חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הדייג – לקט המלצות קריאה מס' 35

נושאים הדייג ב 9.06.11 23:18

מבחר תכנים מעניינים שעלו ברשת בשבוע החולף ליקטו וערכו: נגה תדמר ואיציק יאפ

מפלגות

—  השמאל הלאומי על חברה וכלכלה. בשבח הטייקונים ותרומתם למשק ולחלשים כאחד. ואיציק ספורטא בנושא ב"העוקץ".

— מפלגת העבודה. התכתבות מעניינת של אורי ליברטי עם עמרם מצנע,  על מפלגת נישה קטנה אבל סוציאל דמוקרטית, והצעות במה מפלגת העבודה צריכה להתרכז. מצנע אומר שמפלגת נישה לא יכולה להשפיע באמת בשום תחום ,ומעדיף בתשובתו מפלגה גדולה ועתירת תחומי מעורבות, ונבנית כאלטרנטיבה לשלטון.

—  תוכנית "המקור" מיום 1 ביוני 2011 החושפת את תקציב מפלגת קדימה והתנהלותה.

חינוך

—  עליית מדרגה או עוד מבצע ? משרד החינוך מוסר על התארגנות של מינהל הכשרה ופיתוח מקצועי לעובדי הוראה במשרד החינוך, כדי לתת מענה להכשרת המורה המתחיל. במקביל, בחלק מן המוסדות להכשרת מורים אף החלו בהקמת יחידה שתתרכז בשלב הכשרה זה. בקשר לכך מזכיר הטכניון את חובת השתלמות באותו מוסד בו קיבל המורה את הכשרתו.

—  חזון חינוך משותף, לדתיים וחילונים. דתיים וחילוניים משרתים יחד בצבא, בחוגים, בעבודה. ומתבקש שיהיו גם מסגרות חינוכיות כאלה. נמסר שבתי ספר אלה, פועלים בהנחיית אחת העמותות לחינוך יהודי משותף כמו "מיתרים", "קשת" ו"מורשה". יש כמובן התלבטות רבה כיצד להציג תפיסות עולם שונות בחינוך ילדים, וכאן הבלוג שלהם.

—  קובי וייס, מתוך הבלוג "העוקץ" כותב במאמרו "עד שתמצא השלהבת" על הדרך הנכונה להוראה ולעשייה חברתית- האם מצאנו דרך לשנות את העולם?. בבלוג שלו שמדבר על פרשת השבוע מעביר וייס מסר ברור: הדרך הנכונה מתחילה בלקיחת אחריות, אחריות שמתחילה באסרטיביות וביטחון עצמי.

—  לכבוד חג מתן תורה, ח"כ אורי אורבך כותב על הכסף שהמדינה משקיעה עבור חינוך תורני, ועבור חינוך בכלל. שכר הלימוד, והתשלומים עבור החינוך התורני גבוהים מדי, לטענתו, ולמסקנה הזו הוא מגיע על ידי ניתוח של אחד המדרשים הידועים על הילל הזקן, שלמד תורה כשהוא מאזין לקולות שבקעו מהארובות של החכמים בשעה שלימדו, כי היה חסר לו מטבע אחד כדי להיכנס וללמוד.

בריאות

—  הנסיגה המתמדת של הממשלה מהשקעת משאבים במערכת הבריאות, משמשת לפר' זאב רוטשטין ופר' בן נון רקע לשיחה מדהימה על המעלות והחסרונות של תוכנית שר"פ בבתי החולים, שצפה ועלתה בקשר לשביתת הרופאים. דיון ממצה, הנמשך כחצי שעה, בתוכנית "שווה מחשבה" של רשת א'.

—  דיון בדו"ח משרד הבריאות בעניין חריגות בתקציב סל התרופות, שגילה אי סדרים ובעיקר חוסר מהותי במידע דרוש. בשאלות של התאמה לצורכי האוכלוסיה, ובבעיות המתעוררות בשל התנהגותן של קופות החולים. למשל משום שנמנעו מלפרט את השימושים שהן עושות בתקציבים והאם אלה שימשו ליעדם במלואם. או שהן משלמות עבור התרופות סכומים נמוכים ממה שחושב בתקציב.

מגדר

—  באתר פרויקט דמוקרטיה כותרת וזעקה- "מתקרבת ל 50? לכי הביתה", על המשמעות של דחיית הפרישה לנשים עד גיל 64, בנימוק פורמאלי של שוויון בין גברים ונשים- בעוד שבפועל הכנסתן נמוכה יותר, בשל משרות חלקיות, ותעסוקתן מאופיינת בהפסקות בחיי העבודה עקב לידות וטיפול בילדים. התוצאה היא פער משווע בפנסיה בינן לגברים, פער שעוד יורע אם תתקבל ההצעה.

משפט

—  ד"ר נעמה כרמי, מתוך הבלוג שלה:” קרוא וכתוב" כותבת על  פרסום שמות חשודים ועל הזכויות המתנגשות במעשה זה. השאלה היא חדה וברורה: האם ההגנה שהחוק מקנה לנו- ההסכמה השקטה כי אנו חפים מפשע עד שהוכחה אשמתנו, אמורה לכלול שקרים, רמייה, הטעייה והתעללות בקרבנות ואיפה עובר הגבול אצל עורכי הדין בין העבודה לבין המוסר האישי?

—  יהונתן קלינגר, חבר בעבודה שחורה, התייחס לנושא מזווית אחרת. הוא מתרעם על כך שבית המשפט קבע שהכמות עושה את האיכות, או אולי חשובה יותר ממנה. אם יותר ויותר הליכים משפטיים ינוהלו מאחורי דלתות סגורות, תצטמצם ההרגשה שכולם שווים בפני החוק, כך הוא טוען.

כלכלה

הממשלה היא הכי ריכוזית במשק, כך חוזרת תמר בן יוסף על המנטרה הניאו ליברלית, ומסבירה למה דווקא הממשלה צריכה בעצם, להיות הריכוזית ביותר. ריכוזיות היא כוח, וכאשר אנחנו מדברים על ריכוזיות אנו מדברים בעצם על מי שיש לו את הכוח. כאשר הממשלה היא ריכוזית יותר, לממשלה יש יותר כוח השפעה. ומהי הממשלה, אם לא הציבור?

שווה להמשיך לקרוא את הבלוג שלה ולגלוש לפוסטים אחרים שבו.

—  "כלכליסט" מספר על רעיונות לתחרות חופשית בתחום הכשרות ושרותי הדת, בין רבני הערים התעוררה מחלוקת האם הפרטת שירותי הדת העירוניים תיטיב עם התושבים; האם המערכת הקיימת היא הזולה ביותר; או, לפי טענה אחרת, שניתן לצמצם לחמישית את מספר המועצות והרבנים, כי ממילא מתפתחים בשטח שירותי דת פרטיים במקביל לממלכתיים.

פרפראות

—  'אטלנטיס קוראת לכם'. נשמע הזוי? כך הוא גם תוכנה של הרשימה בבלוג זה: "להיות רופא בישראל, ודרך להשגת תקציב…". כנסו, ואל תשכחו באיזה מדור ההפניה אליהם מופיעה. במחשבה שנייה- כשכלו כל הקיצין והרפואה בקרשים, גם מחשבות כאלה אינן מפתיעות.

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , , ,

4 תגובות

 1. שושי פולטין :

  בוקר טוב ותודה,
  הקישור לתוכנית "שווה מחשבה" – מקשר לנושא החינוך ולא לתוכנית.

 2. נגה תדמר :

  אופס, התפקשש.
  תודה לשושי פולטין
  והקישור הנכון

  http://www.iba.org.il/?autoStartOnFirstElement=true&defaultSearchTerm=7077352&filterType=CM

  נגה

 3. רביב נאוה :

  ועוד הערונת

  המאמר בשבח הטייקונים הוא התגובה (הצפויה והסטנדרטית) של רני רהב למאמר של אלדד יניב, AKA השמאל הלאומי.

  ההשתלחות המקורית של יניב ב"טייקונים" לא הרבה יותר אינטליגנטית מהתגובה של רהב. נראה שהשניים הללו ראויים זה לזה.

 4. הרב ליאור אינו מעל החוק | מה זאת אהבה? | תנו למשט לעבור | | שומרי משפט – רבנים למען זכויות האדם :

  […] עשו אהבה ולא מלחמה, הרב קובי וייס, העוקץ, 4.7.2011. המאמר גם קיבל המלצה באתר "עבודה שחורה". […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.