postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » עוז לתמורה – כל מה שארגון המורים לא מספר

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עוז לתמורה – כל מה שארגון המורים לא מספר

נושאים דעות, חינוך ותרבות ב 7.07.11 6:03

ארגון המורים מפמפם כבר חצי שנה את כל המעלות של "עוז לתמורה" ועד כמה הדבר כדאי. אך נראה שהמצב שונה. מאמר סיכום על כל מה שידוע עד עכשו

מאת: המורה זיו

רן ארז מזכיר בכל הזדמנות את שתי העקרונות שעליו מושתת הרפורמה:

א.     שמירת כל זכויות העבר.

ב.      הצטרפות וולונטרית.

את כל הסוכריות המורים שומעים מנציגי הארגון הלוך ןחזור, אך יש כמה סעיפים נחבאים אל הכלים שאף אחד לא אומר אותם וכנראה הם שם למעלה, יודעים למה.

 1. הצהרת רן ארז על הצטרפות וולונטרית נכונה רק עד שנת 2014. החל משנת 2015 הרפורמה תיהיה בכפיה על כלל מורי התיכוניים.  כל המורים שהשתיקו את טענותיהם ע"י האמרה: " לא טוב, תוכל לא להצטרף" – מתברר כשקר אחד גדול על מנת להשתיק את המתנגדים.
 2. מורים החותמים על הסכמתם להצטרף לפילוט או אפילו לשלב הראשון של עוז לתמורה הכולל תוספת של שעתיים פרטניות פלוס 4 שעות שהייה תמורת תוספת של 10% למשכורת, חתימתם מחייבת אותם להמשיך בהצטרפות לעוז לתמורה גם בשנים הבאות תוך הגדלת נתח עבודתם בלי יכולת לסגת אחורה. (באופק, נתנה אפשרות לבית ספר שבחר להיכנס לרפורמה אפשרות להתחרט בשנה העוקבת).
 3. בית ספר מצטרף לשלב הראשון של הרפורמה רק אם יש לפחות 75% מהמורים המסכימים לכך. בכל מיקרה, אם בית ספר נכנס זה רק עבור המורים שחתמו על רצונם בכך.
 4. הצטרפות המורים לרפורמה היא רק עבור השעות שהם מלמדים בתיכון. מורים שחלק ממשרתם בחטה"ב, שעות אלו לא נכנסות בחלקיות המשרה של עוז לתמורה.
 5. הצהרת רן ארז על שמירת כל זכויות העבר לא מחזיקה מיים כאשר כל שעות הגמול שהמורה קיבל עד היום הופכים  לשעות שהייה.
 6. בעוז לתמורה הצליח ארגון המורים להגדיל את מקסימום הגמולים ל-18 (במקום 16 כיום). כאשר גמול אחד אפשר להזדכות מידית אך גמול נוסף חייבים לבצע בתוך עוז לתמורה על מנת לקבלו.
 7. לפי מתכונת עוז לתמורה, מורה יוכל לצבור מקסימום גמול השתלמות אחד בלבד בשנה. (לא כולל שנת השתלמות שבה ניתן לצבור יותר) עוד הפרה של הבטחת רן ארז על שמירת זכויות העבר. הגבלת צבירת גמולי ההשתלמות מאיטה באופן משמעותי את אפשרות המורה להגדלת משכורתו.
 8. טופסידה: בתי ספר שבכוונתם להיכנס לעוז לתמורה כבר קיבלו ערימות של טפסים לגבי השתלמויות 3 שנים קדימה ותכנונים של פרטניות ותוכניות לימודיות. הרכזים כבר התחילו לכרוע תחת נטל המשימות וזו רק ההתחלה. (אני מזכיר שאנחנו עכשו כאילו "בחופש הגדול").
 9. הדובדבן שבקצפת: אחת המטרות הגדולות של עוז לתמורה לפי רן ארז היא יצירת פירמידת התקדמות למורה לפי תפקידים כך שלמורה יהיה למה לשאוף. ארגון המורים פרסם את כל הסוכריות של עוז לתמורה אך "שכח" לציין כמה כסף נותנת כל דרגה בפירמידת הקידום של עוז לתמורה. מתברר שיש סיבה מדוע נתון "זניח" זה נשמט מהפרסומים. מדובר  על תוספת של 2% תמימים למשכורת על כל דרגה עם אפשרות של צבירת עד 4 דרגות מקסימום בכל שנות הקריירה של המורה. עם כזו פירמידת קידום, באמת תיהיה עכשו לכל מורה למה לשאוף.
 10. עבודה מעל משרה: בעיקרון אין עבודה מעל משרה. מורה שיקבל אישור לעבודה מעל משרה, יקבל על השעות מעבר למשרה המלאה משכורת כשעות מילוי מקום. ( זוכרים שרן ארז אמר שאין פגיעה בזכויות העבר?)
 11. לא ידוע עדיין מהם שעות העבודה בעוז לתמורה. מצד אחד ארגון המורים מדבר על 40 שעות, אך בכל מקום מצויין שמדובר בשעות עבודה של 8:00 – 16:00 שזה "קצת" יותר מ- 40 שעות אקדמיות כפי שהיה עד היום. עוד מודגש שמורים שהיום החופשי שלהם לא יהיה יום שישי יצטרכו לעבוד שעה נוספת יומיים שלוש בשבוע. ( עד 17:00?).

מי יודע אילו עוד הפתעות מחכים בעוז לתמורה ועדיין לא פורסמו?!

לסיכום:

לפני הרפורמות מורי היסודיים עבדו 25%  יותר מאשר עמיתיהם בתיכוניים. לאחר הרפורמה, מורי התיכוניים יעבדו 10% יותר מאשר היסודיים. מדובר על תוספת עבודה יחסית של כמעט 40% למורי התיכוניים לעומת היסודיים.

אין חולק שעוז לתמורה לא נותן 40% יותר משכורת לתיכוניים יחסית לאופק חדש.

מה כן יש ברפורמה המהוללת (ע"י רן ארז) בעוז לתמורה:

–        תוספת משכורת של כ- 40% (יחסית למי שירצה להישאר בעולם הישן).

–        בונוס תמריצים למורים מצטיינים – שיש לזה התנגדות נחרצת אצל המורים ומנגד מעניין שזה "בונוס" של האוצר מעבר לתקציב לרפורמה.

–        דרגות התקדמות של מקסימום 8% לכל הקריירה, באמת משהוא שבגללו היה כדאי לעשות רפורמה ולעצב "פירמידת תפקידים" חדשה למורים. "פרופרסיה".

–        תמורת  8% במקסימום קידום בדרגות למורים שיעשו תפקידים – ארגון המורים וויתר על תוספות שחיקה עתידיות!

–        הגבלת קידום המשכורת ע"י גמולי השתלמות, לגמול אחד בשנה.

כלומר, כל הרפורמה הזאת היא בעצם העלאת שכר חד פעמית תמורת תוספת עבודה רבה יותר. למען הפרופורציות: רק תוספת 6 שעות פרטניות היא תוספת של כ- 30% לשעות העבודה של המורה.

הלזה יקרה רפורמה??? היכן ההבטחות של רן ארז שלא לפגוע בזכויות העבר והצטרפות וולונטרית?!

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , , ,

51 תגובות

 1. מ.ק :

  משוגעים רדו מהגג

  "…אפילו אם אהיה שיכור לא אחתום על הסכם כזה…" מי אמר את המשפט הזה? ועל איזה הסכם נאמר?
  מורים יקרים אתם השתגעתם?! לפי הפרסום לעיל..ובעיקר המורים הוותיקים שבנינו יוצאים נפסדים ללא תקנה. שעות הגיל , גמולי בגרות וכד' יהפכו לשעות שהייה?!!!
  הזוי… 40 שעות עגולות ולא אקדמיות? שעות מעבר למשרה יחשבו כשעות מילויי מקום?!! אדון ארז נפל על הראש…
  לצערי , הבעיה הכי גדולה.. שהמורים איתם אני משוחח רואים "רק" את תוספת השכר של 51% (שגם הם רק 41%)ולא מבינים לאיזו צרה נכנסנו…

 2. איתי :

  מ"ק, זה ברור כשמש.

  מי שמרוויח מעט מאוד, שכרו נשחק בהיעדר רפורמה, וחווה את הזינוק בעלויות המחייה (דיור ומזון בעיקר) – רץ לרפורמה ולא מתעסק בשאלה אם הוא פראייר או לא. אין לו הלוקסוס להיאבק ולהתפנק, הוא צריך לסגור אוברדרפט. בשביל עוד כסף הוא יעבוד כמו חמור.

  אם תשאל ילד סיני אם הוא מעדיף לגדל ירקות ברוגע בגינה, למכור בשוק ולהרוויח שני גרוש בחודש או לעבוד במפעל נייקי מהבוקר עד הלילה ולהרוויח 5 גרוש לחודש – הוא יבחר באופציה השנייה.

  לכן מטבע הדברים הסיכוי להתנגדות לרפורמה גדול יותר אצל מורים וותיקים ונמוך יותר אצל מורים חדשים.

  אותם הדברים בדיוק קרו סביב אופק חדש. עיקר ההתנגדות בא מקרב הוותיקים ששכרם גבוה משל מורה ממוצע ולעתים גבוה מהשכר הממוצע במשק (כ-8000 שח).

  היות שיוקר המחייה הוא הדבר המשפיע, אין זה מקרה שרוב מכריע של המורים באופק רוצים להמשיך באופק, גם אם קשה להם (מחקר ראמ"ה).

  לכן זה הגיוני להיות בעד העוז ובעד האופק כי אתה צריך את הכסף, זה הגיוני להיות נגד שתיהן כי אתה לא מוכן להיות פראייר.

  מה שלא קוהרנטי זה אנשים שמתנגדים לאופק ותומכים בעוז.

  פעם היו כאן הרבה כאלה, אך ככל שנחשף עוד ועוד מידע על ההבדל בין עוז המקורית לעוז הנוכחית הם הופכים לזן נכחד.

 3. בנדנה :

  מ"ק : האם לא ברור לך שציבור המורים פראיירים?

  אין כאן שום דבר חדש.
  ציבור המורים מורכב בעצם מרוב מוחלט של מורות אשר ברובן המוחלט לא איכפת להן מה יקרה.
  הסיבה לכך היא שרובן אינן בעלות יכולת שכלית חריפה או ייחודית כלשהי.זאת המציאות.
  מצפיה בהן בעבודה היומיומית בכל חדרי המורים, נחש על מה הן מדברות?
  על השמלה או הנעליים שקנו אתמול בסופרפארם או במשביר, או שקנו קרם חדש לידיים ב-17 % הנחה , או לאקה חדשה לציפורניים ועוד כהנה וכהנה שטויות. כל אלה בדרך כלל נשואות לבעלי אמצעים ואם יזדמן לך לשאול אותן בנושאים שונים הקשורים לתלוש המשכורת, רובן יגידו לך שהן בכלל לא פותחות אותו או שלא מבינות עניין.
  מיעוט מבוטל של מורות ומורים שונה מקבוצה זאת לחלוטין ומיעוט זה מבין לאיזו מלכודת הכניס אותם מי שאמר שישפכו עליו מים רותחים או עופרת חמה ולא יחתום על אופק חדש.
  הוא צדק: עוז לתמורה גרועה פי 1000 מונים מזו של הצרה הקודמת שנחתמה על ידי וסרמן.הוא חתם על דבר הרבה יותר גרוע.
  כל זאת מגיע לאותו ציבור של מורי העל-יסודיים שאוכל את השקרים והכזבים של אירגון המורים והתחיל להאמין לשקרים של עצמו על מנת לזכות בעוד כמה גרושים לתקופה של 4 שנים, כאשר- בדיוק כמו שאיתי כתב כאן-המחירים ממריאים כל יום ואילו המורים חיים באשליה.
  ידוע היטב שכל אשליה מתפוצצת וזה רק ענין של זמן.
  אך אין להאשים רק את ציבור המורים. להבדיל מהמורים, אנא הבט מה קרה אצל ציבור האחיות כאשר הנציגה שלהן, הגב' אילנה כהן, הובילה את המאבק למען שיפור שכרן לפני הרבה שנים. הגב' כהן לא היססה ונתנה הוראה לנטוש את כל מחלקות בתי החולים והן עלו לירושלים. עד היום הגב' כהן מכהנת בתפקיד שלה ויש להצדיע לה על התעוזה ועל אומץ ליבה. זאת משום שהיא ממשיכה גם בימים אלה להוביל את ציבור האחיות במאבקן בימים אלה מול האוצר.
  המסקנה היא שאירגון המורים והעומד בראשו מכרו לציבור המורים אשליה ושקרים ללא סוף וללא בושה ורק כסיל מוחלט יכול ולהגות או לקנות את הישראבלוף המכונה "בלוף ללא תמורה."

 4. יוליה :

  מי בעד ביעור ההשכלה...- לכן כל עוד זה השלטון,לא יהיה שינוי משמעותי במעמד המורה. ...וגם רן ארז לא מוסיף לכך (בלשון המעטה)

  קודם כל לגבי הארגון:
  ציבור של ארגון, כמו גם של מדינה, לא יכולים לקטר כאילו ההנהגה נפלה עליהם משמים.
  דבר אחר:
  שכר המורים במדינה הזאת הוא עלוב, ויישאר עלוב, כי זה מה ששלטון הימין לדורותיו חפץ: שהרי שום מפלגה לא רוצה לאבד את בוחריה.
  הבנתם את זה?…

 5. ארטור-ליוליה :

  ואולי טובת המדינה לעינהם ?

  אולי הם בעד הגברת הבערות כי זו דרכם היחידה לספק לשוק עובדים פשוטים במקום מאות אלפי האפריקאים שמציפים אותנו .

  שימו לב שאנחנו מחפשים סיבות מההפטרה להסביר את ההסכם .

 6. שמוליק :

  אפשרות....

  איני זוכר בדיוק מה המקור המדוייק אבל בימי חתימת אופק חדש התפרסם רעיון עם אחד אנשי האוצר שהיה מעורב במו"מ הכפול עם הסתדרות המורים והארגון והביע את פליאתו לכך שנחתם הסכם בסוף עם ההסתדרות ולא עם הארגון. הוא אמר פחות או יותר את הדברים הבאים (מזכרוני): " היינו בטוחים שהארגון יחתום ראשון… אבל בסוף זה לא קרה" מכאן ניתן ללמוד שגם אז (וכפי שכתבתי, למורת רוחו של ארטור) רן ארז תמיד היה מוכן לויתורים מפליגים כדי להדיע לחתימה מה שלא יהיה. לעניות דעתי כל מה שאנחנו רואים כעת יכול היה לקרות לפני חמש שנים לולי השיבוש שקרה אז. אין ספק שיש מימד לא מבוטל של מניפולציות בכל המו"מ הזה (רן ארז בהחלט למד מההתנגדות של ענת שניידר, אבל ד"א איפה נעלמה הגברת ? ) ומי שחשב (כמוני אני מודה) שעוז יהיה שונה מאופק נפל בפח. לפי כל הפוסטים האחרונים העוסקים בהשוואה בין עוז ואופק יש לי הרגשה שנתגעגע לאופק. וזה בהחלט מסביר את פליאתו של איש האוצר הנ"ל.

 7. בני :

  מורות(ןגם חלק גדול של מורים)

  ראשית אני מוחה על ביטול הפורום.מורות וגם מורים רבים לא מודעים לעובדה שמה1 לינואר הקרנות השתלמות בבורסה הפסידו כבר מעל 2% ( (2000 שח על 100000 למורים זה הרבה).איפה רן ארז שצריך אותו?זה מצדיק השבתה!האוצר וגם ארז יודעים שיש להם עסק אם פראירים לכן הרפורמה תעבורו וגם היותר גרועה שתבוא אחריה.

 8. שושי פולטין :

  בני אתה מוכן לפרט?

  לא ברור לי, מה להפסד ערך בבורסה, לבין השבתה?

 9. בני :

  תשובה

  עד ה1\1\2011 קרנות המורים קיבלו הצמדה+4%לשנה.מה1\1\2011 כספי קרנות ההשתלמות של המורים עכרו לידי חברת נהול שמשקיעה אותם בבורסה באגרות חוב ובמניות.מי שלא מביןאת הרעת התנאיםכאן ללאתגובת הארגון?

 10. בני :

  חברות ההשקעה גובות דמי נהול גם בהפסדים = עוד הורדה מהיתרה בקרן.

 11. חמוד :

  וההפסדים של קרן דפנה / הילה

  כידוע לכם דפנה התפצלה , ומעכשיו היא רשף / הילה ( בניהול אירגון המורים ) . התשואה הרבעונית האחרונה לא מי יודע מה , לעומת גופי ניהול אחרים . ומאחר יש היום ניידות בניהול קופת גמל אז עדיף לבחור קרן רווחית יותר ( וזה משתלם מאוד לאורך שנים ) . ארגון המורים לא מעודד ניידות זאת וברור למה .
  לפרטים : ( לכו לייעוץ פנסיוני בכל בנק ) .

 12. מערכת עבודה שחורה :

  חמוד, נשמח לפרסם כאן מאמר מסודר על מה שקורה בקופות הגמל של המורים.

 13. זיו :

  רן ארז והאמת.

  לפני מספר שנים קרא אירוע מצער שגרם למותה של מורה. היורשים תובעים את חצי העולם (ובצדק) ובין היתר גם את מדינת ישראל לגבי הפסדי המשכורת שיכלה המנוחה להרוויח. עתה עם כניסת עוז לתמורה אותה מנוחה הייתה אמורה להרוויח יותר ולהם מגיע שיפוי לפי חוק.
  המדינה ניסתה לטעון שהכניסה לעוז לתמורה היא לא חובה ועל כן לא בטוח שהמנוחה הייתה נכנסת לרפורמה.
  ההגנה הביאה לא פחות ולא יותר את מר רן ארז להעיד.
  בחקירתו ע"י בא כוח המדינה הצהיר רן ארז מעל דוכן העדות שעוז לתמורה תיהיה בכפייה!

  את הסיפור הזה שמעתי השבת ממקור ראשון שהוא משתתף פעיל באותו משפט.

  רן ארז מצד אחד מפרסם שהכניסה וולונטרית ובאותה עת הוא כבר יודע ומוכן להעיד בשבועה שהכניסה לרפורמה תיהיה בכפייה.

  זה האיש.

 14. זיו :

  שתי הבהרות לתגובה הקודמת (13).

  א. מות המורה היה לפני מספר שנים, המשפט מתנהל בימים אלו.

  ב. אותו מקור שסיפר לי את זה, סיפר זאת בתמימות. הוא לא מורה, לא קשור לארגון המורים ולא מעניין אותו לא עוז לתמורה ולא רן ארז.
  הסיפור הוא אמיתי לחלוטין, מאחר שכפי שצויין, המקור היה שותף לאותו דיון במעמד רן ארז.

 15. איתי :

  זיו,

  הבעיה אינה רן ארז אלא המורים.

  בשלב שלפני החתימה, לא נדלקו אצלם הנורות האדומות כאשר הובטח מצד אחד רף גבוה מאוד של מצביעים בעד כדי להכניס בי"ס לרפורמה ומצד שני נקבע שבתאריך מסוים כל בתי הספר יהיו ברפורמה.

  בזמנו אני הבנתי שבתיה"ס אמנם יהיו ברפורמה, אך יהיו שני מסלולי העסקה אפשריים. היה לי קשה להאמין שרן ארז משקר לציבור ששלח אותו בעניין כל כך בסיסי.

  טעיתי.

  בשלב שלאחר החתימה, כאשר פורסם גם בווינט ולא רק כאן שהרפורמה תהיה בכפייה בעוד 3 שנים, רק מעטים הצטרפו למחאה. גם היום, עיקר המאבק מתרכז בתגמול הדיפרנציאלי ולא בכל הפגמים האחרים בהסכם.

  כל מי שהתעניין וחקר את הנושא קיבל כאן המון מידע (גם בזכותך). הוא היה יכול להיווכח בנקודות החיוביות והשליליות של הרפורמה וגם בשאלות שנותרו פתוחות (עד לאחרונה – שאלת הוולונטריות).

  אם לא תתארגן אופוזיציה משמעותית (= עשרות אלפים) מהשטח לראשות הארגון, כמו שהיה למשל במאבק העו"סים, המורים יוכלו לבוא בטענות רק אל עצמם.

 16. עופר :

  ממשיכים לרמות.....

  הארגון ממשיך לומר את האמת אך לא את כל האמת (במילה אחת משקר!)
  מנהל שהשתתף בפגישה לקראת עוז ותמורה סיפר לי שכל עניין ועדת החריגים למורים שירצו לעבוד יותר ממשרה הינו זמני במהלך השנתיים הראשונות ולאחר מכן לא יאפשרו לעבוד יותר ממשרה

 17. זיו :

  אי אפשר להאמין לשום מילה בכנסים.

  אחרי שהוברר שהרבה דברים שהארגון אומר הוא שקרי, כיצד אפשר להאמין לשאר4 ההבטחות שלהם?

  כמו שבאופק חדש פתאום הלימוד (הכייפי) הופך להיות למשימות סימנריוניות, מחר הארגון יחליט שכדי לקבל דרגה יש גם להשתלם בהשתלמות יעודית. או כבר לא כל השתלמות תיהיה מוכרת כבעבר או שיש לבצע עוד משימות במסגרת השעות הבית ספריות ואם המורה לא מספיק שיקח הבייתה וכ"ו וכ"ו.

  ברגע שהאמון נפרץ (יש מורה אחד שמאמין להבטחות ארגון המורים?) אין כבר שום טעם לכנסים והבטחות.
  היום אומרים כך, מחר יעשו אחרת.

 18. עמית :

  קרנות ההשתלמות

  ההפסד בקרנות ההשתלמות מתקרב ל 7% לעומת ההסדר הקודם של המורים הצמדה+ 4%.הקרנות הפסידו כ 3% מתחילת השנה ולא נתנו את ההצמדה+ הריבית מתחילת השנה(עוד 4%) כך שההפסד המצבר בקרנות ההשתלמות עומד על 7%. זו שערוריה שהארגונים לא מטפלים בנושה זה.

 19. ריח של מחאה באוויר ואני בחופש גדול… « המורה אתי בלול התרנגולות :

  […] האוצר. המורים נמכרו לכל המרבה המחיר. קבלנו הסכם שמבטיח "עוז לתמורה" כשלמעשה מדובר ב "עז למורָה": יותר שעות,יותר […]

 20. דנה עוז ללא תמורה :

  חבל שהמורים מקבלים הכל ללא בדיקה צריך להקים מחאה כמו המחאות שיש היום

 21. זיו :

  חוליי האופק מתחילים לנצוץ בעוז לתמורה.

  באופק חדש היה הסכם ראשוני ואחר כך התחילו "לשפצ'ר אותו לפי ראות המנהלים כאשר הגזרות של המנהל הולכות ומעיקות יותר ויותר על המורים.
  בעוז לתמורה עוד בטרם נחתם כבר מתחיל אותו סגנון שרק מראה באיזו נקודת פתיחה נחותה נמצאים המורים.

  ממסמך שהגיע אלי והופץ באחד מבתי הספר שאמורים להיכנס לעוז לתמורה כתוב בעקרונות המנחים:
  " 6 שעות פרטניות בקבוצות של 1-3 תלמידים". עד כאן הכל טוב ויפה לפי ההסכם כפי שהוצג ע"י ארגון המורים.
  בסעיף הבא מופיע העיקרון הבא:
  "בסמכות המנהל להגדיל את מספר התלמידים בקבוצות הפרטניות ל- 5 תלמידים".

  ללא מילים!!

 22. סיגלית :

  תתעוררו

  חבריי המורים היקרים,
  התעוררו ומהר,שני ההסכמים אינם טובים למורים,יש לבדוק לעומק לפני שרצים לקבל "תוספת שכר",זה ממש אבל ממש לא כך. חבריי שכתבו כאן את דבריהם צודקים לחלוטין בכל מילה. בואו נתאחד ויחד אולי נצליח להסיר את רוע הגזירה.

 23. ליאת :

  גם שעות השהיה נגנבו למורים

  האם הגמולים יומרו בשעות הוראה או לא…??
  בכתבה במעריב 12-8 נאמר בפירוש
  "על ידי הענקת למנהל סמכויות רחבות יותר סביב תגמולי המורים"
  לאלו שלא מבינים גמולי המורים הם בין 6-8 לשעות בממוצע לשבוע מה 24 , במקום להגדיל את שעות השהייה בהתאם לגמולים החוזה הזה מאפשר למנהל לחייב את המורה להיכנס לכיתה עוד 6-8 שעות כלומר מדובר כאן בחיסכון תקציבי
  לאוצר בסכום אגדתי של כ 30% מהתקציב החינוך.
  האוצר לא רק שלא מגדיל את תקציב החינוך
  אלא ההיפך מקצץ תקציב ע"י הפניית שעות הגמול
  ללימוד בכיתות.
  איך ארז והארגון שלו נתנו יד לפשע הזה…

 24. מנ חם שלגי :

  חששות

  כמנהל בית ספר בעברי אני חושש מאד שההבדלים בשכר יהיו פתח לפיברוק ציונים ולשחיתויותמכל מיני סוגים

 25. דרומי :

  דבר מהותי שנשכח אצלכם

  מה שאותי מקומם במיוחד הוא נושא הבונוסים למחצית המורים, שעליו הוכרז בריש-גלי. אם אכן נושא זה יוכנס לבתי הספר, תידרדר ההוראה ושיתוף הפעולה בתוך צוותי המורים. על כך יש להלין יותר מאשר על תנאי השכר. בית הספר יהפוך להיות מקום עבודה מנוכר ומנכר, וזאת חייבים לשנות!

 26. המורה זיוה :

  עברית נכונה,

  כל מה שכתבת נכון הוא, לעומת זאת הנוסח הלשוני לגמרי לא.
  שורה כמו " רן ארז מזכיר בכל הזדמנות את שתי העקרונות שעליו מושתת הרפורמה" מנתצת לרסיסים את כל מעמד המורה.

 27. המורה נודניק :

  חביבי, לא תהייה רפורמה אחרת. זה נכון שהיא לא המשיח, אבל משיח לא יבוא. האם אתה מצפה למשהו משופר יותר? לא תקבל. אתה רוצה שמורים יצביעו ברגליים? קשקוש. מאחר והרפורמה הזו מושכת מורים צעירים למערכת כמו זבובים, מה שחשוב. המורים הוותיקים יישטפו אל מחוזות השכחה. זו דרכה של קדמה ודרכו של העולם. כל מה שכתבת נאמר על ידי כל אדם שסיפר על הרפורמה. ההסכם מפורסם על פרטיו. מי שמחכה ש"יסבירו לו" ראוי לאותו יחס ילדותי שבו הוא נוהג עם עצמו. בוקר טוב לכולם.

 28. איך אפשר? :

  איך אפשר לקחת ברצינות את מה שכתוב

  כאשר כל המסמך מלא בשגיאות ? שתי עקרונות?
  עם כזו פירמידת קידום, באמת תיהיה עכשו לכל מורה למה לשאוף? מה זה תהיה לכל מורה למה לשאוף?

  אתם כותבים מסמך, תשקיעו דקה או שתיים להגהה נכונה. זה מוציא אתכם לא רציניים.

 29. מיכל :

  שלום לכל המורים,
  האם ניתן לארגן הפגנה רצינית כנגד הרפורמה עוז לתמורה?

 30. הדסה :

  מה שלא מספרים לנו על עוז לתמורה

  מורים כדאי להתעורר, הפכנו לעבדים
  של משרד החינוך וארגון המורים עושה דברו!
  בית ספרנו נכנס לפיילוט של עוז לתמורה וכל יום מתגלים לנו גזירות חדשות.
  המשרה נשארת כמו שהיתה?- לא נכון את השעות שירדו מהמשרה בעקבות הכנה לבגרות או חינוך צריכים לתת בשעות שהייה ובמצטבר זה לא עשר אלא מינימום שלוש עשרה.
  שעה פרונטלית שווה 45 דקות?- לא נכון בסוף היום תצטרך להשלים את רבע השעה שחסרה מכל שיעור בניקוי ההפסקות!
  ללמוד מחוץ לבית הספר תואר שני או לימודים אקדמאיים אחרים? רק ביום שישי או משעה ארבע…
  וזה רק קצה הקרחון של ההסכם העלוב שארגון המורים חתם עליו בקול תרועה רמה!

 31. שושי פולטין :

  להדסה

  לגבי השתלמויות, אכן אפשר משעות אחר הצהרים, אך יכולה להיות גמישות בכך שהמנהל יאשר לצאת את אותם שעתיים מוקדם יותר לצורך ההשתלמות, מה שרן ארז כינה בכנס אצלנו בשם "גמישות ניהולית" תבדקי זאת.
  לגבי כל הנקודות האחרות, ניתן היה לראות זאת בהסכם עוד לפני ההצטרפות! לא צריך לחכות להחלת ההסכם כדי לדעת זאת.
  השאלה הגדולה היא מדוע חתמתם לפני שקראתם?

 32. מורה :

  כולם יכנסו לרפורמה

  החל מעוד שלוש שנים יכנסו כל בתי הספר לרפורמה, כך בהסכם. אז מה זה משנה אם מורה עכשיו מחליט כן או לא להכנס?

 33. זיו :

  למורה ( תגובה 32) ולשושי.

  ואם בית משפט יחליט בעוד שנתיים שאי אפשר לחייב מורה להיכנס להרעת תנאים או שבגלל שרן ארז הבטיח שזה וולונטרי אז אי אפשר להכריח או כל פסול אחר שאולי יהיה?
  אותם מורים שיחתמו היום, הם מודיעים בריש גלי שהם רוצים את הרפורמה כמו שהיא!
  בנוסף, רן ארז מחכה למורים כמוך, אחר כך יטען ש- XX אחוזים מהמורים היו מוכנים להצטרף גם בלי כפייה.

  לשושי:
  אי אפשר לצאת שעתיים קודם ללימודים בגלל "גמישות ניהולית".
  "גמישות ניהולית" פירושו להעביר חלק משעות השהייה משבוע לשבוע אחר באותו חודש.
  בשום פנים ואופן לא לוותר על חלקן גם לא למען נסיעה ללימודים!.

 34. שושי פולטין :

  לזיו,

  אני מצטטת את רן ארז. שאלנו אותו את השאלה הזו – האם ניתן יהיה לצאת להשתלמויות מפמ"ר ע"ח אותן שעות וזו הייתה תשובתו.

 35. זיו :

  שושי,

  "לא הבנתי" את תגובתך.

  רן ארז אמר?
  את רוצה שאביא לך עוד דברים שהוא אמר???

  בהסכם כתוב במפורש מה מותר ומה אסור לעשות למנהל בית ספר ( שעות השהייה החודשיות בתחום בית ספר חייב להישאר לפי שעון נוכחות רק התמהיל יכול להשתנות

 36. מיה :

  אני מרגישה מתוסכלת- בית הספר לחץ על המורים והם חתמו על ההסכם השחור הזה. אני נשארתי בחוץ עם כמה מורים ובכלל לא מבינה איך אפשר שאימא נורמלית תחתום על רפורמה כזו? חושבים רק על כסף? אנחנו נאבד את הילדים ואת ערכי המשפחה החשובעם- מצב החינוך מתדרדר כי יותר ויותר כי אין אימהות בבית ועכשיו זה יחמיר יותר. אם אין אני לי מי לי?

 37. הדי :

  השאלה מדוע חתמנו אינה הוגנת משתי סיבות: הראשונה- מסע הלחצים שמורים עברו כדי שיחתמו היה בלתי נסבל, איומים בפגיעה אישית במעמד המורה אם לא יצטרף היו לחם חוקינו, והשנייה- חוסר הבנה של ההסכם ולא בגלל חוסר יכולת של המורה בהבנת הנקרא, אלא מידע ופרשנות שקרית של ארגון המורים שבתמימותנו וטיפשותינו קבלנו אותו. והשאלה היא לא למה חתמנו או בלשון עדינה למה היינו טיפשים וחתמנו אלא מה עושים הלאה? מה ניתן לשנות ואיך? והאם בכלל למורים יש ארגון מקצועי? או שמא מדובר בארגון "וולונטרי" הנהנה ממיטב כספנו אך אינו מייצג אותנו?

 38. אריאלה :

  כיצד הפך בית הספר למפעל לשימורי מורים...

  כמורה הנמצאת שלושה שבועות בפיילוט ברצוני לברך את חברי המורים להתקדמותם בסולם הדרגות במעמדי מגזרי,הפכתם לעובדי יצור במפעל בית הספר בחודש הראשון תחלמו כל לילה על החתמת הכרטיס בשעה ארבע ובחודש השני תחשבו שהשעות שעבדתם עד היום היו חלום בגלקסיה אחרת,אשריכם כך אתם דוגמא לתלמידים להתמדה,הקרבה,דיבוק חברים ודיקנות-לא לאבד דקה בהחתמת הכרטיס.אל תחשוב מה המדינה צריכה לתת לך אלא מה אתה צריך לתרום למדינה ,עשרים שעות בתוספת שכר של פחות משכר מינימום לתלמיד שמיניסט,אשרינו כל המלמד בן חברו תורה כאילו ילדו,אכן בכסף שעושה עלינו האוצר אפשר לממן מכונית ובית לכל תלמיד.מורה למתמטיקה אצלנו הבינה אתמול את המשוואה של החיים:מורה=פראייר בריבוע(משוואה שתופיע בקרוב בבגרות חורף.

 39. חני :

  לציבור המורים
  כולנו ביחד צריכים להתאגד ולהתנגד למימוש הסכם עוז לתמורה. זוהי אחיזת עיניים הן בשכר ,והן בעבודה .לא יתכן שעל פי החישוב הוירטןאלי של השכר אחרי 30 שנות ותק אקבל אותו שכר ואעבוד יותר.למעלה שכחו להבין שהמערכת לא רק שתקרוס טוטלית מורים יישחקו יותר וטיב ההוראה יירד.חבל שאת כל זה לא רואים ולא מקימים זעקה ..

 40. הריאלי :

  סיפור אישי

  עז לתמורה היא רפורמה נוראית.
  תחתמו על העצומה מורים 121.
  כל אחד מתפקידו לעודד אנשים לחתום על העצומה ולשלוח לשר האוצר ולרן ארז.
  קחו בחשבון שככל שלמורה יש פחות שעות יהיו לו יותר שעות שהייה.
  כלומר ככל שמורה מלמד פחות הוא יצטרך להשאר יותר שעות!!!
  רפורמה זו היא גרועה יותר מאופק חדש!
  למרות שזה נבלה וההוא טריפה.

 41. רחל :

  צריך לבחור על מה להיאבק, בהנחה שסוג של רפורמה יישאר:
  לדעתי:
  א. לא לשעון נוכחות!!
  ב. לא להגבלת המשרה. זה ייצור מחסור חריף של מורים שעובדים בשני בתי ספר וצריכים להתכנס לבי"ס אחד וכך או אחרת- שכרם בסופו של דבר נפגע.
  בכלל הגיע הזמן שישחררו את ה 140 אחוז הגבלה. יש מורים שעובדים 100 אחוז ולא נותנים תמורה ויש שעובדים 140 אחוז ומשקיעים ומצליחים. שיבדקו איכות ולא שטויות.

 42. מורה :

  למדו מהמתמחים, אל תסכימו להסכם זה. אם בתי הספר שלא הצטרפו עד כה יסרבו, יש סיכוי להסיר את הרעה הזאת מהמורים.

 43. דוד :

  מורים טכנולוגים בעיקר בכיתות י"ג י"ד עובדים לפחות 2-3 משרות והסיבה אם אתה דוקטור ומעל גיל 55 ומגיש לשלושה מקצועות הרי מספיק לעבוד 8 שעות כך שרבים עבדו ועיובדים למעלה מ- 3 משרות
  מה הם טוענים לגבי מורים אלו
  זוהי חוצפה שאין כדוגמתה לא רק שלא עזרו אלא גרמו נזק בלתי הפיך
  שאלה נוספת האם ניתן להקים ארגון שילחם ברן ארז וחבריו שבעיני הם משתפי"ם של הבעחויות ומשרד החינוך

 44. ד.ג :

  פתחו בהסתדרות מחלקה לעל יסודי ואפשר לעבור לאופק חדש.
  אפשרות שנייה, לשבות. כמו הרופאים. גם אצלם פתחו את החוזה מחדש.

 45. מורה בתיכון :

  הלוואי שמשהו היה לוקח את המושכות לידיים ומריץ את ההתנגדות שלנו עכשיו לפני הבחירות…
  איזה ציבור פאסיבי הוא ציבור המורים…
  חבל שבחרתי במקצוע זה !

 46. חוש :

  היום בסיס המשרה שלי 20 שעות ואני בן 55 ,אם מוספים 6 שעות פרטניות שזה כ 30אחוז מהמשרה שלי, אז מגיע לי תוספת של 30 אחוז רק עבור השעות הפרטניות ,מה נשאר מהתוספת של 41 אחוז שמדברים עליה ,גם ערך השעה עבור השעות הנוספות יורד מ 1/20 ל 1/36 , וגם הוסיפו 16 שעות בלי להתחשב בשעות גיל , היום אני מקבל 4 שעות גיל שהן 4/24=1/6 לכן במקום להוסיף 16 שעות צריך להוריד 16/6=2.666 שעות ז"א להוסיף רק13.33 שעות , לסיכום הסכם גרוע , הוספת עבודה ללא תמורה

 47. ענת יפה :

  שאלה לגבי עוז לתמורה

  איזה אחוז מכלל התיכונים נכנס כבר לרפורמה?

 48. מורה מודאגת :

  אכן אני מקווה שכלל המורים יתמרד. אתם לא מבינים שבאמת אחוז התוספת נמוך כי חלק מהתוספת היא תוספת שניתנת ללא קשר להסכם.
  עבדו עלינו לגבי שעות הגשה לבגרות שכתבו שנקבל אותם ובפועל הם שעות שהיה חובה בבית ספר.
  לעומת אופק חדש משרה היא 40 שעות ולא 36.
  כמו כן מורים רבים שעבדו 140% משרה והגישו לבגרות יעבדו עכשיו הרבה יותר תמורת אותו הסכום. ומורים שעבדו יותר יעבדו יותר תמורת פחות כסף, מדובר דווקא על המורים המוצלחים יותר וכלן מבוקשים ובמקצועות מבוקשים, הם יעזבו את המערכת. במקום זאת מורים פחות מוצלחים יקבלו יותר משכורת והמערכת מחויבת להם למשרה ולכן ישארו. זה מה שרציתם?

 49. בתחן פלד כהן :

  לא מדויק יש הרבה דברים טובים ברפורמה

  אני מסכימה שיש ברפורמה שינוי אך לדעתי מורים לא מבינים את מבינים השינוי העבודה נעשית בבית הספר ולא בבית ועוד מקבלים יותר שכר שעות גמולים נתנו על עבודה שנעשתה מחנכים לא ספרו שעות לעולם כך גם רכזי שכבות יועצו תוכל בעלי התפקידים השונים היום וראים לזה שעות שהיה ולא ניהול. סוף סוף יש הכרה בתפקידים לפנסיה מה שלא היה קודם. צריך לראות את הדברים הטובים ויש

 50. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  נא שלחו הערותיכם אליי

  הייתי רוצה לשמוע את תלונות המורים לגבי רפורמת "עוז לתמורה"
  יעלי דוידוב, עו"ד
  0547883801

  נא שלחו מייל המפרט מה מחייבים אתכם מנהלי בית ספר
  למעט התרומה בשעות פרטניות שהינה אכן מבורכת בעיניי,
  yaelisss@walla.com

 51. מה המשכורת של דיילת אוויר – africa2005 :

  […] עבודה שחורה » עוז לתמורה – כל מה שארגון המורים לא מספר […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.