חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

התארגנות מאבטחים – עדכון + בקשה

נושאים מידע על פעילויות ב 28.01.07 11:12

 


חברים וחברות,


 


כסיכום ביניים (על אף שזו רק ההתחלה), אני יכול לומר שיש הצלחה גדולה להתארגנות שלנו, המאבטחים בבי"ח 'קפלן', והתוצאות בשטח מראות זאת – המפקח שהתייחס אלינו כאל טירונים פוטר מעבודתו, החודש חלק מהמאבטחים התחילו לקבל הפרשות לפנסיה מהחברה, וחשוב לא פחות, השבוע הוקם ועד המאבטחים הרביעי בישראל. המהפכה בעיצומה (וכמו שציינתי בהתחלה – זוהי רק ההתחלה).


 


מאז הראיון איתי בטלויזיה חלפו כשבועיים וחצי.


שבועיים וחצי בהם אני מקבל טלפונים ואימיילים מכל רחבי הארץ. בין אם אלה שיחות מעובדים הזקוקים לעזרה, ובין אם שיחות של תמיכה בי ובמה שאנחנו מנסים לעשות אל מול חברות הקבלן במדינה.


צוותי בידור מאילת, קב"טים מהצפון, מוכרות מאיזור השרון, אחיות, מאבטחים, עובדי נקיון ועוד רבים הם אלה שיצרו איתי קשר, במטרה להתארגן במקום עבודתם, או לכל הפחות לדעת מהן זכויותיהם וכיצד לדרוש אותן.  יש שאומרים כי עשיתי טעות בכך שהשארתי את מס' הסלולר שלי בשידור חי. התגובות של הציבור אומרות את ההפך. מאות של שיחות בתוך כ-20 יום, ואף לא שיחת נאצה אחת. נגעתי בנקודה רגישה בשידור חי, ואני רואה את זה בכל שיחה ושיחה שאני מקבל.


 


הנושא חייב להשאר על סדר היום גם בהמשך. אסור לתת לו לשקוע. זה בדמנו. לחברה בישראל אסור לקבל עבדות מודרנית. בעזרת אנשים טובים אנחנו נצליח לדחוף קדימה את המהפכה המיוחלת.


 


יש לנו עו"ד שמסייע לנו בהתנדבות, בקרוב יהיה לנו אתר אינטרנט שנתרם ע"י שני חבר'ה צעירים מהצפון שראו לנכון לסייע לנו, והשבוע טלפן אליי בחור שאחראי על כמות גדולה של מכשירים סלולריים בגוף כלשהו, והעלה רעיון, שבמכרז הסלולרי הבא של הגוף אליו הוא משתייך, הוא מעוניין להוסיף דרישה לעמוד בתנאי החוק בכל מה שקשור לעובדי קבלן המועסקים על ידי אותה חברה (סלקום, אורנג' וכו'….).


אילו רק נצליח למנף את הרעיון הזה, נוכל להגיע להישגים משמעותיים בכל מה שקשור לזכויות עובדי הקבלן במדינה.


 


חשבתי על רעיון בכדי לנסות ולדחוף עוד קצת את נושא התארגנות העובדים. אני מעוניין לקיים טורניר קט-רגל בין קבוצות של מאבטחים מכל רחבי הארץ, וזאת תחת ה-Title של עידוד להתארגנות מאבטחים.


בקפלן כבר התחלנו בגיבוש של קבוצה ובקרוב אפילו נתחיל להתאמן. שוחחתי בנושא עם נציגי ועד מאבטחים של נחל שורק ושל האתר המאובטח  בו קם ועד מאבטחים חדש השבוע (ועדיף עדיין לא להזכיר את שם האתר, למען "שלום" המאבטחים שם), והם כבר מאוד בעניין.


 


לפני למעלה משבועיים קיבלתי הבטחה מאדם כלשהו (שאני יודע שיש ביכולתו לממש את שהבטיח), לקבל מקום בו נוכל לערוך את הטורניר ולהתאמן, אך מאז אותה ההבטחה, אותו אדם רק מסנן את שיחותיי ולא משיב להודעותיי.


 אז מקום לאימונים כבר יש לנו, אך אנחנו מחפשים כעת איזהשהו אולם ספורט שיש בו שערים, ויכול להכיל כמות צופים של משהו בסביבות ה-150-200 איש, ושניתן לערוך בו בסביבות פורים, את הטורניר המיוחל. השאיפה היא להביא לשם גם את התקשורת, ואולי איזה ח"כ או שניים, שיבואו ויתמכו במהלך הזה, הקורא לעובדי קבלן להתאגד. אפילו תלבושות כבר הצלחנו להשיג בתרומה.


 


באם יש למישהו מכם, קוראי הפוסט הזה, את היכולת לסייע בנושא, כולנו נשמח ונודה על כך מאוד.


אפשר לשלוח אליי אימייל לכתובת [email protected] ,להתקשר אליי לטלפון 054-2163040, או פשוט להגיב כאן בתחתית הפוסט.


תודה מראש,


 


יואב לוי

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , ,

4 תגובות

 1. Zivp :

  מה ההבדל בינם לבין אמי"ל (ארגון מאבטחי ישראל)?

 2. אורח :

  המון המון המון המון הבדל.
  אמ"יל זה יוזמה של עורכי דין צעירים שפעם היו מאבטחים
  הם עוזרים לעובדים פרטנית ולא מקימים איגודי עובדים וועדים בכל מקום עבודה. הם יותר בקטע של מועדון צרכנות ולא לשנות מהותית ע"י בניית איגודים. הם יותר כמו קו לעובד למאבטחים בלבד ולא שום דבר מעבר לזה.

 3. אסף מאבטח לשעבר :

  אתה גדול מהחיים תמשיך כך!

 4. נמרוד :

  איפה אפשר להשיג מכשירי קשר ואוזניות של מאבטחים?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.