postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » בעקבות הבחירות בהסתדרות המורים, טענות ומענות

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בעקבות הבחירות בהסתדרות המורים, טענות ומענות

נושאים חדשות, חינוך ותרבות ב 17.04.11 5:30

ציפי כהן ומורות מראשל"צ, שתמכו בגילה קליין מאשימות אותה ביוהרה.  עו"ד דקל דוד עוזר משיב לטענות

ב"ה
הטעויות של גילה קליין עולות ביוקר

גילה קליין יצאה למסע בחירות וקראה תגר על המזכ"ל יוסי וסרמן. ואולם גילה וחבריה נקטו בחטא היוהרה וכעת משלמים מחיר כבד.
מתברר שסיעתה של גילה קליין, למרות הצלחות במספר סניפים ולמרות שזכתה בכ-15% מהקולות לא תזכה בשום סניף.
אני וחברותיי מהשפלה תמכנו בגילה ולדעתנו גילה ותנועתה חטאו במספר חטאים:
1. חטא היוהרה- גילה התעקשה להיאבק הן במישור הארצי והן באשדוד ונותרה קרחת מכאן ומכאן. הכיצד ? אם גילה לא כובשת סניף האם תוכל לכבוש הנהגה ארצית?
2. הסגן שלה, מאיר אמויל שעובד ברחובות הובס עם סיעתו ברחובות. מאיר נהג בשחצנות, היה בטוח בנצחונו וביום הבחירות סבב את הארץ כחתן בחופתו במקום לכתת רגליים ברחובות. כך נוהג מנהיג?
3. גילה ובעיקר מאיר אמויל שהנו דתי תקפו את יור תנועת הדתיים גד דיעי ואת יושבי ראש הסניפים. בעקבות זאת רבים בהנהגת הסתדרות המורים לא רוצים לשמוע עליהם.
4. תנועת "נחל" בראשות קליין הציעה דרך אחרת – נקייה ,מקצועית, שקופה לטובת עובדי ההוראה. היכן המקצועיות – כאשר לא נבחנו תרחישים למקרה שנח"ל לא תזכה. היכן ההגינות ? בראש התנועה –שביעייה פותחת ארבעה גברים חלקם בלי רזומה. מדוע? הרי גילה התפארה בכך שהגיעה העת שאישה תנהל את הסתדרות המורות. איפה נאה דורש נאה מקיים ? !
5. הליכת שבי אחרי חברת פרסום נגטיבית – במקום להראות את ראשי נח"ל, להציג את עשייתם, להראות את הרוח שלהם גילה קליין עסקה בהכפשות נגטיביות נגד וסרמן, נגד גד דיעי, נגד הגמלאים, נגד הגננות, נגד הגיל של המועמדים ונגד הכל…מדוע ? בעקבות כך כולם נגדנו. אף אחד לא סופר אותנו במו"מ ובמוקדם או במאוחר נהפוך קוריוז.

בכבוד רב,
ציפי כהן ומורות מראשל"צ

ביקשנו את תגובת סיעת נחל ולהלן הדברים שכתב בשמם עו"ד דקל דוד עוזר:

קחו בחשבון שמדובר במכתב השמצות שמטרתו לנסות לזרוע זרעים של פילוג בסיעת נחל.
בשלב זה כבר פנו לחלק בלתי מבוטל מסיעת נחל על מנת "לקנות" אותם ולהעביר אותם לסיעות האחרות.
הסיבה היא שנחל הקימה תקנון דמוקרטי (ומהפכני אם יורשה לי להעיד על עבודתי) – דבר שמעולם לא היה בהסתדרות המורים, ובהסתרות המורים מפחדים מקיומה של אופוזיציה דמוקרטית.
שימו לב לתקנון: התקנון, בן עמוד אחד ומספר נספחים שמהווים חלק ממנו, הוא תקנון ברור ופשוט לכל ינוקא, לא צריך תיווך של עורכי דין כדי להבין מה כתוב ולהתמצא. התפקידים ברורים לחלוטין וגם האיזונים והבלמים בתוכו.
ראש הסיעה נבחר על ידי כלל המורים החברים, ולא על ידי הסיעה עצמה – בכך הופכת נחל לסיעה הדמוקרטית הראשונה בהסתדרות המורים.
לראש הסיעה אין שום מעמד בכיר, למעט מנהיגותו ואישיותו, את סיעות ההנהגה, המורכבת מ-10 נציגים ארציים, 26 נציגי הסניפים וראש הסיעה מוביל יו"ר ההנהגה, שאינו יו"ר הסיעה.
מה שקורה עכשיו הוא שוסרמן אינו מעוניין לקבל את התנאים הבסיסיים שנחל מכתיבה למשא ומתן והם:
א. שקיפות כלכלית בהסתדרות המורים.
ב. שינוי אופן התנהלות הסניפים בהתאם למודל המוצלח שקבעה גילה קליין באשדוד.
ג. פתיחת הסכמי אופק חדש.
ד. בסניפים בהם נחל ניצחה – נציגיה יכהנו כיו"ר או סגנים.
ה. נחל תקבל נציג בתפקידים עם סמכות לפקח על נושא השקיפות, התנהלות הסניפים ופתיחת הסכמי אופק חדש.

מה שכתוב במכתב, לא נכון עובדתית:
1. גילה קליין התמודדה בסניף באשדוד וניצחה – היא קיבלה מעל 40%, שזה יותר מכפול מהמקום השני.
2. מאיר אמויל, איש מכובד וראוי לכל הדעות, ביצע שינוי משמעותי בסניף רחובות וסיעת הדתיים אשר התאחדה עם סיעת גננות דתיות איבדה כ-1.5% מכוחה לטובת סיעת נחל.
3. סיעת נחל שמרה על מסע פרסום נקי וענייני שבו לא ביצעו אף תקיפה אישית. זאת לעומת וסרמן וחבריו אשר שלחו טוקבקיסטים (וממשיכים) שהשמיצו את גילה, אמרו שהיא לא מתייחסת לילדים חולי סרטן, פירסמו שהיא ביקשה ג'ובים בעוד שהאמת הייתה שהיא דחתה ג'ובים שהוצעו לה, למרות שהוצע לה לכהן גם כסגנית והוצע לה שכר של עשרות אלפים (העניין מוקלט).
4. סיעת נחל ערוכה גם ערוכה לכל תרחיש, אבל בואו נשאיר את העתיד לעתיד.
5. בראש סיעת נחל עומדים עשרה אנשי חינוך בעלי ניסיון של עשרות שנים, שכל אחד מהם מומחה בתחומו, בהמשך הרשימה משולבים נציגים מכל הסניפים בכל רחבי הארץ על פי מפתח שנקבע לפני הבחירות, ובעתיד ייקבע בהתאם להחלטת חברי הנהגת הסיעה.
לתפקידים אלו ייבחרו נציגים באופן דמוקרטי על ידי חברי נחל בסניפים. הנציגים לא ימונו על ידי ראש הסיעה ולא יהיה "מלך" או "חצי-אל" כמו שיש היום בסיעות הקיימות.
6. סיעת נחל הציגה, לכל אורך הבחירות, מצע מסודר, אשר הגיע לעיני מורים רבים, אלא שהסתדרות המורים דאגה להסתיר את המצעים, סירבה לפרסם חוברת לקראת הבחירות ועשתה כל שביכולתה כדי למנוע מהמורים כל מידע בנוגע לבחירות.

למרות כל האמור לעיל, קיבלה נחל 15% ובכוונתה להביא את השינוי שהמורים רצו. אם וסרמן מעוניין להוביל את השינויים, נחל תיתן לו את כל הגב, ואם לא – נחל תביא את השינוי על אפם ועל חמתם של כל המקטרגים.

תקנון נחל

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

9 תגובות

 1. גליה :

  איזה שינוי ?
  אם במבחן הראשון במקום להצטרף לתביעה של חסן ולתבוע צדק, הוגנות, יושרה ושקיפות מחפשים דרכים עקלקלות להשגת השליטה בסניפים.
  נחל תצא קירחת מכאן מכאן ואיתה המורים שתלו בה תקווה והתקנון שלא שווה את הנייר עליו הוקלד.
  הדרך היחידה לזכות בהנהלת הסניפים בהם נחל זכתה ברב – עוברת בבג"צ .

 2. דקל-דוד עוזר :

  גליה שלום, רציתי לעדכן אותך שסיעת נחל תומכת בעתירתו של מר חסן נסאסרה ומסייעת לו ככל יכולתה.
  המורים יצאו נשכרים אם נחל תפעל עבורתם כל יום בימי השנה ולא תעשה "זבנג" בבחירות ויום אחרי תשכח את ההבטחות שלה.

  בואי נשאיר את המסקנות על השפעת נחל לעוד שלוש-ארבע שנים ואז גם אני וגם את נוכל להיות יותר חכמים.

 3. לאופוזיציה :

  אינני מכירה את ציפי כהן אך אם את תומכת בגילה את צריכה לתמוך בה גם בשעה זו. העובדה שאת מנגחת אותה בחצאי אמיתות ובהשמצות מעידה על מניעים זרים שלך. האם את מאוכזבת שאיננו בקואליציה? שלא תקבלי גוב? הדרך היחידה להוביל שינוי כעת זה להיות באופוזיציה. בועידה הפעם לא נהיה כפי שהיה בהסתדרות בימיה הרעים וברוסיה בימיה הרעים. הפעם גילה תייצג את כל המורים שלא מרוצים מהשיטה שאינם מוכנים להשפלות ומעונינים בשינוי. היא תהיה לנו לפה וההסתדרות תהיה חייבת להשתנות כי לא תהיה לה ברירה. תהליכים בהיסטוריה קורים לאט אך הם קורים. לצערי אין לכן סבלנות לחכות.חג שמח

 4. שושי :

  לכל המגיבים

  סיעת נחל זכתה ל15 % מקולות המורים על אף כל הקשיים שהערימו עליה . וסרמן "זכה" ל30% מהקולות כאשר הלך לבחירות על גבי הסניפים בפועל הוא לא התמודד .
  הבחירות היו מכורות מראש כאשר הדתיים והגמלאים הנהנתנים חתמו איתו מראש על הליכה משותפת .
  יאמר לי כל בר דעת האם אפשר לנצח בבחירות מכורות מראש ?

 5. תומכת לשעבר של גילה :

  על אלו זכיות אתם מדברים??????????????

  גילה קליין לא זכתה באף סניף ברוב הקולות!!! אפילו באשדוד היא לא זכתה. כדי לזכות היא הייתה צריכה 9 מנדטים מתוך 17, היא קיבלה רק 6. בגלל השחצנות, הרוע וההשמצות, אף אחד לא מעוניין לדבר איתה. שמעתי שהיא מחפשת עבודה, וגם שבאף מקיף לא רוצים אותה. היא כבר לא פעם הייתה בהסתדרות בתל אביב, מתחננת להיכנס לקואליציה.

 6. ידעני :

  תומכת לשעבר (עלאק) – בקרוב יהיו התפתחויות שיפתיעו אותך לרעה (-:

 7. תומכת לשעבר של גילה :

  עצם ההתייחסות שלך לתגובה שלי, מראה שאת/ה יושב/יושבת מול מסך המחשב ומחכה לתגובות לדברים הביזאריים של עורך הדין. מפחדיםםםםםםםםםםםםם?

 8. אביטל דליה :

  שלום לכולם,אני וחברי הרבים מורים גמלאים וגננות גמלאיות התאגדנו במטרה ממש זכויותינו שנשללו ושיפור תנאי השכר.כשהגענו למסקנה שגילה לא הכתובת.
  קצת הסטוריה, בהתחלה הצטרפתי לנחל,מהר מאוד הבנתי שמקומנו לא שם,שלחתי לה רשימה של גמלאים לטיפולה,בכרטיס הביקור לא מוזכרים,בפליירים באותה תקופה אנו לא נכללים(יתכן לאור תגובות הוסיפה זאת לרשימה),בכנס מג'דה הגמלאים הוזכרו בכמשפט אחד בסוף הנאום לאור הערותי/הארותי,במלון קונטיננטל נתבקשתי לבוא ולתמוך בה.לא אפשרו לי להכנס לכנס גילה נכחה במקום. לא"נלחמה "עבורי כדי שאוכל להשתתף בכנס.הגעתי בעקבות בקשת.שלמה אסף גמלאי בעבר חבר נחל החליט לפרוש מפעילותו למען הגמלאים גם לא עבור גמלאי נחל,כך שלעת עתה אין מחליף שידאג לנו. מדוע גילה קליין לא מפרסמת זאת כמחנכת לערכים ליושר ומוסר? האמצעים מקדשים את המטרה? גם הגמלאים שעבדו במסגרת אופק חדש שכרם נפגע.לא קבלו את התוספות המגיעות להם.פורסם ההסכם ביןוסרמן לעיני ששיתוף פעולה עם עיני יעלה למורים 2 מיליון שקלים לשנה. לקבל תמיכתו במאבקים.מדוע גילה קליין לא נאבקה בענייןואנו נפגענו בעקבות הסכם זה. ,היכן קול קורא.
  מעמדה בהסתדרות המורים,פעילויותיה,אמירותיה…..ללא תוצאות.ציפיתי ממנה שתפרוש ותקים ארגון משלה.מדוע לא פנתה לועדת הבקורת בהסתדרות המורים בתאום עם המבקר הפנימי של הארגון.כל 5 שנים עפ"י החוק יש לערוך דו"ח.האם נערך דו"חעל התנהלות הארגון,אם כן איפה פורסם.מדוע גילה לא פעלה בעניין.יש עוד הרבה שהדף לא יכול להכיל.

 9. אביטל דליה :

  שלום לכולם,אני וחברי הרבים מורים גמלאים וגננות גמלאיות התאגדנו במטרה ממש זכויותינו שנשללו ושיפור תנאי השכר.כשהגענו למסקנה שגילה קליין לא הכתובת.
  קצת הסטוריה, בהתחלה הצטרפתי לנחל,מהר מאוד הבנתי שמקומנו לא שם.1.עפ"י בקשתה שלחתי לה רשימה של גמלאים לטיפולה. 2.בכרטיס הביקור הגמלאים לא מוזכרים,גם בפליירים שהתפרסמו לפני פרישתנו.נכללים(יתכן לאור תגובות הוסיפה זאת לרשימה)3.בכנס מג'דה בנאומה הגמלאים הוזכרו במשפט אחד לאור הערותי/הארותי.4. במלון דויד קונטיננטל 4.7.12 קונטיננטל נתבקשתי ע"י גילה קליין לבוא ולתמוך בה.לא אפשרו לי להיכנס לכנס ,הושפלתי קשות לנגד עיניה גילה נכחה במקום לא"נלחמה"עבורי 5.שלמה אסף גמלאי בעבר חבר נחל החליט לפרוש מפעילותו למען הגמלאים כולל גמלאי נחל,כך שלעת עתה אין מחליף שידאג לגמלאי נחל. מדוע גילה קליין לא מפרסמת זאת כמחנכת לערכים ליושר ומוסר? האמצעים מקדשים את המטרה? גם 6. הגמלאים שעבדו במסגרת אופק חדש שכרם נפגע.לא קבלו את התוספות המגיעות להם.7. פורסם ההסכם ביןוסרמן לעיני ששיתוף פעולה עם עיני יעלה למורים 2 מיליון שקלים לשנה. לקבל תמיכתו במאבקים.מדוע גילה קליין לא נאבקה בעניין.
  מעמדה בהסתדרות. 8.מדוע לא פנתה לועדת הבקורת בהסתדרות המורים בתאום עם המבקר הפנימי של הארגון.9.כל 5 שנים עפ"י החוק יש לערוך דו"ח. האם נערך דו"ח על התנהלות הארגון,אם כן איפה פורסם?מדוע גילה לא פעלה בעניין.יש עוד הרבה שהדף לא יכול להכיל.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.