חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

יורם מרציאנו מחזיר אותנו 30 שנה אחורה

נושאים איכות השלטון, בריאות ואיכות סביבה, דעות ב 4.08.08 6:04

עוד בשנת 1979 יצא חוק האוסר על שלטי חוצות הפוגעים בבטיחות ובאסתטיקה. כל הנימוקים המובאים כאן מתוך כתבה בת 30 שנה רלוונטים גם היום. חבל שידם של בעלי ההון, וחבריהם כמו יורם מרציאנו על העליונה

גילה בארכיון: יואב לוי, המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה, רחובות

זוהי תזכורת קטנה לח"כ יורם מרציאנו (העבודה) ולכל מי שתמך באינטרסים כלכלים על חשבון בטיחות האזרחים. לא נגענו –
באחרונה אושר בכנסת תיקון לחוק הדרכים (שילוט) האוסר הצבת שלטי פרסומת בצידי דרכים בינעירוניות ללא היתר, בכל מרחק הנראה לעין האוחז בהגה. כאחראי לאכיפת חוק זה נקבע אגף הכבישים (מ.ע.צ) אשר במשרד הבינוי והשיכון.
בהתאם לתיקון החוק אשר בהכנתו עסקו מלבד אגף הכבישים (מ.ע.צ) גם השירות לשמירת איכות הסביבה במשרד הפנים, משרד התחבורה, החברה להגנת הטבע, רשות שמורות הטבע ונציגי ציבור רבים, תיאסר כליל הצבת שלטים גדולים כקטנים, אשר צצו בשנים האחרונות לצידי הדרכים ומהווים מטרד בטיחותי ואסתטי.
ברוח החוק המתוקן, יינתנו היתרים רק להצבת שלטים שעניינם בטיחות בדרכים, מניעת שריפות, מניעת לכלוך והשלכת פסולת, שלטים המורים על המצאותם של אתרים הסטורים, לאומיים, קדושים או מקודשים, גנים לאומיים, שמורות טבע ואתרי זכרון והנצחה, בתיאום עם משרדי הממשלה הנוגעים בדבר, וכן שלטים המורים על מציאותו של עסק – ובלבד שיוצבו בחצרי העסק. זאת – על פי שיקול דעת ועדת המישנה של הועדה המחוזית האחראית למתן ההיתרים ועל פי קריטריונים שיוכנו לשם כך.
הוראות החוק חלות גם על תחנות דלק, בתי ארוח ותחנות אוטובוסים.
סעיף העונשין בחוק החדש מורה על הטלת קנס בשעור של 75,000 ל"י על בעל שלט שהציבו שלא כדין, כולל מי שהזמין את הכנת השלט או התקנתו, וכן כל מי שאחראי להתקנת השלט או שהוא הבעל או המחזיק של חצרים בהם הותקן השלט.
כן צפויים הללו לקנס נוסף של 1,500 ל"י עבור כל יום שבו נמשכה העבירה לאחר תום המועד שנקבע בהתראה להסרת השלט, או לאחר שהורשע בעל השלט. במקרה של הפרעה להסרת השלט צפויים הנ"ל לקנס של 35,000 ל"י.
באשר לשלטי פרסומת, אשר ערב פירסומו של החוק החדש היו מוצבים כדין – ניתנה תקופת מעבר של שישה חודשים להסרתם (דהיינו עד חצות 28.9.79)
אין תקופת מעבר זו חלה לגבי שלטים חדשים, אשר הוצבו או יוצבו החל מ-30.3.79 ואלו אסורים כיום כליל.
אגף הכבישים (מ.ע.צ), האחראי לאכיפת החוק, נערך עתה למבצע הסרת שלטים בהיקף ארצי נרחב ופונה לציבור הפרסומאים והמפרסמים לשים לבם לתיקום החוק ולהמנ מלהציב שלטים בניגוד לחוק.
(מתוך "טבע וארץ" – יולי אוגוסט – 1979)
נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , ,

2 תגובות

  1. גיל :

    אני לא אצביע לעבודה בעיקר בגלל מרציאנו. יש לי בעיקר תחושות של בושה וגועל נפש מהאיש הזה.

  2. הראל לייבוביץ :

    גיל, אז למי כן תצביע?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.