מפלגת העבודה באינטרנט – יוזמות שמתחילות מלמטה

הבטחתו של מזכ"ל המפלגה איתן כבל, מלפני כשנה, להקים אתר אינטרנט מכובד למפלגת העבודה, טרם התממשה; אך אתרים של קבוצות פעילים עולים כפורחים

לפני כמעט שנה מסר חה"כ איתן כבל ידיעה מרגשת במפגש עם חברי מפלגת העבודה בירושלים:

"בשבועות הקרובים יעלה לאוויר אתר אינטרנט חדש של המפלגה, צנוע אבל יפה ומסודר. חלק מהאתר מיועד ליצירת קשר עם החברים ואז לכל מחוז יהיה בו מעין 'חדר'."
אלא שהזמן חלף, חובות המפלגה המשיכו להעיק, ואפילו החלטת "המוסד לבירור עתירות" שחייבה את כבל לקיים הבטחתו, לא הועילו, ועם גסיסתו של "עיתון העבודה" (שהוצע למכירה) אבדה עוד במת דיון ברשת לחברי המפלגה, כאשר הנוכחות היחידה של מפלגת העבודה הרשמית ברשת היא אתר מידע מבורדק (נכון להיום), וגם האתרים של בכירי המפלגה די מוזנחים בהיעדר פריימריס באופק (אהוד ברק, עמי אילון, אופיר פינס, והאתר של עמיר פרץ בפריימריס האחרונים מעולם לא עלה) .

אל תוך הואקום הזה נכנסות יוזמות מקומיות של פעילי מפלגה, ואחרי הבלוג של חוג רעננה, נחנך
לאחרונה אתר האינטרנט של "חוג חיפה", התארגנות של חברי מפלגה (בעיקר טריים יחסית) בעלי אוריינטציה סוציאל-דמוקרטית. בהובלתה של נורית פגי, הגיע החוג הצעיר להישגים נאים, אך לא לניצחון, בבחירות למוסדות המפלגה.

כבר בימים הראשונים לפעילות האתר נראה כי הוא מצליח לעורר עניין והשתתפות בקרב קוראים שאינם "חיות אינטרנט". הברכות על הקמת האתר התערבבו מיד בדיון על מצבה העגום של המפלגה, כפי שהעידו פעילים חדשים וותיקים. נראה כי גם ברשת האינטרנט, הפעילים בשטח מצביעים על הכיוון הנכון: אתר של דיון ענייני ותוסס, בעלות של שקלים בודדים בשנה. השאלה היא אם הפוליטיקאים ידעו להקשיב להם או ימשיכו לבזבז כסף על אתרים יקרים שלא שווים כלום, ולהתנהל לפי עצות יועציהם האסטרטגיים (היקרים הרבה יותר), במנותק מהמתרחש בשטח.

Tags: , , ,

Leave a Reply