חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עמרם מצנע: איני שותף לקנוניה עם ברק ושמחון

נושאים על עצמנו, עלו ברשת, פוליטי ב 15.05.11 16:15

אלוף (מיל') עמרם מצנע מגיב בדף הפייסבוק שלו למאמרו של דני זמיר, הקובע כי מועמדותו היא חלק מתוכנית של אהוד ברק ושלום שמחון

עמרם מצנע - הסוס הטרויאני של אהוד ברק

השקתה של "עצמאות" היא רק שלב א' בתוכנית לשימור כוחו של אהוד ברק. השלב השני הוא הרצתו של עמרם מצנע (ואם זה לא יצליח, את יצחק הרצוג) לראשות מפלגת העבודה מאת: עו"ד דני זמיר

לקריאה נוספת

שלום.

עבודה שחורה כשמה כן היא עוסקת ברכילות זולה
או אולי שליחתם של אחרים.

לא היו דברים מעולם ואינני שותף בשום קנוניה.

מי שמכיר אותי יודע שאמינות ויושר הם חלק בלתי נפרד מדרכי.

מצנע

הערת העורך התורן (איתי):

אנו מזכירים למר מצנע ולתומכיו את הכתוב בתחתית עמוד הבית של האתר "אין הכתבות התגובות והמכתבים מיצגים בהכרח את עמדת הקבוצה והמערכת". הפלורליזם הרעיוני וחוצה המחנות והמפלגות הוא אבן יסוד בעריכת התכנים באתר.   

כאתר חסר הכנסות, המבוסס על תוכן שכותבים מתנדבים, הדעות המובאות בו הן סך כל הטקסטים הראויים לפרסום המתקבלים בתיבת הדוא"ל שלנו.

לדוגמה, רק לפני שנתיים וחצי היה עו"ד דני זמיר בעמדת מיעוט מותקף, לאחר שפרסם באתר של שלי יחימוביץ' מאמר חריף נגד מועמדותו של דב חנין לראשות עיריית ת"א (ראו תגובה כאן, המאמר של עו"ד זמיר הורד מן האתר של יחימוביץ'). שלי יחימוביץ' ועו"ד זמיר הואשמו אז בהתקרנפות מוחלטת, בהפצת שקרים (כאילו דב חנין לא עומד בהמנון) ובתמיכה במגה-מעסיק של עובדי קבלן, שהעביר את החינוך בעיר למיקור חוץ פוגעני.    

היות שיש בין קוראינו הקבועים והוותיקים רבים שתומכים בעמרם מצנע (למשל בין חברי תא אופק באוניברסיטה העברית שהגיבו למאמר "הקונספירציה"), אנו מקווים שהם לא יקבלו את התיוג שלנו כ"אתר רכילות זולה".

אתם מוזמנים להפגיז אותנו במאמרים המנמקים מדוע מר מצנע הוא המועמד המועדף עליכם, בכתבות העוסקות בעשייתו בתחומי כלכלה וחברה, בדיווחים מאירועי שטח שלו המלמדים על תמיכה בקרב ציבור רחב (בניגוד למתפקדי הארגזים של שמחון וברק). גם אם תבחרו ב"קמפיין שלילי" נגד מועמדים אחרים, כפי שעשה דני זמיר, זה לגמרי בסדר, במגבלות של סגנון.  

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

6 תגובות

 1. לירז :

  אז מה אתם "עבודה שחורה"?

  אז מה אתם? סתם פלטפורה חסרת ערך משל עצמה? כזו שמאפשרת לכל מי שרוצה להגיד מה שהוא רוצה, להחפיש כמה שהוא רוצה, כל עוד זה מנוסח יפה? אין לכם שום אחריות על כלום? אין לכם שום זהות? מה ההבדל מכל אתר בלוגים אחר? תגובה מוזרה מאוד

 2. הראל לייבוביץ :

  באמת לא ברור לי מהיכן הגיע המאמר השטני והזדוני נגד עמרם מצנע, ומאיפה הכותב הביא את ההנחה ההזויה והבזויה על קנוניה שמאחוריה עומד מצנע. אחד המאמרים היותר שטותיים שפורסמו באתר מאז הקמתו. ילדותי, לא רציני ולא מבוסס.

 3. איתי :

  שלום לירז. אני אגיד את דעתי האישית.

  ראשית, זו אכן אחריות גדולה לקבוע מה ראוי לפרסום ומה לא, שכן הגבול בין הכפשה אישית ובין ביקורת לגיטימית הוא אפור וחמקמק. האתר מתקרב לגיל של 5 שנים (די נדיר לאתרים מסוגו בארץ) בין השאר בגלל ההקפדה והדיון המתמיד בנושא זה. אנחנו עושים גם טעויות, אבל מנסים ללמוד מהן. "אם לא טועים החיים משעממים" אומרת הגננת של בתי.

  הגבול שמגדיר ראוי לפרסום הוא סובייקטיבי. לא פעם נתקלנו פה במקרים שבהם מה שנראה לפלוני כביקורת עניינית ומאופקת נראה לאחר כהשתלחות אישית והכפשה אלימה.

  הרושם שלי הוא שגם אם נשאל קורא אחד, הגבול הזה הוא נזיל מאוד ותלוי במידת הזדהותו של הקורא עם מושא הביקורת.

  לדוגמה, דברים שאנשים בשמאל מרשים לעצמם לומר על ליברמן היו נחשבים כהסתה פרועה לו היו נאמרים ביחס למנהיגי שמאל.

  לכן תומכי מצנע תופסים את המאמר של דני זמיר כהכפשה, תומכי פרץ התייחסו למאמר של אודי מנור ואדם רז כהכפשה, וכן הלאה וכן הלאה.

  תופעה קשורה שאנו נוכחים בה לעתים קרובות היא שלעתים קרובות אחד הכותבים כאן חווה ביקורת על מעשיו/דעותיו כ"השמצה והשתלחות לגופו של אדם" ובכך בעצם טוען שזו ביקורת לא לגיטימית. זאת בשעה שאותו אדם בדיוק מרשה לעצמו להפנות חיצי ביקורת דומים כלפי זולתו.

  מה המסקנה? כולנו בני אדם.

  על כן עדיפה בעיני מקסימום זכות ביטוי (להוציא נאצות, גזענות בוטה ועבירות על החוק), ושכל אחד יבחר את מי לקרוא וממי להשתכנע, מאשר "משטרת מחשבות" המסננת דעות ראויות ולא ראויות.

  אילו היינו נוקטים בסינון בררני מאוד, היתה חשיבות גדולה לשיוך המחנאי של חברי המערכת ולתורנות ביניהם (למאמר נגד פרץ היה קשה יותר להתפרסם כשהעורך התורן היה האחיין שלו, למאמר בעד מצנע היה קשה יותר להתפרסם כשהעורך התורן היה פרו-יחימוביץ').

  אפשרות שהצעתי רק ביחס לפריימריס בעבודה, ולא נתקבלה ע"י חברי, היא שאנחנו נפסיק לחלוטין פרסום מאמרי דעה שעוסקים במועמדים (ב-2007 היתה פה הצפה וזה הפך לדעתי למסטיק משעמם שדוחה קוראים, שרובם לא מתעניינים במפלגה הזו). במקום זאת הצעתי לגייס את הקוראים לצורך עריכת רב-שיח מתמשך עם המועמדים באמצעות דוא"ל – הגולשים ישאלו את המועמדים שאלות על עמדותיהם, מעשיהם בעבר ותוכניותיהם לעתיד, והם יתבקשו לענות. פרסום השאלות והתשובות יאפשר שימוע רציני למועמדים, שיהווה תחליף לסיקור העיתונאי השטחי. דוגמאות יפות לכך אפשר למצוא פה

  http://www.blacklabor.org/?p=407
  http://www.blacklabor.org/?p=433
  http://www.blacklabor.org/?p=496
  http://www.blacklabor.org/?p=420

  לבסוף, עוד אנקדוטה על חופש הביטוי.

  תיאוריית הקונספירציה של דני זמיר לגבי נכלולי ברק-שמחון (שאני באופן אישי מתקשה להאמין לה, אבל עם ברק הכל אפשרי) הזכירה לי תיאוריית קונספירציה אחרת לגבי ברק, שבה אני דווקא מאמין

  תיאוריה זו לא האשימה את ברק "סתם" בבחישה במפלגה שאינה שלו [האשמה לא חריגה – דברים כאלה פורסמו גם על בחישת ביבי בקדימה, בחישת עיני בקדימה ועוד] אלא בהרג מאות חפים מפשע, סיכון חיי חיילים ואזרחים, ובנזק של מאות מיליוני שקלים לכלכלה הישראלית, כדי להגדיל את מספר המנדטים של העבודה בבחירות. האשמה זו נוסחה ע"י עיתונאי ותיק ומוביל דעה בשיח הציבורי בצורה מאוד מאוד עדינה וזהירה, אבל כזו שכל אחד יכול להבין.

  היא פורסמה בכלי תקשורת גדול ומכובד. אף אחד לא חשב לקרוא לו "אתר של רכילות זולה" או "אתר חסר אחריות".

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1051156.html

 4. רביב נאוה :

  ללירז

  כן, אנחנו פלטפורמה.
  פלטפורמה שנועדה לאפשר דיון בין גוונים שונים של סוציאל-דמוקרטיה (ולא רק, גם אנשי ימין-חברתי כותבים ומגיבים כאן לפעמים) וליצור שיח שלא מתאפשר היום בשום כלי תקשורת אחר. יש לנו זהות ברורה ואני חושב שהיא מוסברת די טוב במאמר של איתי, אבל זהות לא חייבת לבוא לידי ביטוי בתמיכה מפורשת במועמד כזה או אחר או במפלגה כזו או אחרת. ההבדל מכל אתר בלוגים אחר הוא שכאן התכנים עוברים סינון ועריכה (אבל לא צנזורה רעיונית).

  באשר לבחירות בעבודה: נכון לעכשיו, רוב הפרסומים והתגובות באתר נוטים לכיוון יחימוביץ' ופרץ. אם יהיו כותבים בעד מועמדים אחרים, יהיה יותר איזון.
  אם יורשה לי, זה גם יהיה יותר מעניין, כי בעוד העמדות החברתיות-כלכליות של יחימוביץ' ופרץ נטחנו כאן לעייפה, על אלו של מצנע אנחנו לא יודעים כלום. כך שאני מרשה לעצמי להשיא לכם עצה: כאשר אתם כותבים מאמרי תמיכה במצנע, אל תקחו דוגמא מהפוסט האחרון של זמיר. תכתבו לנו מה הן תכניותיו בנושא מחירי הדיור, קרקעות, שוק העבודה וצמצום העוני. עדיף בהרבה על פוסטים בסגנון "אתה מושתל של ברק" או "אתה פוסט-ציוני".

  (הכותב הוא חבר מערכת עבודה שחורה)

 5. דרור :

  תאוריית הקונספירציה של שטרסלר

  תאוריית הקונספירציה של שטרסלר קנתה לה אחיזה אצל ראשי מרצ. לא מפתיע שהמפלגה הליברלית של הפסאודו-שמאל מתחברת לעמדות השופר הליברטריאני של ביטאון הפסאודו-שמאל הקרוי עיתון "הארץ".

  [סתם כי בא לי ללכלך]

 6. דרור :

  ואם כבר לכלוכים

  לא שאני מאמין לתיאוריית הקונספירציה ההזויה של דני זמיר, אבל לא הייתי יכול להשאר אדיש לטענתו של מצנע כי "מי שמכיר אותי יודע שאמינות ויושר הם חלק בלתי נפרד מדרכי". נחמד, ראש העיר שקיבלת תרומות לא חוקיות מגד זאבי "כולנו תומכי מצנע" זאבי, מתהדר באמינותו.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.