חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פריימריס בעבודה – מקבץ שאלות לעמרם מצנע (I)

נושאים מכתבים, פוליטי ב 19.05.11 3:52

תומר ישראלי, חבר מפלגת העבודה, פונה בשאלות למתמודד עמרם מצנע. השאלות הועברו למר מצנע בדוא"ל והתשובות עליהן תתפרסמנה כאן עם קבלתן

הזמנה: בואו לראיין את עמרם מצנע

לאחר שבתחילת השבוע התחוללה פה מהומה-זוטא בין מתנגדים של עמרם מצנע ובין תומכיו,אנחנו מנסים לקחת את העניינים לכיוון קונסטרוקטיבי

לקריאה נוספת

מצנע, מה דעתך?

עמרם מצנע, אני בהחלט מאמין שאתה איש עשייה ומודה לך על שנים של שירות צבאי ארוך (תוך סיכון עצמי עד כדי פגיעה ופציעה עצמית) וכן שירות ועשייה בשלטון המקומי. פנייתך לשמש כיו"ר ועדה קרואה בירוחם, רחוק מעין הזרקורים, גם היא ראויה להערכה. יישר כוח. תודה.

 

מרגע שלקחת על עצמך להיות מועמד לראשות העבודה (בשנית) ומפני שאתה מציג את עצמך כאדם ישר שפיו ולבו שווים המבקש להוביל את המפלגה בשנים הקרובות הייתי רוצה להציג כמה שאלות במספר נושאים:

 

הון ושלטון

שלי יחימוביץ' מציגה עצמה כלוחמת חברתית המסייעת לחלשים על חשבון אנשי ההון המנצלים קשרים רקובים אל מול השלטון. האם יש הסבר ליוזמתך לבניית בתי המלון פחות ממאה מטר מקו החוף בחיפה תוך פגיעה בנוף עבור שאר תושבי העיר ותוך הפרטה של קרקעות ציבוריות? האם אתה מתחרט? כיצד הרוויחה מכך העיר חיפה? מה דעתך על יוזמות נדל"ניות בכלל?

 

סוציאל דמוקרטיה

מה דעתך על שכר המינימום? מה דעתך על מדיניות המיסים? מה דעתך על סוגיית העובדים הזרים? מה דעתך על יוזמתו של עמיר פרץ לביטול חברות כוח האדם?

 

חינוך

אתה משתמש הרבה במילה חינוך. אני יודע שהעניין קרוב לליבך (ולו מהסיבה שרעייתך- עליזה, הייתה המחנכת שלי בכיתות ה' ו-ו' בבי"ס קדמת כנרת בקבוץ עין-גב). מה דעתך על מערכת החינוך כיום? איזה שינוי משמעותי צריך להיעשות? האם תתמוך בהקטנת גיל הסף לחוק חינוך חינם אל מתחת ל3-4?

 

מדינה שלום ובטחון

לא לגמרי הצלחתי להבין ממה שפורסם ב"הארץ" מה חזונך המדיני ובמה הוא שונה מזה של "קדימה" למשל. האם תציע פינוי ישובים מיהודה ושומרון גם ללא חתימה על הסכם? האם אתה מבין שבהמשך נוכחותנו תוך בניית בתים לאזרחי ישראל בקרקע ללא ריבונות אנחנו מייצרים אפרטהייד?

 

רשימת מומלצים

אתה מציג עצמך כאיש ישר שאומר אמת. פורסמו שמועות על כך שתשאף להכניס אנשים מטעמך לרשימת המועמדים לכנסת. נשמח לדעת מיהם. האם אנשים דוגמת זאב שור, ידידך? (אותו אני מכיר). אולי תגלה כבר עכשיו כמה מן האנשים בהם תתמוך ואז נוכל לדעת יותר טוב לאיזו עסקה אנחנו נותנים יד. אני מעדיף לשמוע ממך שהשמועות כלל אינן נכונות ושאתה תזמין מועמדים שנראים לך ראויים אולם כל אחד ואחת יתמודדו ברשימה בתנאים שווים (שוויון- אחד מעקרונות הדמוקרטיה הבסיסיים ביותר).

ערפול ואי מסירת מידע הם למעשה אי-אמירת-אמת. האם זו דרכך?

 

אני מעלה שאלות אלה משום שלא ממש מצאתי תשובות בעלות תוכן במאמרים ובהתבטאויות ששמעתי וקראתי עד כה. בהחלט יתכן שאני החמצתי חלק מהן ואשמח להתבדות. בכל אופן אני חושב שרצוי שמועמד (ומועמדת) לראשות המפלגה יציג "אני מאמין" רחב ועמדות ברורות במגוון התחומים כולל דרכי פעולה אופרטיביות המבדילות אותנו מאחרים. כמובן ששאלות אלה מופנות גם למועמדים האחרים ומאמר דומה הופנה לשלי יחמוביץ' שמטעמיה היא כלל לא טרחה לענות (פורסם באתר הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה).

 

אי התייחסות לנושאי דעה ודרך מהותיים יוצר התמודדות שאינה עניינית אלא על סמך פופולאריות חלולה והרקורד האישי של כל מתמודד ללא הסתכלות קדימה וללא חזון. הייתי מעדיף שבמפלגה שלנו נתרומם קצת מעל זה, אחרת אנחנו באמת לא יותר טובים מאחרים.

 

תומר ישראלי, חבר מפלגת העבודה

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.