חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עמיר פרץ מתמודד לראשות העבודה

נושאים דעות, פוליטי ב 13.04.11 6:03

יהושע בן משה, חבר המפלגה, מברך על ההתמודדות ומתייחס אל הפעילות שיש לבצע לחיזוק המפלגה

ריצתו של עמיר פרץ  לראשות  מפלגת העבודה משלימה את המהלך והסיכוי שנפתחו עם עזיבתו של ברק.

חזרתו של עמיר פרץ להנהגת מפלגת העבודה פותחת את הדרך  לשיקום אמיתי של השמאל הישראלי ולהפיכתו לגורם בעל משקל.

השלבים הבאים הם חיזוק המצע הסוציאל דמוקרטי של המפלגה, פעילות משותפת של כל הגורמים במפלגה , ויצירת  חזית  רחבה אם כל הגורמים המקבלים את עיקרי המצע הסוציאל דמוקרטי .

הדבר החשוב והמיידי  זה  להרחיב את  בסיס  החברים ולהבטיח  את  הצלחתו  של  עמיר בבחירות הפנימיות.

ניתן לעמיר לדבר בעד עצמו

 

נערך על ידי דליה
תגיות: ,

22 תגובות

 1. אלי סתוי ציר העבודה :

  המתקפה התקשורתית המתוזמרת הבוקר של העיתונות והתקשורת, כנגד עמיר פרץ
  ( כותרת גזענית בהארץ–קריקטורה מגעילה בכלכליסט ועוד )כתגובה על הכרזת מועמדותו, מוכיחה מעל לכל ספק את האמרה הידועה,
  הם פשוט מ ,פ ,ח ,ד, י ,ם.

 2. יהושע בן משה :

  לא נחוץ לצייר שדים

  לא מתקפה ולא בטיך

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1224842.html

 3. נסארללה :

  ברוך הבא!

  וואלה עימשי לא שכחתי את השם עמיר פרץ. כל פעם שעצוב לי אני נזכר בשם הזה ומתפוצץ מצחוק.

 4. עמי וטורי :

  אם יש משהו שהייתי שמח לראות זה, את כל הגזענים שיאלצו להחנק עם הידיעה שפרץ ניצח את הפריימריז בעבודה

 5. דקל-דוד עוזר :

  השד העדתי התפרע היום ברחובות תל אביב וטרף שני ילדים אשכנזים, לא לפני שהכין מדמם מצות לקראת הפסח

 6. רביב נאוה :

  אני מאחל הצלחה לפרץ. הבעיה היחידה שלי אתו היא שלדעתי הוא בלתי בחיר.

  מה שלא מובן היא ההתלהמות של חלק מהתומכים. עמי, למשל, רוצה לראות את הגזענים של מפלגת העובדה נחנקים (אלה שלא נחנקו ב-2005, אני מניח) ואלי כבר טוען שהתקשורת מנהלת "מתקפה מתוזמרת" (לא הבנתי על איזו "כותרת גזענית" אתה מדבר. אתה מתכוון לציטוט המטופש והישן של הרצוג?).

  בואו נרגיע. אף אחד לא מפחד מפרץ וטוב שכך, בטח לא בתקשורת והראשון שיתנגד לרטוריקה העדתית והמתלהמת הזו יהיה, אני מניח, פרץ בעצמו.

 7. דני זמיר :

  לעמי וטורי

  בחירתה של מפלגת העבודה ב 1992 להעמיד את יצחק רבין כמועמדה לראשות הממשלה הביאה לנצחונה ולשורה של מהלכים דרמטיים ןהסטוריים ברוח החזון הציוני – סולידרי. (לכל הטרחנים האימפולסיבים שישאלו מה הם ההישגים האלו: הסכם אוסלו והסכמי השלום והסחר עם שכונותינו בעקבותיו, השקעות עתק במערכת החינוך, ועוד).
  ייתכן שפרס היה חכם ומוכשר יותר (אני לא חושב כך) אבל אין מחלוקת שהוא הוכיח עד אז שהוא נעדר סיכוי לזכות בתמיכה המספקת שתקנה לו את האפשרות להרכיב ממשלה בראשות העבודה.

  גזירה דומה, עד גבול מסוים, אפשר לעשות גם כאן. אין שום סיכוי למפלגת העבודה להתאושש תחת פרץ מהסיבה הפשוטה שלאחר תפקודו במלחמת לבנון השנייה, (כפי שרוב הציבור תופס אותה9, והיעלמותו המוחלטת מהזירה עד לפני יומיים (למעט "הברוגז"ו"החרם" שניהל מצידו, והנסיונות המבישים לחבור לקדימה).

  לכן גם אם פרץ הוא אייקון סוציאל דמוקרטי, ובעל יכולת קיום מפקדי ארגזים מדהימה שחובה עלינו לספר בשבחו וביוקרתו- הוא לא רלבנטי לעניין המהותי החזרתה של העבודה כמפחגה סוציאל דמוקרטית למרכז ההשפעה בזירה הפוליטית. (ושוב – בלי שום קשר ליכולותיו ואיכויותיו של עמיר פרץ).

  נצחון של פרץ לא יגרום ל"עצב" של הגזענים, אלא לשמחה גדולה כי המשך הצטמקות העבודה בראשותו יאפשר להם להמשיך והלתענג ב "אמרנו לכם" על תהליכים שביניהם ובין מוצאו ויכולתו של פרץ אין כל קשר.
  עמי וטורי, אתה כנציג בולט ובעל מקום מרכזי ב"כח לעובדים" (וכבן אדם שאני מחזיק ממנו רציני וחושב בזכות עצמו בלי קשר לכח לעובדים…)אני חושב שראוי שתפעיל יותר שיקול דעת וחשיבה פוליטית מערכתית לפני שתגיב כמי שמופעל פבלובית על ידי ספינים מטופשים.
  לא חסידי פרץ, הס"ד או מפלגת העבודה עמדו מאחרי הפרסום האחרון.
  מצד שני, הרי ממילא אתה לא מתכוון להצביע עבודה אז מה זה משנה?

 8. דני זמיר :

  ועוד הערה עקרונית

  אני יודע בוודאות שגם שלי וגם בוז'י ימשיכו לתפקד כחברי מפלגה וחעים מן המניין אם לא יזכו, ויקבלו את מרות המנצח. (הםא אמרו ואמרים זאת, הוכיחו זאת בעבר, וככה הם גם בנויים אישיותית). האם עמיר פרץ יעשה זאת?
  אני מבקש, לא מבקש, דורש, התחייבות פומבית של פרץ ותומכיו (כבל ושות') כי יקבלו את דין הקלפי הפנימית גם אם יפסידו, ובמידה ויסרבו לעשות זאת אני מציע לכולם שלא ללכת שבי אחרי מיקסם השווא שמציע בן משה: לא בשיקום השמאל ובקידום אג'נדה ס"ד עסקינן אלא באג'נדה פרסונלית גרידא שכפי שכתבתי למעלה אין לה – לצערי- הרבה ביקוש היום בציבור הישראלי.

 9. נדב פרץ :

  דני: עמיר התחייב בקולו, במסיבת העיתונאים שבה הכריז על מועמדותו (ושאפשר למצוא ביוטיוב ובפייסבוק) שמרגע שהחליט להתמודד – זה אומר שהוא מקבל את תוצאות ההתמודדות ואת מנהיגותו של מי שנבחר.

 10. נדב פרץ :

  ואגב, דני, אני לא הייתי משתמש בביטוי 'בלתי בחיר' בישראל.
  אם שרון – הדמות המצורעת ביותר בישראל – הצליח להפוך לראש הממשלה סופר-פופולרי, הרבה יותר מקודמיו ומממשיכיו – סימן שאין דבר כזה 'בלתי בחיר'.

 11. ק. טוכולסקי :

  פרץ הוא מועמד מצויין רק שאם הוא יבחר הוא צריך לעשות משהו שהוא כבר כמעט 4 שנים לא עשה, להתחיל לעבוד במרץ, לחרוש את הארץ, תקשורת אוהדת הוא לא יקבל,(חוץ מעבודה שחורה), מה שהוא לא יעשה ברגליו בחוגי בית, במפעלים, בכיכרות ובסניפים איש לא יעשה בשבילו.

  והוא גם צריך להתפייס עם יחימוביץ ושניהם צריכים להכריז שמי מהם שיבחר השני יתייצב מיד מאחוריו. הרצוג מירצהשם כבר יעזוב לקדימה או יחזור לעסקיו.

 12. איתי :

  א. מי שהשתמש במונח בלתי בחיר זה רביב

  ב. אני לא בטוח שההשוואה לשרון תקפה, כי לאריק שרון היו כל מיני נכסים שאין לעמיר פרץ ולא יהיו לו: הוא היה גנרל עטור תהילה (דבר שנחשב לנכס אצל רוב הציבור היהודי), הוא היה אחוס"ל וזה הקל מאוד על הרה-לגיטימציה עם בכירי התקשורת שרובם גם הם מאותו המגזר, והיו לו קשרים מצוינים עם בעלי הון – מה שעוזר גם בתקשורת וגם במימון קמפיין.

  בנוסף, אתה צריך לזכור שהעובדה ששרון היה לכאורה "מצורע" בשיח בתקשורת ההמונים שיש בה הטייה חזקה לשמאל-ליברלי לא בהכרח משקפת את היחס לשרון בציבור הרחב (שמחציתו או רובו מצביעי ימין) בשנות ה-80 וה-90.

  אם אתה קורא את הארץ אתה מתרשם שאריה דרעי שהורשע וליברמן שלא הוגש נגדו כתב אישום גם הם "מצורעים". ועדיין בטוח שהפופולריות של כ"א מהם בציבור הרחב גבוהה משל חיים אורון ולא מן הנמנע שגם מהפופולריות שלי ועמיר.

  ג. אם יש משהו שאפשר להגיד בימים אלה (וכמובן שהוא יכול להשתנות) שהוא "לא בחיר" הרי שזו מפלגת העבודה. בסקרים הנוכחיים מי שמביא הכי הרבה מנדטים לעבודה זו יחימוביץ' אבל כשהחברים של יחימוביץ' בתקשורת מבשרים בכותרת שהיא "מכפילה את כוחה של העבודה" בסקרים הרי זו קפיצה מ-5 ל-10, הרבה פחות מה-19 של מצנע ושל פרץ וגם הרבה פחות מה-13 של ברק.

  כשמדובר באחת מחברות הכנסת הכי פופולריות שהיו פה מאז ומעולם, הנתון הזה אומר דרשני ומעיד על חוסר האמון הכרוני במותג הזה (מאוד יכול להיות שמפלגה חדשה בראשות יחימוביץ' היתה מקבלת יותר, אבל זו לא אופציה ריאלית כי היא לא מעוניינת).

  ד. טוכולסקי צודק – הדבר הבעייתי ביותר בהתנהלות של פרץ ב-4 שנים האחרונות זה שהוא פשוט נעלם ולא ראינו אותו נוכח כמעט בשום מאבק משמעותי שהיה פה. כשהוא יבוא עם התוכנית המעולה שיכתבו אנשי יסו"ד לבקש את אמונם של רופאים, עוסים, פסיכולוגים, מורים, פקידי עיריות, כבאים, שוטרים, עובדי ניקיון ואבטחה וכן הלאה הם יגידו לו – איפה לכל הרוחות היית?

 13. עמי וטורי :

  לדני זמיר

  עמיר פרץ אינו זוכה לאהדת התיקשורת כמו יחימוביץ. על זה לא אתווכח עמך. שלי יחימוביץ עבדה קשה כחברת כנסת וקידמה כמה חוקים גם זה לא נתון לוויכוח. אך אני חושב שגם היא תסכים שחוקים אלו היו בבחינת תיקונים בשוליים ולא איזושהי מהפכה במשטר הניצול שאופף אותנו.
  עמיר פרץ לאחר הזובור שנעשה לו בחר לשבת בצד "להתארגן מחדש" ולשקול מה יעשה. פעולה לגיטימית לחלוטין למי שהותקף בעוצמה כל כך חזקה ולמי שבכל זאת יש לו ברזומה העלאה של שכר המינימום ב 500 ש"ח. שינוי מהותי יותר מכל קדחת החקיקה של סוף הכנסת הקודמת והכנסת הנוכחית. חוץ מזה לכל אחד הנקודה הרגישה שלו. הגזענות המובנת כלפי פוליטיקאים מזרחיים בחברה הישראלית שריד מכובד לגזענות הכללית כלפי מזרחיים בשנות ה 50, ה 60 ו ה 70 אינה משהו שאני מוכן לסבול או להשלים איתו. וודאי לא משהו שאוכל לכבד כניעה איליו. בהקשר זה לא זכור לי שיחימוביץ אמרה משהו בנידון.

  אבל לא זה העיקר. העיקר הוא מה יהיה בעתיד. שלי יחימוביץ אכן מגדילה את כוחה של מפלגת העבודה בסקרים ממפלגה קטנה למפלגה בינונית קטנה. אבל לכך נלוות מספר בעיות מהותיות
  א – היא עושה זאת במחיר התעלמות מוחלטת מהפגיעה המחריפה בזכויות האדם ומהפאשיזציה של המרחב הציבורי שעה שפרץ אינו נרתע מהצגתן בפרהסיה של דעותיו היוניות.
  ב – לשלי יחמוביץ אין כושר ארגון משמעותי משלה. דבר שלפרץ יש בשפע. ומדובר בכישרון לא רק באיזשהם קשרים עלומים. קיום מחנה הוא מקצוע מורכב שמעטים יודעים לעשות אותו נכון. בוודאי שככל שהמסגרת הזו גדולה יותר הקשיים גדלים בהתאמה.
  ג – בגלל סיבה ב שלי יחמוביץ תלויה כיום בפטרון הבעייתי ביותר בסביבה, עופר עייני. עופר עייני עומד בראש ארגון שממלא תפקיד של ספק ארגון עובדים, ספק ארגון להכפפת העובדים ומשיטור העבודה המאורגנת. בכך אין חדש. אלו מאפיינים וותיקים של ההסתדרות הנובעים מהמבנה העקום והלא דמוקרטי שלה. אך עייני החריף את המצב במסגרת הברית שלו עם המעסיקים והשאיפות החומריות שלו. להיות תלוי באדם כזה אינו לכן עניין של מה בכך.
  ד – כמי שחבר בהנהגת "כוח לעובדים" וחושב באופן לגמרי לא מפתיע כי עבודתנו חשובה מאוד, איני יכול להתעלם מהיחס הקריר של שלי יחמוביץ כלפי הארגון ומהיחס האוהד של עמיר פרץ ולא משנה לי מה המניעים. כמו כן כל הסימנים מעידים על כך שיחסה של יחמוביץ לא ישתנה בעתיד גם אם תיבחר. אז מה הטעם?
  ה – אני לא בהכרח אצביע לעבודה אך מעולם לא היצהרתי שאין סיכוי שאצביע לעבודה. זה תלוי במי יוביל, מה תהיינה העמדות ומה תהיה המדיניות בפועל. בכל מקרה חשוב לי שתהיה בישראל מפלגה סוציאל-דמוקרטית עממית במרחב שבין חד"ש ובין קדימה.

 14. דני זמיר :

  אם הבנתי נכון

  אז תקציר דברים הוא:-
  כח לעובדים ועיני עוינים זה את זה.
  מי שחבר של אויבי הוא גם אויבי שלי.
  שלי ועיני יחד, לכן אנחנו, כח לעובדים נגד שלי.
  אם זאת הסכימה אז שתי הערות:-

  א. את המחנה שלו עמיר בנה מתוך תפקיד זהה לעיני. למה מה שלעמיר כשר פסול אצל שלי בעזרת עיני. (אני די בטוח שהיחס לעמיר מצד כח לעובדים אם הארגון היה קיים בזמנו של עמיר היה זהה).
  ב. המיתקפה גנד עמיר לא נובעת מגזענות, וכנראה שלא שמעת את יחימוביץ אם אתה טוען שהיא לא התבטאה בעניין זה. (אגב, עיני הוא מפולניה?).
  (וכדי שיהיה ברור אני חושב שכ לעובדים הוא ארגון מעוהל וראוי)

 15. חן - מיבשים את החולים :

  חבר'ה, לא נסחפתם קצת?

  לדוגמה, יש בכוח לעובדים חברי מפלגת העבודה וכמה מהם עובדים בשיתוף פעולה עם שלי, ולא אציין מאיזה צד של הצינור אני יודעת את זה..

  אז בבקשה, תרגיעו.

 16. עמי וטורי :

  אני אכן מציין את דעתי האישית בלבד. יש בכוח לעובדים כאלו שעובדים עם עמיר, יש כמה שבוחרים לסייע לשלי ויש כאלו שמפלגת העבודה לא מעניינת אותם.

 17. דקל-דוד עוזר :

  עמיר פרץ הוא ראוי מארץ הראויים.
  כך גם שלי.
  הלוואי שאחד מהם ינצח והלוואי שילמדו להפעיל מפלגה דמוקרטית אמיתית שתשנה את אופן הפעולה הפוליטי ואת סדרי העדיפויות ולא בסיסמאות.

 18. איציק יאפ :

  אני מאחל המון בהצלחה לעמיר פרץ.
  אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שהפופלריות שלו בציבור לא בשמיים.
  הפופלריות של שלי יחימוביץ' כן בשמיים, ולכן ההשפעה שלה תהיה גדולה יותר.

  בכל מקרה, אחד מהם (או הלוואי, שניהם ביחד) צריך לנצח.

 19. ק. טוכולסקי :

  השאלה היא מה קורה יום אחרי הבחירות אם וכאשר אחד משני המועמדים הראויים האלו מנצח, האם הם הולכים ביחד? האם בסיבוב שני שעשוי להיות הם תומכים האחד בשני? מפלגת העבודה קטנה וחלושה מכדי להרשות לעצמה מאבק כוח בין שני טוענים לכתר.
  חוץ מזה שניהם טובים וראויים וגם משלימים אחד את השני.

 20. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  שת"פ ס"די חיוני

  מצטרף לדקל,יאפ וטוכולסקי ולתקווה שתימצא דרך לשת"פ ס"די.
  ללא הכח המאוחד אנחנו בבעיה.
  לדני זמיר,
  אני מצטרף לאבחנות הדקות שאתה עושה בנושאי פרץ ועיני.בכל מקרה אתה מבין כמו כולם שחשוב השת"פ הס"די ולא חשבונות העבר.
  יורשה לי עם זאת להעיר,שרבין לא היה "מציאה גדולה".
  אומנם הוא אחראי לאוסלו ולתקציבי החינוך,אבל הוא האיש ששלח את בריוני ההפרטה בראשות רמון ולהקת "חיים חדשים בהסתדרות" לפרק את הכוח הארגוני של ההסתדרות ולקדם הפרטה אכזרית(בין היתר ב"פז") לכל מצהלות השמחה של המליונרים שהקיפו אותו בנסיעותיו,ונהנו כמו גאון ובינו משלל ביזת ההפרטה.

 21. דני זמיר :

  בפוליטיקה עסקינן

  ולכן השאלה אם פרץ ראוי או לא.ל איננה רלבנטית,(אגב ברור שהתשובה האי כן הוא ראוי מאד). השאלה היא מה יקרה לעבודה בראשותו?
  התשובה- (נטולת משקפיים ורודות או שחורות) סיכון ממשי לחהתכווצות למימדי "עם אחד".
  לכן הפוליטיקלי קורקט הס"ד שנשפך כאן מכל הכיוונים מגוחך, קול לעמיר זה קול לסגירתה של העבודה ככח בעל סיכוי לשינוי ס"ד. לא בגלל עמיר אלא בגלל מעמדו ותדמיתו. עמיר צריך היה להצטרף כמספר 2 לשלי או לפרוש, האופציה שבחר בה היא אופציה שחוץ מסיפוק אישי קצר מועד אין בה שום הגיון ויתרון.
  חבל.
  ועדו יורת חבל שמעגל בחירו ויועציו הקרוב לא אזר אומץ להגיד לו את דהברים האלה שחרותים על קיר המציאות באותיות ענק.

 22. מיכאל לינדנבאום :

  שת"פ הכרחי

  בלי הסכם שת"פ על בסיס ס"די ,יש סיבה לדאגה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.