חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אהוד ברק ובנימין בן אליעזר בעוד חגיגה לדמוקרטיה ולתקשורת

נושאים מידע על פעילויות, פוליטי ב 6.08.08 6:04

כתבה בהארץ, כנראה מבוססת על הודעה לעיתונות, מצטטת את דברי הלעג של אהוד ברק על ציפי לבני ושאול מופז בכנס של מפלגת העבודה בירושלים. ועכשיו, דיווח קצת אחר על מה שהתרחש בכנס.

מאת: נעמי טלטש, חברת מפלגת העבודה

מה אפשר לכתוב על משהו שלא באמת התרחש? קיבלנו הזמנה יפה לבוא ולהשתתף בכינוס המועצה החדשה שנבחרה.

על הפרק:
אישרור מזכיר המחוז ומזכירי סניפי המשנה, דיון וקבלת החלטות עקרוניות לשם תחילת עבודת המחוז בכלל, ולקראת הבחירות המוניציפאליות בפרט.

בהשתתפות – חה"כ בנימין בן אליעזר (פואד).

אז בשש בערב, בחצר יפהפיה בבית משופץ בטלביה, של נדבן שמעמיד את הבית לכל מיני פעולות ברוכות, ככה הסביר לי מישהו, עם שולחנות וכיבוד קל, התכנסו האנשים לאט לאט, והסתופפו תחת עצי האורן והתאנה. כמובן באוויר הרים ירושלמי, שפעם היה צלול כיין. אני הגעתי עם קפה שקניתי בדרך, ליתר ביטחון ולא הבנתי מה עושים שם כל מיני צלמים. עד שנאמר לי שלא רק פואד יכבדנו בנוכחותו אלא כבוד היו"ר בכבודו ובעצמו.

בשבע נפתחה הפגישה רשמית. האולם היה מלא, אבל זה אולם קטן ונתבשרנו שבין הנוכחים גם אורחים מחוץ לעיר, ביניהם כמה מזכירי מחוזות מחוץ לירושלים. ירון ארמוזה, המזכיר היוצא, דיבר על עצמו בקיצור נמרץ, הודה לרשימה ארוכה ארוכה של אנשים, ופנה לערוך את ה"אישרור".

הוא הקריא את רשימת מזכירי הסניפים ואת שמו של המזכיר הנכנס, חיליק בר, איחל לו בהצלחה

ושאל- ממש לא יאומן, מי בעד? באולם ישבו אנשים שבכלל אינם חברי מועצה.

איש מחברי המועצה לא קיבל לידיו רשימה מסודרת. למיטב ידיעתי רוב ה"נבחרים" הם מועמדים מוסכמים.. ובכל זאת הורם מספר ניכר של ידיים. מישהו בקהל רטן משהו ואז ירון גמגם במהירות:

"מי נמנע", אני ועוד אחד נמנענו, שיהיה. לא נספרו כמובן קולות ולא יודעת אם יש בכלל פרוטוקול.

עכשיו פנה פואד לברך, ושיסלח לי, אבל הדברים שלו [עוד הודעה לעיתונות שהפכה לכתבה מאת מרב דוד – כאן]
הזכירו לי איזה מערכון ישן של שייקה אופיר.

אני שואלת עצמי מדוע איש בכלל לא טיפש כמו פואד, חשב שזה מה שהוא צריך לומר.

היה מביך קצת. אחריו עלה המזכיר החדש, חיליק בר, שהוא איש של פואד [והמועמד היחיד לתפקיד, שנבחר כמובן-ע"ש]. איך יודעים? כי שניהם ציינו זאת המפורש.

הוא קרא להדק השורות וכל כיוצ"ב והעביר את רשות הדיבור לאהוד ברק. היו"ר זרח כל הערב מדושן עונג ולא הסיר חיוך מפניו, כשהוא מנפנף בידיו לשלום מפעם לפעם, לאיזה מודע משכבר הימים (פעמיים פנה בשמה למזכירת נחלאות ואמר משהו קצר, שעורר צחוק מסוים אצל יודעי דבר, אני לא ביניהם). כשהחל לדבר, הוא הרצין לפתע, דיבר מהר בחיתוך דיבור של מפקד עליון, בטוח מאוד בעצמו. הציטוטים ב"הארץ" חלקיים כמובן, אך די מדויקים. בסך הכל, אני לא הצלחתי להבין את הקשר בין הדברים ומה המסר העיקרי, חוץ מזה שקלינטון הובילה בסקרים ואכלה אותה במציאות.

בשביל המידע הזה לא היה צורך לצאת מהבית. לסיום דבריו התנצל היו"ר שעליו לצאת בתוקף תפקידו

וראו זה פלא, כשהוא קם, קמו גם הנוכחים והחלו לצאת החוצה. חלק מהם, שלא הצליחו ללחוץ לו את היד בכניסה מיהרו כנראה לעשות זאת בטרת יעזוב את המקום.

הישיבה פשוט הסתיימה לה, ככה, דה-פקטו התאיידה. איפה דיון, איפה קבלת החלטות, איפה בחירות מוניציפאליות?

אני חייבת לציין, היה אלמנט די קומי בכל הסיטואציה. אלא שבשלב כלשהו הודיעו על פטירתו של דדה בן-שטרית, פעיל שכונות וותיק ואיש יקר מפז. דדה היה מאלה שהבין מזמן ולאורך כל הדרך שחברה צודקת ושלום אחוזים זה בזה בקשר בל יינתק. לא יודעת אם היה צוחק בעצמו מאופי הישיבה, או היה מסתפק בגיחוך עצוב. האיש הלך מאיתנו וזו אבידה גדולה.

זהו בקיצור דיווח מישיבה שלא היתה ולא נבראה

אלא רק משל היתה.

הערה:

זהו דיווח סובייקטיבי, שנכתב בהתנדבות ומנקודת מבט אישית, אבל זה בוודאי עדיף מסוג העיתונות (בשכר רעב) שמייצר את הכותרות והכתבות כמו זו שצוטטה ב"הארץ". נשמח לפרסם דיווחים שלכם מאירועים פוליטיים, כנסים אקדמיים והפגנות בכל רחבי הארץ. הייתם שם? ספרו לנו (אפשר גם לשלוח וידאו ותמונות).

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , ,

20 תגובות

 1. נעמי :

  הערה על סוביקטיביות:
  שמישהו יגיד לי שהיה בישיבה דיון על הנושאים שצוינו בהזמנה.
  מי שיטען כך- ישקר.
  שמישהו יגיד לי שחברי המועצה קיבלו רשימה מסודרת של המועמדים ל"אשרור".
  שמישהו יגיד לי שה"מאושררים" התבקשו לפחות לקום, אחד אחד, כדי שנראה אותם לפחות.
  מה ההנחה? שכולם מכירים את כולם?
  אז למה צריך אנשים חדשים.
  ואיזו דוגמה למשמרת הצעירה. כשהייתי בגילם לא ישבתי כמו טאטאלה כשמישהו בתירוצי שווא הזמין אותי להצגות כאלה (יש קבלות, זה לא סובייקטיבי).
  ובכלל, כשברק לגלג על לבני וטען שהחלטה 1701 (זה המספר?) אינה עובדת, האם טרח מישהו להזכיר לו את החלטת האום משנת אלפיים, האם היא עבדה?
  מישהו בכלל חלם על אפשרות לשאלות? אז חלם.
  והערה באמת סובייקטיבית- התרשמתי שברק בא לתת גיבוי למזכיר החדש, כי כנראה בחדרי חדרים ה"הסכמות" לא הלכו כל כך חלק….

 2. יהושע בן משה :

  נעמי
  בצער רב אני שומע על פטירתו של דדה
  היה לנו קשר קרוב בירושלים(בעיקר בקמפיין של שלמה בן עמי)
  מ 2000 אני ברעננה
  מבקש להודיע לי על מועד הזכרה או התכנסות כל שהיא לזכרו
  יהושע בן משה
  [email protected]

 3. קדימה ומפלגת העבודה במו”מ לברית חילונית בירושלים? :

  […] אהוד ברק ובנימין בן אליעזר בעוד חגיגה לדמוקרטיה ולתקשו…  2 יהושע בן משה, נעמי […]

 4. ארנון :

  תגובה לנעמי – את כנראה התכוונת להחלטות האו"ם 425, מאז 1979 שקראה לישראל לסגת מלבנון וקוימה ע"י ברק עד הפסיק האחרון לפי מודדים מהאו"ם.
  רק לאחר מכן,ב 2004, נתקבלה החלטה 1559 שקוראת לצבא סוריה לצאת מלבנון, דבר שקויים ופירוק המיליציות קרי החיזבאללה שלא קויים ולכן אין משום חידוש בהחלטה 1701.

  הזלזול בברק בנושאים שהוא כן מבין בהם כנראה נובע מחוסר אובייקטיביות משהו.

 5. נעמי :

  לארנון
  אתה עוד מחזק את דברי- ברק יצא לפי מה שאתה אומר, ללא שום בטחונות בכלל. האם עשה נכון או לא, זו שאלה לא פשוטה.
  אבל לבוא ולבטל את ציפי לבני דרך הטענה שהחלטה 1701 לא עובדת,
  זה לא רציני. זה למסור לנתניהו נשק נגד ברק עצמו, כי נתניהו התנגד ליציאה חד צדדית מלבנון.
  חוץ מזה איפה ראית זלזול בברק?
  אני חושבת שהאופן שבו ברק הגיע, דיבר והלך, זה זלזול בנו.
  מי שרוצה באמת שהמלגה הזאת תתחדש, חייב להבין את העניין "הפעוט" הזה שאני מציינת.
  דרך אגב, את הסרט "מליון קליעים באוקטובר" ראית?
  מה דעתך שנדבר על הסרט הזה?

 6. נעמי :

  הערה-
  תגובתי בעניין הסובייקטיביות אינה מכוונת נגד הערת האתר. ההערה מחויבת והיא במקומה. ההערה מכוונת למי שחושב שהתיאור שתארתי נובע מעמדה כזו או אחרת לגבי ברק. קל מאוד להפוך הכל לאישי.
  אני חוזרת ומציעה שוב,
  לכל המעוניינים- בואו נדבר על הסרט "מליון קליעים באוקטובר". גם את הסרט הזה אפשר לפטור ב"סוביקטיביות" וככה לא מגיעים לשום מקום, אלא מסתובבים במעגל.
  מי שמעוניין בכל זאת, מוזמן מבחינתי לדון בו.

 7. ענת :

  ל"מערכת" עבודה שחורה, לתמי ולגב' נעמי טלטש, (הכביכול חברת מפלגת העבודה, ששמה ופעילותה יצא כה למרחוק במפלגה עד כי אף אחד לא ראה או לא שמע עליה במפלגה מעולם). קראתי את שתי הכתבות ה"אובייקטיביות" וה"לא משוחדות" שכתבתם על חיליק בר, ברק ופואד, על האירוע שהיה ועל "המגעים" או השמועות כפי שכיניתם אותם, בין חיליק בר והעבודה לקדימה, ופשוט הופתעתי (או שלא) מהרמה הנמוכה, הלא בודקת ולא חוקרת, ומלאת הקינאה וחוסר הפרגון (על גבול השיטנה) שהופגנה שם כלפי אישים מפלגתיים, שבניגוד אליכם, מחטטים רגליהם ופועלים יום יום במפלגה ובפוליטיקה, ולא מסתתרים מאחורי תמרור הזוי בלוגו של אתר שמתיימר להילחם על צדק ורווחה, ובוחרים להשליך רפש ללא רסן ממחשבם ומסלון ביתם הממוזג (הורדתי את הסיכויים לפרסום התגובה שלי הא?)
  ראשית, כתבות לא נכתבות ע"ב שמועות. אלא ע"ב בדיקה ומחקר מינימנלי. כמו רבים מ"המערכת" גם אני דוקטורנטית, ומכירה את ערכו של מחקר. אוי למחקר בישראל עם חוקרים שכמותכם. אני מכירה את חיליק בר שנים רבות ואני מאוד מאוד מאוד גאה בכך. את הדרך שהוא עבר בפוליטיקה, בחברה ובלחימה על הערכים בהם הוא מאמין ב-10 השנים האחרונות, אף "לוחם רווחה" מתוככם לא יעשה בעוד 30 שנה, אבל זה כבר משהו אחר. שאלתי את חיליק אם מישהו פנה אליו או בדק נתונים טרם שכתב את המילים הצרות בשתי הכתבות האמורות. הוא אמר שלא. האין זה המינימום שצריך לעשות? הוא גם ביקש ממני לא להתרגש מזה, כי הוא עצמו הפסיק להתרגש מביקורת של אנשים קטנים מאחרי מסכות, עוד כשהיה יו"ר אופק באוניברסיטה וספג ביקורות מ"סטודנטים שאכפת להם" (בעיקר רק מעצמם).
  לעצם העניין ובעיקר למגיבים "תמי" ו"איתי" הלא ממש מסתוריים: תמי, קראת לכינוס שהיה במחוז ירושלים "מבחן פוליטי שנכשל כשלון חרוץ". זה כנראה שזה בגלל הדקה וחצי שבהם את פעילה במפלגה, שגורם לך לא לפרגן לאחד הכינוסים גדולים, המחממים והמאחדים שהיו במחוז בשנים האחרונות. והרי למה למנף את זה למען המחוז והמפלגה כאשר אפשר לבקר ולרטון? הרי בזה את ידועה תמי. אז תמשיכי לרטון ואל תפריעי לנו לעשות. לגבי זה שחיליק הוא "איש של פואד" – נו אז?? במחוז ירושלים כולם יודעים שאת "אישה של עמי", מישהו מתלונן על כך? האם זה בושה להיות מחובר למישהו שאתה מאמין בו ובטח לאדם ראוי שעשה למען המדינה מה שאת ושכמותך לא תעשו עוד שנות דור? ביילין ובורג ועוד רבים היו ידועים כ"אנשי פרס", האם זה שולל מהם את מנהיגותם ותרומתם לפוליטיקה ולמדינה? תעני לי רק אחרי שתבקשי מאיילון רשות לענות הא?
  לגבי המוניציפאלי: שאלת "על סמך מה מחליט בר כי הוא ראוי יותר מאסתי קירמאיר ויוני ויינריב שכבר פועלים בזירה המוניציפאלית מטעם המפלגה?" קודם כל, ככל הידוע לי חיליק לא החליט בכלל להתמודד למועצת העיר. אבל אם יחליט להתמודד (ואני אעודד אותו שכן) אז התשובה לשאלתך היא כי הוא פשוט יותר ראוי. זה כזה פשוט. יש יותר ראויים ופחות ראויים. זה עניין של עשייה, פז"מ ותכלס. מה שלחיליק יש ולכם אין. אני פעילה מאוד במפלגה, שנים רבות, בכל רבדי הפעילות האפשריים. מאיפה החבר'ה האלה צצו? מה הם עשו בשנייה ורבע שהם במפלגה? מי מכיר אותם ולמה הם לדעתך כבר ראויים לייצג את העבודה במועצת העיר??? על מה ולמה? הסיבה היחידה היא כנראה כי הם "אנשי תמי". אז אם זה ככה, כנראה שאין לך באמת בעיה עם "אנשים של מישהו". אני מכירה את חיליק שנים רבות. הוא איש של עצמו, של ערכים, של המפלגה ושל שליחותה. איש שבניגוד אליך, לאיתי, לקירמאיר או לוויינריב צמח בשכונת מצוקה ובחר לעשות, לעשות ולעשות ולא לבלבל תשכל. ואגב, אין ספק שיכול להיות שיש בקרבכם אנשים מוכשרים וראויים – אבל רגע, מה קרה? תעשו משהו, תצמחו, תגדלו, תתרמו, תהפכו לראויים. אין קיצורי דרך בפוליטיקה ומי שרוצה לעשותם אותם על גבה של המפלגה המשתקמת בירושלים אז שיחפש לו סוס אחר, לא בבית ספרינו. אם לא תלמדו גם אתם לעשות ולא רק לברבר, אז כנראה שתישארו תמיד חבויים מאחרי התמרור ההזוי בלוגו האתר שלכם (שאני מהיחידים שעוד איכשהו נכנסים אליו ולוקחים אותו ברצינות – עד עכשיו לפחות) ולא תשפיעו באמת על מה שקורה בשטח. איתי היקר, חיליק התחייב לדיון פומבי בנושא מועצת העיר ואני יודעת שכך יהיה, רק שבניגוד לאחרים, הוא בודק, מתייעץ, חוקר ומברר לפני כן, מתוקף תפקידו, זו אחריות, זו בדיקה וזה מחקר. לא זילזול באינטלגנציה או בזמן של חבריו למחוז. תן צ'אנס. עבר רק שבוע מאז נכנס לתפקיד (ותודה לשי כהן שהזכיר לנו את זה).
  ואפרופו גב' טלטש, חיליק נבחר לתפקידו במערכת בחירות חוקית לגיטימית, אמיתית, שאף הייתה סוערת מאוד בחלקים מסויימים, ושבה היה מספיק זמן להגיש מועמדות מולו, אך כנראה שאת, תמי ושכמותכם השתפנתם להיכנס ולהתמודד מולו, כי פשוט ידעתם שעשייתו מצלה וגוברת על כל מה שעשיתם עד כה ועל כל מה שעוד בטח תעשו. אני יודעת מחיליק שהוא מאוד רצה התמודדות. אבל אף אחד לא התמודד מולו, וזו הייתה הפעם הראשונה בהיסטוריה של המחוז שהיה מועמד יחיד, כי כולם פשוט ידעו שהוא הכי טוב. פשוט הכי מתאים וטוב. וכן, גם ידעו שהוא ינצח, כי בניגוד לאחרים הוא עשה כאן עבודה ואתם לא (חוץ מלדבר). מזכ"ל המפלגה אמר לחיליק שעצם זה שלא התמודדו מולו מראה שהוא עשה את ההתמודדות שלו כמו שצריך – אני מסכימה איתו במאת האחוזים.
  ישיבת מועצת המחוז לא היתה "משל", גב' טלטש, וגם לא הייתה "ישיבה שלא הייתה ולא נבראה", זה רק מראה כמה פעילותך במפלגה היא הדבר היחיד שהינו משל ושלא נברא עדיין. הישיבה הזו הייתה מפגן כוח ראשון של מחוז מאוחד וחפץ חיים שיתרומם ויגדל בזכות אנשים כמו חיליק, כמוני וכמו עוד חברים רבים אחרים שהחליטו כי למחוז ירושלים מגיע הרבה יותר, ולא יוותרו עד שישיגו זאת. מגיע למחוז הזה הרבה יותר מקבוצת פעילים מטילי מדון שכמותכם, שאם יש קשר בין "משל" למשהו או למישהו, זה הרי אליכם, אל פעילותכם הלא נראית ולא מורגשת ולמילותיכם הנבובות וחסרות התוכן.
  אז כמו שאמרתי כבר כמה פעמים, אני מכירה את חיליק, הוא אף פעם לא לוקח על עצמו משימה שלא יעמוד בה, וכך גם אנו, חבריו, ולכן – אני מציעה לכם, לבוא, להצטרף, להכיר את חיליק באמת, ולסייע לנו במאמצינו המתוכננים, כי אנחנו פה לשנים הבאות אם תרצו או לא, ונביא את המפלגה בירושלים למחוזות אחרים, איתכם או בלעדיכם (ואני בעצם לא יודעת מה עדיף לנו). מתנצלת אם הייתי מעט חריפה ונרגשת, אבל ככה זה כשמטילים רפש נבוב על חברים שלי, אבל מעבר לכך, על חברים מעטים במפלגה הזו שעוד עושים משהו ובאמת. אז יום נפלא, חדל קשקשת מתנשאת וחסרת תוכן, ויאללה – לעבודה!

 8. תמי :

  לא הכל אישי, לא תמיד ההגנה הטובה ביותר היא ההתקפה. היה עדיף בהרבה להגיב לגוף הטענות, ולא לגופם של מגיבים. אבל לפעמים כשאין תשובה של ממש זו הדרך הקלה- לא מתאים לך, לא מכבד את חיליק ובוודאי לא מסייע למטרות של מפלגת העבודה.
  כולנו תמכנו בחיליק, כולנו מאמינים ביכולות שלו ובכל זאת המבחן הראשון היה מאכזב. ההערות לגבי המוניציפאלי נבעו כולן מהידיעות בעיתונים וממה שנאמר בפגישות פנימיות- גם כאן ההתנהלות מאכזבת. אם המבחן היחידי לעשייה הוא פעילות רבת שנים במפלגה, ממש כמו בימי מפאי, הרי שאין לעבודה שום סיכוי להתחדש ולחזור לשלטון.
  מתגובה "הנרגשת" שלך אפשר להבין שלא ממש מוצאת חן בעיניך העובדה שאנשים שעיקר עשייתם אינה בתוך הביצה המפלגתית מצטרפים, שמי שאינו מסכים איתך לא מביע דעה אלא מטיל רפש – חבל.

 9. נעמי ט :

  לענת
  אין לי עניין להיכנס לעניינים אישיים.
  בעיקרון:
  המפלגה אמורה להיות מעוניינת בפעילים חדשים. (כולל כאלה שיש להם הרבה רקע בפעילות פוליטית, ומשום מה החליטו עכשיו לממש את נסיונם הדל, במפלגת העבודה דווקא, שאם על זה יש למישהו ביקורת, אני מודה שלא קל יהיה לי לענות עליה, בהחלט לא פשוט).
  שנית- בבקשה לא לזלזל בחיילים אלמונים. אלמוניות איננה בהכרח מידה מגונה.
  שלישית- דיווחתי ממה שראו עיני בזמן אמת.
  (למעשה אפילו נלחצו ידיים ביני לבין פואד ואף הצגתי עצמי בשמי המלא, שלא אמור להיות לו זר).
  כפי שכבר ציינתי- תארתי עובדות אחת לאחת, ואת בעצמך לא מנסה להפריכן.
  רביעית- אני לא מכירה את חיליק בר ואין לי שום דבר נגדו.גם לא טענתי שנבחר בדרך לא ראויה.
  אני מתעקשת וטוענת שתהליך האשרור כפי שהתבצע, לא כיבד, בראש ובראשונה את הנבחרים. מכיוון שהדיווח שלי לא עסק בפרשנות, לא טרחתי להיכנס לשאלה, האם שינוי סדר היום היה ביוזמתו או נכפה עליו.
  פשוט אין לי מושג.
  ואולי, ברוב חוצפתי ואלמוניותי ה"ממוזגת", אפריח פה באוויר עצה-
  עקיצות אירוניות מבורכות ומכניסות קצת לחלוחית. על הכיפאק.
  השתלחות אישית נרגזת?
  נתקלתי בחיי בפעילים, שטרחו להרים אפילו טלפונים
  ולשוחח עם אנשים שהביעו ביקורת ואי שביעות רצון.
  לידיעתך- שר הביטחון פואד למשל, שצלצל אלי הביתה ביום שישי לפנות ערב, (כבר לפני שנים מספר), כדי לברר איתי טרוניה מסוימת.
  גם זו דרך.
  ולסיום – אם האתר הזה כל כך הזוי, למה להתאמץ ולהכניס בו תגובה כזו, ללא שם מלא של הכותב?
  האינטרנט בכללו, כבר ישמור את זה, עד המבול.

 10. נעמי ט :

  אתם יודעם מה?
  עוד הערה.
  חשבתי לעצמי-מה זה מפגן כוח?
  למשל- מלחמת ששת הימים הייתה מפגן כוח?
  מי התרשם מהכוח הזה?
  אש"פ? מצרים (מלחמת התשה, מלחמת יום כיפור), סוריה (כנ"ל).
  אני מקווה שבאתר ההזוי הזה
  מותר להתפלסף קצת ושזה איננו נוגד את חוקי המפלגה.
  אז באמת- מה זה מפגן כוח?
  האם להיות במיעוט ולעמוד מול הרוב- זה כוח או חולשה?
  האם להעביר ביקורת פומבית על יו"ר המפלגה זה כוח? חולשה? טפשות? חוצפה?
  סליחה אני כנראה חדשה ועוד לא פענחתי היטב את הקודים של המפלגה.
  בכל אופן, אנא ענת הזדהי בשמך נמלא, כי בתור ירוקה (מה את רוצה אני רק בת 28 , סתם…), בקיצור אני לא מכירה את כולם.
  מותר דבר כזה? לבקש שתזדהי בשמך המלא?
  אה כן,
  אז איפה ומתי יתקיים דיון בנושאים שצוינו בהזמנה. (אולי אני כבר לא ברשימת המוזמנים מכאן והלאה).
  חום אוגוסט לא עושה לי טוב,
  אז הערה אחרונה באמת.
  גם אני מועמדת מוסכמת בעצמי למועצה כי לא היו מספיק מועמדים.
  אז תחשבי על זה ענת, שאני מלגלגת גם על עצמי. מותר לי?

 11. גב' נעמי טלטש :

  אני עדיין מצפה שגב' ענת תזדהה כאן בשמה המלא.

 12. חיליק בר :

  שלום לכולם,

  אני לא יודע מהיכן להתחיל את תגובתי לאור כל הרעש שהתפתח ואליו נחשפתי רק אתמול בלילה, בעיקר לאחר שיחת התנצלות טלפונית שיזמה עימי תמי מולד(הבוקר אף ישבתי עם תמי ועם השר איילון – הידועים כעמי ותמי – בירושלים וסיכמנו כי שיתוף הפעולה שהחל ימשיך בצורה הוגנת, בריאה ונכונה למחוז ירושלים בעבודה), וכן היום בבוקר, עת פתחתי את האימייל שלי ונחשפתי למקבץ האימיילים המעורר התפעלות יש לומר…

  מכל מקום, קצרה היריעה וקצר הזמן (של כולנו) בכדי שאגיב על כל אימרה, השתעלות או פיסקה שנאמרה, והאמת היא שיש לי הרבה מאוד מה לומר על כל ההתנהלות הזו, בין באימיילים שנשלחו אליי ולמעורבים ובין אם למגיבים באתר "עבודה שחורה" או למנהלי האתר וכותביו. אך קטונתי מלהתקטנן ואתאפק עם מקצת מהדברים שהייתי רוצה לומר לכמה מהמעורבים ב"פרשייה" הסוערת.

  אומר עם זאת, שאני מעריך מאוד את התנצלותה של תמי על השיפוט המהיר שבחרה לעשות לי ולמנהיגותי במחוז לאחר דקה ורבע (שעון קיץ) בתפקיד. זו בהחלט גדולה להתנצל ואני אתנצל גם כן באותה הזדמנות אם פגעתי אני במישהו או מישהי. סליחה.

  באופן כללי ולעניין – מי שמכיר אותי (ואני תמיד שמח להכיר אנשים חדשים) יודע שאני אף פעם לא מתחבא. אני אומר מה שאני חושב, שם דברים על השולחן (כמו שביקש יואב) ומשתף את חבריי, שותפיי (ואף את יריביי) לדרך בכל צעד וצעד. זה אני, כך פעלתי עד היום וכך אמשיך לפעול. אינני יודע לעבוד לבד, לא חפץ בכך ולא מתכנן לעשות זאת. מי שמכיר את דרכי הפוליטית בשנים האחרונות בתפקידים נבחרים וממונים, יודע שכך זה היה תמיד. מי הם השותפים שלי לדרך? זה כבר עניין אחר ובעיקר עניין של בחירה (של כל הצדדים), כאשר אני כמובן אשמח לשיתוף פעולה עם כל אחד ואחת, אבל בוודאי שלא אכפה עצמי או מנהיגותי על אף אדם. אני אדם שבא לעבוד, לשרת ולקדם נושאים ודברים שאני מאמין בהם. שותפיי וחבריי כמובן לא צריכים להסכים איתי תמיד, וההחלטות יתקבלו תמיד לאחר דיון ובצורה דמוקרטית, אך ראוי כי גם יתנהלו בצורה מכובדת, הוגנת ולא מתוך שליפה, התלהמות או הסקת מסקנות מיותרות ולא נכונות, כפי שאגב נעשה (לטעמי) בשתי הכתבות שפורסמו באתר ועליהם נסב הדיון האמור. אך, כל אחד והסגנון שלו, ואין בכוונתי לשפוט ציבורית את "הגב' טלטש" על סגנונה, אשר מייצג לטעמי ורק לטעמי, עיתונות או בלוגריות לא אחראית, לא בודקת ולא הוגנת. זו דעתי האישית ואני מביע אותה כפי שהביעה נעמי על דברים אחרים הנוגעים לי. זו במקרה זה גם דעתי, כרגע, לגבי בעלי האתר והאחראים לפרסומים השונים בו.

  מכל מקום, מי שמעוניין בתגובה שלי לסוגייה מהותית הנוגעת למפלגת העבודה בירושלים אשר בראשה אני גאה מאוד מאוד לעמוד, או לנושא המוניציפלי או לכל נושאאחר, יכול ליצור עימי קשר בטלפון, במייל או בפגישה ואשמח, כהרגלי, לענות על כל שאלה או סוגייה, קלה או קשה, לה אדרש, כפי שנהגתי תמיד וכפי שאמשיך לנהוג. לדעתי, ויודו בכך המכירים אותי, לא יימצא אדם אשר ביקש לשוחח איתי, להיפגש איתי, או לברר את עמדתי ולא קיבל מענה. אף לא אחד. זו גם בין היתר הסיבה שבשלה חשתי בוז כלשהו למאמרים אלו שנגעו לי ובצורה שהם נגעו, בי, במחוז או בפעיליו היקרים שמתנדבים בו, וותיקים וחדשים כאחד, ולשניהם כמובן יש חשיבות רבה ומקום משותף תחת כיפת המחוז.

  מאחל רק טוב לכולכם, ואפילו לגב' טלטש (-:

  חיליק

 13. איתי :

  אני מבקש להתנצל על כך שלא ביקשתי תגובתו של חיליק בעניין השמועות על המו"מ עם ברקת.

  הביקורת נכונה ואני מקבל אותה. פרט לכך לא הרגשתי שהמאמר היה מתלהם, ואם כן – אנא אמרו לי ואתקן הנוסח.

  לדעתי, התרשמותה של נעמי טלטש מהכנס עם פואד היא מאמר דעה סובייקטיבי ולא דרשה תגובתך.

  כחבר טרי יחסית במפלגה וכמי שלא מתכוון לרוץ לתפקיד בתוכה אני מרשה לעצמי לומר דעתי כי מקור הבעיה הוא לא אישי (ברק-פואד נגד פרץ-אילון, חיליק נגד תמי / נעמי / איתי וכו) אלא מבני ואידיאולוגי.

  צריך להודות, לאידיאולוגיה של תמי, שלי ושל שאר "טריים" במפלגה אין כמעט כלום במשותף עם זו של ברק ופואד – לא בצד הבטחוני-מדיני ולא בצד הכלכלי.

  כל צד טוען כי הוא "מפלגת העבודה האמיתית" – אלו מתבססים על הוותק והניסיון ואלו על עמדות היסטוריות של תנועת העבודה (שנמצאו הרבה יותר שמאלה מאלו של ברק ופואד). אף אחד פה לא "פייגלין אדום" שרוצה להפוך את העבודה לחד"ש או דע"מ.

  את המחלוקת האידיאולוגית הזו יש לקיים לדעתי בגלוי, לא להיגרר להשמצות אישיות (כמו ההתפרצויות בדיוני הסיעה של פרץ וברק) אבל גם לא להתלבש באחדות מזויפת ולכרות בריתות לרגע שאינן שוות דבר (ברית פרץ-פואד, 2006) כי אין להן בסיס רעיוני. מה שנכון במישור הארצי נכון גם ברמה המקומית. במפלגת העבודה יש תהום בין שני גושים, אך קשה מאוד לאמוד את גודלם היחסי, אפילו לאחר הבחירות למוסדות.

  האם לי ולפואד יש מקום באותה מפלגה, או שאולי אחד מאיתנו צריך ללכת? את זה לא נוכל לדעת כל עוד לא נשים הדברים על השולחן.

  והערה אחרונה בעקבות הדיווח על המפגש עם השר אילון – אני מעריך מאוד את עמי אילון, התנדבתי איתו במפקד הלאומי, אך לדעתי הדרך בה נקט מאז הפסיד בבחירות על ראשות המפלגה פוגעת קשות באמינותו ובכוחו. מאלטרנטיבה ריאלית במאבק על ראשות הממשלה, אדם שבאמת יכול להגיד שהוא מוביל את מחנה השלום הציוני הוא הפך לכיבשה נטולת שיניים בממשלת אולמרט-ברק.
  כאשר עמיר פרץ עסוק רק במלחמות אגו מול ברק, ותרומתו בחקיקה חברתית מתגמדת לעומת זו של שלי יחימוביץ', ואילו עמי אילון בוחר להיות כיבשה, אלפים ממצביעי וחברי מפלגת העבודה החדשים מרגישים יתומים ממנהיגות.
  לא משנה כמה הצהרות אחדות ינפיקו נציגי מחנה ברק ומחנה אילון – הציבור כולו יודע שזו מפלגה מרוסקת שאיבדה את דרכה. רבים ממצביעיה המסורתיים ישארו בקדימה / ישראל ביתנו ומצביעיה החדשים ב2006 ילכו במיעוטם למרצ/חדש/ישראל חזקה וברובם יישארו בבית

 14. דליה בלומנפלד :

  אני חברה במפלגת העבודה. ההתנהלות הפנים מפלגתית לא כל כך ברורה לי. אשמח אם תסביר איך נבחרת למזכירות המחוז? באיזה פורום מציגים מועמדות למזכיר מחוז? מי היו המועמדים לתפקיד זה? האם המזכיר הקודם הודח?
  אשמח אם תסביר את ההליכים בתוך המפלגה כדי שאני ואחרים נבין אותם. תודה.

 15. דליה בלומנפלד :

  תגובה 14 מופנית לחיליק בר.

 16. יואב רובין :

  אני חושב שמעבר לשאלה לגבי אופיו של הפוסט ואופיין של התגובות (שאלה שהיא לא כל כך מעניינת) יש חשיבות לנקודה המרכזית בדיון. הנקודה המרכזית היא שנכון לעכשיו לא נערך במחוז ירושלים של מפלגת העבודה דיון שקוף לגבי מה הולך לקרות בבחירות המוניצפליות. השאלה מהם הקווים המנחים של מפלגת העבודה היא שאלה עקרונית וצריך לענות עליה ככזו. האם למפלגת העבודה יש משהו לאמר לגבי הפרטת החינוך? דיור בר השגה? תחבורה ציבורית?
  כמו כן אני חושב שההתיחסות המזלזלת שעלתה פה כלפי אסתי ויוני אינה ראויה בעיקר משום שהם הנציגים של המשמרת הצעירה בירושלים. ולגבי הביקורת של נעמי טלטש על כך ששתקנו. אני יכול לאמר שגם אנחנו היינו די בהלם מכך שהישיבה נגמרה עם לכתו של ברק ואני לפחות מצפה לישיבת מחוז רצינית.

 17. חיליק בר :

  תגובותיי לנאמר:
  לאיתי: מסכים איתך לחלוטין לגבי קיום שני הגושים העיקריים במפלגה, אני שמח שיש כמה גושים ואנחנו לא מפלגה הומוגנית וחד-דעתית, ואני מאחל לכולנו מאבק פנים מפלגתי לגיטימי ומוצלח, על הדברים בהם כל אחד מאיתנו מאמין ולמען "הגוש" שלו וראשיו. זה לגיטימי, דמוקרטי ונכון לעשות. היום הגוש הזה חזק יותר ומחר גוש אחר. זוהי דמוקרטיה. אני גם בודאי מסכים איתך כי את המחלוקת האידיאולוגית הזו יש לקיים בגלוי ולא להיגרר להשמצות אישיות. זו הדרך ואני תמיד בעד לשים דברים על השולחן.
  לגבי דבריך על עמי איילון, זוהי זכותך לחשוב כך, ולמרות שאף פעם לא הייתי באופן מובהק ממחנהו של איילון, אני סבור כי הוא מנהיג חשוב במפלגה, אשר יש לו הרבה לתרום למען עתיד המפלגה, החברה והמדינה. אני לא מסכים שהעבודה היא מפלגה מרוסקת – אלא מפלגה שבהחלט נמצאת במשבר, ושעליה לעבור הליך דיון פנימי באשר לכיצד עליה להמשיך ולנהוג. הליכוד גם כן היה מרוסק לפני שנתיים וכיום הוא ככל הנראה המפלגה החזקה הבאה. כנראה ששיקום אמיתי צריך לעשות מהאופוזיציה…
  לדליה: לשאלתך, הליך בחירתי למזכיר מחוז היה בעצם סיומו של הליך ארוך, מורכב ודמוקרטי, שלהלן עיקריו: בעקבות עתירתו של עמיר פרץ לבית המשפט המחוזי, נכפתה על המפלגה (ובצדק) מערכת בחירות למוסדות המפלגה ובעלי התפקידים בה, זאת לאחר 6 שנים שלא היו בחירות פנימיות למוסדות, בניגוד למקובל שהוא לאחר 4 שנים. לפני בערך 3 חודשים החל הליך ארוך ומפרך שהתחיל בהליך חידוש חברות חברים נגרעים מהמפלגה (חודשו כמה מאות), ואח"כ סגירת ספר בוחרים סופי (מתפקדים) לאחר זמן לערעורים. אח"כ היו בחירות לחברי מועצות הסניפים (לפי מפתח שקבעה המפלגה) וכן לחברי הועידה ה-8 של המפלגה. את שני הגופים הללו בחרו המתפקדים, הם הגוף הרחב ביותר של המחוז. לאחר שנבחרו כלל חברי מועצות הסניפים וחברי הועידה, בכל הסניפים בירושלים, הם חוברו לגוף אחד גדול (כמעט 300 איש) שנקרא מועצת המחוז (המחוז הוא גוף העל של כלל הסניפים בתוך ירושלים וכן של סניפינו בבית שמש, מעלה אדומים, מבשרת ציון, גבעת זאב והכפרים הערביים באזור אבו-גוש). מועצת המחוז היא הגוף שבוחר את מזכיר (יו"ר) המחוז, ומועצות הסניף בכל סניף הם הגוף הבוחר את מזכיר הסניף בכל סניף וסניף.
  לאחר מכן פורסם לו"ז להגשת מועמדויות לתפקידי מזכירי הסניפים השונים וכן לתפקיד מזכיר המחוז. בחלק מהסניפים היה מועמד יחיד לאחר שהצדדים בסניף הגיעו להסכמה על מועמד מוסכם, ובאחרים (כמו סניף מערב- בית הכרם) היו בחירות בין כמה מועמדים. לתפקיד מזכיר המחוז הוגש לבסוף רק מועמד יחיד (אני) וגם זאת לאחר שכמה פלגים ומחנות הסכימו עלי והעדיפו להימנע מבחירות מתוך ראייה בי כמועמד מתאים שיכול ללכד את כולם ללא מאבקים שמשאירים אחריהם תמיד טעם רע ומחנאות כבדה משך שנים. בין המחנות (היריבים בד"כ) שהסכימו לגבי היו מחנות ברק, פואד, איילון, פרץ ועוד קבוצות עצמאיות. אגב, אני תמיד אמרתי לכל המעוניין לשמוע, שאני מעדיף לא להישאר מועמד יחיד ומקווה כי תהיה התמודדות. זה לא קרה, וגם זה אומר משהו חיובי לדעתי, על הרצון להתלכד ולהתחזק כמחוז, ובעיקר שהסכימו על מועמד יחיד צעיר, הכי צעיר שהיה אי פעם (בגיל משמרת) שזה לא מובן מאליו. אגב, מעולם לא היה מועמד מוסכם למזכיר מחוז ירושלים. זוהי הפעם הראשונה. בבחירות הקודמות היו 3 מועמדים לתפקיד. ואז, לפי חוקת המפלגה, במקרה של מועמד יחיד, מאשרת אותו ועדת הבחירות כמאושר לתפקיד ומועצת המחוז צריכה לאשרר אותו בהליך טיקסי יותר (וזה מה שהיה בעצם ב"בית עמי" ב-4 לחודש) זה התהליך בגדול, אם תרצי עוד פרטים בקשי נא.
  ולשאלתך, מזכיר המחוז הקודם ממש לא הודח. הוא היה בהתמודדות עד שלב מסויים, ואז פרש ממנה והעביר לי את תמיכתו.
  ליואב: לגבי טענתך כי לא נערך במחוז ירושלים של מפלגת העבודה דיון שקוף ומעמיק לגבי מה הולך לקרות בבחירות המוניציפליות. אתה צודק בגדול, למרות שהיו דיונים בפורומים שונים, אבל אתה צודק שברמה המחוזית זה לא קרה. זה קרה פשוט כי כולם היו עסוקים בחודשיים וחצי האחרונים בבחירות הפנימיות במחוז, ובבחירת בעלי התפקידים החדשים. בחירות אלו הסתיימו רשמית ביום שני בטקס האמור עם ברק ופואד, שם אושרתי אני ומזכירי הסניפים. כעת שההליך הסתיים אפשר להתחיל בדיון רשמי וכך אנו אכן עושים. היום נשלחה הזמנה לכלל חברי מועצת המחוז ל-2 דיונים דחופים של המפלגה בירושלים בנושא המוניציפאלי. הראשון (בדגש על המערכה המוניציפאלית בירושלים) יתקיים ביום שלישי הבא, ה-19 בחודש ב-18:00 בבית המפלגה בירושלים, רח' אלחריזי 9, והשני יהיה ביום ראשון שלאחר מכן בביתו של אחד מחברינו ממבשרת ציון ויעסוק בעיקר בחירות המוניציפאליות במבשרת (השייכת גם כן למחוז שלנו) – אתה וכולם מוזמנים ולהשתתף בדיונים הפתוחים, השקופים והמעמיקים שאני מקווה שנערוך בשני המועדים האמורים וגם לאחר מכן.
  לגבי אסתי ויוני, ישבתי איתם היום שעתיים, וזה המשך של ישיבות רבות שערכתי איתם אישית וכללית לגבי המאמץ העירוני המשותף שלנו. הם בהחלט אנשים יקרים, מוכשרים וראויים שאני מקווה לראות במועצת העיר הבאה, ואני שמח כי הם הבהירו לי כי הם חלק בלתי נפרד מהמאמץ המפלגתי המוניציפאלי, אני גאה במחוז שלנו שהתברך באנשים שכמותם ורבים טובים אחרים.
  רק טוב, חיליק

 18. איתי :

  חיליק, תודה על התגובה המאלפת.

  לגבי השערתך כי שיקום מפלגת שלטון יכול להתבצע רק מהאופוזיציה, אני מסכים מאוד.

  אחת מהסיבות העיקריות בגללן קשה לי כל כך עם פטרונך הפוליטי פואד ועם הרוח הנושבת ממנו ומעמיתיו הרצוג ושמחון היא גישתו המושכת תמיד אל הקואליציה ולא משנה גודל הצפרדע שצריך לבלוע – עיכוב בהעלאת שכר מינימום, קפאון מדיני, ישיבה בממשלה עם ליברמן, או דוח וינוגרד. כאשר יבואו חברים (למשל המשמרת הצעירה) ויתבעו קו תקיף במומ או יציאה למדבר האופוזיציה מיד יענה פואד – מה אתם רוצים את ביבי? הרי אתם מתאבדים

  דוגמה לגישתו בשני הקשרים שונים
  http://www.blacklabor.org/?p=2122
  http://www.blacklabor.org/?p=158

  לדעתי התוצאה בסופו של דבר היא ירידה מתמדת באמינות המפלגה ולכן במס' המנדטים שלה.

  אשמח אם תתייחס לנקודה במאמר דעה (חבל לבזבז על טוקבק)

 19. חיליק בר :

  מקבל את המלצתך איתי, אשמח לכתוב בקרוב מאמר דעה כשיהיה נושא רלוונטי על הפרק בנושא המוניציפאלי. בינתיים כל טוב ותודה על הדיון המעניין, חיליק

 20. נעמי טלטש :

  בהמשך לתגובה 7 - נא להכיר ענת רוט, ברומן עם הבית היהוד.

  תגובה זו המעלה נשכחות,
  היא בעקבות ראיון עם הגברת הנ"ל היום בתכנית של לונדון וקירשנבוים.
  אין לתגובה זו בפרסומה היום שום הקשר אחר, גם אם מישהו מוצא כזה.

  תודה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.