postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » גדעון סער, הסדר העסקת מורי קרן קרב

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

גדעון סער, הסדר העסקת מורי קרן קרב

נושאים חינוך ותרבות, מכתבים ב 18.07.11 6:01

איגוד עובדי קרן קרב פונים  בשנית, לשר החינוך גדעון סער, מבקשים להפגש עמו, ולקחת אחריות מיניסטריאלית על אופן העסקתם הפוגעני של המורי קרן קרב 

גדעון סער, דאג לתנאי העסקה הוגנים לעובדי תכנית קרב

נציגי העובדים  בתכנית קרב המאוגדים ב"כוח לעובדים" מבקשים במכתב זה להיפגש עם שר החינוך, גדעון סער, כדי להסדיר את תנאי העסקתם. כיום הם מועסקים על-ידי מרמנת באמצעות מכרז, ואינם מקבלים שכר בחופשות

לקריאה נוספת

אל: גדעון סער- שר החינוך                                                                                                                        16/7/11

מאת: איגוד עובדי קרב

 

הנדון: הסדרת תנאי העסקתם של עובדי תוכנית קרב ובקשה להחזרתם של שלושה חברי ועד שפוטרו לא כדין.

 

שלום רב,

בהמשך לפנייתנו אלייך מאמצע מרץ שבו תיארנו את אופן ההעסקה הפוגעני בתוכנית קרב שמחנו לקבל פנייה טלפונית מל', מנהלת יומן בלשכתך שתיאמה מפגש בענייננו עם שורה של נכבדים. אך לצערנו לאחר כמספר ימים קיבלנו הודעה על ביטול מפגש זה. עד היום, למעלה מחודש מקבלת ביטול הפגישה לא נקבעה עמנו פגישה נוספת.

בתאריך 3/7/11 שלושה חברי ועד באילת קיבלו הודעה מפי הרכזת האזורית של קרב, שרה לוין על הפסקת עבודתם בתוכנית קרב. בשיחה שנערכה עימם נאמר להם שהתוכניות בהן עבדו: "חי, צומח ודומם" ו" ריקודי עם" לא יתקיימו בגנים בשנה הקרובה. גב' לוין ציינה שזו החלטה של ועדת היגוי וגם המלצה של לשכתך שהועברה באמצעות "מארז מתנ"ה" לגננות.

העובדים נחשבים לעובדים מסורים שהגננות אצלן עבדו שיבחו את העשייה והנתינה שלהם לילדים. וועדות ההיגוי לא התקיימו במתכונת שנקבעה ע"פ הסכם המכרז בין משרדך לחברת הקבלן- מרמנת, ואופן הפיטורים נעשה לא כדין. פעילותם באיגוד הייתה מוכרת להנהלת קרב ומרמנת, מה שמעיד על חוסר תום לב בהחלטה. לצערנו, היה כאן ניצול בוטה של אופן ההעסקה הגמיש מדי כדי לפגוע בעובדים ובאיגוד.

איגוד עובדי קרב מקיים תכתובות מול הנהלת קרב ומרמנת מהקמתו בינואר 2010. העלנו בפניהם הרבה בעיות הנוגעות לתנאי העסקתנו, שחלקם בניגוד לחוקי העבודה בישראל, ציינו את הדרישות של האיגוד, פנינו להידברות אך לא נענינו ולא הוזמנו לפגישה כפי שביקשנו. בתשובות המעטות שהיו ובמסרים שהועברו אלינו דרך התקשורת הנהלת קרב מוסרת את האחריות לחברת הקבלן ומרמנת מוסרת אותו למשרד החינוך וטוענת שהיא פועלת ע"פ חוק.

אך האיגוד מצא שאין זה כך ולכן נאלצנו לתבוע את מרמנת בשל אי תשלום פיצויי פיטורים והלנת פיצויים לעובדים שפוטרו ביוני 2009. לצערנו רק צעד זה הביא לשחרור כספי הפיצויים לחלק מהעובדים בהלנה של שנה, ללא תשלום ההלנה. תביעה זו נמצאת עדיין בהליכים משפטיים.

ביוני 2010 לראשונה העובדים לא קיבלו מכתב המודיע על יציאתם לחל"ת. כידוע, בלי מכתב זה העובדים המעטים שזכאים לדמי אבטלה לא יכולים לקבל את כספם מביטוח לאומי. חלק מהעובדים מוצאים לחל"ת אף לפני ה-30 ביוני בגלל ניהול לא מבוקר של התקציב, שלא מספיק עד לסוף השנה אך הם אינם מקבלים מכתב מהיום שהוצאו אלא רק מה-30 ביוני ובכך מפסידים ימי תשלום בביטוח לאומי.

כיום, נמצאים כ-4000 עובדי התוכנית ללא שכר, לאחר שהוצאו לחל"ת שמועד סיומה אינו ידוע להם ובחוסר ודאות אם בכלל יועסקו ומה תהיה היקף המשרה שלהם. המכרז שהוציא משרדך הוא זה שמנהל את יחסי העבודה שלנו ולכן אנו מוצאים לנכון לפנות אלייך בבעיות אלו שמתווספות לבעיות חמורות נוספות בתנאי התעסוקה בתוכנית קרב ומוצאים אותך אחראי אליהם.

בסיום מכתב זה אנו פונים אלייך לבדוק את הפיטורים שלא כדין שנעשו ולהחזיר את העובדים לעבודתם.

אנו מבקשים לקיים את הפגישה שתוכננה לאלתר לאור זה ש- 4000 אנשי החינוך נמצאים במצב החמור שציינו.

איגוד עובדי קרב לא יוכל לעבור בשתיקה על פגיעות חמורות אלו ואנו מתכוונים לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת למנוע את הפיטורים ולדאוג לשכר כל עובדי התוכנית.

אנו מאמינים שאתה כשר החינוך יכול לשנות מציאות זו, רוצה לדאוג לחינוך איכותי ויציב לילדי ישראל, ולשמור על אנשי חינוך איכותיים במערכת שימשיכו להעניק וללמד בנתינה ובסובלנות.

בברכה,

נציגות איגוד עובדי קרב

כוח לעובדים- ארגון עובדים דמוקרטי

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , , , , ,

4 תגובות

 1. דליה :

  עיקר הבעיה היא שיוזמת הרעיון של קרן קרב יצאה ממשרד החינוך עצמו. המשרד הכשיר בכך את תופעת העסקת המורים, המדריכים, הגננות במיקור חוץ. ומאז צורת העסקה זו רק הולכת ומתרחבת במשרד החינוך. משרד החינוך עבר שינוי מבני שיאפשר העסקה במיקור חוץ. עובדי המשרד עצמו הועברו להעסקה בשיטה זו.מדובר באנשים מקצועיים בתחומם, וגם הם תלויים בחסדי המעסיק מדי שנה בשנה.

 2. איתי :

  עיקר הבעיה הוא שאזרחי ישראל בחרו בראשי ממשלות ובשרי אוצר שהתאהבו במיקור חוץ ואימצו יעד כמותי רב שנתי להקטנה הדרגתית של המגזר הציבורי (למרבה החלחלה – בהסכמת ההסתדרות הכללית).

  לכן אפילו אם היה כאן שר חינוך סוציאל-דמוקרט, זה לא היה משנה הרבה.

  הדוגמה הקרובה ביותר לכך היא יולי תמיר, אמנם לא סוציאלדמוקרטית אבל עם מעט זיקה לעניין. מצד אחד – בלמה את הפרטת המכינות, מצד שני לא הלאימה את קרב ולא עצרה תהליכי מיקור חוץ במטה המשרד לטובת מרמנת ושות'.

  האחריות להעסקה עקיפה היא בראש הפירמידה.

 3. אלון :

  מאחורי המלים העדינות: פיטרו את העובדים כדי לשבור את התאגדות העובדים. והכל בגיבוי שר החינוך

 4. מה קורה כששואלים את שי פירון על מורי קבלן | מיומנו של משפטן זועף :

  […] הסביר שעובדי קרב (שאפשר לקרוא עליהם כאן ולעשות להם לייק כאן) הם בעצם לא מורים, אלא מדריכי חוגים. […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.