הצעת החוק להעדפת יוצאי צבא – שימוש ציני בצה"ל

במקום לתגמל את המשרתים, משתמשים במי שנתנו למדינה בכדי להפלות לרעה את מי שאינם משרתים. הימין פועל כך למען בעלי היכולת באמצעות "הפרד ומשול" – ליבוי הסכסוכים בין חסרי היכולת

מאת: ק. טוכולסקי

לפופוליסטים של הימין נוח להשתמש בסמלים פטריוטיים ובמתן מחוות ריקות מתוכן, בזה הם טובים. הם כאילו חברתיים וכאילו דואגים למדינה ולעם כשבתכלס הם לא עושים שום דבר למען המדינה או העם. הצעת החוק האחרונה מבית היוצר הגזעני-פופוליסטי-לאומני של הימין הישראלי נועדה לכאורה להטיב עם המשרתים בצבא באופן שאיפשר להם העדפה בקבלה לעבודה בשרות הציבורי. יש לציין כי בשרות הציבורי עצמו ניתנות הטבות הוגנות וראויות למשרתים במילואים כהקלות לבן משפחה עובד או יום חופש נוסף בשנה. אבל ההצעה האחרונה מקוממת. לא רק שהיא לא תתן שום הטבה משמעותית ליוצאי הצבא, היא עושה בהם שימוש ציני. שוב במקום לתגמל את המשרתים, משתמשים במי שנתנו למדינה בכדי להפלות לרעה את מי שאינם משרתים. במקום לתת הטבה אמיתית משלמים למי שנושאים בנטל מס שפתיים.

אם מי מליצני הימין היה באמת רוצה לתת ליוצאי הצבא הטבות לא חסר מה לתת, למה לא להפריש לפנסיה לחיילים במשך שרות החובה, סכום השווה לפחות להפרשה משכר מינימום? למה לא לפתוח חיסכון שאליו יופרש כסף, כל חודש לטובת החייל המשרת או להעלות את שכר החיילים ממאות בודדות של שקלים לפחות לשכר מינימום? אלו הטבות רציניות ומשמעותיות יותר מהיכולת לגבור במכרז על נכה, ערבי או פציפיסט לא בזכות התאמה לתפקיד אלא בזכות עבר בצבא.

התשובה ברורה, בניגוד לחוק האפליה החדש, הטבות רציניות עולות כסף וכסף צריך להגיע לכיס הציבורי ממקור כלשהו, בדרך כלל באמצעות העלאת מסים על בעלי הון, וחברי הכנסת של הימין אמנם מלהגים סיסמאות על טובת העם והחברה, אבל מצביעים למען האינטרסים של ההון. מיואל חסון, רונית תירוש וחבריהם לקדימה (הסיעה בשרות הטייקונים הוותיקים במדינת ישראל) דרך ה"חברתית" של טייקוני הגז מירי רגב וכל סיעת המריונטות של האוליגרכים ישראל ביתנו ועד ש"ס והאיחוד הלאומי. כולם אוהבים את חיילי צה"ל כשאלו אינם עולים להם כסף, אבל מעדיפים את האינטרסים של בעלי ההון לשלם פחות מסים למדינה. לכן הפטריוטים הגדולים של הימין לא יציעו לעולם הצעות שכוללות הטבות מהותיות לחיילים. פנסיה חובה לכל חייל, 3 שנים של חיסכון בגילאים הכי קריטיים לתחילת חיסכון. שכר מינימום לכל חייל שיאפשר לחייל להתחיל לחסוך או לתמוך במשפחתו. זה לא, אבל מחוות ריקות מתוכן ואם אפשר גם גזעניות זה כן. בזה טובה ישראל ביתנו.

הימין אוהב חיילים מתים, חילים שאפשר להניח פרחים על קברם ולדבר בשמם בלי לשאול אותם. הימין אוהב טכסים ואת פולחן המוות. הימין אוהב לדפוק את המיעוטים, את השמאלנים, את האחרים. הימין לא מתבייש להשתמש בצה"ל שימוש פוליטי ציני. אם החיילים כבר נשארו בחיים אז נזרוק להם איזו עצם עלובה. החוק הנוכחי להעדפת יוצא צבא הוא לא יותר ממס שפתיים משפיל, מנהיגות מפוקפקת שבמקום לתת למשרתיה במדים תמורה נאותה מעדיפה להשתמש בהם ככלי לדיכוי והנצחת פערים. כי אם החיילים כבר נשארם בחיים הימין רוצה אותם נבערים ועניים לא חס וחלילה מסודרים ומשכילים. אז במקום להבטיח לימודים חינם או ביטוח רפואי מלא ליוצאי צבא, או פנסיות וחסכונות שמספיקים להתחיל בחיים, הימין מעניק לחייל המשוחרר הזדמנות להיות שותף בהמשך הדחיקה לשוליים של נכים, חולים ובני מיעוטים.

זה הימין שלנו, כמו הימין בכלל מאז שיש ימין, מייצגם הנאמן של בעלי היכולת שפועל רק למען בעלי היכולת באמצעות שיסוי חסרי היכולת אלו באלו. אין להם אלוהים בימין שלנו, הפעם הכלי לביצוע מלאכת תעמולתם הבזויה הוא חיילי הצבא.  אני מבטיח אישית לעולם לא לעשות שימוש בזכות המפוקפקת הזו אם אי פעם אתמודד במכרז על תפקיד ממשלתי.

בעוונותו המחבר שירת שירות צבאי מלא ומשרת עד היום ביחידה קרבית במילואים

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply