חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

כוח לעובדים: תוקפים את התנהלות ההסתדרות בש.ל.ה

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 24.05.11 3:12

דווקא כאשר ההסתדרות מתכננת להכריז סכסוך עבודה בש.ל.ה. גוברת הביקורת בארגון "כוח לעובדים" על העדר שקיפות מצד הוועד ועל ויתורים בנושאים עקרוניים במו"מ עם ההנהלה

מאת: מערכת עבודה שחורה

ההסתדרות קיימה לאחרונה כנסי הסברה לעובדים בש.ל.ה (השירות לבריאות השן) בהם דווח על כוונתה להכריז על סכסוך עבודה וזאת בעקבות התנהלות שלא בתום לב של ההנהלה במו"מ ובעקבות הפרה של ההסכם, עליו חתמה אך לפני 3 חודשים, בסעיף העוסק בפיטורי עובדים.

כזכור, לאחר מאבק ממושך בין ההסתדרות לבין כוח-לעובדים הוכרה ההסתדרות כארגון היציג של עובדי ש.ל.ה ולפני 3 חודשים נחתם הסכם קיבוצי ראשון בין העובדים לבין ההנהלה.

בארגון כוח לעובדים ברכו על כוונת ההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה אולם מתחו ביקורת חריפה על העדר דרישה להעלאת שכר  וכן על ה שהם מכנים "התנהלות לא דמוקרטית" ועל כך שההסתדרות "מנהלת מו"מ מעל ראשי העובדים, על ידי נציגים שלא נבחרו ואיננה נוקטת בשקיפות מינימלית כלפי העובדים"

במכתב שהוציא "איגוד עובדי כללית רפואה משלימה" (מטעם "כוח לעובדים") נאמר: "הדרישות אותן מעלה ההסתדרות בפני ההנהלה חייבות לכלול דרישה ברורה להעלאות שכר, לטיפול שורש שישים קץ לשיטה התפוקתית ועוולותיה ולבטחון תעסוקתי! אלו הם נושאי הליבה עליהם יצאנו למאבק מלכתחילה.

על מנת להבטיח כי האינטרסים של העובדים ייוצגו ללא פניות במו"מ עם ההנהלה, אנו עומדים על כך שההסתדרות תקיים בחירות לנציגות הוועד, תפעל בשקיפות מלאה בנוגע להתנהלות המו"מ ותתחייב שהסכם קיבוצי ייחתם עם ההנהלה רק לאחר שיובא לידיעת העובדים ויאושר על ידם בהצבעה דמוקרטית".

 

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.