חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בלימת "מטס המחאה" – ניצחון פירוס

נושאים זכויות אדם, מועד ב', פוליטי ב 11.07.11 3:10

הטקטיקה המוצלחת של ישראל עלולה להפוך לחרב פיפיות כאשר מדינות זרות ימנעו מפעילים פרו-ישראלים להיכנס לשטחן כדי להפגין בעד ישראל או נגד אויביה

מאת: עו"ד יהונתן קלינגר

פעילויות רשויות החוק נחלו הצלחה בסוף השבוע האחרון כאשר הצליחו להדוף 124 פעילים פרו-פלשתינאים מלהתגנב לתוך ישראל באמצעות טיסה הנוחתת בנמל התעופה בלוד, באישון ליל לעבור דרך ביקורת הדרכונים, לעבור דרך מכשירי השיקוף שמוודאים שאלה לא מבריחים לישראל כל חומר מסוכן ולבסוף ללכת לישראל לעבור את העבירה הגדולה ביותר: למחות נגד מדיניות הממשלה.

אכן, לא ברור על מה ולמה מעוניינת מדינת ישראל לבלום את כניסתם של פעילים פוליטיים שמעוניינים להגיע ולהביע סולדיריות כנגד ישראל, אף אם אלה מציגים דעות פרו-פלשתינאיות. דאגתה של ממשלת ישראל מהמחאה היתה כה גדולה עד שזו החליטה להודיע למדינות זרות על רשימת מסורבים שלא מורשים כלל להכנס לישראל. כלומר: מדינת ישראל מסמנת לאומות העולם שבישראל אין חופש מחאה, לא לתיירים, לא לפלשתינאים ולא בהכרח לתושבים ואזרחים.

בניגוד למקרים אחרים בהם אפשר היה להבין את דאגתה של מדינת ישראל מפריצה של הגבולות הטריטוריאליים או הכנסה של אמצעי לחימה מדומים כאלה או אחרים, כאן מכונת התעמולה עומלת שעות נוספות. לאחר שעברתי על הכתבות, על עיתוני סוף השבוע, על הדיווחים של דובר צה"ל, עדיין לא הצלחתי להבין: מהי לעזאזל הסכנה הגדולה בכניסתם של אלף פעילים פרו-פלשתינאים שיפגינו?

כאן בדיוק העניין; בעוד שמכונת התעמולה עומלת להוציא סרטוני Hasbara שיציגו את העמדה הלא-רשמית אך מוכרת של ישראל, היא מונעת מהמתחרים להציג דעה דומה ודווקא יוצרת לגיטימציה לנסיונות לשבור את המחאה: בישראל, כמו בסין, אין חירות להפגין, אין חירות למחות ואין דרך להתווכח עם המשטר.

כאן בדיוק העניין: אם אותם פעילים היו חשודים בטרור, בריגול, בסיוע לאויב או אפילו בגניבה של מגבות מבית מלון בפעם הקודמת שביקרו כאן הייתי מבין, אבל לא: כל שעשו הוא להביע רצון להפגין.

ישראל אולי ניצחה כאן במערכה, מנעה מאותם פעילים להגיע ולהפגין, אבל בדעת הקהל הציבורית היא כשלה: היא כעת צריכה להתמודד עם הסבר כיצד היא מצפה שיתנו לפעילים פרו-ישראלים לנחות במדינות זרות על מנת להציג את הנארטיב הציוני כאשר היא מונעת ממתחריה לעשות כן.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

5 תגובות

 1. ל רפי :

  עוד תאוריה שמאלית הזויה

  ישראלים אינם מפגינים בדרך כלל נגד המדינות בהן הם המבקרים, למרות שרובן אשמות במעשים חומורים הרבה יותר ממעשיה של ישראל. בצדק אין הם עושים זאת שם. אורח אינו יורק לצלחת שממנה הוא אוכל…
  תומכי הפלשתינאים שהגיעו או התכוונו להגיע לישראל במטס, התכוונו לעשות בדיוק זאת – לירוק בפרצופה של המדינה בה הם מבקשים להארח; תודה: אין בהם צורך כאן.
  אם ינהגו מדינות אחרות כך בישראלים ולא ישראלים הבאים לבקר בהן ומשבשים את סדרי החיים, מן הראוי שיסולקו משם. אם כך יהיה, גם כלפי המוסלמים המפגנים נגד כל דבר שאינו שריעה – הרווחנו, ונצחון פירוס יקבל משמעות חדשה.
  אם תהיה אפליה בעניין זה רק כלפי שיראלים, היא תהיה פשוט – אלפיה. אפליה קיימת גם כיום ללא הפרשנות הפירוסיאנית של קלינגר.
  אני מניח שקלינג לא קרא את כתבתו של שמעון כהן ב"ערוץ שבע" באינטרנט, או שקרא ולא הפנים, משום שאם רק חלק מדברי כהן נכונים, אזי קלינגר מדבר על אוטופיה ולא על מציאות. אני מאמין שהכתבה של כהן, גם היא מדויקת כדי 60%, היא התאור האמיתי של מטרות משתתפי המטס, ולכן המהלכים הישראלים היו נכונים, במקומם וצריכים להמשך גם בעתיד.

 2. יהונתן קלינגר | מטס ההתרסה: על מה בדיוק עצרו את הפעילים? ‏ :: Intellect or Insanity‏ :

  […] [פורסם במקור בעבודה שחורה] [יוסי גורביץ כתב על זה גם כן לפני כמה ימים, או בעצם בעת שכתבתי את הפוסט] […]

 3. אריה רפפורט :

  פירוס עובד רק אצל קלינגר

  אני מתעב כתיבה מגויסת באתר של תמימות .
  לא מדובר פה במין אנשים מעודנים אלא בקבוצה שמטרתה השמדת ישראל .
  הם לא באו באישון לילה אלא במטרה ברורה לעשות פרובוקציה .
  למיטב ידיעתי יש מספר אלפי פעילים שנכנסו לארץ בשקט ורובם עושיפ באמת פעילות ראויה , לצערי חלק קטן מהם משתלב בפרובוקציות ליד הגדר ולטעמי גם את אלו יש לגרש , ובהקדם.

 4. איתי :

  אריה,

  ללא קשר לעמדות השונות של כל אחד מאיתנו ביחס לסכסוך, אני חושב שתסכים כי פרובוקציות לא אלימות הן בהכרח עדיפות מוסרית על פני הדרך המוכרת לנו הרבה יותר להתנגדות לכיבוש: חטיפת מטוסים, מחבלים מתאבדים, קסאמים וכו'.

  עדיף שפעיל פרו-פלסטיני מיפאן יניף שלטים בנתב"ג מאשר שייקח נשק אוטומטי ויירה לכל הכיוונים כמו קוזו אוקמוטו.

  מצד אחד ברור שטרוריסטים ינסו להשתמש במסווה של פעילות מחאה לא אלימה על מנת לחזק טרור (הברחת נשק למשל), וזה דבר שאסור להשלים איתו.

  מצד שני, ברגע שמדינת ישראל מתייחסת אל פעילות מחאה לא אלימה כאילו היתה פעילות טרור לכל דבר, מבחינת המאמצים המדיניים והצבאיים הכרוכים במניעתה, היא יורה לעצמה ברגל, שכן בעיניו של "המתבונן הסביר" מהחוץ, היא נתפסת כמדינה אנטי דמוקרטית שאינה סובלת מחאה.

 5. מנחם לוריא :

  לא להוציא דברים מהקשרם:

  למען ההגינות: כל אדם שיגיע למדינה זרה ויעבור על החוקים שלה (מהפגנה בלתי חוקית ועד וגניבה וגו) יעצר מיד, ישפט ויסולק – הרבה פעמים לצמיתות.

  בעיני העולם (לצערי כולו השפוי וזה שאיננו שפוי) ישראל היא סרבנית שלום על כל המשתמע מכך.

  צודק יונתן שבהתנהלות הבריונית של הממשלה לא עשינו לעצמינו כבוד גדול ובוודאי שלא תרמנו משהו לאופן המאוד רע שבו העולם רואה אותנו.

  הממשלה,כהרגלה בקודש, הפיכה באירוע נופך של פלישתים עליך ישראל והבא להורגך השקם להורגו. לא ממש מציאותי וגם אם כן אין אף אדם מבין 7 מליארדי בני האנוש בפלנטה שלנו שיקנה את זה.

  לפחות עד שיאמר ויוחלט אחרת מדינת ישראל היא מדינת חוק. אם היו מתירים לאנשים האלה לנחות בנתב"ג להניף שלטים ואז לעוצרם בגין התקהלות אסורה ולסלקם מהארץ לאחר צו שיפוטי מתאים הייתי מהראשונים להריע לבנימין נתניהו על ניהול נכון וסכלתני של האירוע. דבר כזה היה קל להסברה ומובן לכל אדם שהוא אזרח של מדינה כלשהי.

  אבל בחרו להציג את זה כמעשה גבורה עילאי של ממשלת נתניהו ומשטרת ישראל והשר לעניני כלום שכמדומני אחראי על בטחון הפנים – את התובנה הזו יכולים להבין ולקבל רק אזרחים שרוצים מדינה שהיום סותמת פיות לאזרחים זרים ומחר תסתום פיות לכל מי שלא הצביע לנתניהו.

  זה לא בסדר ולא מקובל עלי,ואני מניח על אף אחד אחר, שאזרחים זרים יגיעו לפה על מנת לירוק לנו בפרצוף. אבל,לא מקובל עלי שהמדינה תתנהג כמו בריון שכונתי ורק תזין בעוד חומר בעירה את סרבנות השלום שלה. יש והיו אמצעים חוקיים אחרים,כמצויין מעלה, שלו היו נוקטים בהם היה קל להסביר שאנחנו מדינה נורמאלית ודמוקראטית ומי שרוצה לבוא לפה ולמחות שיואיל לבקש אישור ולא יפר את החוק.

  אבל: אי אשפר לומר שפלוני הפר את החוק עוד בטרם עשה זאת ולהציגו כאויב בעם ופלישתים עליך ישראל. את זה אף אחד לא קונה גם אני לא!

  מנחם.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.