חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הדייג: לקט המלצות קריאה מס' 30

נושאים הדייג ב 6.05.11 1:15

מבחר תכנים מעניינים שעלו ברשת בשבוע החולף ליקט וערך: איציק יאפ

מדיני

הבלוגר ניתאי פרץ מנתח את השתלשלות האירועים שתתרחש לאחר ההצהרה של האו"ם על מדינה פלסטינית בספטמבר, מעלה השערה שבה תהיה הסתה גוברת כנגד השמאל מצד גושי הימין שיצטרו להתפנות והדבר יוביל גם למעשי אלימות קשים. מסקנתו היא שעל השמאל להתמקד במאבקים על שינוי החברה והכלכלה ולא על מה שתוצאותיו ידועות מראש.

שלום בוגוסלבסקי, בבלוג עם השם הקליט "תניח את המספרים ובוא נדבר על זה", מציג מבט מפתיע (אותי לפחות) על תנועות הימין הקיצוני, וטוען שהן משתמשות בשיח הפוסט מודרני בצורה מבריקה כדי למשוך תמיכה ולהקצין עוד ועוד את השקפת העולם שלהם. בעולם שבו אין אמת אחת, הצד ששומר יותר בקנאות על האמת שלו, הוא הצד המשכנע.

כלכלה

מסמך  מאת מחלקת המחקר והמידע של הכנסת עבור וועדת הקליטה מנתח את זכאותם של עולים ופלחי אוכלוסיה שונים למס הכנסה שלילי.

איל ניב מהבלוג "אמת מארץ ישראל" מציע מבט הומוריסטי על ההטעיות והאמונות הגדולות של אלו שמאמינים בשוק החופשי (ובסנטה קלאוס), וגם מביא מקבץ של מערכונים הומוריסטים בנושא.

איכות סביבה

פרופ' דני רבינוביץ' בבלוג "הומו קובוסטאנס" מצטט את הדס רוזן, המתארת את השתלשלותה של כתבה על פצלי שמן בשפלת יהודה, כתבה שקשורה קשר הדוק לרופרט מרדוק, אחד המשקיעים במיזם פצלי הזמן, שקנה את העיתון בו הכתבה התפרסמה (לפני פרסומה).

בתיה רודד ודב פוניו, תושבי ערד, כותבים באתר העוקץ מאמר על התנערותה המתמיהה של החברה להגנת הטבע מהמאבק באישור מכרה הפוספטים בשדה בריר.

חינוך

מסמך נוסף של מרכז המחקר והמידע בכנסת, הפעם לוועדת התרבות והספורט בודק את הגדרות וגבולות חופש הביטוי הפוליטי ויישומו בעיקר בקרב עובדי הוראה, וכן איך זה משפיע על התלמידים, המורים והאקלים הלימודי. הם גם מעלים טענות בעד ונגד חופש ביטוי שכזה בבתי ספר.

אורי קציר בבלוג "אפלטון" נחרד מגישתה של מנהלת בית ספר וותיקה החושבת שתפקידו של בית הספר הוא ללמד מיומנויות בסיסיות ביותר ולתת לילד לחפש בגוגל את כל שאר הידע, בזמן שבית הספר משמש לו כמקום להקניית מיומנויות חברתיות. באריכות הוא מסביר את מה שאמור להיות מובן מאליו.

פוליטיקה

חברנו יובל רובוביץ', בבלוג שלו "יובלוג" מסכם בקצרה את דעותיו על שלושת המועמדים הגדולים לפריימריז של מפלגת העבודה, בוז'י, שלי ופרץ. הוא אינו מגיע למסקנה, אך יודע שבבוז'י הרצוג הוא לא רוצה לבחור.

זכויות

אתר בשם זכויות מציג רשימה די ממצה של הזכויות שיש לכל אדם במדינת ישראל. ברשימה זו הם מסבירים באריכות על הזכות להתאגד.  מעניין שבעמוד ה"אודות" לא כתוב כלום על מי האנשים שיצרו את האתר, האם אין לנו את הזכות לדעת את זה?

הערת המערכת: תודה לאיציק שהצטרף לצוות "הדייג" ונותן לנגה קצת מנוחה. רוצים לעזור לאיציק ולנגה במלאכת הדיג? כיתבו לנו

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

9 תגובות

 1. שי כהן :

  איציק ישר כוח- מדור מצויין

  נכנסת יפה…

 2. לקסי :

  אודות "זכויות – מה מגיע לכם?"

  ראשית בהצלחה לאיציק, יופי.
  אפילו שבקושי הצלחת להספיק לעבור לבגד-ים, קפצת למים ואתה שוחה היטב.

  ועכשו לענין.
  כתבת: "מעניין שבעמוד ה"אודות" לא כתוב כלום על מי האנשים שיצרו את האתר, האם אין לנו את הזכות לדעת את זה?"

  להערכתי האמת "יושבת" בפרסומות גוגל ואחרות בדפים שלהם:

  זכויות מביטוח לאומי?
  חלית? נפצעת? מגיע לך הרבה כסף! לחץ ליצירת קשר מידי…

  ביטוח לאומי מימוש זכויות
  בדוק עכשיו את זכויותך ביטוח לאומי עם רופאים מומחים בעלי ידע ונסיון רב

  תביעה לכספי ביטוח ופנסיה
  המומחים שלנו יעזרו לך לקבל כספים מקרנות הפנסיה, חברת הביטוח וקופ"ח

  להערכתי זה אתר פרסומת מתוחכם (או לא-כל-כך) והמפרסמים אינם רוצים להיחשף ככאלה.

 3. איציק יאפ :

  תודה.

  כן, לקסי, למעשה הייתה לי הרגשה כזו, זו הסיבה שרשמתי ככה, אבל לא רציתי להיות חריף יותר.

  אתרים כאלו תמיד מעלים בי את החשד.

 4. יונתן כ. :

  זה אתר שנותן לאנשים מידע הנוגע לזכויותיהם.

  אין ספק שבוני האתר מעוניינים להרוויח ממנו וזה בסדר,עם כל הכבוד לא אתם ולא אני נעשה את זה בחינם.

  בעלי האתר לא הולכים להרוויח המון,הפרסומות הצד נראות כמו פרסומות גוגל,למי שלא יודע המשמעות היא שהם לא מקבלים כסף מהמפרסמים אלא מגוגל וגוגל הוא זה שמחליט איזה תוכן יהיה בפרסומות(באותה מידה אם גוגל היה מחליט שזה בלוג בנושא תיירות הוא היה מפרסם שם מידע על בתי מלון).

  דובר בעבר על "יזמות חברתית" שהיא גם משתלמת ליזם וגם פועלת בנושאים חברתיים וזה דבר שראוי לקדם ולא לגנות,זה נהנה וזה אינו חסר.

 5. איציק יאפ :

  אין לי בעיה עם זה, אבל למה הם לא מזדהים?

 6. שי כהן :

  אם כבר מדברים על זה אז יש מי שיעשה זאת בחינם, וראוי לקדם את פרוייקט כל זכות

  http://www.kolzchut.org.il/he/%D7%A2%D7%9E%D7%95%D7%93_%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%99

  כנסו והמליצו…

 7. איתי :

  לקסי

  כמו שנכתב כאן, אין קשר בין העסקים שיצרו פרסומות שגוגל שתל באתר (על פי אלגוריתם התאמת תכנים) ובין מפעילי האתר.

  בעבר נשקלה האפשרות שאתר עבודה שחורה ישלב פרסומות גוגל (או צורת פרסום אחרת כמו מכירת שטח פרסום לפוליטיקאים לפני פריימריס), על מנת לממן את הוצאות אחזקתו, לממן חולצות/מדבקות, או אולי לממן כתבים בשכר הגון.

  כמו כן מודל ההכנסות של "שקוף" היה אמור להתבסס בחלקו על פרסומות.

  שילוב פרסומות אינו מעיד על מניעים נסתרים או על תאוות בצע, וממילא מפרסומות גוגל בעברית באתר שאינו אתר להמונים אי אפשר לעשות הון, מקסימום דמי כיס.

 8. יונתן כ. :

  שי,קודם כל כל הכבוד על האתר אבל גם השותפים לא עושים את זה לגמרי בחינם,הם אמנם לא עושים את זה תמורת כסף אבל זה פרויקט שניתן להציג אותו לתורמים (שמתי לב שרוב השותפים שם מגיעים מעמותות)כפרויקט חדשני ומעניין שיש לתרום לו כספים.

 9. אביחי :

  תחרות לא בריאה ללב.

  מי שקבע את השוק החופשי הוא מליאנטק ארור. צריך לתת לו להרגיש מה זה להיות בלי אוכל ולחיות ברחוב ולקבץ נדבות ואז נראה אותו גבר קובע את השוק החופשי. אין סיכוי. הוא יתחרט ויצטער על הרגע הזה. זה אמור להיות ברור לכולם. גם אם יש סיכוי אחד לאלף שאולי בן אדם אחד בכל הארץ יהיה מובטל ויקבץ נדבות בגלל שאין לו ניסיון ולא קיבלו אותו בראיון עבודה אז זה איום (יש הרבה יותר מאחד כאלה). עצם העובדה שיכולים לא לתת לבן אדם עבודה או לפטר אותו מקיצוצים או לא לקבל אותו גורם לסיבה מובנת מאליה לרצון שלי לעזוב את הארץ. עם כאלה מנהיגים מי צריך אויבים?! אין להם התחשבות באחרים והם רק לעצמם דואגים. עובדה שיש אפשרות לעובדים זרים ולפנסיונרים לעבוד בעוד אין לאחרים עבודה. זה גם מראה שהם לא עושים את המירב עבורינו ודואגים רק לעצמם. אני רוצה לעבור למדינה נורמלית שכל אזרח מקבל תנאי מחיה ועבודה וגם אם לא מוצאים לו מיד עבודה הוא מקבל תמיד אוכל ויש לו בית והעבודה היא בנוסף בלי קשר – כך צריך לעשות. יש מדינות שלמות שעושות כך ולא מתים. למה? כי במקום שמנהל הבנק יקבל סכומים בשמים מחלקים את זה בין כל השאר וכך לכולם יש ועוד איך, מה לאכול, בית והכל. (אל תדאג הם ימצאו עבודה לכולם כי יש להם עניין לחפש וימצאו.) עדיף שיחייבו את האנשים לעבוד כמו בצבא אבל גם שהם יהיו חייבים לתת וזה הכי טוב ובכלל רק זה טוב.
  אני רוצה מרקסיזם.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.