חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אוניברסיטת בן-גוריון – הפגנה נגד הפרטת שירותי האבטחה

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, מידע על פעילויות ב 11.05.11 10:10

המאבטחים באוניברסיטת בן גוריון יפגינו מחר, ה-12.5, בשעה 12.00 באוניברסיטה: מוחים על כוונת הנהלת האוניברסיטה להפריט את שירותי האבטחה

ועד המאבטחים באוניברסיטת בן-גוריון שבנגב, המאוגדים בכוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי, יקיימו מחר, יום חמישי ה-12.5, הפגנה בשיתוף ובתמיכת אגודת הסטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון. ההפגנה תתקיים בכיכר המרכזית באוניברסיטה בשעה 12:00, וישתתפו בה, בנוסף למאבטחים, חברי סגל בכיר, חברות וועד עובדות הניקיון באוניברסיטה ועשרות סטודנטים התומכים במאבק. המאבטחים מוחים על הכוונה להפריט את שירותי האבטחה באוניברסיטה, דבר שיפגע בפרנסתם וימנע מסטודנטים אחרים לעבוד במהלך לימודים בעבודה נוחה וזמינה. ההפגנה באה בתגובה לסיור קבלנים בקמפוס, שיתרחש באותו הזמן, אותו עורכת האוניברסיטה בעקבות פרסום מכרז ההפרטה, ולאור סירובה של האוניברסיטה לשבת למשא ומתן עם המאבטחים.

"הקמנו את הוועד בראש ובראשונה כדי להילחם בכוונת האוניברסיטה להעביר את מחלקת הביטחון באוניברסיטה לידי קבלן פרטי," מסביר דורון קאופמן דובר הוועד, "מצער מאוד שהאוניברסיטה שחרטה על דגלה את המעורבות החברתית והדאגה לסטודנטים שלה, פוגעת בצורה כה אנושה בסטודנטים אלה, ומסרבת לדון עימנו על עתיד מחלקת הביטחון." לדבריו, בעתיד לא תהיה לסטודנטים אפשרות לעבוד באבטחת הקמפוס תוך התחשבות במעמדם כסטודנטים. "לאורך כל הדרך ההנהלה מסרבת לדבר איתנו ונוקטת בטקטיקה של הסתרת האמת והונאה. בניגוד גמור להצהרות דוברי האוניברסיטה, על-פי המכרז החדש הקבלן יכול להעסיק מאבטחים עם הכשרת רובאי 03, שגילם אינו מעל 60. זוהי פגיעה ברורה ברמת האבטחה של האוניברסיטה, כיום כל המאבטחים הם סטודנטים בשנות ה-20 לחייהם ומרביתם בוגרי יחידות שדה".

ההפגנה מאורגנת בשיתוף אגודת הסטודנטים באוניברסיטה התומכת במאבק, אשר הצהירה כי  "ההתאגדות זוכה לתמיכה מלאה מצד אגודת הסטודנטים ומועצת הסטודנטים שהחליטה בעבר לספק כל עזרה אפשרית במאבק על זכויותיהם של המאבטחים והסטודנטים". בהפגנה צפויים לדבר גם מרצים בכירים באוניברסיטה ולהביע את תמיכתם במאבק.

לפני כשבוע הודיעו המאבטחים להנהלת האוניברסיטה על הפיכת ועד העובדים שהקימו במסגרת ארגון כוח לעובדים לוועד יציג (ועד המייצג לפחות שליש מן העובדים בחברה). חברי הוועד קוראים לאוניברסיטה לפתוח עימם במו"מ על הסכם קיבוצי כנהוג בחוק. כ-140 מאבטחים מועסקים באוניברסיטת בן גוריון, מחציתם כבר הצטרפו לוועד. מחלקת הביטחון באוניברסיטת בן גוריון היא המחלקה האחרונה בארץ שבה מועסקים המאבטחים ישירות ע"י האוניברסיטה.

דורון קאופמן, דובר הוועד המאבטחים

אסף תמרי, תקשורת כוח לעובדים

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.