חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פילת ישראל – עובדי החברה פותחים בשביתת אזהרה

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 13.07.11 22:43

הודעה לעיתונות של "כוח לעובדים"

מחר שביתה בפילת – העובדים מוחים על סחבת מצד ההנהלה במשא ומתן

עובדי פילת ישראל בע"מ המאוגדים ב-כוח לעובדים- ארגון עובדים דמוקרטי, הודיעו היום להנהלת החברה על כוונתם להשבית את פעילות החברה ליום אחד –מחר(יום ה' 14.7.11). במסגרת השביתה לא יתקיימו מבחני המיון המתוכננים ליום זה בכל סניפי החברה :בתל אביב, חיפה וירושלים. שביתת האזהרה ננקטת לאחר שרק השבוע-לאחר ארבעה חודשים של משא ומתן – הוגשה לוועד הצעת שיפור תנאים הכוללת שיפור תנאים הנע בין של 8% ל-12% ."רק השבוע,  נאותה ההנהלה להציג מספרים והניחה לפנינו את המספרים המעליבים הללו" אומר שאול שלפק מראשי וועד עובדי פעלת "בנוסף, מסרבת ההנהלה להתייחס לתנאי העסקה של ציבור עובדים שלם- עובדי המחקר. ברור לשני הצדדים, שכוועד לא נוכל להסכים לכך".

בפילת כ-120 עובדים בהם בוחנים, מראיינים, כותבים, חוקרים ואנשי מנהלה. מרבית העובדים עובדים במחלקת המיון (מבחני מיון למקומות עבודה) . עובדי המחקר עוסקים בניתוחים סטטיסטיים למוסדות ובודקים בין השאר את נתוני מבחן המיצב של משרד החינוך. מרבית העובדים בעלי תואר שני בפסיכולוגיה) המשכורת הממוצעת היא 5500. בנוסף, בתחום המיון, אין התחייבות לשעות עבודה מצד המעסיק, אין תשלום על שעות נוספות, והקריטריונים לקידום אינם ברורים לעובדים. "תנאי ההעסקה,  אינם משקפים את היקף עבודתנו, השכלתנו  ורמתנו המקצועית" מוסיף שלפק. " מעציב לראות שדווקא בחברה שחרתה על דגלה את חשיבות ההון האנושי ושהמשאב האנושי הוא המקור היחיד לקיומה יש זילות כזו ביחס לעובדים". דרישות השכר של העובדים עומדות על כ-20% בממוצע וכן העלאת תשלומי הפנסיה מעל למינימום המחויב בחוק, כפי שמשולם היום.

וועד העובדים בפילת ישראל הוא הוועד הראשון בישראל בתחום האבחון והמיון. בספטמבר 2010 הפך הוועד לארגון יציג (מייצג למעלה משליש מהעובדים) ופנה להנהלת החברה בבקשה לפתיחת משא ומתן החותר להסכם קיבוצי. ההנהלה נמנעה מלהכיר בו לטענתה בשל חילופי ההנהלה והצורך "ללמוד את הנושא". לאחר שלושה חודשים ללא מענה מצד ההנהלה, הכריזו העובדים על סכסוך עבודה במהלכו השביתו את הפעילות בסניף תל אביב למשך שעתיים. שבוע לאחר מכן הודיעה ההנהלה על הכרה בוועד ותחילת משא ומתן. "אנחנו למודי ניסיון במריחת זמן מצד ההנהלה.בחרנו בשביתה בת יום, בכדי לצמצם את הפגיעה בלקוחות ובנבחנים. אנו מקווים כי לא תידרשנה פעולות נוספות, ושנוכל לחזור למשא ומתן ענייני יותר". מסכם שלפק.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.