חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ועדי שכונות דמוקרטיים – חזון למנהיגות מקומית

נושאים שיכון ושלטון מקומי ב 20.06.11 4:15

הפורום לייסוד ועדי שכונות דמוקרטיים הוא יוזמה אזרחית חדשה לייסוד מסגרות קהילתיות תומכות לתושבים ותושבות המעוניינים לבטא את קולם בנושאים ציבוריים

מאת: שי זיו

בתל אביב-יפו כיום הפרוצדורה שבה תושב פונה אל הועד, מיודע על פעילותו, בוחר ונבחר אינה שקופה. עובדה זאת מדירה שינה מעיננו, מכיוון שהנחתנו שפעילותם שלנציגי ועדי שכונות אמור להיות פומבית, גלויה ופתוחה לציבור ובמציאות הפעילות נעשה בחדרי חדרים, הזמנות אישיות, קודים של שתיקה כמו ארגוני מודיעין ולעיתים יושב ראש הדיונים הוא איש ממסד מאנשיו של ראש הראשות.

הפורום לייסוד ועדי שכונות דמוקרטיים הוא יוזמה אזרחית לייסד מסגרות קהילתיות תומכת לתושבים ותושבות המעוניינים לבטא את קולם בנושאים ציבוריים. חברי הפורום שואפים למסד פעילויות ודיונים ציבוריים שיהוו במה להשמעת רעיונות, לאינדיבידואל ולקבוצות קטנות, ברזולוציה שפתקי ההצבעה אינם מאפשרים.

אנו רואים בסוגיות הניהול הציבורי והדמוקרטיה המוניציפלית, תחומים צולבים זה עם זה. לשיטתנו, מסגרת של ועדי שכונות דמוקרטיים, תאפשר למקבלי ההחלטות בפקידות הנבחרת והמקצועית קבלת החלטות נבונות יותר, כלומר קבלת החלטות יעילות יותר מרמת התושבים הגרים, עובדים ומבלים באזור הרלוונטי ועד לרמת המטרופולין.

הפורום שלנו בחר בדרך אל-המפלגתית על מנת לייסד ועדים שכונתיים שיקדמו את רווחת התושבים והניהול העירוני, שהם בסופו של יום מעל המפלגות. הדיונים בפורום עוסקים הן בצד הפרקטי של גיבוש רעיוני לוועדים, מיסוד, קריטריונים מקצועיים לניהול, בחירות ודיון, כולל דיון בפן האינדיבידואלי של טובת הפרט ובנושאים תאורטיים, כגון: מאמרים בנושאי דמוקרטיה, ניהול ציבורי כלכלי ועוד.

החזון שלנו שבעתיד לכל רובע, שכונה ורחוב בישראל יהיו פעילים שיבחרו ויעבדו בצורה דמוקרטית, הפעילות תהיה נגישה, שקופה, שהוועדים יקלטו לפעילותם את שכניהם בסבר פנים חמות ויפגינו סולידריות גם עם שכנים בשכונות יותר מרוחקות.

הרעיון של ועדי שכונות הוא רעיון אוניברסאלי, לכן, אנו שוקדים על פעילותינו המקומית, אך בו בעת אנו מחפשים אחר שותפים מחוץ לתל אביב – יפו שיפיצו את הרעיון לערים נוספות.

המעוניינים להצטרף או לקבל פרטים נוספים מוזמנים לפנות לשי זיו: [email protected]

 

 

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , ,

2 תגובות

 1. Ori Livneh :

  רעיון טוב - מומלץ להשקיע בו

  רעיון טוב לדעתי, כדאי מאוד להשקיע בזה ואט אט ליצור חברה משופרת יותר, איכותית יותר, ובכך נעלה את רמת חיינו ושל שכנינו עוד יותר.
  אני תומך ברעיון שלך, הוא נשמע מאוד נעים לאוזן ומאחל כי יבוא היום ואכן תהיה יותר סולידריות בחברה שלנו.

 2. חן :

  יוזמה נכונה ואיכותית

  שקיפות זה שם המשחק. אריכות ימים ובנייה לטווח ארוך, רק אלה ירימו שכונות לאיכות חיים יותר טובה וזאת בזכות יוזמות של אותם אזרחים החיים בשכונות. רק להם יש הכוח להניע ולשפר מבפנים את המערכת
  בהצלחה

  חן מיכאלי

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.