובה של אתמול, וסיפקה לא מעט הזדמנויות לצלמי פפרצי להעמיד את שלי יחימוביץ' על טעותה (ויש שיאמרו שיש לה לא מעט […]

 33. פתרון להמנון :

  אני מסכים עם דב לגבי הנושא של הממנון ויש לי פתרון.
  מצד אחד אנחנו לא מתייחסים לערבים באופן שווה ומפלים אותם (בצדק או שלא) שורה תחתונה היא שהם מרגישים לא שייכים למדינה ומחפשים זהות אחרת משלהם, שמבחינתם היא פלסטין.. (אותה גברת בשינוי אדרת) (הכוונה לאותה אדמה עם שם ודגל אחר). במקום לתת לזה לקרות, אנחנו צריך לתת לערבים תחושה שהם כן חלק מהעם וכן חלק מהמדינה. לכן יש לשנות את ההמנון כך שהם גם יוכלו לשיר אותו, ולהזדהות עם המדינה שבה הם חיים.
  "נפש יהודי הומיה" מהו מקור השם יהודי ? יהודי הוא מהמילה יהודה, כאשר הגלו את תושבי יהודה, המקומיים בארצות הגולה קראו להם יהודים, משום שמה שאפיין אותם היא אמונתם המונותאיסטית וכך דבק בהם השם. אך חבל יהודה הוא רק אזור קטן מתוך שטח שנמצע בתוך מדינת ישראל. ולכן הם, ז"א אנחנו צריכים להקרא ישראלים. כמו יהודה היו גם אזורים אחרים… אבל כיום כולם תחת השם ישראל. ההצעה שלי לפתרון היא לשנות את השורה ל: "נפש ישראלי הומיה" ולמשמעות היהודים של ימנו לשנות ל"מאמיני דת משה"

 34. עבודה שחורה » שלי יחימוביץ’, אמון תומכייך התערער :

  […] התקווה ואפילו לא שר אותה“. ביום הארבעה בספטמבר כתב חה”כ חנין כדברים הללו: “קשה לי להאמין שח”כ […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.