חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הבית של תמר – שביתת אזהרה מהיום

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות, חינוך ותרבות ב 14.06.11 0:26

מורי בית הספר ‘הבית של תמר’ פותחים בשביתת אזהרה בת 3 ימים. פעולת השביתה נובעת מחוסר התקדמות משביעת רצון במשא-ומתן שמתנהל מזה כמה חודשים בין מורי ‘הבית של תמר’ לבין הנהלת בית הספר

מאת: מערכת עבודה שחורה

לאחר תשעה חודשים של מו"מ, פתחו הבוקר עובדי רשת בתי הספר "הבית של תמר", המאוגדים במסגרת "כוח לעובדים" , בשביתת אזהרה בת 3 ימים. זוהי הפעם הראשונה בה מוכרזת שביתה בבי"ס פרטי בישראל.

“הבית של תמר” בע”מ הינה רשת של בתי ספר המתמחה בעבודה עם תלמידים בעלי לקויות למידה שונות (כתיבה, קריאה, קשב, ריכוז ועוד). זאת, באמצעות הקניית מיומנויות למידה בסיסיות, ולימוד בקבוצות קטנות תוך מתן יחס אישי לתלמידים. הרשת כוללת שני בתי ספר לתלמידים בכתות ז-י”ב במשמר השרון ובשפיים, ומרכז למידה לתלמידים לפני ואחרי צבא בתל אביב. ברשת לומדים למעלה מ-400 תלמידים ועובדים יותר מ-100 אנשי צוות, אשר ברובו הינו בעל השכלה אקדמאית אך ללא תעודת הוראה.

המורים מוחים על כוונת הנהלת ביה"ס לפטר החל משנת הלימודים הבאה כל מורה שאין ברשותו תעודת הוראה לחינוך מיוחד. למרבית המורים בביה"ס אין תעודה כזו."למעלה מעשרים שנה מלמדים מורים בביה"ס, ללא תעודה כזו. "מסביר עופר לניר יו"ר וועד  המורים "יתרה מכך, למחצית מן המורים אין תעודת הוראה. זה לא מנע מאיתנו לעבוד ולצבור ניסיון בעבודה המסורה מול הילדים. עכשיו- בהתרעה מיידית, אומרת לנו ההנהלה: המציאו תעודת הוראה או שתפוטרו!'

החלטת ההנהלה באה בעקבות דרישה של משרד החינוך  מה"בית של תמר" להעסיק עובדים בעלי תעודה הוראה  בחינוך מיוחד בלבד. עם זאת, מהלך זה משמעו פיטוריהם של מרבית המורים באופן מיידי.  העובדים מצדם, לא מתנגדים למהלך של רכישת התעודה הנדרשת : ביוזמתם, פנו המורים למכללת בית ברל וגיבשו ביחד עם המכללה מסלול לימודים ייחודי: מסלול לימודים של שנה (במקום שנתיים), כיתה "אורגנית" בה לומדים המורים ביחד, וחשוב מכל- הכרה בניסיון שלהם ב"בית של תמר" כסטאז'".

לצד החששות משנת הלימודים הקרובה, הציגו העובדים בעיות נוספות בתנאי העסקתם כגון: אי תשלום על פעילויות מיוחדות (טיולים, ימי שישי, וכו') הפרשות נמוכות לקרן הפנסיה מכפי שנקבע ע"י משרד החינוך – המממן המרכזי  של פעילות ביה"ס( חלק מהמורים לא קיבלו כלל הפרשות לקרן פנסיה) ועוד. לאחרונה הבטיחה ההנהלה כי בתאריך 31.5 תודיע למורים על עתידם בביה"ס.  לאכזבתם, גילו המורים  במכתב, הבטחה מעורפלת כי בקרוב יוזמנו כמה מהם לשימוע.

מארגון "כוח לעובדים" נמסר כי המורים מקווים כי בעקבות השביתה תתעשת ההנהלה ולא יהיו צורך לנקוט בצעדים ארגוניים נוספים

הרקע לשביתה

איך שובתים עם מינימום פגיעה בתלמידים ותוך שיתופם במאבק

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.