חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

נגד סגירת המכינה באוניברסיטת בן גוריון

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חינוך ותרבות, מכתבים ב 4.07.11 15:41

מכתבו של חבר "עבודה שחורה" עמית הרפז הממוען לנשיאת אוניברסיטת בן-גוריון, פרופ' רבקה כרמי, מוחה על הכוונה לסגור את המכינה, ומזהיר מפני נסיגה במעמדה החברתי של האוניברסיטה לאור עמדותיה במאבקי העובדים. האוניברסיטה אמורה להיות מגדלור של קידמה, ולעמוד לימין המורים והעובדים

לכ' פרופ' רבקה כרמי

נשיאת האוניברסיטה ע"ש בן גוריון בנגב

שלום רב

קראתי בצער כפול על החלטת האוניברסיטה לסגור את המכינה הקדם אקדמית. צערי כפול ראשית משום שמדובר ברגרסיה חמורה במעמד האוניברסיטה כמוביל של שינוי נאור בחברה. שנית משום שמדובר דווקא באוניברסיטה בבאר שבע מקום בו עבדתי בעבר ובו יש לי לא מעט חברים.

ההיסטוריה של ההשכלה הגבוהה בעולם התחילה במוסד ללימוד תיאולוגיה ולהנצחת הסדר הקיים (באותו הזמן). אבל השאיפה האנושית לידע, חופש, ושליטה בגורל גברה והפכה את המוסד למוביל חברתי נאור. כבר עשרות שנים שהאוניברסיטה (כמוסד) מהווה מגדלור של קידמה ליברליות וקידום זכויות האדם.

עמדתכם במאבקי העובדים שאירעו לאחרונה באוניברסיטת בן גוריון מעוררים חשש כי פני האוניברסיטה אחורה, לזמני החשכה של ימי הביניים באירופה. אני חושב שיש לי בסיס מוצק לצפות ממך ומצוות ההנהלה של האוניברסיטה לעמוד לימין העובדים בחתירה לשינוי הסדר הקיים. כבני אדם אסור לנו לתת לחשרת העבים האפלים שמסכנים את חופש האדם וזכויות העובד לכסות את השמיים, לא כאשר מדובר על הגבלת חופש הביטוי ולא כאשר מדובר על זכויות חברתיות שמעוגנות בהצהרה בדבר זכויות האדם של האו"מ.

אני מבין שהאוניברסיטה נאבקת על קיומה הכלכלי מול כוחות גדולים של המדינה, זה הזמן לעמוד שכם אחד עם העובדים למען עתיד טוב יותר לכולנו.

הדרך בה הלכתם בחודשים האחרונים מול המנקות ומול עובדי מחלקת הביטחון תוביל לאבדן המעמד של האוניברסיטה כמוביל חברתי פגיעה שעלולה לסכן את קיום המוסד.

בברכה

עמית הרפז

ראש-פינה

העתק: אתר עבודה שחורה

"עוד אאמין גם באדם גם ברוחו רוח עז"

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

2 תגובות

  1. ירון דישון, סיו"ר ארגון הסגל האקדמי הזוטר באונ' בן-גוריון :

    המשיכו לשלוח מכתבים ופנו לכל גורם אפשרי!

    לא ניתן לפרופ' רבקה כרמי לפגוע באלפי צעירים וצעירות בנגב רק על מנת לכופף את ידם של 40 מורי המכינה!
    קיראו להנהלת האוניברסיטה לחזור לשולחן המו"מ!

  2. דליה :

    הקלות בה ניתן לסגור מכינה מעיד על מצבן הרעוע של המכינות. אם רוצים לקיים ברצינות מוסד לקידום אוכלוסיות חלשות, יש לחזק את מעמד המכינות, ולבנותן כך שלא ניתן יהיה להודיע על סגירתן ולסגרן במחי יד.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.