חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

השביתה בחיפה כימיקלים, תירמו לקרן המאבק

נושאים דעות ב 30.06.11 5:30

השביתה ב"חיפה כימיקלים" נמשכת כבר קרוב לחדשיים.  השובתים פונים ומבקשים תרומות לקרן השביתה
מאת: יובל אופק*

בעוד ימים ספורים,  ימלאו חודשיים לשביתת עובדי/ות חיפה כימיקלים צפון, אחת הממושכות בשנים האחרונות בכלל, ובמגזר הפרטי בפרט. העובדים שובתים במטרה להגיע להסכם עבודה חדש שיפסיק את שחיקת שכרם, יפסיק את הכרסום במעמד העבודה המאורגנת, יסיים את האפליה בין  העובדים במפעל, עובדי דור א' ודור ב' ויכלול גם עובדי חוזה אישי ועובדי קבלן. על מנת להמשיך במאבק, הם פונים אל הציבור לסיוע במאבקם.

"החברה מגלגלת רווחים של מאות מיליונים, אך מעדיפה להפסיד כ-2 מליון דולר בכל יום שביתה, רק כדי להמשיך ולרסק את העבודה המאורגנת במפעל", אומר יו"ר הוועד אלי אלבז ומסביר: "עד 1997 היו במפעל הצפוני כ-500 עובדים מאוגדים תחת ההסכם הקיבוצי, לעומת 250 בלבד כיום. אנחנו נאבקים על העתיד שלנו".

עובדי חיפה כימיקלים עברו לארגון "כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי" לפני כ-3 חודשים, רגע לפני שאנשי מחוז חיפה של ההסתדרות עמדו לחתום "מעל ראשם" על הסכם מביש ומבזה. לאחר מספר שבועות, באחד במאי האחרון, ובעקבות נסיונות של ההנהלה לפטר עובדים ולעשות שינויים מבניים במפעל באופן חד-צדדי, פתחו העובדים בשביתה, אשר תסתיים רק עם חתימה על הסכם עבודה חדש.

מול העובדים עומדים מנכ"ל החברה בשלוש השנים האחרונות, נדב שחר, ובעלי החברה, בעלי ההון היהודים האמריקאים אדי וג'ולס טראמפ . בגיבוי הבעלים, מתמיד שחר בסירובו להציע לעובדים הסכם הוגן, אשר יחזיר את המפעל לעבודה, וימנע נזקים אדירים לחברה, שנמדדים עד היום כבר בעשרות מליוני דולרים.

חיפה כימיקלים צפון מהווה את אחד הסמלים של העבודה המאורגנת בישראל. ב-1997, אחרי שביתה של שלושה וחצי חודשים, מהסוערות שבתולדות ישראל, המציאו ההנהלה וההסתדרות לראשונה את "שיטת דור א' ודור ב' ", שיטה שזכתה להצלחה כבירה במקומות עבודה רבים, ל"קניית" עובדים ותיקים במחיר עתידם של העובדים הצעירים. היום התאחדו עובדי דור א' ודור ב' של חיפה כימיקלים ליד אחת, בשאיפה להביא בסיום המאבק בשורה חדשה לעולם העבודה המאורגנת – תחילת ביטול שיטת הדורות.

ניצחון בשביתה יהווה ציון דרך  חשוב לעובדים רבים במשק ולאיגודי עובדים נוספים, הניצבים מול הנהלות נצלניות, שיוצרות פילוג בין העובדים. הניצחון הזה תלוי גם בכם/ן – כל תרומה לקרן השביתה מאפשרת לעובדים/ות להמשיך במאבק, ומבהירה להנהלה שאת המאבק הזה היא לא תשבור.

לביצוע תרומה  מאובטחת בכרטיס אשראי – הקש כאן

לפרטים ועזרה טכנית : רמי 054-3311740, יובל 052-5986800

גם בירושלים (פייסבוק)  לקשר (מייל)

___________________
* יובל אופק,  הוא חבר כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי וממלווי המאבק בחיפה כימיקלים צפון

נערך על ידי לקסי

תגובה אחת

  1. ק. טוכולסקי :

    חברות וחברים, תרמתי ביוני ואני אתרום גם החודש, אני מקווה שהשביתה תסתיים בהצלחה במהרה אבל אני מתחייב להמשיך ולתרום עד שהיא תסתיים. לא חייבים לתרום הרבה, אבל כדאי לתרום אפילו תרומה סימלית. זה חשוב וזה מראה על סולידאריות מעמדית יותר מהרבה דברים אחרים. אז תרמו לקרן השביתה ותהיו גאים על התרומה!

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.