חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

התנועה הירוקה: תומכים בעובדי הרכבת, מתנגדים להפרטה

נושאים חדשות, כלכלה ותקציב ב 15.05.11 23:18

הודעה של מפלגת התנועה הירוקה:

"התנועה הירוקה תומכת במאבק העובדים של רכבת ישראל: אנחנו מתנגדים מכל וכל להפרטת חברת הרכבת, אנחנו מאמינים, כפי שהראה הניסיון במדינות אחרות שרק המדינה יכולה לנהל ולפתח היטב מערך רכבות שיהיה יעיל וייתן תחרות אמיתית לרכב הפרטי. הגיע הזמן שתהיה לנו רכבת מעולה. הגיע הזמן למערכת הסעת המונים טובה, מסונכרנת, הרמונית יעילה וזולה." …

"הניפנוף של משרד האוצר והממשלה בדגל ההפרטה כפתרון לייעול המערכת הינו זריית חול בעיני הציבור. תשתיות תחבורה אינן ברות הפרטה. זה לא עובד. הניסיון האירופי מוכיח לנו שרכבת מופרטת, כמו המקרה של חברת הרכבת הבריטית, נגררת הרבה אחרי חברות רכבת ממשלתיות, כמו אלו בצרפת וביפן, השייכות למדינה ומספקות שירות לעילא ולעילא.

באנגליה של שנות התשעים, הפריטו את הבריטייש רייל, ועברו ממערכת רכבות טובה לקטסטרופה התחבורתית הגדולה ביבשת אירופה: המחירים עלו, רמת השירות הידרדרה, ומספר התלונות עלה במאות אחוזים. עיקר התלונות עסקו בצפיפות-יתר (149%), באי-עמידה בזמנים (134%), בחוסר אמינות (149%), במודיעין לקוי (258%) ובענייני כרטוס (580%) – כל אותם תחומים בהם מבטיחים לנו בהם היום שיפור בעקבות הפרטת הרכבת. לעומת זאת, הרכבת הצרפתית, שכאמור שייכת ומנוהלת על ידי המדינה, מבטיחה, ומקיימת במדוייק, נסיעה של שלוש שעות וארבע דקות מפריז לשטרסבורג. והיא שייכת ומופעלת ע"י המדינה."

להודעה המלאה כאן

לקריאה נוספת על מחדל ההפרטה בבריטניה (ליקטנו רק מאתרים שלא ניתן לחשוד בהם כ"תעמולה סוציאליסטית"):
כאן
, כאן, כאן, כאן

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

3 תגובות

 1. מיכאל לינדנבאום :

  כל הכבוד

  התנועה הירוקה היא ,נכון לעכשיו,הזרם הפוליטי היחיד שמודיע חד-משמעית על מלחמתו בהפרטה ותמיכתו בעובדי הרכבת.

 2. מערכת עבודה שחורה :

  האנשים שמאמינים שמפלגת העבודה היא אלטרנטיבה מוזמנים לפנות לחברי הסיעה ולבקשם להוציא הודעה דומה, וכן לוודא מה חושבת חבורת המועמדים לראשות המפלגה על הפרטת הרכבת.

 3. ק. טוכולסקי :

  ראשי מפלגת העבודה לא חושבים על כלום, ככה גם המפלגה שלהם נראת. כל הכבוד לתנועה הירוקה, השאלה שלי היא מה קורה איפה שעוד יש סוציאליזם/ס"ד בארץ, היכן ההודעות של חדש ומרצ? כי את של כוח לעובדים ומאבק סוציאליסטי כבר ראיתי.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.