חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עמיר פרץ – רשמים מכנס פתיחת הקמפיין

נושאים פוליטי, פוליטישוק ב 8.05.11 6:03

רשומת אורח של חברנו תומר רזניק, שהיה בכנס, ומעלה רשמים

לא מפקד ארגזים – מפקד שותפים: רשמים מכנס פתיחת הקמפיין של עמיר פרץ

אולמי "אקסודיה", נאות אפקה, תל-אביב, יום שלישי, חמש אחר הצהריים. כ-400 איש ואישה צבאו על האולם הצפון-תל אביבי לכנס השקת הקמפיין של עמיר פרץ לראשות מפלגת העבודה. לי, שאינני חבר מפלגת העבודה, היה ברור שאני צריך להיות שם. הקהל היה מגוון כפי שרק עמיר פרץ יודע : פעילי שכונות ותושבי הפריפריה, נציגות מכובדת למגזר הדרוזי והערבי, אנשי אקדמיה – בהם הפרופ' דני גוטווין וד"ר אבנר בן-זקן, ראשי ועדים ופעילים בהסתדרות, חברי כנסת (כל חברי "קבוצת הארבעה" – בן סימון, מג'אדלה וכבל), דתיים, חילונים, ואפילו כמה חרדים-ספרדים.

האולם היה מלא עד אפס מקום. על הכסאות הונחו עותקים של תוכנית "כיפת ברזל חברתית" אותה הציג פרץ בדבריו. עם כניסתו לאולם, קבוצת פעילים צעירים שהקיפה אותו הפריחה קונפטי באויר.. מוזיקה. חשמל באוויר. הקהל נעמד על רגליו, מחא כפיים, חיכה למנהיגו הבלתי מעורער. שיתקרב, ילחץ-יד, יחבק, ואולי יחליף איזה מילה או שתיים. ופרץ, הוא לא החמיץ ולו אחד, מודה לפעילים המסורים, ההתרגשות ניכרת על פניו.

ד"ר אבנר בן-זקן פתח את הכנס. ראשונת הדוברים היא מיכל צ'רנוביסקי, צעירה כריזמטית, חרדית תושבת אלעד, שסיפרה איך פגשה את פרץ לפני זמן קצר בלבד וכיצד הוא הפיח בה תקווה. צ'רנוביסקי, שזה מכבר באה, ואינה נמנית עם הפעילים הותיקים, שועלי הקרבות, זוכה לאהדה רבה מהקהל ומפרץ עצמו, שבסוף דבריה נעמד רגליו ומודה לה אישית. מבחינות רבות, צ'רנוביסקי מגלמת את סוד הצלחתו של פרץ – משהו בו נכנס גם לליבם של אנשים שבד"כ ליבם גס בשמאל ובשמאלנים. פרץ, כבר הוכח בעבר, הוא אולי היחיד שיש בכוחו לפרוץ את המחסום הזה.

אחד אחרי השני עולים חברי קבוצת הארבעה, מדברים על עמיר פרץ האיש ועל תפיסת העולם שהוא מבקש לייצג: דניאל בן-סימון, נושא נאום נרגש נגד מדיניות ההפרטה והקיצוצים ומכריז "עמיר – אני כמו חייל, עומד מוכן ומתייצב". ראלב מג'אדלה עולה אל הבמה ומצהיר שהוא תומך בפרץ, שמניף את הדגל המדיני לצד הדגל החברתי, משום ש"אין דגל חברתי בלי הדגל המדיני". אחרון עולה איתן כבל, שדיבר בכנות ואמר שאלמלא היה פרץ מתמודד לא היה תומך באיש מהמועמדים.

בהמשך, נשאו דברים קצרים דוברים נוספים, בהם סאלח סעד, נציג המגזר הדרוזי, וטליה לבני, יושבת ראש נעמ"ת, שהכריזה כי פרץ הוא המנהיג היחיד שיכול לחולל את המהפכה לה היא מפללת.

אחרון הדוברים היה, כמובן, פרץ עצמו. הוא עלה לבמה לקול תרועות הקהל, ברק בעיניו. "זה הרגע שבו הגחלים הלוחשות שלכם צריכות להפוך לאש יוקדת של אמונה וחזון", אומר פרץ, וקרא לנוכחים לפקוד ולהתפקד למפלגת העבודה.  פרץ שבה את הקהל. הוא תקף את רה"מ נתניהו, הן על התנהלותו בתחום המדיני והן על התנהלותו הכלכלית-חברתית. הוא ביקר את רה"מ נתניהו והנגיד פישר על התמודדותם עם המשבר בשוק הדיור, טען שצעדי פישר רק פוגעים בזוגות הצעירים ובמעמד הביניים. פרץ קרא לעבור "ממדיניות הומלס למדיניות הום-יס (Home – Yes)", קשה שלא לשמוע את הדהודה של סיסמת הבחירות המפורסמת של נשיא ארה"ב אובמה Yes we can. לאחר מכן, פנה פרץ פנימה ואמר "עוד מעט, יגיעו הביקורות והחיצים המורעלים. הדביקו לנו את הכינוי של "מפקד ארגזים", וזה כואב לי מאוד. הרי אין לי דבר להציע למי שיושב פה בחדר, אינני שר ואינני יו"ר הסתדרות, אני לא יכול להעסיק או לפטר איש מכם. הגיע הזמן שיבינו שלא הכל בפוליטיקה זו עסקנות – מכאן תצא בשורה חדשה: לא מפקד הארגזים אלא מפקד השותפים". הקהל פורץ במחיאות כפיים. המחנה הזה, סיים פרץ את דבריו, הוכיח כבר כי הוא המחנה היחיד שמפסיד בסקרים ומנצח בבחירות. האנרגיות בחדר מרקיעות שחקים. לקול מחיאות כפיים פרץ יורד מהבמה והאירוע נחתם.

את הקהל בחדר הוא שכנע – מהותיקים שבתומכים, שהולכים עם פרץ עוד מימיו כראש המועצה המקומית שדרות, ועד למיכל צ'רנוביסקי. מבחינתם לא נס ליחו של פרץ, להפך, מבחינתם פרץ הוא היחידי שיכול להביא את השינוי המיוחל. הם אוהבים את פרץ אהבת אמת ומאמינים בו אמונה שלמה. והם מתכוונים, שוב, להפסיד בסקרים ולנצח בקלפיות.

——————

הכותב הוא חבר הנהלת מרצ ובעל הבלוג הפוליטי "כמאל"

הערת מערכת: מי מקוראינו הנוכחים באירועים פוליטיים מוזמנים לשלוח דיווחים ותמונות

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

12 תגובות

 1. תמיהני :

  הכתבה לא ראויה לפרסום

  מה מצאה עבודה שחורה טעם לפרסם כתבה דביקה ברמה כל כך נמוכה וחסרת כל פואנטה? מביך.

 2. אלי סתוי ציר העבודה :

  תומר יקר
  לא ניתן היה לתאר את הכנס והדגשים החשובים שנמסרו ממנו לקהל שנכח באולם ולצופים שקבלו עד אליהם, קמצוץ מרוכז ואיכותי ממנו ,בעזרת אמצעי התקשורת הרבים והמגוונים שנכחו בכנס ושסיקרו אותו בהתלהבות דמוקרטית מחודשת ,תאור טוב ומדוייק יותר משלך תומר יקר יישר כח.

 3. מיכאל לינדנבאום :

  מה שווה ללא שת"פ ס"די?

  אני שמח על ההצלחה בגדולה של הכנס של פתיחת הקמפיין של פרץ.

  לצערי העיקר חסר בו ,וזאת הקריאה לאיחוד המחנה הסוציאל דמוקרטי העבודה ,כלומר לשת"פ עם מחנה של"י עליו אני נמנה.

  כס"ד איני רוצה להצביע עבודה ולמצוא אותה מונהגת,בסופו של יום,על ידי חבורת ההפרטה הניאו-ליברלית בוג'י,פואד,מצנע,מרגלית.

  במקרה זה ,מדובר על ליכוד ד' ולא על העבודה.

 4. חן המרוקאית :

  כל הכבוד תומר, התיאור מדוייק היה חשמל באוויר…בקיצור כנס מוצלח… תמיד עושים עוול לעמיר פרץ אז תודה על הכנות. למיכאל אני רוצה לאמר שהיחיד שיכול לאחד את השורות במחנה הסוציאל דמוקרטי הוא עמיר פרץ …הלא עמיר הביא את שלי יחימוביץ למפלגה…מה גם שכל האג'נדה שלה והחוקים ..הועתקו מעמיר פרץ…תייחל שעמיר יהיה היו"ר הבא ותיווכח ….באמת.

 5. תמיהני :

  בלה בלה בלה

  מה זה חשמל באוויר? ניצוצות.
  שלי מעתיקנית,
  עמיר מלכנו לנצח נצחים.
  איכס.

 6. יהושע בן משה :

  התגובה של תמיהני לא ראויה לפרסום

  מה מצאה עבודה שחורה טעם לפרסם תגובה דביקה ואנונימית ברמה כל כך נמוכה וחסרת כל פואנטה? מביך

 7. דקל-דוד עוזר :

  התגובה של תמהני באמת עלובה – תלמד לפרגן.

  בהצלחה לעמיר פרץ – אדם ראוי מארץ הראויים.

 8. אלי סתוי ציר העבודה :

  תרשו לי להסתכן בניחוש גזעני, לדעתי אין סיכוי שהמגיב\ה תמיהני מגיע מאחד התפוצות של העדה המזרחית בישראל.

 9. איציק יאפ :

  מה שכן, אני חייב להודות שכשזה מגיע לנאומים, יש לו את הפלפל.
  "זה הרגע שבו הגחלים הלוחשות שלכם צריכות להפוך לאש יוקדת של אמונה וחזון"
  גאוני 🙂

  (אלא אם פתאום ידברר שזה ציטוט ממקור אחר)

 10. מערכת עבודה שחורה :

  יהושע, אנחנו לא שואלים 'למה לפרסם תגובות' אלא 'למה למחוק' (מכיוון שאין בקרה על תגובות לפני פרסומן).

  ולמרות שהתגובה של 'תמיהני' לא מכבדת את כותבה, היא לא חורגת מכללי האתר.

 11. אלה אלטמן :

  סיקור מצויין! תומר קבל ח"ח וחן חן על התרומה החברתית שלך בזמן הצבא, הלוואי ויהיו עוד כמוך, מתכוונת ללכת בדרכך ככל שיתאפשר לי…

 12. מעין :

  יהושע, דקל, אלי והמערכת – מה הקשר ללפרגן? הכתבה נראית כמו עלון פרסומי. מה לגבי פירוט על "כיפת הברזל החברתית"? ניתוח מעמיק כלשהו במקום לדבר רק על "החשמל באויר"?

  ואלי – אתה באמת גזעני. חייבים להיות אשכנזים כדי לא להתעלף מעמיר פרץ או מכתבה פרסומית עליו? כי יש לי כמה דוגמאות נגדיות…

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.