חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ביבי נתניהו וחינוך – ביקורת על מסיבת העיתונאים

נושאים דעות, חינוך ותרבות ב 4.09.08 6:02

ביבי נתניהו עושה שימוש פסול בנושא החינוך ובתכני-הלימוד כאמצעי להשגת פופולאריות וקידום שאיפות פוליטיות. כמה מהרעיונות "המהפכניים" של בנימין נתניהו כבר מיושמים בתחום החינוך, ולא ברור אם ישפרו אותו

מאת: נ.ע.


על ערכים, צביעות והספין שתפס כותרות


מסיבת העיתונאים שקיים השבוע ביבי נתניהו  החזירה לכותרות את הויכוח הישן על תכני הלימוד בבתי הספר ואת השאלה  מה  באמת מכניסים שם לראשם של  הילדים שלנו? על הסכנה האמיתית כמעט ולא דברו.

לא מפתיע כלל שהספין: הדבר הראשון שנעשה זה נוציא את הנכבה, ונחזיר את ז'בוטינסקי ואת המורשת של העם הזה, תפס את רוב הכותרות . הרי ביבי הוא איש שיווק מנוסה שמכיר בעובדה שכדי למכור לציבור רפורמה ישנה במצב גרוע, צריך להבליט את היתרונות ולהסתיר את החסרונות, מה גם  ש"הרפורמה שלו "(אולי בשינויים קלים) כבר משווקת באגרסיביות על ידי  תמיר ואולמרט תחת השם "אופק חדש".

נוגעת ללב היתה הדאגה שהפגינו רבים לנוכח הניסיון לכפות על ילדינו המכורים לתוכניות טלויזיה כמו  "היפה והחנון"  ו"לרדת בגדול"  את מורשת זבוטינסקי ודיון בנושא הנכבה – כן או לא.

אבל  אפשר להירגע. היה זה ספין שמטרתו היחידה למשוך בוחרים ציונים להצביע לליכוד בתקופה שהתחרות על הבוחר הציוני האמיתי מתגברת במישור הארצי והמוניציפאלי. ולפי כמויות הטוקבקים ההיסטריים  והמאמרים הנרגשים ביבי יכול לחייך לעצמו בהנאה.

אז מה מנסה ביבי להסתיר? אור קשתי, שכמובן לא  נפל בפח הספין,  מסכם את מסיבת העיתונאים של ביבי בכותרת:" לשפר המורים, במקום עוד תקציב" וממשיך: לדברי ח"כ נתניהו, "הבעיה במערכת החינוך לא תיפתר באמצעות תוספת כספית. צריך להעלות את שכר המורים, אולם מדובר בתנאי שאינו מספיק. הגורם המשפיע ביותר על החינוך אינו התקציב, אלא איכות המורה". עוד אמר, שהקיצוצים בתקציב משרד החינוך בתקופה בה היה שר אוצר "לא היו משמעותיים והם אינם מהות הבעיה".

וכאן טמונה הסכנה האמיתית והמידית. ביבי הישן חזר.  הביבי  שלא ישקיע תקציבים  במערכת החינוך ובתשתיות ,שלא יפעל לצמצום מספר התלמידים בכיתה, הביבי שבלי למצמץ, מנסה להשוות את מערכת החינוך של ישראל שבה 40 תלמידים בכיתה לזאת של פינלנד שם אולי  25 ילדים בכתה, ביבי שמסתמך על דו"חות  מקינזי ו"מחקרים" של דן בן דויד. ביבי שאינו מבין שמערכת חינוך טובה איננה שוק פרוץ לתחרות.

לביבי שמנסה להתייחס בביטול לקיצוצים האכזריים שקיצץ במערכת החינוך,  וגרם לקריסתה. ביבי שהכניס שיטות ניאוליברליות למערכת חינוך.

ביבי מקצוען , הוא  מכין את שיעורי הבית כבר מספר שנים. הוא שולט בחומר. יש לו חזון- להיות ראש ממשלה, ויש לו מטרה – להיות ראש ממשלה. ויש לו כבר סיסמאות מוכנות: "לא משאירים אף ילד מאחור".

אבל יש לו בעיה גדולה: גונבים לו את הרפורמה. בתגובה לאור קשתי, מודה משרד-החינוך, שחלקים מהרפורמה של ביבי כבר מיושמים  בשטח: משרד החינוך מסר שהקיצוצים בתקופת נתניהו הסתכמו בכארבעה מיליארד שקל וכי כמה מהסעיפים בתוכניתו, למשל בנושא הכשרת מורים, כבר מיושמים.

לציבור נשאר רק להחליט אם  הוא רוצה את  "רפורמה" שלו  עם נכבה או   עם הרבה זבוטינסקי.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

3 תגובות

 1. למה ביבי נתניהו מפחיד אותי?! - TheMarker Cafe :

  […] אומר/ת נ.ע בביקורת על מסיבת העיתונאים "ביבי הישן חזר.  הביבי  שלא ישקיע תקציבים  […]

 2. שלוי :

  על מנת להיות ישרים והגונים עם עצמנו ולא לנהוג במוסר כפול, כל המועמדים לראשות הממשלה ואחרים, עושים שימוש ציני בנושא החינוך. כולם בלי יוצא מן הכלל, מצהירים הצהרות בלי כיסוי… גם השרה עצמה, מעידה בעזות מצח על עיסתה שהחמיצה, כאילו היא הולכת להביא בשורה, או לפתור את בעיות מערכת החינוך. הדברים רחוקים מן האמת, אופק חדש, בכיה לדורות.
  כל המועמדים מצהירים את המנטרות המקובלות והלעוסות לעייפה.
  אינני יכולה להשאר שוות נפש, כאשר שוב בוחרים להעמיד כאן רק את בנימין נתניהו על עמוד הקלון.
  האמת המרה, מצבו העגום של החינוך, לא יפתר בהצהרות.
  צריכה להיות נכונות אמיתית לשינוי, השינוי צריך להעשות לאט, באופן מושכל ונקודתי.
  המשימה הראשונה, היא מתן מענה מהיר לבעיה הבוערת של האוכלוסיות החלשות. איתור מוקדים בעייתים וטיפול שיטתי ואינטסיבי בהם .אין זמן מיותר, משימה זו לא סובלת דיחוי.
  אי אפשר להרשות לעצמנו שקבוצה עצומה תמצא את עצמה בתחתית הסולם החברתי.
  משימה שניה, משא ומתן עם מורים מן השטח, אין לי ספק שימצאו פתרונות פרקטיים, פתרונות נכונים ויעילים מאלה שהוצעו במה שמכונה רפורמת אופק חדש. אין חולק על כך, שמורים צריכים לזכות לתוספת שכר אמיתית (לא עבור תוספת שעות). גם חרי האמונה שביננו יופתעו לגלות את נכונותם של מורים לתרומה מעבר לנדרש מהם. כל זה יקרה, רק אם ישתפו אותם בתהליך שיוביל להבראת המערכת ובתנאי, שיופסק היחס המשפיל והפטרוני של משרד החינוך והסתדרות המורים, כלפי ציבור זה.

 3. ביבי :

  ביבי נתיהנו תראה מה עשית לנו במדינה עשית אותה מדינה לעשירים בלבד! מה זה מחירי הדלק?!?!? 7.75 לך לא אכפת אתה חי על הכסף שלנו של תושבים מסכנים אבל אנחנו קורעים את התחת בעבודות בשביל דלק ולחם תתבייש לך!!!!!!!!! 

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.