חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

זכויות עובדים: ההפרשה לפנסיה, חובתו של מי?

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, שומרים על השומרים ב 21.06.11 4:09

א.ב. גילה כי במשך 15 שנים הפריש עבורו המעביד לפנסיה פחות משנקבע. מה באפשרותו לעשות? סטודנט העובד כמאבטח מבקש לברר האם מגיע לו תשלום נוסף בעבור שעות נוספות ומשמרות שבת. עו"ד רותם שפירא משיב לכולם

 

שלום רב,

במשך 19 שנים עבדתי בשרותי בריאות מכבי.בקייץ שעבר סיימנו את קשרי העבודה בינינו.

בדקתי את   ההפרשות לקרן הפנסיה שלי וגיליתי להפתעתי שמשנת 1995 דהיינו במשך 15 שנים   לא הפריש   לי המעביד  לקרן פנסיה בהתאם  להסכם הכתוב.פניתי לקרן פסגות אך טרם נענתי  פניתי למכבי אך אלו לא ענו לי

אשמח אם משהו ייעץ לי למי לפנות כי לדעתי יש כאן עניין צבורי

בהסכם שבידי כעובד היתי צריך להפריש 5.5% ואילו המעביד  %   14.33 בפועל המעביד  הפריש  רק   8.33%

 

 

תשובת עו"ד רותם שפירא:

 

שלום רב,

ניתן להצביע על מקרים לא מבוטלים במסגרתם מעבידים אינם מפרישים לקרן הפנסיה את הסכומים להם הם מחוייבים.

חובה של מעביד להעביר להפריש כספים לקרן הפנסיה יכולה להיות בהתאם להסכם בין העובד למעביד או בהתאם לחוק הידוע כצו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק, אשר הסדיר פנסיה חובה לכלל משק העובדים.

לכל עובד יש זכות לפנות לקרן הפנסיה אליה מפריש המעביד כספים (או אמור להפריש) ולבקש פירוט של ההפקדות שבוצעו בפועל. במקרה ומתברר כי המעביד לא הפקיד את כל הסכומים אותם הוא מחוייב להפקיד, ראשית רצוי לברר בדיוק מה זכויותיכם, על מנת שלא להסתכן בפנייה בטענות לא מבוססות למעביד מבלי שיש הצדקה לכך.

היה ומתברר כי אכן המעביד לא עומד בחובתו, רצוי דבר ראשון לפנות ישירות למעביד על מנת לקבל הבהרות, שלעיתים יכולות לתת תשובה מספקת. היה ולא מתקבל מענה מספק מהמעביד, ניתן לפנות למעביד באמצעות עורך דין ובמקרה הצורך להגיש תביעה בעניין זה.

חשוב לציין – הפנסיה שמופרשת לעובד הינה חובה של המעביד, אם בהתאם להסכם בין העובד למעביד ואם בהתאם לחוק. מדובר ברכיב שכר משמעותי גם מבחינת היקף הכספים וגם מבחינת הבטחת עתידכם הפנסיוני.

 

2.

אני סטודנט שעובד באבטחה ואני מעוניין לברר מספר נושאים בעניין המשכורת.

אני עובד משמרות של 7 שעות בלילה במקום קבוע. מידי פעם אני עושה הסעות שעה לפני משמרת ושעתיים אחרי המשמרת. סה"כ אני עובד 10 שעות המשמרת כזאת.

את השכר אני מקבל עפ"י 7 שעות מינימום + 3 שעות מינימום * שנ"ג 9%. שעות נוספות על משמרת כזאת אני לא מקבל מעבר לכך. בנוסף, האם אני צריך לקבל שעות נוספות החל מסוף השעה ה-7.???

בעניין משמרות שבת. קורה שאני עושה הסעות משעה 18:00-20:00 ומתחיל משמרת ב00:00-07:00. האם השעות האלה נחשבות לי לשעות נוספות? האם אני צריך לקבל שעות נוספות בשבת מעבר ל 150% שאני מקבל???

אודה לכם על התייחסותכם בתודה מראש,

ע.

תשובת עו"ד רותם שפירא:

שלום רב,
בהתאם לצו ההרחבה בענף השמירה עובד בענף השמירה זכאי לקבל תופסת לשכר בגין שעות נוספות בהתאם לחוק שעות עבודה ומנוחה. עם זאת, צו ההרחבה בענף השמירה קובע הוראה ייחודית לענף השמירה לפיה המעביד רשאי לקבוע שעובד יקבל תוספת שכר של 9% משכר העבודה הרגיל שלו בגין כל שעות העבודה במשמרת.
חשוב לציין שמותר למעביד לפעול כאמור רק אם העובד נתן הסכמה בכתב למעביד לפעול כאמור, על כן אסור למעביד לקבוע באופן חד צדדי שהוא משלם את תוספת 9% לשכר העבודה במקום לשלם שעות נוספות.
יאמר כי גם לעובד וגם למעביד מותר לבטל באופן חד צדדי את ההסדר האמור באמצעות הודעה בכתב 30 ימים מראש. ברגע שהמעביד הודיע לעובד על ביטול ההסדר, היה והמעביד מעוניין לחזור להסדר התשלום של תוספת 9%, הוא חייב לקבל שוב את הסכמת העובד בכתב.
ובתשובה לשאלתך הפרטנית, בהנחה שנתת את הסכמתך בכתב לקבל תוספת של 9% מהשכר בגין כל שעות העבודה, המעביד לא צריך לשלם גמול שעות נוספות בנוסף לתוספת ה- 9%, ואם ההסדר אינו מקובל עליך, זכותך לדרוש מהמעביד לא לתת לך תוספת של 9%, אלא לשלם לך שעות נוספות לפי החוק.
בנוגע לשאלתך השנייה, התשובה תלויה במה אתה עושה בין שעה 20:00 (לאחר שסיימת את ההסעות) לשעה 00:00 (תחילת המשמרת). אם בארבעת שעות אלו אתה חופשי לעשות כרצונך, אז מדובר בהפסקה שאינך אמור לקבל בגינה שכר, אך אם אתה מחוייב להיות במקום העבודה לצורכי המעסיק, יתכן ומדובר בשעות שאתה אמור לקבל בגינן שכר.
כמו כן, יוזכר שאסור שההפסקה שניתנת לך תהיה לזמן ארוך מ- 4 שעות.
בברכה,
רותם שפירא, עו"ד
נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , , ,

תגובה אחת

  1. פעיל חברתי :

    דווקא עכשיו חשוב להעלות לסדר היום את כל הנושאים החברתיים. אני שמח לראות אתרים כאלה שעובדים יכולים להציג בהם את השאלות שלהם ולקבל תשובות. חשוב מאוד להעלות את המודעות של האזרחים לזכויות שלהם ולחובה שלהם לעמוד על שלהם ולדרוש לקבל את אותן הזכויות. אז כל מי שמבקר כאן תפיצו את האתר ממליץ להיכנס גם ל http://www.ovdim.org/ שעוזרים ומייעצים לגבי זכויות של עובדים שפוטרו, הסכמי הסתדרות וכל מה שמגיע לכם ולא ידעתם בכלל. כי העם כבר באמת דורש צדק חברתי. נמאס

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.