חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אוניברסיטת בן גוריון – המאבטחים מאיימים בהשבתה

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 15.05.11 2:56

הודעה לעיתונות של כוח לעובדים בעקבות האיומים של האוניברסיטה להפריט את מערך האבטחה

צילומים: שאול זוארץ

המאבטחים באוניברסיטת בן גוריון הפגינו ביום חמישי באוניברסיטה במחאה על הכוונה להפריטם: "נשבית את האוניברסיטה אם לא תיעצר ההפרטה"


כ-250 איש השתתפו ביום חמישי, ה-12.5 בהפגנת ועד המאבטחים באוניברסיטת בן-גוריון שבנגב, המאוגדים בכוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי, בשיתוף ובתמיכת אגודת הסטודנטים באוניברסיטה. המאבטחים, המוחים על הכוונה להפריט את שירותי האבטחה באוניברסיטה מאחורי גבם, הודיעו על כוונתם להכריז בשבוע הבא על סכסוך עבודה. יו"ר הוועד, מריק חפץ, אמר במהלך ההפגנה: "לא תהיה כאן הפרטה, אם האוניבריסיטה לא תענה לדרישתנו לשבת למשא ומתן ולעצור את ההפרטה אנחנו לא נהסס לסגור שערים ולהשבית את  הלימודים". בהפגנה השתתפו, בנוסף למאבטחים, חברי סגל בכיר, חברות וועד עובדות הניקיון באוניברסיטה, פעילים חברתיים וסטודנטים התומכים במאבק.

במהלך ההפגנה התעמתו הסטודנטים עם קבלנים שהגיעו לסיור בקמפוס שקיימה האוניברסיטה בעקבות פרסום מכרז ההפרטה, קראו להם להסתלק וצעקו לעברם "עובדי קבלן – פשע מאורגן", ו"באוניברסיטה יודעים – לא יהיו כאן קבלנים".

"הקמנו את הוועד בראש ובראשונה כדי להילחם בכוונת האוניברסיטה להעביר את מחלקת הביטחון באוניברסיטה לידי קבלן פרטי," הסביר דורון קאופמן דובר הוועד, "מצער מאוד שהאוניברסיטה שחרטה על דגלה את המעורבות החברתית והדאגה לסטודנטים שלה, פוגעת בצורה כה אנושה בסטודנטים אלה, ומסרבת לדון עימנו על עתיד מחלקת הביטחון." לדבריו, בעתיד לא תהיה לסטודנטים אפשרות לעבוד באבטחת הקמפוס תוך התחשבות במעמדם כסטודנטים. "לאורך כל הדרך ההנהלה מסרבת לדבר איתנו ונוקטת בטקטיקה של הסתרת אמת והונאה. בניגוד גמור להצהרות דוברי האוניברסיטה, על-פי המכרז החדש הקבלן יכול להעסיק מאבטחים עם הכשרת רובאי 03, שגילם אינו מעל 60. זוהי פגיעה ברורה ברמת האבטחה של האוניברסיטה, כיום כל המאבטחים הם סטודנטים בשנות ה-20 לחייהם ומרביתם בוגרי יחידות שדה".

לפני כשבוע הודיעו המאבטחים להנהלת האוניברסיטה על הפיכת ועד העובדים שהקימו במסגרת ארגון כוח לעובדים לוועד יציג (ועד המייצג לפחות שליש מן העובדים בחברה). חברי הוועד קוראים לאוניברסיטה לפתוח עימם במו"מ על הסכם קיבוצי כנהוג בחוק. כ-140 מאבטחים מועסקים באוניברסיטת בן גוריון, מחציתם כבר הצטרפו לוועד. מחלקת הביטחון באוניברסיטת בן גוריון היא המחלקה האחרונה בארץ שבה מועסקים המאבטחים ישירות ע"י האוניברסיטה.

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , ,

3 תגובות

 1. צדי שין :

  מוטב שישבתו
  על טיפוסים כמו גורדון והד"ר לפילולוגיה המסרב לצאת למילואים
  לא צריכים לשמור
  שיפלו טרף בידי אהוביהם -אנשי הטרור הפלשתיניים

 2. דרור :

  האם אלו אותם אנשי אבטחה אשר ששו לצלם מפגינים בעד זכויות עובדות הניקיון בכדי להרתיע אותם מלהפגין? אותם מאבטחים שתקפו ועצרו ללא נימוק חוקי (כפי שנפסק אחר כך בבית משפט) פעיל שמאל שהפגין נגד עופרת יצוקה?
  סולידריות עכשיו! (כלומר – כשאני אגיד)

 3. מערכת עבודה שחורה :

  דרור, זה נשמע כמו מקרה קלאסי של זה
  http://cafe.themarker.com/post/446682/

  שלח לנו מאמר בנושא בבקשה, אפשר שיתפרסם בלי שמך המלא מסיבות מובנות.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.