חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

דרושים עדים למאבק משפטי נגד חברת "קווים"

נושאים מידע על פעילויות, שיכון ושלטון מקומי, תחבורה ב 5.08.08 6:06

הוצאת קווי תחבורה ציבורית מידי הקואופרטיבים אגד ודן החלה בתקופת אביגדור ליברמן ונמשכת בתקופת שאול מופז. במקרים מסוימים, כמו במקרה של חברת "קווים", התוצאות עגומות, והתושבים נערכים למאבק

אנו מפרסמים קריאה לעזרה שהגיעה למערכת עבודה שחורה בנושא.

המכתב עוסק בשירות הניתן לנוסעים, אך אנו מזכירים כי סוגיית זכויות הנהגים, תנאי ההעסקה (ע"ע שביתת נהגי מטרודן בבאר שבע) והבטיחות בחברות האוטובוסים שזכו במכרזים אף הן ראויות לדיון.

**********

עבודה שחורה שלום!

אני פונה אליכם בנוגע לחברת התחבורה הציבורית קווים, הפועלת בקרית אונו, בין היתר, ובהמשך אספר על המצב בעיר ועל החברה הזו.
בנוסף, אפרט על המאבק שמתנהל ברגעים אלו ממש.
לאחר מכן, אציג את בקשותיי אליכם, לעזרה במאבק זה.

אנחנו, בקרית אונו, סובלים במשך שנים רבות את חברת התחבורה הציבורית קווים, והיא מתאפיינת באיחורים נוראיים, זלזול כלפי הלקוחות, התעלמות מתלונות למרות ריבוי תלונות כאלו, וצפיפות לא-אנושית באוטובוסים שלהם.

לאחרונה משרד התחבורה פתח בחקירה וגבה עדויות למשפט נגד חברת קווים, וגם הוגשו תביעות פרטיות נגד חברת קווים.

באחת מתביעות אלו התובעת זכתה, וקווים שילמה לה סכום של כמה אלפי שקלים לפי קביעת בית המשפט.

תביעה נוספת תיערך ב-21 באוגוסט, ואותה הגשתי אני.

במשך שנים ערכתי מאבק נגד חברת התחבורה קווים, על מנת לשפר את השירות ואת הזמנים של האוטובוסים. ועם זאת, פעם אחר פעם, יום אחר יום, במשך שנים, נאלצתי להמתין, ולחכות, ולראות איך זמני וזמן אנשים לצידי מתבזבז לריק בגלל שאוטובוס שתדירותו 10 דקות, לוקח מסיבה לא מוסברת, 45 דקות להגיע, או שעה, או אפילו יותר.

מצב עגום זה גם קורה לעיתים קרובות בתחנות הקרובות למסוף, שבהן אין פקקים או סיבה "חיצונית" לעיכוב.

– – – – –
לתביעה הקרובה, ב-21 לאוגוסט, אני צריך עדים שיספרו על שירות החברה, על הסבל, על התת-רמה של חברת קווים והזלזול המדהים בלקוחותיה.

בפנייתי למספר לא מועט של אנשים, מצאתי שרובם מוכנים להתלונן, לחתום, לתמוך, לעודד – ורובם סובלים מאוד מהשירות של חברת קווים. עם זאת, טרם מצאתי אנשים שיהיו מוכנים להעיד ולתת מזמנם החופשי. "זהו יום עבודה" זו התשובה הנפוצה, ונראה שלמרות התמיכה הגורפת, אין אנשים שמוכנים לבצע משהו, לעשות, לבוא ולתת עדות, ולתרום למאבק הזה.

אני לא אנוח ואפעל בכל דרך אפשרית כדי להביא את החברה הזו לתת שירות כראוי ולפי הרישיון שניתן לה, השערורייה הזו חייבת להיפסק.

אני מחפש אנשים נוספים שאיכפת להם מספיק מהעיר, ואיכפת להם מכל הסובלים משירות החברה קווים: סטודנטים, תלמידים, חיילים או גמלאים. אני מחפש אנשים שאיכפת להם, ומוכנים לתת מזמנם, ולכן אני פונה אליכם, אל עבודה שחורה.

אני מאמין שתוכלו, אם תפרסמו את פרטי הבעיה, שהתפרסמה רבות בעיתונות המקומית, לעזור לי למצוא פעילים בפוטנציה, שיוכלו לתת מזמנם כדי לשנות את כל מערך התחבורה הציבורית באזור קרית אונו ורמתו, ולהביא לחיים איכותיים יותר לכל המשתמשים בו.

אבקש מכם לפנות לרשימת המדוורים שלכם,
ולהציע להם להצטרף למאבק הזה, להעיד, להזמין עדים,
כך שלקראת המשפט, יהיו אנשים נוספים שיעמדו על שלהם, ויעמדו מול חברת קווים,
כך שזה יהיה משפט ראשון, שיוביל שורה של משפטים נוספים, עד שנראה שיפור בתחבורה הציבורית.

בתודה על תשומת ליבכם,
אשמח לשמוע מכם בקרוב,

ד.ל. (השם המלא והטלפון שמורים אצלנו)

לסיוע כיתבו לכתובת:
[email protected]

לקריאה נוספת:
מכתב חבר מועצת אור יהודה
כתבה בערוץ 2
כתבה בווינט (שימו לב למסקנת הכתב – מקור הבעיה בהיעדר תחרות)

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , ,

10 תגובות

 1. דניאל :

  אני מוכן להעיד,צרו קשר
  אני נוסע קבוע וראיתי כמה וכמה דברים מסמרי שיער בקווים…

 2. מערכת האתר :

  דניאל כתוב בבקשה ל[email protected]

 3. אשר :

  הנדון: אוטובוס קווים מ"ס 1 מ"ס שילדה 90-565-01 מזוהם ומלוכלך במושבים . ביום 8.08 13 בשעה 10.50 נסעתי עם האוטובוס הנ"ל לתל השומר , האוטובוס בפנים היה במושבים מטונף ומלוכלך ואני חיפסתי כיסא אחד נקי כדי לשבת לא היה ונאלצתי לשבת על אחד הכיסאות המלוכלכים והמתונפים ,הרגשה רעה היתה ומשפילה.
  אנחנו הנוסעים לא פרות ולא עזים ולא חיים בעזה, בושה וחרפה לחברת קווים שלו דואגת לנקות את האוטובוסים שלה, גם שחזרתי מתל השומר לאור יהודה הגיע אותו האוטובוס וכמובן ישבתי על כיסא מלוכלך ומגעיל שוב באותו האוטובוס הנ"ל
  אני גימלאי- מאור יהודה דורש פיצוי על עוגמת נפש .
  בכבוד רב. אשר
  בבקשה שילחו לי תשובה שלכם .

 4. עבודה שחורה, חברי כנסת והגוגל - חיתוך מצב :

  […] לגבי הידיעה על חברת קווים ראו גם כאן […]

 5. שחר גואלמן :

  הנידון: הגשת תלונה כנגד חברת האוטובוסים "קווים"

  סיבת הגשת התלונה:
  ביום ג' ה-23/06/09, עליתי על קו אוטובוס מס' 2 של חברת קווים, אשר מסלולו מתחנת הרכבת ראש העין צפון ויעדו לתחנת כיכר המשוררים/שבזי. (מצורף מסלול הקו אשר הודפס מהאתר החברה)
  אחרי 10 דקות נסיעה נהג האוטובוס הוריד את כל הנוסעים בתחנה של כיכר המשוררים, לאחר שפסח על שאר התחנות, בטענה שזוהי התחנה הסופית של הקו. חשוב לציין שבאותו הזמן על קו האוטובוס נוכח מבקר של חברת האוטובוסים קווים.
  לאחר שמספר נוסעים הסבירו לנהג שחלה טעות, ענה הנהג באלימות ובתקיפות והורה על כל הנוסעים לרדת מהאוטובוס.
  כאשר ביקשתי ממנו פרטים מזהים שלו, תחילה סירב לתת והמשיך לנסוע ורק לאחר שהורה לו המבקר לתת לי פרטים מזהים נתן. (מצורף מסמך עם פרטי הנהג).
  כאשר חיכיתי בתחנה לאוטובוס אחר התקשרתי לחברה ובקשתי לדבר עם נציג שירות, לאחר זמן המתנה ארוך נעניתי ע"י נציגת שירות שאמרה לי שזהו מסלול הקו ושאני טועה.
  כשהגעתי הביתה בדקתי באינטרנט את מסלול הקו, חייגתי שוב אל חברת האוטובוס קווים ושוב המתנתי זמן ממושך לבסוף נעניתי ע"י נציגת שירות שאמרה שאני צודקת, ושחלה אי הבנה.
  כמובן שאת כספי סירבה לתת לי חזרה ופיצוי על עוגמת הנפש שנגרמה לי לא נתנה וכמובן הזמן האבוד שחיכיתי לאוטובוס לא יכלה לתת לי חזרה.
  אני גרה שנים בראש העין ובאופן קבוע נוהגת לנסוע בתחבורה ציבורית, ועד כמה שידוע לי כאשר אני משלמת כסף עבור נסיעה אני צריכה להגיע בשלום אל יעדי.

  לצערי מאז שחברת קווים הינה חברת התחבורה המובילה בראש העין היא מבצעת את עבודתה בצורה מרושלת, האוטובוסים מאחרים לתחנות, נהגים מדברים באלימות כלפי הנוסעים והמקרה של היום הוא השיא מבחינתי. אני דורשת את כספי חזרה ופיצוי הולם על עוגמת הנפש שנגרם לי ולשאר הנוסעים יחד איתי באוטובוס.
  אני לא אנוח ואפעל בכל דרך אפשרית כדי להביא את החברה הזו לתת שירות כראוי ולפי הרישיון שניתן לה, השערורייה הזו חייבת להיפסק.

 6. לשחר :

  אם תשלח את הפנייה לשר התחבורה נוכל לפרסם את העניין ביתר הבלטה.

  אנא שלח לנו גם את תשובת המשרד לכשתתקבל

  blacklabor בג'ימייל

 7. מגי יהלומי :

  ביום 1.12.2009 חיכיתי לקו 1 במשך שעה שלימה, משעה 18.00 עד 19.00!!! כאשר הגיע האוטובוס ושאלתי לפשר האיחור תגובתו הייתה "לא יכול להיות" יש לציין שזו לא הפעם הראשונה שזה קורה ואנשים רבים פשוט כועסים וממשיכים הלאה.

 8. גבריאל סימן טוב :

  שלום. אני גר בפתח תקוה וכבר שלחתי למשרד התחבורה כ 22 תלונות בפרק זמן של חצי שנה, על איחורים ואפילו חיסורים בקווים 22, 98, 99, 97 שבהם אני משתמש לעיתים תכופות. חלק מהתלונות כבר נמצאות בהילוך של הגשת כתב אישום. אני אישית יזמתי תביעה לפיצוי כספי בבית משפטלתביעות קטנות פ"ת, אולם נדחתי ע"י השופט שלא בצדק. פניתי בעיניין למחלקה לתלונות הציבור על השופטים וקיבלתי תשובה שהשופט טעה בחלק מההליך השיפוטי, אולם את הנעשה אין להשיב. ואף העתק מהברור כנגד השופט, נשלח לנשיאת בית המשפט העליון ונשיאי השלום והמחוזי. ערערתי למחוזי פ"ת כבר אז באותו שלב ראשוני. השופט שטיפל בערעור איפשר לי להשלים מסמכים. אולם לפתע התברר לי כי השופט שטיפל בתיק הוחלף בשופטת. אולם כנראה שיש קשר כל שהוא בין השופט מהשלום והשופטת מהמחוזי, כי היא דחתה אותי במיידית ועם החלטה מוטעית. (היא טענה שניתנה כבר החלטה דחייה סופית בתאריך מסויים שהוא בעצם פרי דמיונה, כי לפי בדיקה יסודית שערכתי, לא הייתה שום החלטה מאותו תאריך).גם כלפיה הגשתי קבילה לנציב תלונות על השופטים וטרם קיבלתי תשובה. בכל אופן אני מוכן לבוא ולהעיד בכל צורה חוקית שניתנת לביצוע. כ"כ אני לא מוותר ושוקל לפנות בערעור לבית המשפט העליון. (מה גם כפי שציינתי בתחילת התגובה, שמחלקת התביעות במשרד התחבורה החליטה להגיש מספר כתבי אישום בתיקים שהטיפול בהם כבר הסתיים.

 9. בוכמן :

  אז אתם עדיין לא נסעתם בעפולה עלית !!

 10. דני א :

  אני מזועזע מהחברה הזאת

  לא תיארתי לעצמי שייתכן
  דבר כזה כבר מספר שנים
  שאני רואה מעשים שלא ייעשושהם עושים ובחודש האחרון
  רומיתי על ידם כשהנהגים
  שלהם לקחו לי 3 פעמים מהחפשי יומי בצומת גנים וכשהגעתי
  למרכז פתח תקווה עליתי על
  אוטובוס לתל אביב ושם למרות
  שהראיתי לנהג קבלה אילץ אותי
  לשלם שוב כי זה לא נקלט שמגיע
  לי שעה וחצי ומלבד זאת באותה
  צומת היה לי כרטיס של אגד
  לכפר סבא ולקחו לי בקווים
  2 נסיעות מהכרטיס שעלותו
  10 שקל לנסיעה עבור נסיעה של
  שש שקל ו40 אג וכמובן שלא
  התלוננתי כי למי יש כח וסבלנות

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.