חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עובדי מחלקת הביטחון באונ' בן גוריון – הסכם הבנות ראשון

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 21.07.11 10:56

 הישג לוועד המאבטחים באוניברסיטת בן גוריון, המאוגדים בכוח לעובדים-ארגון עובדים דמוקרטי, הסכם הבנות ראשון מול הנהלת האוניברסיטה ובלימת מרבית תהליך ההפרטה במחלקת הביטחון 

ועד עובדי מחלקת הביטחון באוניברסיטת בן גוריון, המאוגדים בכוח לעובדים- ארגון עובדים דמוקרטי- חתמו השבוע על הסכם הבנות ראשון מול הנהלת האוניברסיטה. אוניברסיטת בן גוריון היא האוניברסיטה האחרונה בישראל בה עדיין מועסקים המאבטחים בהעסקה ישירה ולא ע"י חברות קבלן. המאבטחים באוניברסיטה (כ-130 עובדים) הם סטודנטים באוניברסיטת בן גוריון ובמכללות נוספות בנגב. המאבטחים התאגדו בכוח לעובדים, לאחר שבאפריל נודע על כוונת האוניברסיטה להפריט את כלל שירותי האבטחה באוניברסיטה. במסגרת ההסכם הובטח למאבטחים, כי בניגוד לכוונה המקורית, תימשך העסקת המאבטחים הלא חמושים בהעסקה ישירה של האוניברסיטה, ובמסגרת האבטחה החמושה, ישולבו עובדי קבלן רק כתחלופה לעובדים שיעזבו, תוך הבטחה כי בכל מקרה, היקף הסטודנטים המועסקים ע"י האוניברסיטה באבטחה החמושה יישאר לכל הפחות 30% מהעובדים .

"לא יכולנו להשלים עם מעבר ממעמד של עובדי אוניברסיטה, שמקבל מענה לצרכים הסטודנטיאליים שלו למעמד של  קבלן בתנאים מופחתים". מסביר דורון קאופמן חבר הוועד  "הוכחנו את כוחנו כעובדים מאוחדים והצלחנו לשפר את תנאי העסקתנו באופן משמעותי" הוא מוסיף. במסגרת ההסכם החדש, ייהנו העובדים מתוספת שכר של 8%; בניית מדרג וותק שיעניק עלייה של 1% בשכר על כל שנת עבודה ובעיקר- גם לאחר כניסת חברת הקבלן לתחום האבטחה החמושה- לא יפוטר אף עובד, ולא יפגעו שעות ההעסקה של העובדים. "עבור וועד העובדים זוהי תחילת הדרך" מבהיר אסף בונדי רכז מטה דרום בכוח לעובדים המלווה את ההתארגנות." בהסכם החדש מובהר כי  הנהלת האוניברסיטה תמשיך לעבוד מול נציגות עובדים בנושאי העסקה ותנאי עבודה".

 הסכם ההבנות בתחום האבטחה הוא ההסכם השני עליו חתם מטה דרום של כוח לעובדים בשבוע האחרון, לאחר ההסכם הקיבוצי עליו חתמו עובדות הניקיון של אוניברסיטת בן גוריון. "שאבנו הרבה השראה ממאבקן של עובדות הניקיון" אומר קאופמן. החשיפה לתנאי ההעסקה שלהן הבהירה לנו מדוע עלינו להיאבק בסטטוס של עובדי קבלן ועד כמה חשובה ההתאגדות במקום העבודה"

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , , ,

4 תגובות

 1. מאבטחת :

  הניצחון הוא שלנו!!!! וזאת רק ההתחלה!

 2. מאבטחת :

  אנחנו כאלה מפציצים!!!!!! זה הוזכר גם ברדיו! האוניברסיטה צריכה להתגאות בזה שהיא אופן אישי (פחות או יותר) דואגת לסטודנטים שלה ולסטודנטים בכלל ולתושבי המקום בו היא פועלת! רק שיבינו את זה שם למעלה!

 3. מאבטח :

  ישר כח!

 4. אבי :

  לא משהו. דבר ראשון העלאה של 1% בשנה זה כלום. דבר שני ויותר חשוב, אתם יוצרים דור א' ודור ב'. מאבטחים ששייכים לאוניברסיטה לעומת מאבטחים שיועסקו כעובדי קבלן. 30% מהמאבטחים כעובדי אוניברסיטה זה כלום.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.