חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עיריית ירושלים- ניר ברקת נכנע לחרדים ומנע מינויה של רחל עזריה לסגנית

נושאים חדשות, שיכון ושלטון מקומי ב 5.07.11 6:02

מאבקה של רחל עזריה נגד קווי המהדרין וההפרדות במרחב הציבורי מנע ממנה קידום בעיריית ירושלים לאחר שנציגי החרדים בשיתוף ש"ס פעלו למניעת מינויה לסגן ראש עירייה. ניר ברקת נכנע לתכתיב

מאת: מערכת עבודה שחורה

רחל עזריה, חברת מועצת עיריית ירושלים, התפרסמה בזכות מאבקה נגד קווי המהדרין בירושלים. לאחרונה התפרסם כי ראש העירייה, ניר ברקת, התכוון למנותה סגנית שמינית, אלא שהתנגדות המגזר החרדי, שאליו חברה ש"ס, והלחץ שהופעל על ברקת, מנעו את מינויה. ראש הסגל של ניר ברקת, מיכל שלם, פעלה למען מינויה של רחל עזריה, התקשרה לכל סיעות הקואליציה והטילה משמעת קואליציונית על ההחלטה.

הנציגים החרדים בקואליציה העירונית לא ממש התרגשו מהעניין, וכפי שהם הצהירו, אם הם ירצו, הם ישנו את ההחלטה, ולא יאפשרו למי שמובילה את המאבק נגד קווי המהדרין וההפרדה במרחב הציבורי (בג"צ קווי ההפרדה, בגצ המדרכות הנפרדות וכו'), להיות בתפקיד בכיר בעירייה.

ואכן, בפגישה של ראש העיר עם אלי ישי שהתקיימה בלשכתו של ברקת בכיכר ספרא, נכנע ראש העיר לדרישות החרדים, והבטיח להם לא למנות את עזריה לסגנית ראש העיר. בפגישה נכח גם סגן ראש העיר שמחיוף.

גורמים בש"ס מדווחים כי הם משתפים פעולה עם החרדים בעניין אי מינויה של רחל עזריה. הם גם הגיעו להסכמות בנושאים נוספים כגון מינוי רב ראשי חרדי לעיר.

פרטים על הלחץ ועל ההתנגדות פורסמו ב"ככר השבת" ביטאונה של העדה החרדית תחת הכותרת:  ברקת הבטיח לאלי ישי: אשקול שוב את מינויה של רחל עזריה. הפורטל החרדי ל"דעת.נט" מדווח אף הוא על שיתוף פעולה בין נציגי החרדים לבין נציגי ש"ס נגד מינויה של רחל עזריה.

בסופו של דבר, פעל ברקת להשבתה של מרצ לקואליציה העירונית, ונציג מרצ מונה כסגן ראש עירייה במקום רחל עזריה.

הנציג היחיד שנותר באופוזיציה הוא מאיר תורג'מן.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.