חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תאוריית הפרדוקס של ח"כ יצחק בן ישראל

נושאים מכתבים, פוליטי ב 10.07.08 6:00

חה"כ יצחק בן ישראל רוצה בתמיכתה של ד"ר גלי וינשטיין גרנק בבחירות הפנימיות שיתקיימו בקדימה. ד"ר גלי –מומחית למורשת של אלברט אינשטיין, רוצה עבודה. דיאלוג של פרדוקסים

חה"כ בן ישראל פונה במכתב למתפקדי מפלגת קדימה:

"בזמן הקרוב ייערכו ב"קדימה" בחירות לרשימה שתרכיב את הסיעה בכנסת ולראשות התנועה. אני מקווה שמספר רב ככל הניתן של אזרחים אכפתיים, שעדיין מאמינים בכוחה של הפוליטיקה ובכוחם של אנשים טובים להשפיע ולשנות, ייקחו חלק בתהליך הדמוקרטי והחשוב הזה. אני מאמין כי עתיד התנועה אינו רק עניין פוליטי-פנימי, אלא כרוך ומשפיע ישירות על עתיד המדינה וגורלה."

ד"ר גלי וינשטיין גרנק, המכירה את ח"כ בן ישראל מהחיים האקדמים, משיבה לו: 

 

הי איציק,

תראה לגבי קדימה ואהוד אולמרט.

אני התכתבתי קצת עם אח שלו (אני חושבת שזה אח שלו) יאיר אולמרט דרך הקפה דה מרקר.

בעקבות ההתנתקות של אריק שרון היה גל במדינה של אהדה לאריק שרון ואז אחרי אותו גל המונים הצביעו לקדימה וככה אהוד אולמרט עלה.

אבל אני ממאוכזבי קדימה. צר לי. פרסמתי המון מאמרים פוליטיים על אינשטיין ופציפיזים ומנטליות מיליטריסטית (פרוייקט מנהטן, המלחמה הקרה – מקרטיזים-הובריזם, מלחמות עולם, תורת היחסות, האנשימיות והתנועות האטי יחסותיות וכו') באתר שלי ברשימות – נמצא מתחת לחתימה האוטומטית שלי משמאל למטה. אני מומחית למורשת של אלברט אינשטיין ולהיסטוריה של התורות שלו והרעיונות שלו. בארץ אין הרבה מומחים לאינשטיין. מבין כל אלה במכון כהן ובאוניברסיטה העברית… חנוך גוטפרוינד מומחה מעל לכל מי שיש פה בארץ. אני הייתי בקשר עם ג'ון סטצ'ל, וג'ון נורטון, ומישל יאנסן, ויורגן רן ורוברט שולמן, דיאנה בוכוולד ורוג'ר פנרוז ואחרים, והם כולם מכירים אותי. פה בארץ… יש מעט אנשים רציניים בתחום של אינשטיין. לכן הלכתי לכנסים הבינלאומיים בחו"ל על אינשטיין ונתתי שם פרזנטציות והתעסקתי עם אלה בחו"ל.

אבל תנאי החיים שלי אישית במדינה הורעו מאוד. אני דוקטור בכירה, עשיתי חמישה פוסט דוקטורטים במקומות הכי יוקרתיים שיש. קבלתי את המילגות הכי יוקרתיות שיש (פעמיים ות"ת, GIF, הייתי כמה פעמים במכון מקס פלאנק בברלין, ובמקומות הכי מיוחסים ויש לי פרסומים) וכבר שנתיים אני לא יכולה למצוא עבודה… רק כמרצה מין החוץ – מעמד עלוב… ולא כלום – בשום מכללה ובשום בית ספר ובשום אוניברסיטה.

אז מה אני צריכה לחשוב על המדינה הזו?

אז כאשר דיברתי עם יאיר אולמרט אמרתי לו: תראה במדינת ישראל המושחתת, שהכל פה הולך על קשרים ופרוטקציות ונפוטיזם (nepotism) אני כבר כמעט שנתיים מחפשת עבודה, ולא מוצאת. לא רוצה להצביע לקדימה. התנאים שלי אישית גרועים: אין לי ממה להתפרנס.

אני דוקטור בכירה וחיה בזבל. אני אלך לספר לחבר'ה שלי, החבר'ה של אינשטיין בארה"ב לג'ון את ג'ון ושות' ולחבר'ה בגרמניה והם יצחקו ויגידו איזו מין מדינה זו שלא מעריכה דוקטורים…

ויאיר אולמרט ענה לי את התשובה הבאה… ולא ידעתי האם לצחוק או לבכות אבל מה שבטוח ששירות גרוע לאולמרטים הוא כבר עשה…:

והנה תשובתו פה למטה:

 

 שלום גלי,

אפתיע אותך אם אספר שכמה וכמה מבני משפחת אולמרט (המאוד מצומצמת) גם הם במובטלים ?

אני בהחלט לא חושב שזו בעיה שנעוצה בקדימה אלא בקפיטליזים החזירי טרום תקופת קדימה.

יום טוב

יאיר

————————————————————   

ולהלן תשובתו הפרדוקסאלית של ח"כ בן ישראל:

גלי שלום,

כפילוסופית, הנה לך פרדוקס:

גלי מאוכזבת מקדימה בפרט ומהשחיתות בשילטון בכלל.

לכן, גלי תמשוך את ידה מקדימה ולא תצביע בפריימריס של קדימה.

מי כן יצביע? מי שהסטנדרטים הירודים של השילטון הנוכחי אכן מתאימים לו.

ומי ייבחר אפוא לכנסת ולממשלה הבאים? אנשים גרועים יותר מן הנוכחיים.

סיכום: גלי רוצה ממשלה איכותית יותר ומושחתת פחות ולכן היא פועלת כך שבסופו של דבר תהא ממשלה איכותית פחות ומושחתת יותר.

מה את אומרת?

איציק

_____________________________________
 ומה אתם אומרים?

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

5 תגובות

 1. שושי פולטין :

  מה שמפריע לי כאן זו ההנחה שיאיר אולמרט הוא אח של….
  http://cafe.themarker.com/view.php?u=39012
  האם היא מבוססת? לא בטוחה!

 2. אורי :

  ראשי, גלי טועה לגבי הייחוס המשפחתי לאהוד אולמרט יש שלושה אחים: תא"ל (מיל.) ירמי אולמרט, יו"ר איגוד הכדורסל הישראלי, שכיהן בעבר כראש המועצה המקומית גבעת שמואל; ד"ר יוסי אולמרט, מזרחן ופרשן ספורט; ועמרם אולמרט, לשעבר ראש חברת "אגרידב". יתכן שיאיר אולמרט הוא בן משפחה, אבל כנראה שלא מדרגה ראשונה.

  ומבלי להיכנס ליחסים המתפתחים במייל בין גלי לבין איציק בן ישראל אני חייב לומר שהתשובה שלו שנונה וחכמה. גם מי שלא מסכים עם דעותיו או לא חושב שיש לבחור בו שוב לכנסת צריך להערך את היציאה מהשבלוניות הפורמלית המאפיינית תגובות של ח"כים רבים.

 3. ד"ר גלי וינשטיין גרנק :

  ברצוני להבהיר שפרופ' איציק בן ישראל הוא איש מקצוע מעולה ומרצה מצויין. הוא היה מרצה שלי באוניברסיטת תל אביב (קורס בנושא קאנט). וראוי לציין זאת. הויכוח הוא אינו על יכולותו המקצועיות של איציק בן ישראל שאין עוררין עליהן!
  הויכוח הוא על מצבם העגום של הדוקטורים ואני פניתי לאיציק כנציג של קדימה ותשובתו היא בהחלט שנונה מאוד ומבין אנשי קדימה הוא בין המעטים שראויים שם.

 4. דודי :

  לאקדמאים אין עבודה לא בגלל שחיתות, אלא כי אין משרות. מאז 1973 שיעור התקנים ביחס לאוכלוסייה נמצא בירידה, בשנים האחרונות ירידה חדה. במחלקות רבות הירידה היא גם במספרים מוחלטים. ישראל הענייה של שנות החמישים והשישים פיתחה את האקדמיה, ישראל המשגשגת כביכול (גם בזכות פירות אותה השקעה) של ימינו מייבשת אותה.

  שר האוצר של קדימה השתלח בפרופסורים, וטען שהם נוסעים להם סתם כך לכנסים להנאתם, ולכן אין כסף לאוניברסיטאות. (דבר שלמיטב ידיעתי רחוק מן האמת: אלו נסיעות עבודה לכל דבר).

  לא שמעתי את בן-ישראל מגיב על כך. (אולי הגיב ולא דיווחו).

 5. עבודה שחורה » פריימריס: המתמודדים בקדימה :

  […] http://www.blacklabor.org/?p=3137 […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.