חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מאבק הרופאים – מתמחים ופריפריה, בוררות וניצול

נושאים בריאות ואיכות סביבה, עלו ברשת ב 25.07.11 6:00

להלן מכתבו של ד"ר אסי סיקורל לעמיתיו הרופאים

מכתב פתוח לאחי המתמחים – נקודות למחשבה

אחי המתמחים המוחים כנגד ההסתדרות הרפואית. התקשורת מלטפת אתכם, ההמון מריע לכם, התלהבות יוצרת התלהמות ושמחה. אני שרק אתמול הייתי מתמחה קורא לכם לנשום, לחשוב ולהיזהר כי למה שתעשו בימים הבאים יכולה להיות השפעה שלילית ארוכת שנים על כולנו. המילים שלי נאמרות באהבה ולא מתוך תחושת עליונות. הן נאמרות בפחד אמיתי מפני הנזק שעלול להיגרם לכולנו כבר בימים הקרובים.

1.      אל תשמידו את רפואת הפריפריה – מה שהקפיץ את המחאה הייתה העובדה שלא נוספים מספיק תקנים בהסכם. זו הסיבה שהמחאה פרצה במרכז ולא בפריפריה. אצלנו בפריפריה מחלקות רבות עומדות עם תקנים פנויים. מתמחים לא באים. במחלקה שלי לא היו מעולם כל כך מעט מתמחים. מתמחים מעדיפים להתמחות במרכז. הדרישה לתוספת תקנים במרכז תוביל לריקון הפריפריה. היום זה כבר ברור. אין מספיר רופאים ולא יהיו לפחות בעשור הקרוב. המצב הולך להיות גרוע יותר לפני שישתפר, ובינתיים כל תקן שנוסף בראש שרשרת המזון באיכילוב גורם לירידה במספר המתמחים במחלקה פנימית או כירורגית בסורוקה או בצפת בתחתית שרשרת המזון. כבר היום יש פחות משני רופאים לאלף איש בדרום, יותר מארבעה לאלף בתל אביב. אל תתרמו להחמרת המצב. תוספת תקנים מהווה גזלת רופאים מהפריפריה למרכז.
2. אל תשמידו את הארגון היציג שלכם. תשתלטו עליו. הכוח שלנו הוא באחדותנו. יצירת קרע בציבור הרופאים גורמת לאבדן המנדט והלגיטימציה של ההסתדרות הרפואית, והחלשה משמעותית של יכולת המיקוח של כולנו. אנחנו בקהילה פועלים מתחילת המאבק בצורה שקטה, ובתוך הארגון בכדי לחשק את הועדים שלנו למשא ומתן הוגן וטוב. פרישה מההסתדרות הרפואית תגרום להחלשת כולנו. הדרך הנכונה לדעתי היא לנסות בכל דרך להשפיע על ההסתדרות הרפואית – כמו שעשיתם בשבוע שעבר, כמו שעשינו בתחילת המאבק עם נושא השר"פ. לא באמת קשה להשפיע מבפנים. נכון, הרבה יותר סקסי לצעוק ברחובות, אבל גם מחליש את כולנו. אנחנו – הרופאים הצעירים בקהילה מבינים היום שהיינו צריכים לחדור עוד פנימה אל הוועדים, אל ההסתדרות הרפואית. עשינו זאת – לא מספיק. בסיבוב הבא – אני מקווה שננסה ונצליח להכניס כמה שיותר נציגים לועדים השונים, ולהשפיע מבפנים, מתוך עמדת כוח, ותוך כדי שימוש במנגנון על השנים שעוד יבואו.

להמשך קריאה

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

תגובה אחת

  1. עמית-ה :

    כדאי לראות ולשמוע את הקטע הזה מתוך יומן בערוץ 1
    http://www.youtube.com/watch?v=2xvTMPsyewY

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.