חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מיכאל מלכיאור: בלוגרים הם העיתונאים החדשים

נושאים חינוך ותרבות, מידע על פעילויות ב 29.07.08 6:04

ביום חמישי האחרון נערך מפגש בלוגרים עם חה"כ הרב מיכאל מלכיאור, יו"ר ועדת החינוך בכנסת. לפניכם רשמים, ביקורת וסיקור המפגש שהועלה ע"י מספר בלוגרים שהשתתפו

שושי פלוטין:

הרב מלכיאור מעלה כמה נקודות שאם לא נפעל לפיהם ניתן לחרדים את כל הקופה – ולכן החוק שעבר אתמול בקריאה טרומית של ביטול תשלומי הורים, והצורך לקבל העשרה בתוך בית הספר של שכבה סוציו-אקונומית מסוימת, אחרת נותנת לחרדים את כל ה"קופה": לחרדים אכפת מהחינוך! לשאר הציבור פחות אכפת.

"זה אחד הדברים שבהם אני פונה למרץ והאיחוד הלאומי ועוד כמה – נמצאים בעיקר בועדת חוץ ובטחון כי שם חושבים שהדברים מוכרעים, ומי שיושב פה זה אלו שאכפת להם מהחינוך.  זה עניין של סדרי עדיפויות , החרדים  קבעו לעצמם אסטרטגיה ולכן הם מצליחים."

 

מיכאל דדון:

מטרתו של ח"כ מלכיאור להוציא לפועל , לבצע, לעקוב אחרי עבודת הממשלה, אבל תוך הבחנה ברורה במגבלות הכוח. אין משילות, ובכל זאת כוחו מוגבל. אין לו סמכויות ביצוע. בכל זאת הצליח להעביר מספר חוקים ותוכניות, אודות להיכרותו את הכללים והחוקים, למשל הוא למד להצמיד דיונים והצבעות לימים בהם רבים מחברי הבית נמצאים, הוא למד לשתף פעולה עם מרכיבי בית הנבחרים למען מטרותיו.

נראה שהמפגש נועד להכיר את "העיתונאים החדשים" כהגדרתו: " לא יודעים מי הם הבלוגרים , אבל פוחדים מהם" ח"כ מלכיאור ביקש להעריך מי הם הבלוגרים ולנסות לגייס אותם לעזרתו. בסך הכל מרבית הבלוגרים רואים בו דמות חיובית, די בסריקה פשוטה להבין שהוא נחשב לח"כ פעיל העושה את עבודתו נאמנה.

 

הבלוגרית "צילי"

אז מה למדנו היום ? למדנו שיש קשר בין פוליטיקה לחינוך. למדנו שאמנם יש תוכנית ליבה אבל תמיד ניתן לסור ממנה. למדנו כי למרות הרצון הטוב, רצון לא תמיד הוא זה שעושה את העבודה. למדנו שעדיף חוג בית אינטימי ולא שולחן ענק ואליפטי. למדנו שנחמד להכיר בלוגרים אחרים אולם, מפגשים כאלו ניתן לערוך במתכונת אחרת.  

 

עפר לנדא

מתוך דבריו של ח"כ מלכיאור עלתה, לטעמי, תחושה של חוסר אונים או תסכול מיכולתו של כל ח"כ להשפיע על מהלך העניינים, מה שהעלה את השאלה: אם לח"כ קשה להשפיע, איך אפשר לקוות להשפעה מצד בלוגרים?

כשהעליתי את השאלה התקומם ח"כ מלכיאור ואמר שאכן יש קשיים, אך בשום פנים אין תסכול או חוסר אונים, ולהיפך – העובדה שהוא מקיים פגישה שכזו עם בלוגרים רק מראה את חשיבותם העולה של הבלוגרים, משום יכולתם להציף לדיון הציבורי דברים אשר מוזנחים או נקברים ע"י התקשורת הממוסד. איתי אשר העלה בהקשר זה את"דיון החראאשר התקשורת בחרא להתעסק בשפת הדיון הפרלמנטארית ולא בדיון עצמו שעסק ברפורמת "אופק חדש" – נושא חשוב מאד כשלעצמו. ח"כ מלכיאור הסכים עם איתי וסיים בכך שאמר שלבלוגרים יש השפעה רבה ושלמעשה בכנסת "מפחדים מבלוגרים".

 

—————————————————————————————————–

ותודה לניר הירשמן – דוברו של ח"כ מלכיאור – שעמד מאחורי היוזמה הברוכה.

 

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

  1. ד"ר אוֹרי אמיתי :

    ותודה לח"כ ר' מלכיאור על עבודה פרלמנטרית, ועל הנכונות לעמוד בקשר עם הציבור.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.